Šerifská hvězda

• Veľká Británia Tin Star
Veľká Británia, (2017–2020), 20 h 15 min (Minutáž: 43–53 min)

Hudba:

Adrian Corker

Tim Roth, Christina Hendricks, Abigail Lawrie, Christopher Heyerdahl, Lynda Boyd, Kevin Hanchard, Ian Puleston-Davies, Stephen Walters, Dan McDougall (viac)

Seriál Šerifská hvězda se odehrává v idylickém horském městečku, zaplaveném přistěhovalci těžícími ropu v nedalekém frakovacím zařízení, a čelícím rostoucí vlně zločinu. Vypráví emocemi nabitý a místy i zábavný příběh Jima Wortha (Tim Roth), abstinenta s dobrým smyslem pro humor i pro rodinu a horlivého náčelníka policie, jehož poklidný život naruší příchod bandy zločinců. Ti při zpackaném pokusu o Jimovu vraždu zabijí jeho malého synka. Tento čin – a Jimova ostudná odpovědnost za to, že se zbaběle vyhnul smrtící kulce – u něj vede v kombinaci s odmítáním přijmout minulost až k alkoholizmu. Jimovo nezřízené pití posléze nabyde formu jeho alter ega - nasávajícího, okouzlujícího, falešného a nelítostně brutálního druhého já jménem Jack Devlin. (HBO Europe)

sugythesugar

Zvláštny seriál. Zvládol som len 6 dielov, ale nie kvôli tomu že by to bolo zlé, ale pretože som sa v ňom nedokázal zorientovať. Nedokážem odhadnúť čo autory od tohoto seriálu chcú - nové Twin Pieks?, príbeh Dr. Jekkyla a pána Hyda šmrncnutého ekologickou agitkou, korporátnych trilerom, detektívkou alebo nejaký psychologický rozbor duše alkoholika? Tém je tu strašne vela a to som len tak-tak pozrel 6 dielov. Vážne by som chcel aby sa mi to páčilo už len kvôli Timovy... ()

viperDavid

Po první nedokončené sérii 4* a to proto, že konec byl nesmyslný. Jinak dost připomíná seriál bansee, který se mi líbil, ale o trošku přeci jen víc. Uvidíme jestli zvládnu další série. ()

fabecc1222

Podobný případ, jako třeba Městečko Fortitude. Dost nenaplněný potenciál... První série ještě vcelku normální, průměrná kriminálka s pěknou krajinou. Pak se ale něco stalo, tvůrci zřejmě požili větší množství návykových látek a nějak se to zvrtlo. Druhá řada je synonymem pro nudu, obohacenou o bandu extrémně nesympatických kreatur jakožto hlavní postavy tohoto seriálu, kterým přejete co nejhorší smrt. Šíleně přehrávající Roth, který zřejmě zalitoval, že z tohoto vlaku nedokázal včas vystoupit. Co se týče třetí řady, tak ta je naprostý bizár, kde jde všechna logika stranou. Hlavní postavy vystřílejí půlku města, a višchni dělají jakoby nic. Liverpool je podle tvůrců zřejmě takovým horším postapo městem, kde vládnou dětské gangy, a všichni jsou zkorumpovaní a závislý na drogách. V žánrech chybí komedie, i-když asi nechtěná... ()

vyfuk

1. série: Nic moc velký zájem. Amazon má potenciál, který nevyužívá. Viděl jsem od něj tři seriály. Jeden se nedá takhle hodnotit, protože to je něco úplně jiného ve stylu Grand Tour a poté zde máme Goliath. Nudný právnický seriál o tom jak se malý právník snaží vyhrát spor nad velkou korporací. Bez šťávy a zájmu. Zde se kopíruje stejný případ ale z jiného prostředí. Opět tu máme velkou a zlou korporaci, která ničí život hlavním postavám. Skoro jako kdyby tam Amazon chtěl zpodobnit sám sebe. Tento seriál skoro chce napodobit Wind River, akorát s tím, že tento film má co nabídnou a co především, dokázal toho využít. Tin Star měl i ten potenciál. Ale nevyužil ho, protože mě seriál přestal zajímat už po druhém díle, kde se skoro nic nedělo. Nešlo o špatně promyšlený příběh, spíš, že filmaři to nezachytili nijak, aby to odsýpalo. Jednoduše klasika... nevyužitý potenciál. ()

Zagi20

Čekal jsem teda víc. Atmosférická podívaná na té nejvyšší technické úrovni, především co se týče kamery. První díly nasadí laťku vysoko, jenže postupem času se začne projevovat jistá demence ústředních postav. Prostě některé ty myšlenkové a emocionální pochody jsem opravdu moc nezvládal. Je tu cítit až přílišná snaha o psychologické drama na úrovni, o ekologickou agitku, bezpráví, pohled do velké korporace ... no prostě je toho moc a ne, nefunguje to ani jako celek ani jako samotné příběhy. 60% ()

Michelle75

První dva díly mě nadchly, určitá podobnost s Ozark, minimálně tedy prostředím a rodinou, která se z nějakého důvodu stěhuje jinam.Mělo to drajv a ve mě hlodala velká zvědavost, jakým směrem se to bude ubírat. A zahlo to dolevaaa. A to hodně, herci byli vybráni pečlivě, ale mě prostě přestalo bavit dívat se nesmyslně se chovající trotly. Jeden vedle druhého, to je můj pocit.Nevyužitý potenciál s krásným vizuálnem. ()

Gogo333

Na seriál jsem narazil náhodou, zaujal mě Tim Roth, který mě bavil v Lie to Me, tak sem to zkusil. První díl mě zaujal a nakonec sem skoukl všech deset epizod v kuse. Atmosféra byla fajn, postavy jak který ( potěšil Heyerdahl, který jede ve stylu HoW dalšího Švéda :-D). Akce, násilý, nahota fajn. CGI triky byly hodně poznat. Chvílema mi to přišlo trošku víc ujetý než by muselo být. Finále slušný. Druhá série je jistá, tak je to dobré. S odřenýma ušima za 4* - 70%. ()

zahadum

Miestami skutočne snaha kopírovať Fargo, nie je to ale tak absurdné a skôr sa to drží pri zemi...má to silnú atmosféru a ktovie ako by to celé dopadlo ak by to stlačili do 7 dielov. Určite ale seriál ktorý má svoje čaro a som zvedavý na druhú sériu aj keď si po pravde neviem predstaviť pokračovanie. ()

JoSte

Což o to, řemeslně je to zvládnuté vcelku dobře, herci se vesměs taky snažili, ale ten scénář… Prapodivné zápletky a zvraty děje, a místy ještě divnější chování postav sráží Tin Star někam mezi 2 a 3 hvězdičky. Bohužel. (Edit: Po druhé sérii zvedám na 3. Krásně absurdní a zběsilé momenty, mělo to šťávu.) ()

burton

No, hustý. Šerif (teda takovýho nechcete!!) se tu mění v Hulka, díl od dílu temnějšího a děsivějšího. Příběh má grády a pořádný koule. Nejdříve jsem dala tři hvězdy, ale po neklidném nočním snění, kdy mě pronásledovala obrovská kovová bedna, zvící velikosti Nostromo, která sbírala hříšníky, jako Tripod ve Válce světů, jsem to přehodnotila. Takovéhle "peklo na Zemi", si zaslouží ocenit výše. Tim Roth je opravdu démonický, uhrančivý a má neskutečnou výdrž. Dostane nakládačku a - a nic. Umeje se v lavóru. Tak se nesmějte, fakt. A podívejte se. Joa ještě jedna věc: muzika výborná, za všechny The Dead South..... ()

Charlie84

1. série: Opět zajímavý posun v chápání slova "antihrdina". Rothův šerif je výrazně psychopatičtější než všichni čtyři záporáci, kteří mají alespoň motivaci. Roth je prostě z**d a tím celá motivace končí. Pro HBO už typický kontrast mezi stoprocentní řemeslnou stránkou a jistou realističností na jedné straně a místy až komiksovými charaktery na druhé (srandovní asi záporná postava ředitele ochranky ropáků) je už jen taková drobnost. Vrchol nastane ve třetím dílu, kdy sérii ještě jakž takž žerete ten psychologický podtext. Pak to chvíli tápe a závěrečné epizody jsou už je efektivní přehlídkou magora Rotha. Což by nezbytně nemuselo vadit, ale v tomhle podání mi to přijde jaksi neuchopené. Navíc charaktery nemají sílu na dvě série. Kdyby se vše uzavřelo ve standardním shakespearovském duchu všichni postřílí všechny, bez problémů bych šel o pár hvězd nahoru. V tu chvíli by to celé totiž dávalo jakýs takýs smysl. Takhle jde jen o oddechovou, byť profesionální, vysokorozpočtovou a místy značně brutální, ale pořád jen zábavu. Do druhé série se budu spíše nutit. ()

bararich8

Zajímavé, na jednu stranu mě to bavilo, bylo to ponuré, netradiční, moc pěkné prostředí, příběh měl nápad, ale pak přijde ta tuna nelogických rozhodnutí, podivného chování všeho a všech, až si máte chuť rvát vlasy na hlavě. Celý příběh se dozvíte víceméně až někde na konci, takže předtím jenom tápete, nechápete a kroutíte hlavou (nicméně i na konci vám to přijde celé padlé na hlavu a neuvěřitelné), ale stejně na to koukáte, protože to v sobě něco má a hlavní postava vám prostě nedá spát. Netuším, zda mám chuť koukat na 2. sérii, ale asi mi to nedá. Ano, místy to fakt připomíná snahu o Fargo, ale není to ono, 3,5* ()

ER

Platí pro I.sérii....Psychologicky laděný seriál s Timem Rothem v hlavní roli,který se do těchto poloh hodí,ale ten zbytek kulhá. Celek je poskládaný do mírně nadprůměrné podívané s mnohdy delšími scénami, které občas nemají takový náboj,abych si nad nimi,jako divák, "smlsnul". Spor mezi korporací a městečkem,potažmo šerifem je good, ale "spor" mezi vrahem dítěte a šerifem není dostatečně soudržný a některé momenty se hůře chápou. Ale určitou atraktivitu dokáže seriál přinést,záleží na naladění, s jakým se na něj budete dívat. ()

Franc1s

Kousek z Bosche, kousek z Longmira a kousek z anglické gangsterky v čele s drsným a šíleným parchantem Timem Rothem.. Příběh o chlápkovi, co se s rodinou přestěhuje do jednoho zapadákova, kde se stane šerifem. Avšak přijdou problémy s ropnou společností a hlavně se vrátí jeho minulost a začnou padat hlavy... 10 dílu, od kterých se nedá odtrhnout, drsná a temná atmosféra, kde nenudí dialogy a akce je správně krvavá :) 8,5/10 a mám velká očekávání, jak ty všechny linky budou pokračovat.. ()

Parm1

Mám tyto "šerifské" seriály moc rád, ale kdo čeká, že to bude něco jako Longmire, Strážce pořádku, nebo dokonce Banshee, bude opravdu hodně sklamaný, stejně jako já, protože tohle je něco úplně jiného. Jsou tam ale i hodně povedené věci, jako je ředitel nadnárodní společnosti, který je zároveň i zabiják, to mě vážně bavilo. ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů