jackalsc

Spoiler! Začátek hodně podivný, postupně jsme se k něčemu začli dostávat. 9 epizoda nám vyjasnila o co tady sakra jde a tvůrci měli potenciál na to to dobře zakončit. Bohužel se ale nestalo. Celý seriál je prošpikován tolika klišé, že někomu z toho budou krvácet oči. Démonizace Tim Rotha je šíleně přestřelená. Co je jeho dceři vůbec po tom co jeho táta udělal v náplni práce. Zastřelí ho? A uteče s hajzlem co zabil jeho bratra protože ho miluje? Toto je hodně, hodně špatný vtip, a nechápu jak s tím scénárista vůbec mohl přijít. Ano žijme v minulosti, a suďme v přítomnosti a hlavně jen z jedné strany pohledu. Dramatizace za každou cenu. A nebo jak náš klouček zabijáček uroní potok slz protože mu umřel nejlepší komplic, který za celou dobu řekl 3 slova. A nad smrtí všech ostatních ani nemrkne. Za celou dobu jsem si vůbec nezvykl na herce Whiteho, mohli tam dát kohokoliv jiného, ale jemu nějakou takovou psycho náturu nežeru ani omylem. Na druhou stranu seriál jde originální cestou jak zobrazuje hlavní postavu Tim Rotha a jeho westernovský způsob řízení města. A jeho postupné topení v alkoholu. Nebýt toho absolutně zpackaného konce, tak by to bylo více. Proto jen 60% ()

Renfield

Jsem vlastně spokojen, že se Jimovo a vzápětí Jackovo "vyšetřování" posunulo do osobnější roviny, než aby pokračovalo v konfrontaci s korporací. Ono tedy ani to nebylo špatné, vůbec když tu North Stream Oil reprezentoval především charismatický záporák Louis Gagnon, v podání výborného Christophera Heyerdahla, ale osobnější rovina, je hold osobnější rovina. Navíc pravdou je, že pokud se děj netočí kolem Jacka (ten zajímavější z "dvojice"), nebo Louise, ztrácí na síle. Jejich krátká konfrontace, je tedy opravdu dokonalá a stejně tak i pohled na Louisovo ráno. Když u něj ještě zůstanu, nemůžu zapomenout na jeho scénu u Worthů doma. Akční scény, nebo řekněme bitky a krátké střílečky, jsou tu na slušné úrovni. A přitom stačí tak málo,třeba takové rozloučení s Godswillem! Zásadní je pro sérii epizoda devátá, jenom si nejsem jistý, jestli tohle vysvětlení proč to všechno, nepřišlo poněkud pozdě. Postavy se totiž často chovají více než podivně, občas je to zarážející, až směšné (druhá epizoda), ale občas se to právě díky té deváté, chápat dá, tak alespoň zpětně. Každopádně zmíněný útěk Anny, nebo údajně silné přátelství Godswill/Whitey, to jsou věci zcela mimo mé chápání. Za to se závěrem žádný problém nemám. Výborné bylo větší zapojení Franka a tím vrchol v hospodské scéně... tam jsem si vzpomněl i na jiné filmy, ve kterých hraje Tim Roth. A Whitey? Parádní a řekl bych nečekané finále v horách, Jack ani ostatní neotočili ze svého. Jenom by mě zajímalo, jaké mělo být to ideální finále? Že by všichni odešli ruku v ruce? To snad ani ne. 75% ()

adako

Solídny štvorhviezdičkový seriál s viacerými päťhviezdičkovými momentami (a epizódami). Kvalitná atmosféra, ktorá akosi trvá len počas pozerania, prvé epizódy vo mne po dopozeraní nezanechali v podstate nijaký pocit. To sa neskôr vylepšilo. Celé to však výrazne ťahá hore dokonalý Tim Roth. Akokoľvek je jeho postava v podstate jednoduchá, v jeho podaní je neuveriteľne pútavá, vťahujúca. Teším sa na druhú sériu. ()

hony23

Seriál, který úplně nevyužil svůj potenciál. Krásná kanadská příroda a tragédie, která potká šerifovu rodinu v prvním díle, slibují skvělou podívanou, jenomže to by většina postav musela být napsaná úplně jinak. Všechny kladné postavy mě svým chováním postupně začaly lézt na nervy, takže nejdokonalejší rolí se nakonec stal jeden ze svou hlavních záporáků v podání pro mě neznámého Heyerdahla. Ten byl opravdu luxusní a škoda že neplatilo staré klišé, že každá krimi je taková, jaký je její hlavní záporák. Zde hrozně chyběl sympatický hlavní hrdina, který by mu nakopal prdel, šerif utápějící svůj žal v chlastu byl spíše politování hodnou postavičkou. ()

vnimatkrasu

Tin Star má v jedný kapse herce z Tarantinovek a v druhý líbezbrýf pro Fargo. Bohužel mu ale chybí třetí kapsa, do který by schraňoval vlastní munici. A tak zatímco genius loci tu ještě docela funguje, když se autoři pokouší o hlášky, strašně srandovně z nich sálá snaha o kultovnost. ()