Neďaleká budúcnosť. Svet, ako ho poznáme, už neexistuje. Mladý Todd Hewitt (Tom Holland) vyrastá na kolonizovanej planéte Nový svet, kde vládne desivá realita - ženy vymreli a boli zlikvidované energiou nekonečného prúdu myšlienok, slov a zvukov zvaným Hluk. Zatiaľ čo starosta David Prentiss (Mads Mikkelsen) riadi mesto Prentisstown vo vojenskom režime a jeho syn Davy (Nick Jonas) plní otcove rozkazy ako vojak jeho armády, Todd vyrastá v starostlivosti svojich adoptívnych otcov Bena Moora (Demián Bichir) a Cilliana Boyda (Kurt Sutter). Keď však Todd objaví v džungli miesto, kde nie je počuť Hluk, otcovia mu poradia, aby sa dal na útek. Pri návrate z bažín však mladík stretne samotný zdroj šokujúceho ticha – kozmonautku Violu Eadeovú  (Daisy Ridley), ktorá na tejto planéte havarovala s vesmírnou loďou. Je to prvá žena, ktorú v živote vidí, a zdá sa, že práve ona bude kľúčom k zmene súčasného svetového poriadku. Dvojica mladých ľudí nájde útočisko u Hildy (Cynthia Erivová), ktorá je vodkyňou hnutie odporu proti Prentissovmu vojenskému režimu a jeho čoraz väčšej armáde. Stopu vzbúrencov však už zachytil Aaron (David Oyelowo), šialený násilnícky kňaz v Prentissových službách. (TV JOJ)

Mukade

Začalo to veľmi dobre, ale po čase vyšlo najavo že je to vlastne, mimo tej hlavnej "vecičky" s Hlukom, dosť lacné a jednoduché. Naviac sa postavy neskôr správali naprosto netakticky a vôbec, celé sa to opakovane vyvíjalo idiotsky a antiuspokojivo. Škoda. ................ S odstupom hodiny od dosledovania znižujem na 2** pričom scenár hodnotím "odpadom". Čím viac na ten film myslím tým som znechutenejší a nahnevanejší z toho nepodarku (scenár).............A veru, po ďalšej hodine (a prečítaní viacerých komentov tu) znižujem na 1*, je to hanba film. ()

Kamil111

Autor na začátku uvedené anonce se asi díval na jiný film, ale jinak to mělo myšlenku a potenciál, škoda, že ne úplně využitý a dotažený. Ve světě komiksových sraček celkem milé překvapení, za což přidávám jednu hvězdu. ()

nikhaj

Dost zaujimave dostatocne originalne. Dokonca som zazil dejavu, ze som uz videl konkretnu scenu. Pricom som presvedceny ze som knihu necital. Takze mozno aj vykradacka. Super prevedenie. Negativum vidim v tom ze bolo premna pomerne narocne sledovat hluk alebo zvuk oddelene a to ma stale miatlo co je skutocne a co myslienka no napriek tomu bol dej povecsine predvidatelny a tak sa len caka v "hluku" kym sa udeje tamto a presunie toto . Inak super ()

Slack

No ale náhodou to nie je vôbec zlý film. Čakal som typické young adult sci-fi. Trocha to škrklo o tento žáner ale v konečnom dôsledku to bolo spracované veľmi dobre. Tu napísaný Obsah sa nezhoduje s reálnym obsahom. Osadníci veria, že ženy zabili pôvodný obyvatelia planéty a nie nejaký vírusový zárodok. ()

Tibern

Za mě strašná škoda a tragicky nevyužitý potenciál příběhu. Přesto mě to navnadilo, abych víceméně jedním dechem trilogii přelouskal. Jako by tvůrcům filmu přišlo, že je příběh nezajímavý a musí ho ještě více tlačit do extrémů, přitom to není potřeba. Trilogie samotná, až na druhý, spíše psychologický díl, není na akci skoupá, ani na obří bitvy a nečekané zvraty. Casting mi celkem seděl, jen škoda, že se kvůli přepálenému začátku nedočkáme pokračování. ()

RoyBatty444

Príbeh je predvídateľný a jednoduchý. Napriek tomu sa na to dobre pozerá. Chémia medzi hlavnými postavami je dobrá. Nedostatočná je záporná postava robí čo má a nič viac. Predloha asi stojí za to. ()

pencho

Film se mi líbil jelikož byl trošku jiný od klasického sci-fi Hollywoodu s krásnými herci a všudepřítomnou akcí. Nejvíce mě příjemně překvapili tři aspekty. První jsou myšlenky mužů, které mě tak uchvátili že mi poté přišlo zvláštní že je nevidím ve všech filmech. Další je malá nepředvídatelnost filmu. Ikdyž film sám o sobě je velice typickým a do jisté míry předvídatelných, dělá nějaké věci jinak než klasický Hollywood a tím také poukazuje na jeho chyby. Jako např. že neudělal z domovských stvoření nestvůry které každého hororově zabijí a že hlavní žena nepotřebuje pomoc od hlavního muže ve scéně kde si pro ní jde jeden vesničan a Todd jí beží zachránit, ale když přiběhne muž je už spacifikovaný. Třetí je celkové malé měřítko konce. V Hollywoodských filmech je typické že se všechny otázky vesmíru vyřeší na konci, ikdyž se občas nechává malá mezírka na dalších 95 komerčních dílů v budoucnosti, ale tento film  vůbec neřeší otázku za mimozemštany, nedává na konci protagonistovi nějaké nadstandartní schopnosti, ani prakticky scéna nekončí tím že by se protagonisti dali dohromady, vše končí jako by to skončilo v realitě, jediné co se vyřešilo byla smrt jednoho ze sta a film nakonec byl opravdu jen dopravováním jedné dívky k jedné anténě. ()

Lem0n

Takhle.... pokud by tohle byl pilot seriálu, tak teda zírám a slintám se na další epizody, kde se děj konečně rozvine, protože tenhle sci-fi svět má dobrej nápad. Nicméně je to pouze hodina a půl nicnedělání, které ty tři hvězdy dám jen za "goofy" Tomáše Hollanda a cool scénář. Ocenil bych pokračování, ovšem takovej waste budgetu už smrdí hrobem. ()

mokki5

Chaos Walking měl potenciál k tomu uspět. Najdete tu řadu známých tváří a zajímavý postapo svět, u něhož je škoda že jsme jej nemohli poznat víc - Respektive mohl být daleko rozšířenější. Dále některé herecké výstupy byly na nervyjdoucí, především projevování hlavního hrdiny. Jinak to vyloženě špatné nebylo, příběh nebyl úplně zle nastavený jen zpracovaný mohl být o fous lépe. ()

Moonwalker

Hodně zajímavě vypadající snímek. A herecké obsazení taky vůbec neurazí v čele s Tomem Hollandem. Zkrátka Po čem muži touží tak trošku jinak. 4/5 ()

Henk

Originální námět, nadprůměrní herci, ale na druhou stranu velmi málo akce a některé podivnosti( v závěru obrovská loď a na ní ani jeden člověk, kromě ústřední dvojice). Ale koukat se na to dalo. ()

Pavlis.xxx

Asi jsem čekal víc. Knihu jsem nečetl, ale nápad se mi líbil. Každopádně věřím, že v seriálu by toho ukázali daleko víc a bylo by to daleko lepší, protože tu bylo spoustu prostoru pro rozvíjení postav a lokalit a celkové zápletky. A nebo to nahustit do nabušenýho dobrodružnýho blockusteru, což se nestalo. Tady toho moc neukázali. Pořád jsem čekal na pořádnou jízdu, ale vyklubalo se z toho spíš drama scifi, kde se začalo něco dít posledních 20minut. Ne že bych se přímo nudil, ale nic výjimečného jsem si z filmu bohužel neodnesl. Holland v pohodě, Ridley mě spíš srala a Mikkelsen jel standard. 50% ()

goauld

Tak CHAOS ten klučina měl v hlavě pořádnej... o tom žádná ;-) V podstatě od začátku co si "začal myslet" (a několikrát to po sobě opakovat) tak mě neuvěřitelně iritoval.... Tedy nevím, zda to ten jeLiman tak zamýšlel, ale představa, že by někdo (ikdyž ... někdo... ano - AMÍK) měl tak neskutečně dementní myšlenky (dokonce neslučující-se s momentální situací).... tak to už raději nebýt vůbec ;-) Nicméně, to jak se chová (a co si myslí a JAK si to myslí) vypovídá o silné degeneraci osadníků oné planety. Jinak chápu že, když nechce být člověk nápadný (a má tu smůlu, že jeho myšlenky jsou viditelné), tak nebudu přece myslet na něco, co mě odhalí, že??? No hošan evidentně moc rozumu nepobral a improvizace je pro něj taky neznámý slovo :-) No nic.... uvidím, co mě ještě bude čekat... Zatím půlka v pr** a nic extra se neděje.......reedit: tak jsme na konci. Říkal jsem si, že 109min je na toto "veledílo" až moc a chvála Ježíšě hallelujá, že jsou ty torrenty, protože JÍT na tohle DO KINA - tak si rvu vlasy ještě ted. ()

ilegal1983

Za ten rozpocet sa samozrejme dalo urobit o vela viac a my mozeme len premyslat o tom ako to vyzeralo pred pretackami ktore sa nakoniec museli dotocit a nebolo ich malo.Hudba je tu dobra aj ozvucenie mrazi po chrbte pri titulkoch.Tej akcie je tu prehnane malo a nahradzat to neustalim utekom proste nestaci.Ustredna dvojica je pomerne dobra a nastastie je tu aj par vtipnych hlasok.Zo zaciatku ako nazov samotneho filmu napoveda je to chaos.Scenerie naozaj stoja za to, to je parada scifi ako ma byt.Od Limana je to samozrejme malo ale kto vie za akych podmienok Covidu-19 sa to natacalo kedze teraz to pre nikoho nebolo jednoduche.Videl som i o vela horsie filmy a pred tymto som pozrel horor ktory stal uplne za prd a ma vyssie hodnotenia ako toto.Takze suma sumarum no priemer si to zasluzi a za brutalneho Kazatela hviedzicka k dobru. ()

FilmarVojta

Nechápu většinu komentářů. Ano, je to SCI-FI, takže to musí být hned plný akčních sekvencí? Já si film užil, Holland se mi tu dosvědčil, že umí hrát víc, než jen kluka v červeném kostýmu. Ridley je tu taky super, rozhodně lepší než ve Star Wars. Dialogy mi sedly, celkový svět, ve kterém se film odehrává, má plno potenciálu. Řekl bych, že by se z toho dalo vytěžit o dost víc, než co jsme dostali, ale i tak jsem spokojen. SPOILER: Jediný mínus, který bych k filmu měl, byla smrt Madse Mikkelsena, která mi přišla poměrně slabá. Doufal jsem v nějaký fight mezi Toddem a Davidem, kde by se Todd naučil pořádně používat Noise a který by to pěkně zakončil. Ale suma sumárum tomu dávám pěkných 7/10. ()

Kdo převzal roli Grindelwalda?

Kdo převzal roli Grindelwalda?

26.11.2020

Před dvěma týdny jste se zde mohli dočíst, že studio Warner Bros. intenzivně jedná s hercem Madsem Mikkelsenem o jeho možném nahrazení Johnnyho Deppa v roli čaroděje Gellerta Grindelwalda ve třetích… (viac)

Limanův pandemický heist nabírá obsazení

Limanův pandemický heist nabírá obsazení

02.10.2020

Ještě než se Doug Liman vydá spolu s Tomem Cruisem do vesmíru, chystá se režisér natočit pandemicky heist thriller Lockdown. A jeho nízkorozpočtová novinka už dokonce má i obsazení. V hlavní roli si… (viac)

Jaký film chystá Daisy Ridley?

Jaký film chystá Daisy Ridley?

04.05.2020

Máme 4. května, Den Star Wars, takže začneme rovnou novinkou o hvězdě poslední trilogie herečce Daisy Ridley. Ta má po letech strávených zachraňováním galaxie daleko, daleko odsud coby mladičká Rey… (viac)

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Studio Lionsgate najalo režiséra hororů Smrt ve tmě a Lesní duch Federica Álvareze, aby dohlédnul na přetáčky chystaného sci-fi blockbusteru Chaos Walking s Tomem Hollandem (Spider-Man: Daleko od… (viac)