Armageddon

• Česko Armageddon (viac)
USA, 1998, 151 min (Director's Cut: 153 min)

Réžia:

Michael Bay

Hudba:

Trevor Rabin

Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Ben Affleck, Liv Tyler, Will Patton, Steve Buscemi, William Fichtner, Owen Wilson, Michael Clarke Duncan, Peter Stormare (viac)

Za osmnáct dní Země přestane existovat, protože se srazí s asteroidem velikosti Texasu. Je bezpodmínečně nutné, co nejdříve přistát na asteroidu, hluboko pod jeho povrch zavrtat silné jaderné nálože, odpálit je a pak se jen modlit, aby to celé pomohlo. Záchrana světa tímto brizantním způsobem je práce jako stvořená pro partu drsných naftařů v čele s Harrym S. Stamperem (Bruce Willis), který zachází s vrtnou plošinou a výbušninami jako neurochirurg s jemným laserovým skalpelem. Astronautický výcvik NASA je rychlý a za pár dní jsou dva raketoplány s jadernými náložemi a samorostlými spasiteli světa na palubě připraveny ke startu. Zvládne Bruce Willis a jeho muži sebevražedně riskantní akci? (oficiálny text distribútora)

Ywec

Klasický hollywoodský velkofilm. Ovšem Bruce Willise já můžu a celkově mě téma armageddonu zajímá. Jak zpívá Landa: "Taková malá planetka vesmírem si sviští, přináší nový řád." Někomu se nelíbí, že se Američani neustále stylizují do role zachránců světa, mě též ne, ovšem tuhle akci by pod patronátem NASA měla. Druzí mohou namítat, že ze sebe děláme pány nad vším, tedy i nad jakýmsi osudem. Kdyby to na nás ale letělo (a ono nedejbože třeba už letí), co jiného by zbývalo? ()

Naty94

Úžasný film! Trojice Willis, Tyler a Affleck mě dojímají. Třešničkou na dortu je potom závěrečná píseň od skupiny Aerosmith - "I Don't Wanna Miss A Thing". ()

Pattrick

Jeden z mála filmů u kterého mi slza ukápnou chtěla, ale nějak se tak nestalo. Jedna bonusová hvězda je za překrásnou Liv (od které se dalo čekat více) ()

JohnyPine

Nemůžu se zbavit pocitu, že ač má jít o katastrofální film, smyslem filmu je ukázat americkou hrdost a vyspělost, tak jako třeba u filmu den nezávislosti, který byl jasnou propagandou.Ve filmu však potěší herecké obsazení a výkony. ()

Gagin

Další trhák Michaela Baye. Výborné herecké obsazení, skvělý příběh, vše pasuje tak jak má být. Jedinou výtkou je občasné zdeorientování na onom asteroidu. Proto jen 3 hvězdy, ale u mě je to 3,5 hvězdy spíše se to blíží ke čtyřem. ()

TopsyKrets

Mne sa ten film páčil. Najmä preto, že to je sci-fi a hrá tam Bruce Willis. Určite sa tento film oplatí pozrieť, a nie len kritizovať americký patriotizmus. Keby to bol kanadský film, alebo iný. Budú zase vychvaľovať Kanadu. Mozog nechajte doma a pobavíte sa. :-) ()

Arthas06

Videl som už veľa katastrofických filmov, ale tento je proste totálne dobrý a zaujímavý. Stojí zato si ho pozrieť. Dej filmu je veľmi rovnomerne vyvážený nedá sa povedať , že jedna časť bola lepšia ako tá druhá. Sú tam zaujímavé scény, dobre zvládnuté efekty a hlave celý film zdobí prekrásna pieseň "I Don't Want To Miss A Thing". Prelínajú sa tam prvky sci-fi a romantiky. Môj názor na tento film je 5 hviezdičiek a určite by si zaslúžil lepšie hodnotenie ako má. ()

Aleššek

I když se sem tam něco nepovedlo, je to prostě megafilm, který si zaslouží 5 hvězdiček, dávám 90% a nechápu ty, co dávaj tři a míň hvězdičky, vždyť je to přece skvělá zábava. Klady:skvělí herci, skvělá hudba, dobré efekty,akční pasáže, humorné pasáže, dojemné pasáže,pár spadlých asteroidů - Zápory: předvídatelnost, pár trapáren.....-já vim že je to blbost, ale sakra dobře natočená a zábavná, a vo tom to přeci je ()

sister

Špička filmů s maximálně cool hrdiny, maximálně cool hláškami a maximálně hroznou hrozbou. Dvěma slovy - americký megafilm se vším dobrým i špatným, co z téhle kategorie plyne. ()

Boris18

Někteří Armageddon shazují a někteří ho vyzdvihují. Mě osobně se velmi líbil. Dalo by se mu leccos vytknout, ale já k tomu prostě nemám důvod. Ve filmu se sešlo mnoho hvězd hollywoodského plátna, který filmu dodali tu pravou jiskru. Já musím dát 5*. ()

koczanska

Když nic očekávat nebudete nic vás nezklame. Já očekávala a zklamala jsem se. Průměrný spíše až podprůměrný film z tohohle žánru. ()

DannyMcG.

Tak tenhle snímek mi doopravdy nesedl..když pomineme triky, tak tam nic zajímavého nebylo..Příběh stál za starou bačkoru, stejně jako výkony a napjatý personál v Houstonu nebo tisíce doufajících Američanů, že jejich hrdinové zachrání svět..A ty zpomalený záběry mi pily krev, bylo to jak...nevim, to jedině Američan si mohl říci: "Jsme nejlepší, vždyť jdem sakra zachránit svět!" Pak si zazpíval hymnu, vypil pivo v plechu a šel koukat na superball. Tohle už víckrát ne! Kladná věc snad je, že se možná něco podobnýho může stát... ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

09.05.2019

Emmerich chystá další katastrofu

Emmerich chystá další katastrofu

25.06.2016

S trojkou Dne nezávislosti to zatím nevypadá moc růžově, i kdybychom se jí ale dočkali, Roland Emmerich nejdřív natočí sci-fi Moonfall. Studio Universal film popisuje jako kombinaci 2012 a Blízkých… (viac)

The Rock poletí do vesmíru

The Rock poletí do vesmíru

10.05.2015

Sci-fi žánr je znovu v kurzu. Strážci Galaxie vydělali balík a sedmé Star Wars čeká stejný osud, takže není divu, že se studia perou o potenciálně výdělečné náměty. Nejnověji se strhla válka o Alpha… (viac)