Ve státě Mississippi řádí motocyklový gang zvaný Bratrstvo. Jeho vůdce Chains (Lance Henriksen) obchoduje s drogami a nemilosrdně likviduje duchovní a soudce, kteří mu stojí v cestě. Do gangu se včlení tajný policista John Stone (Brian Bosworth), který jej má postavit mimo zákon. Získá si důvěru šéfa gangu, ale později je jeho identita prozrazena a Johnovi jde o život. (videofil)

Flipnic

Pořád dobrej, docela kvalitní, svižnej a zábavnej akčnák. Spíš nadprůměrnej, až na hlavního "hrdinu" Boswortha, kterej mi opravdu nebyl ve filmu moc sympatickej a navíc spíš filmem jen projel na motorce a prošel, než aby něco zahrál ... Jako samozřejmě tradiční akční "borci" hrát neuměli, ale Bosworth konkuruje v tomto filmu i Norrisovi a to je co říct. Naštěstí má kolem sebe spoustu perfektních herců, kteří ten film utáhnou za něj. Henriksen je samozřejmě perfektní charismatickej záporák. Akce je docela dost a závěrečná střílečková čístka je fakt perfektní, tady film vyloženě graduje a boduje. Takže se změní z běžnýho béčka na slušnej kvalitní akční film. Bosworth byl naštěstí hvězda jednoho filmu a u toho taky zůstalo. U tohoto "herce" jsem docela i rád, opravdu mi zvlášť nijak nesedl. ()

mzss1

Slušné béčko na pokraji devadesátých let. Herec Brian Bosworth mě silně zaujal. Nemá sice na mé oblíbence Van Damme, Lundgren atd ale fandil jsem mu. Akce je nejvíc především v třetí třetině filmu, což zas tak velký problém není. Ta akce ke konci filmu je celkem slušná, Bosworth se s nikým nemaže. No a první 2/3 filmu byla celkem zajímavá, kdy hlavní hrdina se snaží dostat se a získat důvěru k zločineckému gangu. Škoda, že zde nebylo více soubojů a akce, ale nevadí to moc. Bosworth zde působí drsně, má skvělé hlášky. Hlavní záporák Lance Henriksen hrál přímo výborně. Celkově je to dost dobrý film, který nezklame. Sice jsem ho čekal akčnější, ale aspon jsem dostal něco jiného. Hudba průměr. Hodnotím na dobrých 79% = **** ()

neoBlast

Pamatuji si to jako dneska, kamarád měl VHSku s tím super cool obrázkem kde vybuchuje Kapitol na pozadí sluncem ošlehaného blonďatého svalovce. A já dvě pak třetiny života přemýšlel, co to tenkrát byl ten film s tím Dolphem Lungrenem. O dvacet let později sleduji mé oblíbence Red Letter Media jak se vracejí k trashi let devadesátých a je to ta VHSka, kterou jsem hned rozpoznal. Konečně. Zjišťuji, že tahle osmdesátka nemá Slye, Dolpha ani Arnieho, ale nějakého fotbalistu s náušnicí což jenom umocňuje 80s feeling (a trochu pomrkává na Carpentera). Spouštím... A jo, dočkal jsem se. Je to retro pecka. Studený jako kámen je ten nejlepší prefabrikát tehdejších "tupých" svalovců, který si zaslouží místo po boku Kobry, Harleye a Marlbora, nebo Tanga s Cashem. Tohle je prostě díra do minulosti, kterou jsem se radostí velmi rád propadl.   80 % ()

Tommassi3

"Lepší je bejt první v pekle, než druhej v nebi.." ;) Nablblé béčko plné brutality a jalového humoru jako další důkaz toho, jak moc se jinak výbornému režisérovi Craigu Baxleymu na poli akčních filmů nedaří.. Ačkoli ten k téhle šmudle přišel jako slepej k houslím.. Henriksen se snaží, co může, mánička Forsythe k nepoznání a ten Lorenzo Lamas tady taky vypadá nějak divně..;) ()

dopita

Velice slušný béčko, které ani po letech nenudí, zvlášť pro toho, kdo na takovejch filmech vyrost. Brian Bosworth možná má ňáký charisma, ale hereckej talent absolutně žádnej. Přehrávaj ho skoro všichni a třeba Lance Henriksen vedle něj působí, jako Marlon Brando vedle blonďaté popelnice. Ale ani to nevadí, že by dal každýmu po tlamě mu celkem věřím, což je asi dostačující. Akce je natočena příjemně staromódně a je jí dostatek, motorkářskej fetiš z filmu přímo teče (hlavně v první polovině) a ňáká ta koza taky občas vykoukne. Jó to byly časy, když takovýhle filmy běžely v našich kinech. ()

• Jedním z výkonných producentů filmu je Michael Douglas, ale jeho jméno ve filmu nenajdeme, protože si nepřál být uveden v titulcích. (HellFire)
  • V čase 01:18:25 rozstřílí vojáci čelní sklo náklaďáku, ale v následujícím záběru je sklo nepoškozené. (HellFire)
  • Film původně obdržel rating NC-17 (nepřístupné mládeži do 17 let), proto musel být sestříhán, aby dosáhl alespoň na rating R (dostupné mládeži do 17 let pouze v doprovodu rodičů). (HellFire)