Hagazussa

(festivalový názov)
  • Česko Prokletí čarodějnice (festivalový názov) (viac)

Alpy. 15. storočie. Mladé dievča Albrun žije so svojou matkou v zrube hlboko v horách. Matka ochorie a začnú sa diať zvláštne veci. Napokon zomrie. Malá Albrun zostáva sama. O 15 rokov neskôr žije Albrun na samote s malou dcérou. Občas sa u nej zastaví na prvý pohľad milá dedinčanka Swinda. Povery a paranoja však majú ohromnú, deštruktívnu moc. (MFF Cinematik Piešťany)

XXXXXXXX odpad!

Stará Hnuska putuje spolu s mladou sněhem a tváří se u toho tak, jako by měla v čokodíře permanentně zaražen osikový kůl. Stará hnuska odpadá na následky sifylitídy a mladá musí stavět předpotopní uber, to aby se pokročilá syfilitída asi řádně zdokumentovala, či co. Mladá hnuska vyrůstá v starou hnusku a fasuje památku na mámu a mladého pancharta k tomu. Stará hnuska zkouší, že přijímat mléko lze i pod obojí způsobou. Stará hnuska potkává ještě hnusnější hnusku a znovu se ukájí, tentokrát o matraci. Stará hnuska zkouší trojku a než bys řekl h-u-m-u-s dochází k poskvrněnému početí. Stará hnuska se krutopřísně mstí (na férovku se vylulá do potoka a k tomu ještě na mrtvého hlodavce)! Hnuska bere bílé myšky do hrsti, a učí kojence potápění bez šnorchlu. Hnuska slyší bílé myšky a papá u toho včerejší, řádně již zaleželý, gáblík. Hnuska vrhá šavli, po zřejmě nikoliv včerejším, zato jistě řádně zaleželém gáblíku. Hnuska má opět halušky a tentokrát jí k nim už chybí jen pořádná bryndza. Hnuska hořela hodinu. Hotovo! ()

LukyValient

No, určitě to nejni koncepcí horor.. asi ani film. Dalo se to natočit na 5ti-minutovou stopáž, kdyby rejža neřek, že ty hory budou mít desetiminutovej záběr, ty lesy dalších deset, zmatená pani YZ nepřístojně dlouhejch záběrů jak někam čučí.. jestli tohle je umění.. ok, ale prakticky má příběh 5 minut a to je snad málo i na krátkometrážní film. ()

adamix

Horor bohatý pre atmosféru, slabý pre obsah. Desivý pri zvukoch, nádherný pre prostredie. Zaujímavý pre tému, otravný pri zbytočnom naťahovaní. HAGAZUSSA má istý vnútorný potenciál, ktorým by si získal väčšie publikum (ako jeho americký bráško THE WITCH), automaticky ho však márni už vďaka svojmu tvorcovi, ktorý mohol dejovú linku viacej vyšperkovať, vytvoriť lepšiu pointu, poprípade vysvetliť aspoň pôvod náhodne sa objavujúcich postáv. Namiesto toho mal však potrebu venovať 2/3 filmu herečkynmu ksichtu a horskej panoráme. Verím, že Rakúšania majú talent v tvorení, nevedia ho však silnejšie prejaviť. Určite nie, ako ich nemeckí susedia. U mňa zatiaľ 2*. ()

Zoltar78

Neprávem poplivanej a zašlapanej v bahně. Tenhle film spolu s The Witch řadím k vůbec tomu nejlepšímu co jsem na téma čarodějnic dosud viděl. To že má film hodně pomalé tempo je naprosto pochopitelný záměr režiséra jak vybudovat tak reálně tíživou a temnou atmosféru. Ano, není to snadné sledování a pokud nemáte rádi minimalistické filmy, které vsází víc na atmosféru a pocity než na nesmyslné CGI, tak se tomuhle filmu obloukem vyhněte. Já naopak velmi oceňuji realističnost, které se film drží. Prostředí alpských hor je už jen třešničkou na dortu. ()

jkpj22

Velmi pomalý atmosferický snímek, který jsem s velkou dávkou trpělivosti vydržel, ale nemohu ho hodnotit jinak než 2 hvězdami... podle mě to je umělecká uchylárna. Přehnaná umělecká uchylárna. A hororových prvků tam pár sice je, ale to ještě neznamená, že se jedná o čistokrevný horor. ()

Sunwheel

Značne sklamaný po pozretí tohto filmu. Zasadenie do krásneho prostredia a poviedkovo poňatý príbeh, jemne popretkávaný oblastným folklórom s hutnými dávkami metafor som si užíval. No chýbala výraznejšia dejová linka a nejaké vyústenie, či zvrat, ktorý by vrcholil v závere. ()

brasek

Poriadne sklamanie! Priznávam, tešil som sa na gotický horor a silne som bol zvedavý ako sa s týmto subžánrom popasoval Lukas. Na moje prekvapenie som videl nejakú pomalú, nudná psychodrámu zo života alpského obyvateľstva. ()

Brodequin

Ze začátku jsem se těšil na pěkný a pomalý vizuální horor ve stylu The Witch. Od poloviny my už docházela trpělivost a poslední část už se táhla opravdu jako smrad. Stále intenzivněji jsem přeskakoval vteřiny, dokud jsem nedošel na konec. Mělo to fakt dobrý potenciál, kdyby to alespoň mělo nějaký příběh. Škoda... ()

Hlavonozec

Hodně podobné Eggersově Čarodějnici, atmosfericky mě to zaujalo dokonce více (díky zasazení do odlehlých středověkých alp). Perfektní perverzní pojetí...není to pro každého no, je to typická artovka, proto to taky neřadím nad Eggerse, protože to byl už film pro širší veřejnost. Tohle je prostě Eraserheadovský, chorý, zvrácený sick snímek určený fakt pro delikátní skupinku nadšenců, kterým nevadí táhlý film skládající se převážně z pomalejších záběrů a několik zvrácenějších scén. ()

Easykill

This is ART! To co přináší tento film, je něco, co se jen tak někde nevidí. Úžasně vystižená dobová atmosféra a ne jen dobová. Film je temný a děsivý od samého začátku a nastolená gradace je něco neskutečného! Film si s divákem docela hraje a nutí zapnout mozek. Stupňující se znechucení a zvrácenost nakonec vyvrcholí šíleným a zároveň excelentním koncem! Tenhle kousek jsem hned po shlédnutí zařadil do top 10 art/horror. Téma čarodějnic mě vždycky fascinovalo a tady nám ho servírují absolutně bez servítek ,syrové a krvavé jako právě uřízlý kus hovězí kýty ještě z živý dojnice. Jediný háček je v tom, že to není film pro klasického diváka, ten by se mohl i nudit. Jen pro okrajové publikum. Zasloužených 5*. ()

Baru.Class odpad!

DEBILOVINA první úrovně! scénář vyhotovenej asi tak, že se vzal papír, někdo se na něj vysral, rozmatlalo se to voskovkou a potom si totálně sjetej rejža řekl, že by mohlo bejt děsně cool to natočit...v tom filmu, ne to nemůžu nazvat filmem, v týdle číčovině se děj točí kolem mámy co málem provede incest na svojí dceři, potom vyběhne z chatky do mrazivý noci a prostě zmizí..jedna pasáž done...skok v čase, dcérka je dospělá a má kozí farmu a dítě na samotě..přijde kámoška, vyláká ji na louku, její boyfriend ji přefikne aniž by to chtěla...střih...dcérka je trošku psycho a jako trest hodí do potoka mrtvou krysu a ještě se do něj vyčůrá...jo...čtete furt dobře...střih..ve vesnici všichni umřou, asi na mor...střih...dcérka je v lese a najednou jí rupně v bedně a utopí svoje dítě...střih...dcérka vaří svojě dítě v chalupě a pak ho papá...střih...dcérka bleje v chatě...střih..dcérka vidí mrtvou mámu...střih...chata hoří a konec...takže asi tak...todle byla taková haluze že sem si potom musela pustit Toma a Jerryho abych se ujistila, že život ještě má smysl...kdyby šlo dát hodnocení do mínusu tak to udělám, ale páč to nejde tak musím oznámkovat alespoň jako ODPAD! ()

Accuphose

Ten film je rozhodně psycho a možná by si zasloužil i větší hodnocení, kdyby... Kdyby tomu nechyběla nějaká katarze. Je to určitě lepší než The Witch, Barbar s Mikkelsenem a nebo Stalker od Tarkovskyho (sorry jako). Co na tom, že je to starý 40 let. Nicméně zpátky k filmu, má to svou atmosféru, skvělé herecké výkony a kameru. Ten pomalý styl vyprávění tomu taky sedí jak prdel na hrnec. Ale nemůžu si pomoct, celé to působí jako prequel, kdyby to byl prequel k The Witch, tak to beru a pokud by po The Witch natočil někdo nějakej masakr a spojil to jako Trilogii do jednoho opusu, pak by to byla pecka. Takhle si jen řeknu došly jim prachy, a nebo nevěděli co s tím. Takhle si na to za pár týdnů ani nevzpomenu. ()

Nedos.

Ve filmu se moc nemluvi. Ono se toho celkem ani moc nedeje. Dej je pojaty ponekud minimalisticky, sceny ovsem maximalisticky. Od poloviny uz jsme se s polovickou vylozene nudili, cekajic nejaky dejovy zlom. Ale dej filmu by sel bohuzel shrnout na jednu A4 psanou standartnim fontem. ()

lineker

Ultra pomalá, ultra temná, ultra hrozivá a divácky minoritní záležitost. Hudba pouze podkres, žádný hlavní motiv. Božské panoramata Alp a do toho ďábelský příběh. Síla beze slov. Těžkej artovej počin debutujícího Rakušana, jehož další kariéru se vyplatí sledovat. ()

NagatoPein

Pekné, artové a so silnými extrémami ale tak sakra pomalé a nudné. Žiadna gradácia deja, veľmi málo je povadané slovami a je to ako skoro nemý film. Na režijnú prvotinu fajn ale skôr dobré na krátky film ako na 1:40H agóniu krásnych záberov. ()

Noan

VVitch sa moze ist hanbit do kuta.. Presne vykreslena atmosfera vidieka 18 stor., s jednoduchym ludskym pribehom. Okultne je sprostredkovane skrz optiku bezneho ruralneho obyvatelstva, co priklada na doveryhodnosti, ziadne poletovanie na spagatikoch, obycajne sracky v pitnej vode a ides. Atmosfera pribehu je genialne pretkavana miestnym koloritom a naturou. Je to sonda do obdobia a myslenia. A kedze opovrhujem ostatnymi ludmi a uznavam ludovu magiu, za mna je cesta protagonistky osobnou katarziou. ()