Tí, ktorí si nemôžu zarábať na živobytie, musia nájsť iný spôsob, ako si zabezpečiť príjem. Príbeh sa sústreďuje na dvoch policajtov – staromódneho Bretta Ridgemana (Mel Gibson) a jeho mladšieho partnera Anthonyho Lurasettiho (Vince Vaughn). Používajú svojrázne metódy a keď sa do médií dostane ich videozáznam, suspendujú ich. Títo dvaja zatrpknutí bojovníci bez peňazí a bez ďalších možností zostupujú do zločineckého podsvetia, aby si vydobyli svoju spravodlivosť.  No namiesto ľahkého zárobku ich čaká jedna z najťažších výziev ich života. (TV JOJ)

Loki_Six

"Like cell phones, and just as annoying, politics are everywhere. Being branded a racist in today's public forum is like being accused of being a communist in the 50s, whether its' a possibly racist remark made in a private phone call or the indelicate treatment of a minority who sells drugs to children. The entertainment industry, formerly known as the news, needs villains." ()

LEATHERFAC

"Kolik stojí tyhle? Nemají cenovku. 5000 dolarů... Takže neprůstřelné?"  :-))  nebo další hláška, která mě dostala: "Jsi tak paranoidní a podezíravý, že jsem z tebe paranoidní a podezíravý..." Musím říct, že jsem byl zpočátku velmi skeptický protože se film táhne jak smrad a prvních 40 minut se děje úplné hovno, nicméně potom se to začne pomalu rozjíždět a pak se zase další půlhodinu děje úplné hovno, ale pak se tozjede už opravdu a už se to nezastaví, až na trochu debilně nečekaný závěr, který je pro někoho velmi negativní a pro někoho příliš pozitivní. Tak - doufám, že jsem toho moc neprozradil... Jinak pár chybiček co mě zarazily -  spoilery: Frajeři udělaj banku takovým způsobem, že po nich musí jít půlka ameriky, ještě tam to auto stálo před vchodem docela dlouho a chlápek je viděl a mluvil s nima a oni si v klidu jedou celej den aniž by změnili auto a nikdo je nezastaví? Další věc - ex poldové jdou do takové akce a mají masky a vybavení ale rukavice nic a všude nechají miliardu otisků? Pak když převrátí dodávku a přileze ta paní k nim, tak čekají až chlapi vylezou a mezitím se asi 5 minut vykecávají, mezitím mohli zakuklenci z dodávky 40x vylézt aniž by si jichj kdo všimnul.  Na jinak celkem vycizelovaný scénář tohle dost krpy. ()

Corpsegrinder

Doufám že Zahler nikdy nepřestane dělat tyhle syrový filmy střední třídy. Ne že bych mu nepřál úspěch, ale jeho stylu by byla v hollywoodskejch blockbusterech škoda. Nevadí mi že je to jiný než Blok, to taky nebyl zrovna Bone Tomahawk. Chytře to komentuje současnou situaci v USA a zároveň si to dělá srandu z komentování současný situace v USA. Je to těžce dialogový, ale mohl bych čumět na Gibsona a Vaughna jak držkujou v autě celej den. Akce i násilí jsou syrový jak se dalo čekat. Je až zvláštní jak je celej film jednoduchej a přitom vyznívá jako docela originální dílko, obzvlášt v dnešní době. Zahlerovo filmy budou za pár let kultovní béčka od kterejch se ostatní budou učit. ()

HArna

Zahler se vrací a s ním stejná parta z Bloku 99 plus Mel Gibson. Za mě se jedná o jeho vůbec nejlepší film, který natočil. A to že minule nasadil laťku sakra vysoko. Opět je to násilné, ale opět je to opodstatněné a ne hrané na sílu. Charisma ústřední dvojky je skvělá, líbí se mi i vývoj vedlejších postav na který je ve filmu vymezený čas. Super! ()

Hanys_

Oproti minulé akční náloži, je tohle v podstatě ukecaná Tarantinovka. Ale po Zahlerovsku. Nekompromisní thriller o dvou ex-policajtech a jedné bankovní loupeži. Ta nejistota, kdo to schytá v dalším záběru, je stejně jako v Bone Tomahawk k nezaplacení. ()

SpaceOdyseus

Zahler toci filmy presne podle meho gusta. Dragged Accross Concrete je drsna chlapska kriminalka, hodne pomalu vypravena, ale tak svedomite utahuje srouby. Atmosfera hosutne, obcas tam Zahler temer mimodek propasuje necekany vyron nasili a i obycejne cekani dvou hlavnich postav muze mit vic napeti nez lecjaky akcnak. ()

kolemjdouc

do toho abych dala celých pět chybělo trochu šťávy.Tou nemyslím nějaké střílečky s lítačkama aut.Dialogy byly dobré ale akce pokulhávaly.Ale to ic neubralo na tom že Gibson a Vaughn tady byli dobrý tandem. ()

Romario

Vydržel jsem asi 65 minut téhle nebetyčné nudy. Rozvleklejší, než bývaly sovětské filmy ze života zasloužilých umělců, na které se muselo za Komančů povinně se školou do kina, jinak by na to totiž nikdo jiný nemohl jít. ()

Strandmon

Jako jeden z mála režiséru si S. Craig Zahler dokázal za zhruba 2-3 filmy vybudovat tak osobitý a originální styl, že se k němu horko těžko přirovnává někdo jiný. Hodně drsný, chladnokrevný až nepříjemný způsob režie a scénářů. Tím nepříjemným myslím to, že Zahler rád nabízí divákovi možnost si k nějaké postavě udělat vztah a pak jí smaže z povrchu zemského takovým stylem, že máte husí kůži ještě 4 hodiny po sledování. (např. žena v bance) K filmu: Je to nekompromisní krimi s výtečným Gibsonem, který dostal jednoznačně jednu ze svých nejlepších rolí. Závěrečná sekvence na parkovišti před hangárem je naprostá pecka, propracovaná, napínavá, nepředvídatelná, ale i přesto úplně jednoduchá a komorní. Troufnu si říct, že jsem lepší scénu dlouho neviděl. Bohužel i přesto se nezbavím dojmu, že stopáž by se dala rozhodně zkrátit. Nějaké scény jsou trochu natahované a nějaké možná až zbytečné, ale stejně jsem od nich oči odrhnout nedokázal. Malinko zvláštní jsou i dialogy. Možná by neuškodilo napsat je trochu živější, protože některé by mě později večer spolehlivě dokázali uspat. Přesto bombová kriminálka a nová režisérská hvězdička posledních let jménem Zahler, kterého bude ještě hodně zajímavé sledovat. ()

Prochy38

Víc takových filmů, jen víc. Po delší době jsem si pustil na oči M. Gibsona a chyba to vážně nebyla. S. C. Zahler nezklamal, opět. Pecka jako blázen. ()

Schuldiner

Kus parádní filmařiny, pěkný zvraty a tak nějak celkově prostě slušný překvápko... a i když je to takový dlouhý a rozmáchlý, nenudil jsem se ani minutu. ()

woodsman

vau tak toto bola vazne parada Mel Gibson konecne po dlhej dobe v dobrom filme bolo to dost dlhe ale zato fakt paradne napinave odzaciatku az do konca ()

WayDott

Policisté jsou suspendovaní a teď už jim vlastně nic nebrání ještě více překročit hranice, než kdy dřív a nikdo jim na to neřekne ani prd, protože to dělají na vlastní pěst. Dlouhé hodiny sledují, jakého si týpka a jeho partu a čujou nějakou levotu. Sledováním této partičky náhodou zjistí, že právě vykrádají banku. Do banky se zrovna vrátila maminka po mateřské a zrovna ona nedopadne nejlépe, doslova ztratí hlavu, kvůli jednomu z té partičky. No v průběhu filmu jsou neskutečné zvraty, a nakonec jsou všichni ti špatní, protože i policajti přijdou na to, že je lepší se vykašlat na zákon a přijít si tak na pořádný balík peněz, ale…. ()

Marius_ss

Pozeral som ako teľa na otvorené vráta, keď som tu šiel tento skvost ohodnotiť, a zistil som, že to malo 2h 40min ! Prisahám, že som bol tak ponorený do deja, že mi to zbehlo ako štandardný 100 minútový film. A to o niečom svedčí... to už o niečom svedčí. Tak kvalitný a kvalitne vyrozprávaný príbeh som už dlho nevidel. Trochu mi to pripomenulo seriál Fargo, či Tarantinovky... len bez toho humoru (hoci pár hlášok má tu rozosmialo, a to sa mi stáva málokedy). Normálne by to bolo maximálne za 4,5/5... no body navyše má tento film u mňa za to, že v dnešnej šialenej, spolitizovanej, hyper-korektnej dobe, ktorá postihla (nie len) celý Hollywood ukazuje veci tak, ako sú. A samozrejme tu hraje môj obľúbenec Mel Gibson...čo viac si človek odchovaný na filmoch 90tych rokov môže priať ? ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

ČSFD výprava na nej horor fest světa

ČSFD výprava na nej horor fest světa

07.10.2018

ČSFD skvadra hororových geeků Filmmaniak, Goldbeater, POMO a RUSSELL (na horní fotce zleva doprava se zombie girls, odchycenými na slavném “Zombie Walk”) nás zdraví ze světového Nr. 1 festivalu… (viac)

Mel Gibson natočí remake Divoké bandy

Mel Gibson natočí remake Divoké bandy

25.09.2018

Mel Gibson (Statečné srdce, Ve jménu krve) si svůj návrat mezi Hollywood užívá a jeho poslední projekty musí dělat radost nejednomu fanouškovi. Kromě natáčení nového filmu z druhé světové války… (viac)

Mel Gibson a Colin Farrell se budou mstít

Mel Gibson a Colin Farrell se budou mstít

01.08.2018

Mel Gibson (Odplata, Ve jménu krve) a Colin Farrell (Fantastická zvířata a kde je najít, Miami Vice) si společně v thrilleru režiséra Tommyho Wirkoly (Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, 7 životů)… (viac)