Armageddon

• Česko Armageddon (viac)
USA, 1998, 151 min (Director's Cut: 153 min)

Réžia:

Michael Bay

Hudba:

Trevor Rabin

Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Ben Affleck, Liv Tyler, Will Patton, Steve Buscemi, William Fichtner, Owen Wilson, Michael Clarke Duncan, Peter Stormare (viac)

Za osmnáct dní Země přestane existovat, protože se srazí s asteroidem velikosti Texasu. Je bezpodmínečně nutné, co nejdříve přistát na asteroidu, hluboko pod jeho povrch zavrtat silné jaderné nálože, odpálit je a pak se jen modlit, aby to celé pomohlo. Záchrana světa tímto brizantním způsobem je práce jako stvořená pro partu drsných naftařů v čele s Harrym S. Stamperem (Bruce Willis), který zachází s vrtnou plošinou a výbušninami jako neurochirurg s jemným laserovým skalpelem. Astronautický výcvik NASA je rychlý a za pár dní jsou dva raketoplány s jadernými náložemi a samorostlými spasiteli světa na palubě připraveny ke startu. Zvládne Bruce Willis a jeho muži sebevražedně riskantní akci? (oficiálny text distribútora)

zdepapepa

Učebnicový Michael Bay. Velkofilm s důrazem na obě části toho slova. Hvězdný cast by v dnešní době SJWs rozcupovali za to, jak skoro vůbec není diverzní. Ale to už je klasická Hollywoodská Amerika v kostce. I včetně toho, že USA jde zachraňovat svět (přestože vesmírný program mají i jinde) zase a znovu. Ani není mnoho prostoru pro reakce ostatních zemí. To by byl asi zajímavý druhý film - děj Armageddonu z pohledu nějaké jiné kultury a tak. ()

agentmiky

Z Armageddonu se za těch uplynulých dvaceti let stal vysloveně akční kult, který sice dnes působí místy fakticky hloupě a nedomyšleně, ale ta devadesátková atmosféra doplněná perfektním hereckým ansámblem, to je kombo, které prostě chcete. Michael Bay se dá považovat za režiséra, jenž si své obecenstvo rozdělil na dva tábory. Musím jednoznačně souhlasit s tím, že jeho filmy trpí na přepálenost a někdy až komicky vyznějící dialogy, ale svou epičností a bombastičností tyto neduhy dokáží většinou přebít. Na tehdejší dobu mě triky překvapují svou propracovaností, i teď se mi dostalo velikého zážitku, takže chápu, jak to v roce 1998 muselo působit v kinech, doopravdy revoluční snímek se vším všudy. Když k tomu připočtu sice místy přehrávajícího, ale brilantně vybraného Bruce Willise, tak asi není o čem. Jak jsem již zmiňoval, tak o příběhu nesmíte moc uvažovat, vůbec se nesnažte na různé propočty ve filmu aplikovat fyzikální vzorečky a vědění, protože pak by to samozřejmě bylo za jasný odpad...........Jenže já takto nepřemýšlím, film jsem si užil i s těmi nedostatky, plus i takový soundtrack zaujal. Za mě dávám 70 % ()

Korbitch

Žblábolob, blíb bláb blíb. To kdysi řekl Rimmer v jednom z dílů červeného trpaslíka. Tohle je klasická američtina, kde všichni na konci skáčou držejíc se za ruce a o týden později už vláda spojených států začala šít do další země, jaký to sou hrozný křupani, že ještě nemají demokracii a bububu, jestli nezačnete sekat latinu. Po rodinně emocialní stránce je film přesto silný, efekty efektní i efektivní, humor přijatelný a Buscemi dostatečně šílený, což mě nakonec dovedlo ke 3em hvězdám.HOWGH! ()

Hannibal92

Dneska už klasika mezi (téměř) apokaliptickými filmy. Bohatý, zážiný a více méně i logický příběh plný napětí. Díky tomuhle filmu jsem si strašně zamiloval Buscemiho, protože ten jeho psychopatický zvej je prostě dokonalý a do tohodle filmu ()

Laxik

Když se řekne Amerika, mně se vybaví tenhle film. Armageddon neztělesňuje jen prototyp amerického filmu, ale i amerického snu a Spojené státy jako takové. Má totiž všechno. Je tam Bruce Willis, je tam mladý padavan drsného vrtaře (navíc v podání někoho tak nemožného jako je Ben Affleck), je tam stále (a pouze) brečící kráska, je tam Rus hraný Švédem, je tam vesmír, je tam hromada superinteligentních vědců v záloze, je tam úchylná postavička zahraná úchylně vypadajícím Stevem Buscemim, je tam kovboj Owen Wilson, je tam velkej brečící černoch, je tam prezident USA, je tam slovo pentagon, je tam armáda, je tam bomba s velkými hodinami, jsou tam zpomalené záběry na hrající si děti, je tam jeden problém za druhým, je tam striptérka, je tam americká vlajka na pozadí v každém druhém záběru, jsou tam exploze, je tam plán B, je tam úplně zbytečný záběr na modlící se muslimy, je tam záběr na venkovskou farmu, je tam bortící se Eifelova věž, je tam sebeobětující se hrdina, je tam Armagedon. Do výčtu tohoto patosu už chybí jen idiotský monolog na závěr. Tenhle film si skoro nezaslouží ani modrou barvu, natož červenou. Vždyť když je v katastrofgickém filmu jen pětina výše vypsaných kýčoidních klišé, házíme daný film automaticky do odpadu. Ale tady je to vytažené do takového absurdna, až se vlastně všichni bavíme. (Seznam toho, co tam je budu pravidelně doplňovat.) ()

kobejn

Tak jsem se pro jistotu znovu podíval na Armaggedon, jestli náhodou se ten film nezlepšil, ale ne. Furt stejný. Je to jeden z mála filmů, kde mám pocit, že v něm Willis hraje špatně a je mi vyloženě protivný, to se fakt často nestává. Affleck také velmi špatný. Myslím, že je to ale vina Baye a toho jak s herci nakládá. Scény z kosmu mě vyloženě nebavily a přišly dost nudné. Záchrana světa dost velká nuda. Scény ze světa, kterak se všichni modlí, jak to parta amíků zvládne, vyloženě směšné. Postava amerického prezidenta směšná a trapná. Celý ten Bayův úhel pohledu je dětinský a přihlouplý. Opravdu nezáživný a přihlouplý film. Jediný kdo mě v tom filmu alespoň trochu bavil byl Peter Stormare a jeho postava, ta byla alespoň vtipná, narozdíl od zbytku filmu. Jenže film není o jednom vedlejším herci v malé roli. Takže Bay u mě alespoň s tímto filmem naprosto vyhořel. ()

Ellmariachi

Nemám rád takový ty katastrofický filmy s meteoritama, povodněma, jádrama apod. Nemám rád dojáky a love story v akčních filmech. Úplně nesnáším to amerikánstvý. Ale víte co? V Armagedonu mě to nijak nevadí. Film mi sedl jak obsazením, tak humorem i nadsázkou k vlastenectví. Takže mě ani nevadí ona love story. A přiznejme si koho z nás nedostalo to když se Bruce obětoval. Takže i ten doják prostě zapadl. --- Když Ejčejův táta umřel, slíbils mu, že se o kluka postaráš. Já ho nezabiju. Jen mu ustřelím nohu. 88 procent. ()

ArsenalEagle

Takhle fantastický a přitom neuvěřitelně přihloupý příběh tu ještě nebyl :) Zde se opravdu nesmějí řešit logické věci, tkaže vypnout mozek. Navzdory faktu, že do vesmíru může každý, nebo že dva vesmírné raketoplány mohou letět vedle sebe jako dva stíhači z letky, .. Těchto nelogických kravin je tu mnohem víc, nemá cenu je zde vypisovat :)... Každopádně i přes tento problém mě filmová atmosféra totálně pohltila! Skvělé obsazení herců, neskutečný příběh a také mnoho chvilek k hlasitému smíchu :DDD (mluvím hlavně o Steve Buscemi)... Vypnout mozek a RE-PLAY ()

Jillen

Vlastenectví tu čiší ze všech stran a až na pěkné pády malých meteoritů někdy na začátku filmu, krásnou Liv Tyler a vtipného Buscemiho jde o předlouhý a nudný film. Dávám 40% ()

Popluh

Americký patos v tom nejhorším slova smyslu jak to umí jen Michael Bay. Stá variace na téma Bruce Willis zachrání všechno a všechny. ()

Riddick77

Jediné co mi zde vadí, je nechutná amerikanizace a předimenzovaný patriotismus, jinak je ovšem vše tak, jak má v pravém blockbusteru být. Michael Bay se nám tu začínal rozjíždět, teda pomineme-li Skálu a Mizery :-D 10/10 ()

Vojcl

Průměrný americký blockbuster... Kýčovitý scénář a již tradiční vlastenecké kecy vyvažuje výtečná vizuelní stránka a dobří herci. ()

Freemind

Když mi bylo sedmnáct, udělali jsme si na tento film rodinný výjezd - od poloviny filmu jsem musel tlumit hihňání a prskání, ke konci jsem se už svíjel smíchy. Tak monumentální nálož kravin a patosu nevidíte každý den. Michael Bay si v mém srdíčku získal teploučké místečko a titul vesnického idiota americké kinematografie. ()

raimi

Michael Bay je naprostej šílenec, což mě u Armageddonu jenom potvrdil. Vůbec s ničím se nepáře, buch buch, jen ať to lítá! Tomuhle filmu jsem se vyhýbal jak čert kříži, musel jsem si k němu cestu najít (trvalo to 11 let a 5měsíců od cz premiéry :-)). Přece jenom jsem se obával obřích dávek amerického patriotismu a nechutného patosu, ale při projekci jsem měl neodbytnej pocit, že na mě Míša spiklenecky pomrkává zpoza kamery a královsky se baví, což je na výsledku hodně vidět. A ta herecká sestava! Byl jsem nadšen, smál se a žasnul od začátku do konce. ()

zipper111

Jedině Steve Buscemi stojí za to... Po letech jsem na to mrknul znovu a je to vlastně strašně super. Totální Amerika, všichni chtějí padnout za vlast, prostě klasickej Míša Bay, aneb co může to bouchne. Docela nostalgie po letech. 4* ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

09.05.2019

Emmerich chystá další katastrofu

Emmerich chystá další katastrofu

25.06.2016

S trojkou Dne nezávislosti to zatím nevypadá moc růžově, i kdybychom se jí ale dočkali, Roland Emmerich nejdřív natočí sci-fi Moonfall. Studio Universal film popisuje jako kombinaci 2012 a Blízkých… (viac)

The Rock poletí do vesmíru

The Rock poletí do vesmíru

10.05.2015

Sci-fi žánr je znovu v kurzu. Strážci Galaxie vydělali balík a sedmé Star Wars čeká stejný osud, takže není divu, že se studia perou o potenciálně výdělečné náměty. Nejnověji se strhla válka o Alpha… (viac)