Ve státě Mississippi řádí motocyklový gang zvaný Bratrstvo. Jeho vůdce Chains (Lance Henriksen) obchoduje s drogami a nemilosrdně likviduje duchovní a soudce, kteří mu stojí v cestě. Do gangu se včlení tajný policista John Stone (Brian Bosworth), který jej má postavit mimo zákon. Získá si důvěru šéfa gangu, ale později je jeho identita prozrazena a Johnovi jde o život. (videofil)

LEATHERFAC odpad!

Fuj tak tohle bych si hodil do kolonky "nechci vidět"... Bohužel už se stalo. Asi nejubožejší varianta akčního filmu co si člověk dokáže představit. Brian se svým mužným účesem a sexy slipama je akční hero desetiletí. Dementní story a ještě dementnější dialogy zlodušských motorkářů na úrovni starýho Mad Maxa - to fakt chceš... Tenhle film i božský Brian naštěstí zcela poprávu zmizeli v propadlišti dějin a je to moc dobře, protože to alespoň trochu budí dojem, že nějaká spravedlnost na tomhle nuzném světě přeci jen existuje... ()

Junglista

Bůh odpouští, Bratrstvo ne... Já tomuhle filmu odpustim totální béčkovost, protože si na nic nehraje. Brian Bosworth je dřevěnej jak Boubínskej prales, Lance Henriksen je psychouš a motorky sou nádherný. Byl to film mýho dětství, ale kupodivu se mi líbí i dneska (narozdíl od spousty dalších). Za zmínku stojí i výbornej dabing Marka Vašuta a Borise Rösnera. ()

dopita

Velice slušný béčko, které ani po letech nenudí, zvlášť pro toho, kdo na takovejch filmech vyrost. Brian Bosworth možná má ňáký charisma, ale hereckej talent absolutně žádnej. Přehrávaj ho skoro všichni a třeba Lance Henriksen vedle něj působí, jako Marlon Brando vedle blonďaté popelnice. Ale ani to nevadí, že by dal každýmu po tlamě mu celkem věřím, což je asi dostačující. Akce je natočena příjemně staromódně a je jí dostatek, motorkářskej fetiš z filmu přímo teče (hlavně v první polovině) a ňáká ta koza taky občas vykoukne. Jó to byly časy, když takovýhle filmy běžely v našich kinech. ()

Haymar

"Chainsi! Chainsi! Trochu to tu hází..." Drsnej film, drsná hudba, drsný lidi... Pro mnohé děsná kravina (což naprosto chápu), pro mě kult a film mého mládí (P.S.: a stejně jsem vždycky fandil Forsythovi s Henriksenem, namísto hereckého polena - Boswortha)... Update 12/2010: Trochu sem se bál, co to se mnou udělá po tolika letech, ale tahle pecka prostě vůbec nezestárla - naopak! Je to pořád stejnej nářez jako v době svého vzniku. Nemůžu si pomoct a (i přes hromadu technickejch kixů a úděsných klišé) jdu do plnejch!! ()

ondrula

Vzpomínka na mé útrpné mládí. Listoval jsem časopisem Cinema, donekonečně si četl o filmech jako je Stone Cold nebo Martial Law a byl tak nějak stále v zajetí atmošky 80. let. Pak jsem si půjčil VHS v půjčovně od týpka, kterej vypadal jako ghůl a všechny tyhle sračky uměl očividně nazpamět a s vytřeštěnýma očima jsem se na ten spektákl podíval. Zajímavý je, že ačkoliv jsem tehdy ve svém otroubeném dětství neměl žádný velký kvalitativní nároky, vzbudil ve mně Stone Cold odpor, protože to bylo třeba ve srovnání s filmem Ve stínu gangu dost špatný. Myslím, že dneska bych se asi nepodíval na film, kde je na posteru odbarvenej týpek s odhalenou hrudí, za nímž kuriozně hoří Kapitol. Byla holt jiná doba a zaplaťpámbu, že je pryč. ()

TERRORDROME

Je zaujímavé, že vo svojej dobe sa mi tento "kameňák" veľmi nepáčil. Po rokoch na to znenazdajky narazím a divím sa že je to značne slušné, musím povedať že teraz som si to vlastne naozaj užil. Hneď na úvod veselý masaker v obchode a potom motorkári začnú robiť strašný bordel. Ich vodca Lance Henriksen s mušketierskymi fúzikmi si strihol ďalšieho ikonického zloducha. Horšie je na tom hlavný hrdina, čo sa má votrieť do "Bratstva". Brian Bosworth je skôr hruda než človek, až komicky drsný depilovaný grizzly s príšerným účesom, debilnou náušnicou a koženým imidžom homosexuálneho striptéra v akcii. Scenár je 100 percent klišé, ale ktorý akčák nie je, že? Našťastie akcia je rovnako drsná ako postavy, takže ak tu niekto schytá olovený dážď, trhá ho to na kusy, výbuchy nešetria veľkosťou a kozy ukáže nielen Bosworth. Plus zábavná Motorkárska kremácia zosnulého kolegu. Finále s prepadnutím budovy súdu je bez preháňania úplne parádne a už len kvôli tomu je výsledný dojem pozitívny. Úplne tupá 90-tková mlátičko-strieľačka, to je jeho hlavný klad i zápor zároveň. ()

Wiluna

Intersonic uvádí (VHS) - Ak chcete vedieť, prečo je tento film lepší ako väčšina žánrových (motorkárskych) filmov, je to práve pre jeho akurátne herecké obsadenie. Hovorím o L. Henriksenovi a W.Forsythovi, ktorí si svoj part záporných hrdinov odkrútili bezchybne. Premisa filmu je dobrá a aj napriek viac ako 30 ročnej etape, ktorú film prekonal, určite ešte dnes schová do vrecka mladšie filmové kúsky. Hlavný hrdina Joe Huff (AKA: John Stone), drsný alabamský policajt, sa snaží v utajení infiltrovať do motorkárskeho gangu, ktorý kšeftuje s drogami a zbraňami. A ten je (ako sa dozvedáme počas deja) sám korisťou pre väčšie a nebezpečnejšie dravce, čo sú mu v pätách. Čiže taký obrazný „potravinový reťazec“.  John (Brian Bosworth) má všetky predpoklady (vysokú inteligenciu, vynikajúce schopnosti  v oblasti strelných zbraní, bojového umenia, cynický úsmev, nadhľad, odvahu, neskutočne štýlový účes, motorku (použil vo filme svoju vlastnú), dosť extravagantné spodné prádlo a atypické domáceho zvieratko -  varana komodského), aby túto misiu dokončil, sťa pravý americký hrdina. Goals: Take down Chains Cooper and his gang  -The Brotherhood ()

Zombi

Ve své době docela solidní akčňák o infiltraci tajnýho poldy do motorkářskýho gangu. Docela mě překvapilo, že se Bosworth jako akční herec vůbec neuchytil, ne že by uměl hrát, nebo mi byl nějak moc sympatickej, ale film jako takovej špatnej nebyl. ()

Chřástal

„Stáhnu z tebe kůži posranym nožem.“ Ano, i po letech jsem byl okouzlen. Stylové béčko s hlavním hrdinou tak „chladným“, že by na stupnici tvrdosti musel diamant ustoupit položkám „Brian Bosworth“ a „Brian Bosworth, když ho dabuje Marek Vašut“. Prvních patnáct minut by mohlo bez sebemenšího zásahu střihače sloužit jako encyklopedie žánrových klišé a drsňáctví je často k smíchu, ale film rozhodně není zábavný pouze nechtěně – má švih, šlapající soundtrack, šlapající holky, zapamatovatelné (a zapamatováníhodné) scény a hlavně skvěle vybrané typy v rolích výfuky ošlehaných členů Bratrstva – Henriksenův psychopatický čtverák je neodolatelný, ale i Forsythe (stejně jako v Nemilosrdné spravedlnosti) a další stojí za to. Zkrátka pecka. ()

mira007

Oproti Ve stínu gangu s Sheenem se tady jedná o čistý svižný akčňák, který má naturelem blíž k Rambovi II. než čiré kriminálce. Testosteronový hlavní hrdina pronáší testosteronové hlášky a bije se zločinci o sto šest při své infiltraci do motorkářského gangu vedeného psychpatem v podání Lance Henriksena, který exceluje. Pěkný motorky, občas holky nahoře bez, střílečky a teatrální konec. ()

jednaveta

Spolu s Grázlem pravděpodobně nejlepší bosworthovka, která svým okouzlujícím nedostatkem nadhledu a drtivou betonáží připomene některé ranné Arnoldy či Seagaly. ()

husokachna

Studený jako kámen A.K.A Kámen chladný jako, je taková sračka, až je to sranda k popukání. Na party podávejte výlučně k měkkým drogám. ()

zdeny99

Studený jako kámen je dokonalé akční béčko, na které se nedá dívat jinak než s pocitem viny, že si ho tak strašně moc užíváte. Obsahuje vše, co takový správný akčňák z přelomu 80. a 90. let má mít. Policista postavený mimo zákon tajně pronikne do motorkářského gangu, který nemilosrdně zabíjí kněze. Kolem gangu se točí drogy, zbraně, prostitutky a harleye. Mrtvých je na obou stranách spousta a především závěrečná scéna u soudu je excelentní (i když totálně absurdní kvůli zbraním u soudu a především kvůli ježdění na motorkách po síních soudu). Brian Bosworth hraje tajného policistu absolutně dokonale. Je to taková tupá korba, která toho moc nenamluví, za to je to pořádná obluda a v závěru vraždící monstrum. Lance Henriksen coby vůdce gangu mi z počátku moc neseděl. Vypadal moc dědečkovsky na vůdce takového gangu. Jenže v závěru perlil, především v závěrečné scéně u soudu. A ostatní herci byli také skvělí. Vlastně celé je to skvělé. Přímočarý děj, ve kterém přesto netušíte, co se kdy stane. Nečekané vraždy, výbuchy, spousta zbraní a motorek. Prostě luxusní akční film, který bohužel není moc známý. [1846. hodnocení, 148. komentář, 64%] ()

boyd.

Akční klasika let 90., je zvláštní, že Bosworth už se prakticky více neprosadil, přitom tady zahral jak se na akčního hrdinu sluší a patří opravdu dobře. Skvěla úvodní scéna v samoobsluze prostě nemá chybu, i když je dá se říct vykradená z Cobry nebo z Těžko ho zabít. Taky bych vyzkoušel ten Snickersový koktejl:) ()