Pětatřicetiletý spolumajitel restaurace U veselé Mrkvičky, v Greenwich Village, jímž je klarinetista amatér Miles Monroe, se v roce 1973 musí podrobit poměrně banální operaci žaludečních vředů. Z narkózy se ale probouzí téměř o dvě stě let později, taková je výchozí situace sci-fi komedie Woodyho Allena. Hlavní postavou příběhu je opět nešikovný, nehrdinský hrdina, dostávající se vlastní nemotorností do neobvyklých situací... Režisér Woody Allen s patřičnou dávkou nadsázky karikuje společenské systémy s neomezeně vládnoucími diktátory, stejně jako zaručeně "dokonalé" politické systémy a ideologie. Příběh nezapře inspiraci futurismem, také tentokrát v ději nalezneme citace z grotesek Macka Sennetta, Bustera Keatona, Harolda Lloyda, Charlieho Chaplina, bratří Marxů, parafráze slavných filmových dialogů. Humorem shazuje některé psychologizující divadelní hry či nyní aktuální klonování lidských orgánů. Neméně důležitou součástí děje se stala hudba Woodyho Allena, jenž se tu představuje i jako její interpret na klarinet, v doprovodu vlastní dlouholeté skupiny The New Orleans Funeral Ragtime Orchestra a newyorleánské kapely The Preservation Hall Band. Není nezajímavé, že kostýmy k tomuto snímku připravil Joel Schumacher, který později více zaujal jako režisér například snímky Hráči se smrtí, Nebezpečný klient a Čas zabíjet. (oficiálny text distribútora)

Petkon

Další skvělá filmová lahůdka W.Allena, která i po více než 30 letech od svého vzniku přesvědčuje o úžasném inteligentním humoru a vtipných hláškách. Bravurní herecký výkon zejména samotného protagonisty. Skvělá zábava od začátku do konce. Allena obdivuji stále víc a víc, a nejen v komediálním žánru. Je to génius, jehož filmy nestárnou. ()

Signore

Spousta úžasných nápadů, ale kombinace sci-fi a grotesky mi příliš nevyhovovala. Geniální vtipy se střídají s řadou hluchých míst, proto považuji Spáče v kontextu Allenovy tvorby za pouze průměrné. ()

Mr.Hackels

Opět velmi dobré. Ale k maximálnímu hodnocení mi tam něco chybí. Woody opět hláškuje ostošest a Diane mu krásně nahrává. Navíc jí to zase sluší úplně neuvěřitelně. Komentáře Milese k Čankajškovi a dalším lidem a věcem jsou prostě dokonalé. ()

Dupac

První půlka je úplně napěchovaná hláškami a gagy (ano, ty z komentářů tady), ale postupně filmu dochází dech a zvrhne se to v takovou tu obvyklou bláznivou komedii. Každopádně je zábavné sledovat Woodyho inspirace (Orwell, Metropolis, Kubrickova Vesmírná Odyssea, němé grotesky). ()

carnacv

Vidět tohle v době vzniku, tak jsem mrtvej smíchy. Dneska už to tolik nebere, a přec je to tak trefné a dokonalé; nadčasové! Jo a jen tak mimochodem Woody tu dokazuje, že je nejen dokonalý scénárista, ale i režisér a především herec. ()

ragtime

Premisa mi trochu pripomínala Hibernata a Sexmisiu, ale tie som videl skôr ako toto (navyše Sexmisia vznikla neskôr) a na Woodyho zďaleka nemajú. Je obdivuhodné ako dokázal zachytiť neveselú futuristickú dobu a byť pri tom tak vtipný. Zároveň sa objavili s krásnou Diane Keaton (jej neskorší look a outfity mi už veľmi nesedia). "It’s hard to believe you haven’t has sex for 200 years" - "204, if you count my marriage". ()

Brozason

Milion vtipů a absurdních situací shrnutých do 90sáti minut. Někdy se nemůžu rozhodnout je Woody Allen lepší scénarista režisér nebo herec? Ten chlap je boží. /90%/ ()

Feacher

Kdybych se narodil v 20. století nebo alespoň v Americe, určitě bych byl pobaven větším množstvím hlášek s politickým nebo socioekonomickým/geografickým zaměřením. Škola holt nenaučí všechno... Klasický Woody Allen, krásný a inteligentní humor... až se stydím, že nejvíce mě rozesmálo něco tak primitivního jako otázka "Kdo jsou pavlačoví cikáni?"... nevím jestli zrovna tohle je jen mnou, resp. nedostatečnou inteligencí (citem pro intelektuální vtipy) nebo to tak má více mně podobných diváků. :) Kdybych hodnotil jen v rámci stylu Woodyho Allena, kde jde o jemný humor v jednoduchých hláškách, povedené nápady a zajímavé myšlenky k zamyšlení, určitě by to stačilo na 5*... ale když film porovnám globálně, například co se týče nějakého příběhu (ač vím, že u WA o něj prostě tolik nejde, zvlášť když tohle je příběhově první jeho film), tak mi to tentokrát dál než na 4* nedosáhne. Určitě to není pro každého, mně se to docela líbilo a 80% považuji za zcela spravedlivé a zasloužené! ()

davidh76

Aneb sci-fi podle Woodyho Allena. Spousta dotažených fórů - střelci z bazuky. Parádička, která utkví v pamětí. Rozhodně ve Woodyho top 10. ()

Vandislav

Trochu jiny snimek Woodyho Allena mohl bych si rict - groteska. Ovsem pouze trochu jiny. Jako u valne vestiny jeho snimku slouzi cely pribeh pouze jako pozadi pro vice, ci mene jeho vtipne prupovidky. Prijemne kratka stopaz. Bylo by-li to (krasny obrat) o neco delsi, bylo by to o hvezdicku mene. ()

KcarlosK

Pro mě asi nejvtipnější film mého oblíbence Woody Allena. Moje bránice dostávala zabrat prakticky v jednom kuse. Woodyho filmy se sice vyznačujou spíš slovním humorem a sebeironií, ale tímhle dokázal, že ani groteska mu není cizí. Pro mě kouzelná Diane Keaton jako vždy skvělá. ()

madline24

I když se považuju za Woodyho fanynku, tohle jsem nějak nedala (nebo možná nepochopila). Pár momentů je dokonale ironických, ale zbytek byl raději zaspala než dokoukala. Bod za skvělou (a moc krásnou) Diane. ()

PauloGrane

Allen odcestoval do budoucnosti aby rozjel grostesku jako vystřiženou z minulosti; nohy jí podráží chabé pozadí centrálně řízené a povrchní společnosti; naštěstí ale jenom napůl. ()

sharik002

MMožná můj nejoblíbenější film od Allena. Naprosto ujetá představa totalitní budoucnosti, chlap umlácenej jahodou, groteskní prvky a hlavně perfektní Woody Allen. Je opravdu potřeba něco víc dodat? ()

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN