Michalechal

Asi tak do půlky série jsem byl spíš zklamanej, vzhledem k tomu, co jsem od autora Simpsonů čekal. Ale pak se to podle mě zlomilo a začala to konečně naplňovat moje očekávání. Ale ještě tu máme prostor na zlepšení v další, letošní (2019), sérii! ()

Toka

|| 1. série (1. část) – 75% Disenchantment se zatím hledá, stejně jako Matt Groening. Ten se svým novým počinem zkouší něco trochu jiného než Futurama a Simpsonovi. Nejedná se už totiž o čistě epizodní počin. Tentokrát je zde kladen větší důraz na kontinuální dějovou linku. Ta nabírá grády v poslední třetině série, bohužel ale ztrácí na situační komedii. Série je zakončená cliffhangerem, což v zásadě nevadí, protože byly objednané rovnou dvě řady. Ačkoliv si dějovou linku užívám, musím říct, že humor mi hodně chyběl. Nechci seriál, který se tváří, že je postaven na vtipných scénkách, aby na poslední vteřinu zvážněl a ubral na humoru. Z toho důvodu jsem na opačném konci spektra kritiků, které poslední třetinu chválí. Chce to jak humor, tak plynulý děj. Jak dobře tohle zvládnou tvůrci v druhé řadě nastaví úspěšnost tohoto seriálu. Prozatím je to příjemný nadprůměr. Jo a mimochodem, má to naprosto senzační znělku! || 1. série (2. část) – 80% I přes to, že jsem si tuhle část docela užil, zůstala mi v puse hořká pachuť. Matta Groeninga podezírám, že už se hledat přestal a sype tam díly, jak mu ruka ráčí. Několik prvních a posledních dílů druhé části rozvíjí příběhové zápletky z první části a hezky to odsýpá. Jenže zbytek dílů je v podstatě výplňová vata ve stylu epizodických Simpsonů. Normálně by to nebyl problém, jenže tohle nejsou Simpsonovi. Tady prostě nemůžete rozjet super příběh a pak to všechno hodit někam na hromadu, ke které se vrátíte zase za rok. Nehledě na to, že i tyto výplňové díly ve finále rozvíjí svým způsobem příběh, ale do šířky. Po dalších deseti dílech tady máme skoro minimum zodpovězených otázek a pro jistotu další hromadu nezodpovězených otázek navíc. To i ten Lost líp posouval jednotlivé dějové linky. A aby mi nasypali sůl do otevřené rány, zkrátili úvodní znělku. ()

chrispe

Moje začátky s Disenchantment (šílený slovo! nejsem schopná si ho zapamatovat, natož vyslovit) byly velmi rozpačité, protože jsem tam hledala něco, co tam není (nebo mi to prostě má být skryto). A jakmile jsem si to připustila, začala jsem se bavit. Není to žádná pecka, ale po pár dílech jsem se vážně začala těšit, až děti usnou a my si s manželem zase pustíme dva tři díly. Je to oddechové, čekala bych to víc vtipné, ale to je věc vkusu - tím nechci říct, že bych se nebavila a občas nevyprskla smíchy. Vychází mi tu v hodnocení tři hvězdičky, tak je tam nechám. I když přiznávám, že v těch začátcích jsem byla fakt přísná a dvouhvězdičkové hodnocení jen lítali. Možná bych to teď hodnotila kapku jinak. 3,5* ()

HenryIvan

Na rozdiel od iných, ja som si prvú sériu náramne užil. Vtipné momenty tam boli, no o nich to celé nie je. Kto si myslí opak, ten si to potom veru neužije. Povedal by som, že čo sa poctivej scénaristickej práce týka, toto je Groeningovo najlepšie dielo, ktoré má veľký potenciál. Netreba to však príliš porovnávať s jeho predchádzajúcou tvorbou. Zmenou spoločnosti stojacej za týmto projektom, prišlo aj nové vedenie a prístup k seriálu a mne sa to vážne pozdáva. Neostáva len netrpezlivo čakať, pretože cliffhanger bol viac než slušný. ()

Plechpetr

Tak nebudeme si nic nalhávat, ale rozhodně to není hodně dobrý. Je tu spoustu zabitejch vtipů, spoustu postav které jsme už viděli, spoustu zbytečného obsahu a fůra dalších nedostatků. Ale na druhou stranu jsem si to celkem oblíbil hlavně kvůli skvělému "Hi, im Elfo!". A vůbec celý elfí svět je skvělí. Uvidíme zda si druhá série polepší, nebo jestli se to úplně zabije. Já tomu šanci dávám! ()

Mouchal

Upřímně jsem se na Disenchantment (za název bych rozdal pár facek) nijak výrazně netěšil, ale byl jsem zvědav, jak moc se Groening vytáhne do "třetice všeho dobrého". Simpsonovi (i přesto že je mám opravdu rád) se každou novou sérií propadají do hlubší a hlubší jámy trapnosti a dělají čím dál větší ostudu kdysi legendárnímu seriálu a Futurama byla skvělá víceméně celou dobu (méně je holt někdy více). I přes nulové očekávání jsem byl ale z Disenchantmentu dost zklamán. Minimálně prvních pět epizod se nic pořádného nedělo, díly působily jako sešité horkou jehlou na poslední chvíli bez nějaké promyšlené návaznosti a co je nejvíce zarážející, absolutně nevtipné. Veškeré vtipy předvídatelné a tím pádem občas až trapné. Druhá polovina se malinko zvedla a už jsem se chvilkami i mírně bavil, ale pořád to bylo na půl hodinky strašně málo. Možná to jen není ideální pro člověka, který už má Groeninga dost nakoukanýho a tak už ho, co se týče vtípků nic moc nepřekvapí, nebo je to prostě humorně opravdu slabší. To ať si každý posoudí podle svého ale pro mě je Disenchantment zatím hodně slabý odvar toho, co by z toho mohlo (a hlavně i mělo) být. A Bean mi je doteď nesympatická. Kdyby alespoň neměla ty Nelsonovy zuby... 40% ()

Brooks

Fantasy svet s potenciálom, aký môžu závidieť aj serióznejšie pojaté filmy/seriály, Groening využíva tak na 50%. Postavy sú napísané dobre, ale vtipu i satirických vsuviek je zatiaľ pramálo. Uvidíme, čo ďalšie série. Simpsonovci a Futurama sa tiež rozbiehali pomalšie. ()

Scaevola

Je téměř samozřejmé, že co se týče komediálních prvků, nesahá tento počin ani po kolena nejlepším ročníkům Simpsonových, leč oproti nim je vybaven čímsi odlišným, totiž epickou stránkou vyprávění, které - a nebojím se to říci - by mohlo ve standardních fantasy vodách obstát i samo o sobě bez přívalů tu povedených, tu dosti repetitivních vtipů. Vlastně bych možná ocenil, kdyby se tvůrci soustředili především na fantasy epiku a tvrdý až černý humor aby používali spíše jako příjemné koření. Těším se na druhou řadu. ()

CheeseFigure

Nepíšem, že to nie je vtipné, ale že by som sa nejak nasmial tiež napísať nemôžem. Čo ma teda u seriálu držalo? Hlavne ústredné trio, ktoré bolo super a každý si určite nájde svojho favorita. Či drsnú Bean (to je žena, za ktorú hovoria činy a nie slová), naivného Elfa alebo Lucia, u ktorého sa vsadím, že má najviac fanúšikov. Taktiež sa mi páčila nadväznosť deja, kedy sa na udalosť, ktorá sa stala v jednej epizóde, odkazovali v inej epizóde. Vďaka tomuto pôsobil ten svet, paradoxne keďže ide o fantasy, ,,reálnejšie". A tiež sa mi ľúbila väčšia serióznosť pri posledných dvoch epizódach. Na ďalšiu sériu sa pozriem, aj vďaka otvorenosti poslednej epizódy. ()

Orion12

Fajn animovaný seriál k odreagování. Odehrávající se v fantasy světě od tvůrce simpsonových. První série se dle mého držela dost při zemi a z fantasy světa se dalo vyštavit mnohem více no , uvidíme v dalších sériích. Postavy jsou sympatické (je tady vidět klasická šablona simpsonů- jedno budiž k ničemu , co se ožírá , není moc inteligentní - homer/bean , jeden rošták bart/luci a elfo/líza , který je rozvážný a bojáclivý. Animace je pěkná , není to žádný zázrak , ale fantasy svět je zpracován moc pěkně. Fajn je i to ,že oproti simpsonům na sebe epizody vcelku navazují a seriál má děj a několik dějových linek ke konci série je i pár cliffhangerů. Jediné mínus seriálu, co beru a proto dávám o hvězdičku mín je vtip/komedie. Já se za celou první sérii moc nenasmál , možná jednou- dvakrát , ale nic , co by mě vytrhlo z gauče.Spíš jsem se pousmál , ale většina vtipů byla podobná simpsonům , tudíž nebyly moc originální ani tolik vtipné. Zachranoval to Luci , bez kterého by to vtip ani nemělo(jeho cz dabing byl taky super). První série Rozčarování má skvělou animaci , sympatické postavy a pár skvělých vtipů. 6/10 ()

F_FF_Brukner

Po první sérii mám sice chuť na druhou, ale oproti Futuramě mi tenhle počin přijde slabší. I tak ale stojí za to. Zejména postava malého démona je skvělým glosátorem dění. Příběhem mě to ale nijak extra nezaujalo. ()

FawayitanaXX

Fajn. Seriál jsem začal sledovat díky Mattu Groeningovi a musím říct, že se mi to vyplatilo. Animace je prvotřídní, dabing překvapivě úchvatný a dobře sedí postavám, hlavní hrdinka fajn a příběh...asi taky fajn. Ten příběh prostě neuchvátí, ani neurazí. Ale cítím tam ten rozjezd na druhou sérku a mám hype. Konec byl překvapivě povedenej a má kam dál ten příběh později rozvádět, takže asi spokojenost, pokud necekate zazrak. Prostě těch 5 hvezd necítím... ()