Dan Saxon (Charlie Sheen) je horlivým a výbušným arizonským policajtom, ktorý vypisuje pokutové bločky a dohliada na miestnych indiánov. Jeho výbušnosť ho dovedie do situácie, v ktorej má na výber buď odchod do dôchodku, alebo úlohu v tajnej operácii. Jeho úlohou má byť nepozorovane preniknúť do motocyklového gangu, ktorého členovia obchodujú s drogami a zbraňami. Saxon úspešne zvládne svoju úlohu a zapadne do motorkárskeho prostredia. Postupne sa vytvára jeho vzťah k fotografke Renee (Linda Fiorentino), ktorá pozoruje život gangu, ale zároveň tiež odhaľuje Danovu totožnosť. A ten, akoby posadlý týmto novým spôsobom života, začne pochybovať o tom, na ktorej strane vlastne stojí. Naviac ho neustále prenasleduje tieň vlastnej minulosti. Zdá sa, že mu nezostáva nič iné než podľahnúť. (sliver)

Divočák

"Jestli chceš, naučím tě chodit, mluvit i srát jako motorkář." Sympatické béčko s Charlie Sheenem v hlavní roli. I když si Ve stínu gangu pohrává se stejným námětem jako příbuzný Studený jako kámen, jde si každý film svou vlastní cestou a každý používá jiné "výrazové prostředky". Zatímco "Studený" Brian Bosworth byl jen bezduchá půltunová mašina, která převálcovala všecho, co jí stálo v cestě, Charlie Sheen je tu normální chlap (byť vypadá jako Krakonoš), ze své práce radost moc nemá a navíc se musí potýkat se zlými duchy své minulosti. Mimo jiné vás čeká pár správných motorkářských hlášek ("Psychokurvadelický!") a taky Michael Madsen, který dokazuje, že vždy byl a bude jen rádoby "cool" béčkařem s rostoucím bříškem. ()

V4nd4l

Příběh o policajtovi v přestrojení zasazený do motorkářského prostředí s Charlie Sheenem a mým oblíbencem Michaelem Madsenem. Na rozdíl od o rok mladšího Stone Cold je Byond the Law o dost méně akční, má nesrovnatelně lepší hudbu (Chris Rea, Asphalt Ballet, škoda že aspoň u jedné scénky nezazněli Motorhead), lepší herce a narozdíl od Briana Boswortha, který v SC hlavně rozbíjí hlavy a střílí a má jasno kam patří, předvede Charlie působivou proměnu v motorkáře a ještě si najde novou rodinu – mladou novinářku (Linda Fiorentino) a její dceru. Scén z jejich rodinného života je tam o jednu víc než je nutné (kdo je zvědavý na to, jak policajt/motorkář dělá dítěti koktejl?), ale to není zas takový nedostatek. Postavy, scénky i dialogy jsou taky dobré, takže určitě 5 hvězdiček, které bych stejně dal už jen kvůli hudbě. ()

anderson

Tak málo komentov pri takejto pecke ? Buď pochválen INTERSONIC, ktorý toto nadpriemerné béčko začiatkom 90 - tych rokov uviedol do kín aj so špičkovým dabingom. Prvá MADSENOVA úloha v ktorej na mňa urobil nezmazateľný dojem. Len škoda, že CHARLIE po tomto filme zahodil svoju kariéru do žumpy. A nezabudnuteľná scéna ? Asi "pochcanie" koženej bundy. Pretože to je znak skutočne drsného motorkára. :-))) (19.7.2007) ()

topi

Po Studený jako kámen, přišel další motorkářský snímek, který má i psychologický podtext. Charlie Sheen je perfektní a jeho proměna v člověka, který už neví, kdo vlastně je, je parádní. Stejně tak je výbornej i Michael Madsen, jako vůdce motorkářskýho gangu. Je to nenudící film, u kterého jsem se opět perfektně bavil, tak jako v devadesátých letech. Dabing je zde taky velice povedený, Jiří Pomeje sedí k Sheenovi perfektně. A hlášky " Ty smradlavý čůro " používáme dodnes, že Jedlo? Pro mě jsou filmy Ve stínu gangu a Studený jako kámen výborný motorkářský filmy, kterých zas tak moc nevzniklo. " Čau Voves, co dělá tvoje hlava? Jak to mám kurva vědět, poslední kontakt s hlavou jsem měl před šesti rokama ". ()

Razzor_82

"Trhni si pérem!" Neskutečné démonický Charlie Sheen v roli, která mu skvěle padne. Skvělá proměna a infiltrace do motorkářského gangu. Film podle skutečné události je plný ostrých chlapů co mají svůj vlastní svět. Ponurá atmosféra podtrhuje psychické nálady hlavní postavy. K tomu výborná rocková hudba a pekelné hlášky. Takhle sirově chutnali devadesátky. 8/10 ()

• Skutočný Dan Saxon sa vo filme objavil ako komparzista, momentálne žije so svojou rodinou v Severnej Kalifornii. (Smok)
  • "Krvák", stelesnený hercom Michaelom Madsenom, si momentálne odpykáva prvý z troch po sebe idúcich doživotných trestov za vraždu a obchodovanie s drogami. (Smok)
  • Film bol inšpirovaný skutočným príbehom zástupcu šerifa menom Dan Saxon (Charlie Sheen), ktorého boj s podsvetím vyústil vo viac ako 200 zatknutí. (Smok)