Armageddon

• Česko Armageddon (viac)
USA, 1998, 151 min (Director's Cut: 153 min)

Réžia:

Michael Bay

Hudba:

Trevor Rabin

Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Ben Affleck, Liv Tyler, Will Patton, Steve Buscemi, William Fichtner, Owen Wilson, Michael Clarke Duncan, Peter Stormare (viac)

Za osmnáct dní Země přestane existovat, protože se srazí s asteroidem velikosti Texasu. Je bezpodmínečně nutné, co nejdříve přistát na asteroidu, hluboko pod jeho povrch zavrtat silné jaderné nálože, odpálit je a pak se jen modlit, aby to celé pomohlo. Záchrana světa tímto brizantním způsobem je práce jako stvořená pro partu drsných naftařů v čele s Harrym S. Stamperem (Bruce Willis), který zachází s vrtnou plošinou a výbušninami jako neurochirurg s jemným laserovým skalpelem. Astronautický výcvik NASA je rychlý a za pár dní jsou dva raketoplány s jadernými náložemi a samorostlými spasiteli světa na palubě připraveny ke startu. Zvládne Bruce Willis a jeho muži sebevražedně riskantní akci? (oficiálny text distribútora)

Havran007

Hezký a hodně emotivní film. Některé technické záležitosti by se mu asi daly vytknout (chtěl bych vidět tu soupravu, která by se dostala přes ferritovou vrstvu a nějak jsem si nevšiml těch 250 metrů vrtných trubek, 250 metrů casingů a stroje na jejich spojování a dalšího potřebného vrtacího příslušenství), ale kupodivu to nijak nevadí. Trevor Rabin skvělý, efekty dost dobré, herci si to užívali a výsledek - v tomhle žánru se dodnes nenatočilo nic lepšího. Jednu hvězdu jsem snížil za dabing, originál byl tentokrát lepší, hlavně neměli překládat (a přezpívávat) Living on the Jet Plane, k téhle písničce mám citový vztah a to jsem prostě neskousl. ()

P/\/EL

pročpak se asi nikdo nepozastavuje na očividnejma fyzikálníma nesmyslama ve filmu........je to prostě největší scifi pitchovina posledních let...ještě horší jak Sunshine či Jádro....sakra, lidi málo sledujou populárně naučné dokumenty, nejhorší zla nespočívaj v patriotismu a v romantice, nýbrž v tom, že na ruský stanici se dá pustit umělá gravitace :), na asteroidu, kterej vypadj hodně divně je neskutečně velká gravitace, ale pár metrů nad nim už zase nee, zvuky explozí a vůbec podoba vesmírných explozí, atd., atd., jsou toho mraky.....ale hlavně, že to je pěkně obsazené, kdysi jsem to hodnotil 4ma, ale dneska vim, že to je šíleně přehnané a příliš explozí nudí..... http://www.national-geographic.cz/detail/armageddon-vedecke-chyby-v-kultovnim-filmu-pohledem-astronoma-24471/ PS: Nechápu to, že si Bay může točit v NASA, ale NASA nevadí ti nevědecké nesmysly.....které mohou kazit mládež........jinak ty bayovský kýčo. sekvence jsou docela kůl, zpomalovačky, jo....má styl....jen když scifi, tak nápadité a raději šílenosti jak ve Star Treku, u toho člověk neví, co by mohlo bejt, ale to, co se předvádí v tomhle je jasnej šit, pro efekt, znásilnění vědy a techniky...dělo se to, děje se to a bude dít....... ()

Proky24

ve filmu Armagedon se nešetřilo ani na hercích ani na efektech a to vidět. Co mě troch vadí je věta o tom jak se celý svět spojil aby zastavil katastrofu ale přitom nás všechny zase zachrání američé ale to je jen maličkost v porovní s tím co nám Armagedon nabídnul. Možný zánik lidstva, milostou záplatku, humor .... takhle by se dalo dlouho pokračovat. Často si Armagedon pustím protože málo, který film se mu můžu rovnat. I přes svojí malou kritiku musím dát plný počet hvězdiček. ()

thomas7

Hodnotím to vzhľadom k tomu, že som to videl už hrozne dávno a ani som nedýchal pri tom, i keď nadšenie opadlo a dnes už ako všímavý divák viem vytknúť plné vreco chýb, stále tá nostalgia, záchrana sveta a obsadenie ma vie vždy dostať. Takže hodnotím tak... ()

mcac88

Pro mě jeden z největších dojáků :) A hlavně super obsazení dává tomuto filmu grády. Pro mě zaručeně jeden z klasických filmů, které mě budou vždycky bavit. Určitě 5 hvězd! ()

Amigabyk

Když jsem tento film viděl poprvé, tak jsem si říkal že už nic lepšího být nemůže.Je to naprostá perla mezi sci-fi filmy.Bruce s Liv to zahráli excelentně.Tento film je přesně moje krevní skupina :-) Pár let od doby co jsem ho viděl poprvé uběhlo a kouknul jsem se znova a...... pořád špička mezi Scifi filmy. ()

J.MacReady

První popcornová zábava, která má charizma...já si to s čistou hlavou užil od začátku do konce a často si ho rád pustím znova, aniž by mě začal nudit. Většina scén ve filmu je neskutečně "americká"...vlastenectví je zde cítit na každém kroku...hlášky sedí a k téhle partě se dokonale hodí. Pokud člověk sleduje tenhle film s nadhledem a vědomím do jaké míry ho má brát vážně, tak si ho dokáže dokonale užít. ()

knedliiicek

Vesmír mě zajímal, konce světa se také bojím. Ale Bruce Willis a jeho banda dokázala rozesmát v celkovém podání ten film se zdá jako průměrný. Ale když on působí chvílemi tak vřele, a když zapojím do toho ten muj ohleduplný pohled co mě naučila přitelkyně, tak kapička na konci musí ukápnout. Né jen díky nadšení s filmu, ale i zvukovým a hudebním podkladům pro cvhíli, kdy se chystá "někdo" obětovat život za "CELOU ZEMI" což je pro mozek nepředstavitelné jako to, že by se mělo tohle uskutečnit. A dodám trochu mé fantazie, doufám že budeme mít někde pořádny borce na to "vrtání".Ikdyž snad nikdy nebude potřeba ;) uvidíme ()

EchoswordCZ

Tento film stále patří mezi mé velmi oblíbené a rád se k němu občas vracím. Michael Bay se tentokrát opravdu vyznamenal a dokázal vytvořit zajímavé spojení katastrofického filmu a komedie a světe div se, toto spojení funguje. První polovina filmu je naladěná spíše v komediálním stylu a divák se nejednou zasměje (scénu na ropné plošině si budu pamatovat ještě dlouho). V druhé polovině ovšem děj nabere na vážnosti a už je to "klasická" záchrana světa, ovšem zajímavě a poutavě vyprávěná. Dvojice Bruce Willis a Ben Affleck fungovala na výbornou, ačkoliv pro nějaké hlubší vztahy mezi postavami tu nezbylo místo, takže Armageddon není nic pro náročné diváky. Pokud ale od tohoto filmu nečekáte nic víc než dobrou zábavu, budete spokojeni. ()

jaaara

Zkouknul jsem tento film po delší době znovu v TV a musím říct, že čas mu na kráse a na koukatelnosti nepřidal, spíš naopak, i přes hvězdné obsazení bych ho dnes zařadil spíš mezi lepší béčkové srágory. Těch Armageddonů a Apokalyps se od té doby urodilo nějak moc. Dávám *** jen za skvělou scénu, kdy Bruce nahání Bena Afflecka s brokovnicí po vrtné plošině ;-) ()

Akatinka

Musím říct, že když vezmu v úvahu, jak je to známý film, tak mě to strašně moc zklamalo. Určitě bych film hodnotila mnohem lépe, kdyby byl tak o hodinu kratší, protože děj se podle mého strašným způsobem táhnul. Trvalo půl hodiny, než se stalo něco stěžejního. Nápad to rozhodně není špatnej, i když dost obyčejnej, má to super obsazení, ale to, jakým způsobem se to vleklo, mě úplně otrávilo. ()

zimi

Je to hodně dobrej film ani nevim co přesně mi nesedne,že nedam 4* nevim, ale nedam a je to mezi. Herci super příběh v poho, chápu že se lidem moc líbí, já nevim, až to zjistim, tak to dopíšu! ()

KICKBALL

Když pominu fakt, že film je naprosto nerealistický (např: padající meteory v New Yourku, které byly velké jako melouny nebo tenisáky a udělaly pohý škrábanec na zemi a to nemluvím o naprosto nezkušené posádce, která se vše naučila za pár dní :ale neberte to vážně já sem si musel trochu zanadávat) celkem ujde. Film, který vás přesvedčí, že jen USA může zachránit lidstvo s hrdinskou posádkou Američanů , to že jen USA může tento ůkol splnit a prostě všechno jen USA. Já mám amíky rád, nic proti nim, ale co je moc, to je moc. Kdyby jen tak u nás někdo natočil takový vlastenecký film. Celkem sranda a oddyhcovka na nedělní večer a samozřejmě Liv Tyler. Ani vlastně nevim proč dávám 4 hvězdy, Armageddon prostě má něco do sebe. ()

Jirims

Toto je legenda, která se nezapomíná. Opravdu nádherně zpracovaný příběh, který není ani nijak přeháněn, prostě se děje to co se očekává. Musí se však narazit na správný dabing, jelikož jsem viděl dvě dabované verze a jedna nebyla moc přesvědčivá a působila uměle. Výprava na asteroid je dramatická a nádherně sehraná, za což ostatně můžou významní herci, kterými se film hemží. Viděl jsem již několikrát a ani po tolika shlédnutí se neokouká. Doporučuji, ale tuto klasiku vidělo asi hodně lidí. ()

veronikajel

Asi nejlepší katastrofický film co jsem kdy viděla. Romantický, sci-fi, komický. Úžasné obsazení, pěkné triky a dobrá kamera. Prostě film na kterej se můžu koukat pokaždé když ho dávají v televizi a pokaždé ta slza ukápne. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

09.05.2019

Emmerich chystá další katastrofu

Emmerich chystá další katastrofu

25.06.2016

S trojkou Dne nezávislosti to zatím nevypadá moc růžově, i kdybychom se jí ale dočkali, Roland Emmerich nejdřív natočí sci-fi Moonfall. Studio Universal film popisuje jako kombinaci 2012 a Blízkých… (viac)

The Rock poletí do vesmíru

The Rock poletí do vesmíru

10.05.2015

Sci-fi žánr je znovu v kurzu. Strážci Galaxie vydělali balík a sedmé Star Wars čeká stejný osud, takže není divu, že se studia perou o potenciálně výdělečné náměty. Nejnověji se strhla válka o Alpha… (viac)