Armageddon

• Česko Armageddon (viac)
USA, 1998, 151 min (Director's Cut: 153 min)

Réžia:

Michael Bay

Hudba:

Trevor Rabin

Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Ben Affleck, Liv Tyler, Will Patton, Steve Buscemi, William Fichtner, Owen Wilson, Michael Clarke Duncan, Peter Stormare (viac)

Za osmnáct dní Země přestane existovat, protože se srazí s asteroidem velikosti Texasu. Je bezpodmínečně nutné, co nejdříve přistát na asteroidu, hluboko pod jeho povrch zavrtat silné jaderné nálože, odpálit je a pak se jen modlit, aby to celé pomohlo. Záchrana světa tímto brizantním způsobem je práce jako stvořená pro partu drsných naftařů v čele s Harrym S. Stamperem (Bruce Willis), který zachází s vrtnou plošinou a výbušninami jako neurochirurg s jemným laserovým skalpelem. Astronautický výcvik NASA je rychlý a za pár dní jsou dva raketoplány s jadernými náložemi a samorostlými spasiteli světa na palubě připraveny ke startu. Zvládne Bruce Willis a jeho muži sebevražedně riskantní akci? (oficiálny text distribútora)

Nut

Hrdinní Američané opět zachraňují naši planetu před hrozícím nebezpečím a celý zbytek světa obrací své oči k nebi a modlí se k Bohu, aby se to těm hochům povedlo. Jediné co stojí za zmínku jsou efekty a postava uchyla Buscemiho. Jen si říkám, jestli ti Amíci budou stejně hrdinní, až se ten meteor opravdu přiblíží. ()

lisma

Nejhrdinštější nejameričtější hollywoodský vesmírný spektákl všech dob. A především obrovská PR pro NASA. A protože Michael Bay, Bruce Willis a akce jedno jsou, nemohlo to ani dopadnout jinak. Je možné tento film buď odsoudit nebo zbožňovat. ()

IMHeS

Jasně! Sebereme pár chlapů z vrtné plošiny a pošleme je do vesmíru kde zachrání svět. Je to taková fantasmagorie až to není možné a ve skutečném světě by to tak určitě nešlo. Každopádně ve filmu to působí celkem solidně a Bayovi se to náramě povedlo. Za shlédnutí to určitě stojí a soundtrack je tady taky moc povedený a to ani nemluvím o ústřední písňi od Aerosmith I don´t wanna miss a thing, která je už dneska klasikou : ) …. CHVALITEBNÝ VÝKON. 4* ()

georgiino

Vždycky jsem k realističnosti akčních filmů hodně tolerantní. Jenže když vim, že kousek izolační pěny způsobil zkázu Columbie a tady ten raketoplán schytá kopu velkejch šutráků a pořád to "ta důležitější" část posádky přežije, tak to už je i na mě moc. Jinak všechny ty obrázky vypadaj fakt moc hezky a je to docela zábava. ()

Callie

Nadčasová, dojemná, "fany" akce se zelenýma očima Bruce Willice. První nápad - něco jako první vetřelec- s tělesem řítím se na zem. Strašně zábavné, dojemné a i po letech koukatelné. Vtip střídá akce a opačně. ()

BlondSw

Bruce Willis samozřejmě zaujal jako největší hrdina, když zemřel pro svět. Nejen slabší povahy si pobrečí . Kdo má rád katastrofické filmy o zkáze země či o apokalypse si přijde na své. Já tyhle filmy miluju, takže mé hodnocení nemůže být jiné než kladné. I pozitivní hodnocení na této stránce mě navnadilo na tento film. Když to dávaly v televizi, říkala jsem, že je to blbost, ale po napínavém ději i slzička ukápla.. ()

Leník

Možná je to patetické, možná je to kýč, ale mně se to prostě děsně líbí... Film je nabitý fórky a sympatickými herci - Bruce je nejlepší jako vždycky, Peter Stormare jako kosmonaut Andropov neodolatelný a Steve Buscemi úžasný magor. A na konci se vždycky báječně dojmu :-) ()

kabka*

Kamarád tvrdil, že je to tak blbé, že se na to nedá koukat. Já nesouhlasím. Myslím, že je to tak blbé a klišoidní, že to rozhodně stojí za shlédnutí a to i opakovaně. Vhodné kdykoli, kdy si chce člověk pobrečet (smíchy). Bruce ochraňuj Ameriku! ()

Evbad

Cancy o vlastenectví nepřekročily v Armageddonu ještě snesitelnou mez, takže dívat se na to dalo celkem bez obtíží. A ruský kosmononaut neměl chybu, škoda jen, že drsný Harry na asteroidu nevykutal ještě Laiku. Jen ta Liv Tyler zase jen smutně poulila oči a popotahovala. Měl ji trefit aspoň malý kousek meteoritu a bylo by to za 5/5. ()

DansteR

"Components. American components, Russian Components, ALL MADE IN TAIWAN! "...Děj je sice jako ve většině Bayových filmů trošku magorárna přitažená za vlasy, ale to dohání spolehlivě ve všech možných jiných ohledech. Planetu Zemi by s množstvým explozí mohl vyhodit do vzduchu klidně dvakrát, parta kolem Bruce by zas byla schopná si ze všeho udělat jen prdel a tečka na závěr v podobě hudby typu Aerosmith taky paráda. 80% ()

PrezidentRickS.

Až na ten přehnaný patriocismus, který se, ale musí u amerických filmů čekat, je to jeden z mých nejoblíbenějších snímků. Film kypící hláškami, vtipnými scénkami ( především tedy v první polovině filmu a na výcviku ), ale taky prolíněnou hudbou od Aerosmith až po úctyhodné výkony herců ( Peter Stormare jako ruský kosmonaut ) vytvářejí z tohoto ,,katastrofáku" příjemný film na odpoledne. ()

Braga

Jeden z klasických amerických sci-fi katastrofických filmů, kdy se na Zem řítí nějaká pohroma z dalekého vesmíru a je nutné ji zastavit nebo lidstvo zanikne. Ale i přesto, že je to jeden z tuctových filmů, tak je dost povedený a přece jenom svým způsobem originální. Část posádky výpravu nepřežije a vlastně je ten film i dojemný. ()

Sethiel

Skvělý a zábavný film, který ani náhodou není "Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller" a už vůbec ne katastrofický, kdyby to někoho napadlo - je to komedie (nebo možná romantická komedie) s příběhovým pozadím katastrofy. ()

mace-windu

Bruce Willis na těžební ploše -hej co máme na rozvrhu,nic jen se stát rychle kosmonautem a zachránit zemi,fajn jdeme na to.O MY GOD tahle blbost mě bavila ()

Mathyen

je to pohádka, je to blud, je to čistá hAmérika, ale přesto to žeru... horko těžko spolknu i ten skleněný asteroid, který v sobě nemá špetku smyslu pro realistiku, protože ten zbytek je jeden krásný bombón, sladký až se kazí zuby, které i tak vycením ve spokojeném úsměvu... patos, emoce, oběť, láska, všechno se smyslem pro komediální prvky kloubící vážné téma, ...lidi, je to film a ne proto, že je to reálné je milujeme, ale za to, že nás pobaví a Armageddon i se svými přečpělými hrdinskými nebo nelogickými scénami mě zarazil hluboko mezi opěradla a způsobil vidění perfektního akčního fláku, u kterého jsem se teda sakra bavil... Bay to prostě umí 10/10 ()

MFJD

Čo by sme robili bez všemohúcej Ameriky a jej klamstiev a sračiek. Ako film celkom v poho ako real, pred Apokalypsou nikto neujde. Toto skurvené hadie plemeno ju už potrebuje, pokiaľ sa o to nepostará samo ako v mnohých prípadoch. Neviem či je Bay taký patriot, či talent, či musí všade pchať tento svoj otrávemý štýl, každopádne už viem kde na to bere peniaze. ()

japekli

Když já mám alergii na to tleskání a přehnané velebení hrdiny, jak se na téměř každý americký film sluší a patří. Nejvíc směšná mi byla scéna, kdy matka s pýchou sděluje dítěti, že v ten pán, tentokrát v TV, už není jen cizý, ale je to její hrdinný otec. Celkově hodnotím jako velmi bombasticky natočený B-čkový film. ()

Jirkav77

Můj první film, který jsem viděl s Dolby Digital zvukem, v jednom ze dvou prvních kin u nás. Ale nejen tím mne oslovil. Bruce mám rád, beru jeho nadsázku, a jak v jiných filmech ten americko-vlastenecký patos nemusím, tak tady mi nevadí. Pro mne je Armageddon právem součást zlatého fondu. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

09.05.2019

Emmerich chystá další katastrofu

Emmerich chystá další katastrofu

25.06.2016

S trojkou Dne nezávislosti to zatím nevypadá moc růžově, i kdybychom se jí ale dočkali, Roland Emmerich nejdřív natočí sci-fi Moonfall. Studio Universal film popisuje jako kombinaci 2012 a Blízkých… (viac)

The Rock poletí do vesmíru

The Rock poletí do vesmíru

10.05.2015

Sci-fi žánr je znovu v kurzu. Strážci Galaxie vydělali balík a sedmé Star Wars čeká stejný osud, takže není divu, že se studia perou o potenciálně výdělečné náměty. Nejnověji se strhla válka o Alpha… (viac)