Daždivý deň v New Yorku

• Česko Deštivý den v New Yorku (viac)

Nová romantická komédia Woodyho Allena rozpráva príbeh vysokoškolákov Gatsbyho (Timothée Chalamet) a Ashleigh (Elle Fanning), ktorých spoločný víkend v New Yorku rozhodne nepôjde podľa plánu. Dažďové kvapky im pripravia nečakané stretnutia a zábavné dobrodružstvá… Ashleigh dostane za úlohu urobiť na Manhattane pre školský časopis rozhovor so slávnym filmovým režisérom Rolandom Pollardom (Liev Schreiber). Jej priateľ Gatsby, ktorý miluje staré zákutia New Yorku, by ju rád zobral na obľúbené miesta svojho rodného mesta. Gatsbyho plány sa začnú rúcať, keď Pollard pozve Ashleigh pozrieť sa na nakrúcanie filmu. Ashleigh sa stretáva so scenáristom Tedom Davidoffom (Jude Law) i filmovou hviezdou Franciscom Vegou (Diego Luna). Je filmovým svetom úplne okúzlená. Gatsby neplánovane prežije deň s Chan (Selena Gomez), vtipnou a uštipačnou sestrou svojej bývalej priateľky. Obaja zisťujú, že asi najdôležitejšie v živote je nájsť tú správnu osobu… (Magic Box)

rikitiki

Kluk a holka něco přes 20 let se chovají, jak kdyby jemu bylo 70 a jí nejméně 50 a jindy zase 5. Už mě takové pojetí štve, W. Allene. Holka je pipka, co hned každému skáče do postele, on si léčí sebestředné deprese při jazzu a tváří se hlubokomyslně. Je to ukrafané, nevtipné a vleče se to jak deštivé nedělní odpoledne kdekoliv na světě. Akorát matčino CV tomu přineslo trochu šťávy. SHRNUTÍ: Allen se rád vykecává, ať už ho někdo poslouchá nebo ne. ()

claudel

Neděle, mám svátek, na co jiného bych měl jít se svojí milovanou holkou do kina než na nový film Woodyho Allena, jehož nasazení do distribuce zbrzdila aféra, jež se dotkla spousty umělců v USA? Woody Allen zůstane navždy mým nejoblíbenějším režisérem i scénaristou a pokud by tohle měl být jeho poslední počin, je to víc než důstojné rozloučení s neskonale dlouhou kariérou. Melancholicko-romantický klasický Woodyho koktejl inteligentního humoru, série hlášek, u nichž je vyžadován poměrně slušný faktografický přehled jeho diváků a fanoušků, skvělé hudby, kamery, nezaměnitelné atmosféry jeho milovaného města a co nelze opomenout - výborných výkonů fyzicky atraktivní mladší herecké generace. Chalamet a Fanning se výtečně doplňují a mě osobně velmi mile překvapil spíše akční Liev Schreiber. A lámal jsem si hlavu nad tím, jakou roli přiřkne Woody Kelly Rohrbach, hm, hm, hm, no jasně, mohlo mě to napadnout :-) ()

vypravěč

Při sledování Deštivého dne v New Yorku jsem si připadal jako při návštěvě těžce nemocného přítele v nemocnici. Překotně vyprávějící starý pán se ztotožňuje s těmi, jimž patří svět, který opouští. Nereálné a úděsně obsazené postavy, žijící mimo čas, nepravědpodobný a nesoudržný příběh, spíše snůška víceméně vtipných anekdot, zkratkovitost, pathos, rychlý spád, happy end. Přesto mi ty chvíle v obrazech zcela lhostejných k realitě a odevzdaných oprávněně dětinskému snění přišly vzácné. Hezký - a vzácný - příklad, že i "mimo film" lze zažít silný filmový zážitek... ()

Rohy212

A Rainy Day in New York, film, který nezabil ani distanc distributora a několika herců, je přesně taková nanicovatá snobárna, jakou byste čekali od příběhu o postavě se jménem Gatsby Welles. Vlastně stejný snímek, co už Allen několikrát natočil. S preemptivními kopanci do novinářů. ()

ScarPoul

Tešil som sa na to. Možno to bola chyba. Vedľajšie postavičky a línia s Elle Fanning sú hlavnými ťahúňmi. Je to uvoľnené, úsmevné a nie príliš snobské. Ale hlavný neurotický hrdina v hereckej kreácií Timothée Chalameta mi liezol neuveriteľne na nervy. Nie je to Allen. Nie je to ani Eisenberg. Tú jeho intelektuálnu neurózu mu neverím, hoci by som strašne chcel. Lebo kabaretné piano, filmy a dážď v nádhernom New Yorku sú veci podľa môjho gusta. A rovnaké je to aj so Selenou Gomez. Neverím im tie pózy. Sú príliš dospelé a oni vyzerajú príliš detsky. Neustále mi to tam škrípalo. Hoci musím povedať, že aj napriek tomu, že boli vo svojich prejavoch neznesiteľný mali spolu najkrajšiu scénu z celého filmu. Selena sa prezlieka. Timothée hrá na piano a spieva a za oknami prší. Priemer, ktorý má kupodivu menej krásnej atmosféry ako som čakal. ()

Lacike

Tentokrát je to slabšia Allenovka. Mal som pocit, že to točil na autopilota a tak je to v každom ohľade len taký stokrát vylúhovaný čajíček. Naviac ak ste videli trailer, tak ste v skratke videli celý film. Najprv som si myslel, že ma to nebaví kvôli Chalametovi, ktorého začínam výrazne neznášať, ale ani moji obľúbenci tu nepredviedli žiadny výnimočný výkon ako je u Woodyho zvykom. Takže výsledkom je zameniteľná Allenovka. 5/10. ()

jhrasko

Po rokoch opäť správne vybalansovane neurotický Woody, ktorý dokázal zo všetkých dôležitých postáv vytiahnuť to zaujimavé a herecky neopozerané. Dokonca i Timothée hrá úplne inak a to už som ho začal podozrievať, že sa bude opakovať v každom novom filme. A Elle je tak roztomilo priblbá, že som nevedel, či postavuje karikaturuje alebo si ju jednoducho vychutnáva od A do Z. Nostalgickě. ()

Dale

Príjemná konverzačka, ktorá ak by nebola od Woodyho, dal by som o hviezdu viac. No on dokázal natočiť množstvo lepších filmov a tento za nimi predsa len zaostáva. Chalamet ale výborný. ()

Padme_Anakin

Příjemná a úsměvná záležitost o vztazích, setkáních, rozchodech, s překrásnou hudbou, Timothée Chalamet mě okouzlil, být mi dvacet, asi by z toho byla platonická láska.. Klavír fantastický.. ()

ledzepfan

Za mě asi nejlepší Allenovka od půlnoci v paříži... Příběh je to jasnej, jednoduchej, vtěsnanej do jednoho dne a z toho pramení jistá síla, protože zde není moc prostor pro intelektuální dějové spletence/konstrukty a zároveň divák tak nějak lépe příjmá, že to není nabušené "akcí"... Od Allena jsem nic víc nečekal, takže jsem spokojenej.. ()

blackrain

Za jeden pouhý den se toho dá stihnout hodně a nebo taky nic, prostě jen uplyne. Nádherně únikový film. Úplně jsem dostala chuť se taky procházet městem a nemusí to být nutně New York. Ovšem, ta atmosféra starého New Yorku je nezapomenutelná. Na můj vkus toho Gatsby moc nakecal. Musela jsem si na něj zvyknout i na jeho styl homoru. Ashleigh byla přímo ukázková naivní buranka z venkova. Nevím, co na ní ten kluk viděl. Ale to je jeho věc. ()

anniehall

Kdo má rád Woodyho typický rukopis a nevadí mu, že se kadence Mistrova ostrovtipu zpomalila, užije si určitě i Deštivý den v NY. Hlavním hrdinou je, jak je poslední dobou zvykem, Woodyho mladistvé, intelektuální a trochu ušaté alter ego, které si během jednoho pošmourného dne v New Yorku uvědomí, že vše nemusí být tak, jak to vypadá. Skvěli herci, nostalgická hudba a pěkná retro atmosféra. Komu je tohle málo, nechť si odečte ještě jednu hvězdu. ()

Remedy

Woodymu Allenovi se nedá upřít jedinečný styl a především pozoruhodný cit pro přirozené dialogy, pomocí kterých dokáže velmi citlivým a laskavým způsobem demonstrovat pohnutky svých hrdinů. Ačkoliv se jeho poslední film odehrává ve velkoměstských kulisách dnešního New Yorku, je zde neustále přítomna jakási hřejivá retroatmosféra, kterou lze interpretovat jako jedno z Woodyho dalších nostalgických povzdechnutí, anebo jako dobrotivou naději. Naději, že i v dnešní přeexponované době se vyplatí poslouchat hlas svého srdce navzdory společenským tlakům či očekávání od nejbližšího okolí. Deštivý den v New Yorku je vlastně jedním z Allenových nejoptimističtějších filmů. Odehrává se sice v jakémsi hořce melancholickém oparu, ale neobsahuje žádné vyhrocené nebo emočně vyčerpávající konflikty. Prostě příjemný film, který pohladí duši i srdce. ()

Vědma

Klobouk dolů, Woodymu se povedl vtipný a zábavný film. Trojice Jude Law, Liev Schreiber a Diego Luna to byl prostě koncert. Snad o tom, jak mě atmosféra vtáhla svědčí, že když jsem vycházela z kina, chtěla jsem otevřít deštník, přestože mrzlo. ()

Aleee89

Takový klasický Woody Allen posledních let. Oproti některým jeho vztahovkám z dávnější doby je Deštivý den v New Yorku optimističtější, jinak tu ale najdeme klasické atributy - funkční dialogy, NY, vztahy, intelektuální narážky a témata, přemýšlení nad životem... ()

Padesát a dost: Woody Allen plánuje konec kariéry

Padesát a dost: Woody Allen plánuje konec kariéry

18.09.2022

Pro fanoušky legendárního herce, scenáristy a režiséra Woodyho Allena přichází smutná zpráva, oblíbený a oceňovaný filmař se totiž po více než sedmdesáti letech u filmu rozhodl pro odchod do důchodu,… (viac)

Woody Allen přestává točit

Woody Allen přestává točit

29.08.2018

Legendární režisér Woody Allen (Půlnoc v Paříži, Annie Hallová) si poprvé za desítky let bere pauzu od natáčení. Doteď se režisérovi dařilo přicházet s novým filmem každý rok, to se teď ale zřejmě… (viac)