Big Mouth

• USA Big Mouth
USA, (2017–2023), 32 h 56 min (Minutáž: 25–46 min)

Hudba:

Mark Rivers

Fred Armisen, Jessi Klein, Nick Kroll, Jason Mantzoukas, John Mulaney, Jordan Peele, Maya Rudolph, Jenny Slate, Richard Kind, Paula Pell, Andrew Rannells (viac)

Životy dospívajících kamarádů se převrátí vzhůru nohama, jakmile udeří puberta a její zázraky i hrůzy. Ztřeštěná komedie od kámošů Nicka Krolla a Andrewa Goldberga. (Netflix)

Zombiepod

Toto je fakt bomba. Ono sa k tomu zozačiatku trochu ťažšie hľadá cesta, najmä kvôli dosť výraznej perverzite a vulgárnemu humoru, čo nie je pre každého, no je to stále lepšie a lepšie. Postavy napísané bezchybne, hormon monsters sú stále zábavnejší, a druhá séria tú prvú doslova prevalcuje. Neveril by som, že sa budem takto tešiť na ďalšiu sezónu. ()

anetd1

"Tell him to send a dick pic. Girls love that, especially when it comes out of nowhere with, like, zero context." Vtipně pojatá sonda do nástrah dospívání a všech možných perverzí života (hlavně sexu, onanie, lásky, a tak) v podání jedné partičky puberťáků, jejich spolužáků, rodičů a učitelů, a hlavně - hormone monsters. ()

peeteno78

Dokonalý seriál plně vystihující dospívání a vše okolo něj. Spoustou věcí si většina dětí během puberty projde a tenhle seriál všechno pěkně a hlavně vtipně zmapoval. A nekorektnost a vulgarita jsou taková třešnička na dortu. Nedokázal bych si představit pubertu bez sprostých slov. Občas mi sice některé postavy lezly na nervy a někdy mě upřímně i dost s*ali, ale to k puberně vlastně taky patří. ()

Drozdo57

Nechutnosť a nevkus sa dá robiť dobre (South Park), zle (v podstate všetko ostatné). Toto je niekde na pol ceste. Občas som sa bavil názornosťou pubertálnych komplikácií. Časom ale prichádzali väčšie a väčšie extrémy, zobrazené menej a menej vtipne. Mne nevadia extrémy. Mám rád extrémy. Mám rád prehnaný humor. Ale tu občas chýbal humor. Dokonca mi aj postavy prišli zaujímavé, niektoré sa aj niekam rozvinuli, ale prakticky vždy šlo o vedľajšie postavy. Naša hlavná trojka sa ale akosi zamrzla na stále rovnakých problémoch a omieľaných témach. Štvrtú sériu som pozrel vyslovene iba zo zotrvačnosti. Musím ale oceniť snahu tvorcov zobraziť niektoré pubertálne problémy a situácie. ()

BlondJames

Až na to příšerný zpívání si mě tenhle seriál hned získal. A co si budeme povídat, Nick Kroll a jeho neskutečně fascinující dabing (25 postav v JEDNOM seriálu!) mě nepřestával udivovat. U Loly a Ricka musím říct, že mě jeho um doslova posadil na zadek a i to má za následek, že jsem si tento seriál užila se vším všudy. ()

mr.twizta

Znacne vulgarni a zabavna animovana miniserka o tom, jak je masturbace normalnejsi nez laska. Skoda jen relativne slabsiho rozjezdu, ale se stupnujici se pubertou se hroti i minizapletky a kazdy, kdo si prosel hormonalnima zmenama, si pri sledovani Big Mouth musi tu a tam minimalne uchechtnout. Animace dnesni prumer, scenar ovsem rozhodne nad nim. ()

alexwill

Naprosto bez překážek a dost originálně ukazuje problémy a trable dospívání. Nebojí se jít přes pomyslnou čáru, ale v tom je jeho kouzlo. Vtipy a narážky podle mě dost slušné a v moři všech animáků dnešní doby vcelku nadprůměr. ()

kritkMd

Upřímně když jsem viděl trailer a první díl, říkal jsem si že je to další trapná kravina. Že asi nejsem ten člověk co by měl rád až moc sexuality, hlavně u dětí, v seriálu. Ale po několika dílech se mi seriál hodně zlíbil. Nejlepší je samozřejmě zábavnost. Ta se tvůrcům povedla geniálně. Není epizoda kde bych se nesmál. A s tou sexualitou to taky není moc přeháněno. Jeden z těch hodně lepších seriálů. ()

PanPyzamo

Vynikající seriál, který nádherně ukazuje dospívání. Bezva nápady, jak nám ukázat, co se vlastně s naším tělem děje v pubertě. Postavy jsou vynikající a hned jsem si je oblíbil. Nejradši mám asi Andrewa, ale těžko říct. Každá postava je zde vynikající. Animace je velmi pěkná. Na jednu stranu jednoduchá, ale má své kouzlo. Celé je to takový Netflixový South Park s tím rozdílem, že postavy jsou zde náctileté a nejsou to už úplně děti. Celkově se jedná o skvělý seriál a jeden z mých nejoblíbenějších animovaných seriálů vůbec. 1. série - 8/10 2. série - 8/10 3. série - 8/10 4. série - 8/10 5. série - 8/10 6. série - 8/10 7. série - 8/10 Celkový verdikt: 8/10 ()

Lendak

Taká perverznejšia verzia Sex Education. Ma až prekvapilo, koľko majú tieto dva seriály spoločného. Má to perverzný humor, sympatické postavy, zaujímavý príbeh atd. Najväčším pozitívom je, tak isto ako pri Sex Education (ako inak) je že skvelo vyobrazujú seriózne problémy humorne. Seriál tiež pouukazuje na problémy, ktoré so sebou puberta nesie. Napríklad rozchod v rodine, prvá láska a rozchod, sexuálna orientácia, zmena tela atd. Ďalším pozitívom sú postavy. Súhlasite s ich názormi, zžijete sa s nimi ale niekedy ich máte chuť preplieskať až im zrúžovie riť. PS: Nick Kroll je úžasný. Verdikt: 9./10. ()

Najnou

HormonMonstr je pěkný prase, takovýhle my jsme nebyli! Kecy prdy beďary. Byli jsme ještě mnohem horší a HormonMonstr je týpek. Tady v Čečně to je proti upjatejm amíkům úplně jiný kafe. Oni sice můžou řídit dřív, než jim sestoupěj varlata, my ale můžeme dřív souložit, než nám sestoupěj varlata! A to se vyplatí. ()

CZechi

Pro náš národ, napuštěný Cimrmanovským "humorem" je to samozřejmě moc hrubý a primitivní humor. Pro lidi, kteří maj vkus a nechtěj svou bráníci pouze lechtat jak kliťák při předehře je to hotovej uragán brutálního námrdu, který zařídí absolutní a nevratnou perforaci bránice. Pozn. toto je jeden z těch případů, kdy je lepší originální angličtina, protože si tvůrci kouzelně pohráli se slovními hříčkami. ()

Lukysak

Nick Kroll měl svoje dospívání zdá se opravdu těžké. Stejně těžké ho měli i všichni ostatní, kdo se na scénáři podíleli. Dávají nám to vědět už od začátku, kde se nám představuje bezbradý Andrew a všudemalý Nick. Andrew bojuje s tím, že je příliš nadržený, Nick s tím, že je příliš málo nadržený, a Jessi bojuje prostě jen s tím, že je žena ve 21. století. Seriál nám dává ochutnat všechno, co pravděpodobně většina z nás za svých náctiletých let zažila, a i když se mnohokrát chytáme za hlavu, jak je to útrapné, a jak se cítíme trapně za ně, a sami za sebe, že víme, o čem je řeč, napjatě čekáme, s čím poučným Big Mouth přijde příště. Protože ono se to celé zdá jako jedna velká příručka, jak dospívat správně, snad jen s tím rozdílem, že postavy jsou mnohem uvědomělejší, než jsme byli v jejich věku my, nebo vůbec někdo v jejich věku bude. Ale jak malý Nick říká v jednom díle, seriál o masturbujících dětech snad projde jenom pokud bude animovaný. Jejich uvědomělost se tak dá docela lehce odpustit, protože kdyby se doopravdy chovali jako třináctileté děti, asi bychom jejich trápení nemohli tolik prožívat. Máme pocit, že by měl tenhle seriál poučovat náctileté, ale on naopak velmi dobře poučuje nás, dospělé. Protože Nick Kroll měl rozhodně pravdu v jedné věci - tenhle seriál je terapie. ()