Kingsman: Zlatý kruh

• Česko Kingsman: Zlatý kruh (viac)

S tajnými agentmi ešte tajnejšej organizácie Kingsman sme sa rozlúčili trochu rozpačito. Síce na poslednú chvíľu zachránili svet a väčšinu jeho obyvateľov, sami na tom neboli práve najlepšie. Harry Hart (Colin Firth) skončil s prestrelenou hlavou a je teda potenciálne mŕtvy, za sebou to má aj klamár šéf Arthur. Mladý agent Eggs (Taron Egerton) síce prežil a skončil v náručí dánskej princeznej, ale inak by sa dal počet elitných agentov, ktorí prežili, spočítať na prstoch jednej invalidnej ruky. A teraz čelia zvyšní hrdinovia novej výzve. Ich tajnú centrálu totiž zničil niekto, kto má poriadny arzenál a celý svet sa stáva rukojemníkom ďalšieho šialeného zloducha. Ako inak, že? Kingsmanov čakajú nové úlohy a prekážky, a aj keď im hrdosť káže inak, spoja sa so spriatelenou americkou špionážnou organizáciou trefne pomenovanou Statesman. Konkrétne s agentmi nazývanými Tequila (Channing Tatum), Whiskey (Pedro Pascal), Champagne (Jeff Bridges) a Ginger (Halle Berry). Agentúry Kingsman a Statesman musia spoločnými silami poraziť riadne šibnutú a pravdepodobne aj mimoriadne nebezpečnú potvoru menom Poppy (Julianne Moore). A pri tom opäť zachrániť celú Zem a väčšinu jej obyvateľov. (CinemArt SK)

Lord_Okurka

Oproti jedničce zklamání. První díl obratně balancoval na hraně hravosti, chytré parodie a laskavé poctě žánru, podobně jako se to dařilo českým komediálním klasikám Limonádový Joe nebo Adéla ještě nevečeřela. Dvojka je úlet, jednotlivé scény jsou přepálené ad absurdum, což ale ve finále filmu škodí. Umění přece není vymyslet co nejšílenější děj, ale právě ono balancování. Přijde mi, že kromě těchto jednotlivých šílených nápadů (Elton John, robopsi, vaginální sonda...) , nemá film mnoho co nabídnout. Navíc celá linie se Statesmany je dle mého názoru ryze samoúčelná a zbytečná, je z toho cítit snaha zalíbit se americkému publiku. Sice se na to celé místy hezky kouká (hlavně závěrečný souboj tajných agentů), ale jinak je to o ničem. Škoda, fakt jsem se těšil. První film Mathew Vaughna, který šel mimo mě. ()

nofan

R-kový rating těmhle filmům neskutečně pomáhá a ty souboje jsou udělaný brilantně, jen se to trochu vleče a ten kluk mi je prostě nesympatickej. ()

digiMonster

oproti prvemu dielu ktorý bol celkom svižný a preplnení nápaditou akciou je toto totálna sračka ktorá má len tučný rozpočet je to hovno obalene v zlatom alobale ktoré trvá neskutočne dlhoooo nudil som sa... ()

Dussanek

Opět jsem se výborně bavil. Kdo byl spokojen s prvním dílem, tak dostane stejnou dávku zábavy. Pravda je, že zrovna již není zcela originální, ale rozhodně stojí za to vidět. ()

eexDon

Für mich - 75%, - /děj jako vždy o ničem a oproti 1. extrémnímu dílu sice klidnější, ale také poněkud nudnější/, + /herecká parta se vrátila a cestou přibrala nové ksichty, méně šílené a extrémní než 1. díl/, hodnocení - pokračování Kingsmanů nám trochu vyměklo a zklidnilo se do docela normální parodie JB, ale také díky tomu už to není taková zábava a trochu to nudí, ale zase je to stravitelnější, nakonec to docela ušlo ()

illilay

WTF? Ako seriozne, jednotka bola na mna trocha drsná, ale aj velmi zaujimavá. Ale toto, “battle of anglophonic cultures”?! Ach, škoda... a k Eltonovi sa radsej ani nevijadrím. Ak urobia trojku, som zvedavá, kto další vstane z mrtvych. ()

panfilmu

Jednička byla hodně nadupaná a měla výborný nápad, čekal jsem tedy logicky, že dvojka nebude taková jízda, ale jsem rád, že jsem se spletl, sice tam troch parazitují z jedničky, ale jen minimalně. bylo to vtipné, dost akční a celkově dost zábavné. Musím, ale nejvíce vyzdvihnout výkony hlavního záporáka PEDRO PASCALA. Nemůžu si pomoct, ale za mě osobně nejlepší výkon. ()

Leguan23

Pokud to mám porovnat s prvním dílem, je to dle mého názoru jen o něco málo horší. Stále však to je vtipný akční film s dobrým příběhem a hlavním hrdinou, na kterého se dá koukat. Oproti prvnímu dílu ztrácí trochu víc na realističnosti a to hned v prvních minutách filmu, což by mohlo někoho odradit. Ale potom už to bylo jedno překvapení za druhým. Zajímalo by mě, kdo vstane z mrtvých v dalším díle. ()

stuj

Jen nastavení úspěšné jedničky. Nebavilo. Kdybych neviděl, tak jsem o nic nepřišel. A Elton John jako komická figurka taky moc neuspěl. Očekával jsem mnohem víc. Slabé 3. ()

J1R1K04

Stále nahláškované, stále stylové, ale zároveň místy přepálené, méně akční a slabší pokračování skvělé a zajímavé jedničky. První polovina Zlatého kruhu je téměř výborná, vtipná, věnuje se postavám a až na záporáka, který má nulový charisma jsem byl opravdu spokojen. V druhé půlce je to stále dobré, ale Vaughn začíná docela přehánět, ztrací to tempo a už to není takovej zážitek. Závěr je sice skvělý, stylový a zábavný, ale i tak si stojím za tím, že ten závěrečný souboj měli vystřihnout, protože to už bylo pouhé natahování. Ještě musím zmínit, že bych scénáristům poslal facku za to, co udělali Roxy... I tak má ale Zlatý kruh slušné tempo, suprově ulítlou režii (ač místy přehnanou), mrtě zábavnou úvodní akční scénu, neuvěřitelně černohumornou scénku s mlýnkem na maso, která je fakt neuvěřitelně vtipná a hlavně sympatické kladné postavy, které jsou prostě skvělé. Spokojenost, ale potenciál byl o něco větší. Těším se na "trojku" ()

PowPow

Začalo to automobilovou honičkou a pokusem o psychopatickou záporačku - obojí je tisíckrát viděné, bez nějakého zajímavého nápadu. Zápletka nic moc, Julianne Moore se na S.L. Jacksona zdaleka nechytá a postavy ze Statesmana sice vypadají slibně, nicméně ani jedna nedostane prostor se lépe představit. Na druhou stranu ale film má i obrovské klady. Eggsy, který byl v prvním díle skoro až navíc, má konečně pořádné charisma. Oživení Harryho, který vidí motýlky a má problémy s koordinací, byl velmi zábavný nápad. Stejně tak se mi líbil i americký prezident, který dobře parodoval patetické a přehnaně vlastenecké postavy prezidentů z jiných akčních filmů. Každá scéna s Eltonem byla geniální, zvláště pak prostřihy mezi likvidací padouchů z tábora a duhovým Eltonem nacpávajícím svého strážce do piána (následovaná záběrem obřích nůžek probodávajících dva gangstery). Bojové scény jsou propracované a zároveň nasnímané velice přehledně - a právě nepřehlednost akce je to, co mi u současných filmů obecně dost vadí. 80% s naprostým přehledem. Pobavil jsem se mnohem víc, než u současných bondovek. ()

Oxytocin

Mám radost, že je ve filmu opět Colin F. Bohužel však vysoko nastavenou laťku z jedničky už nedokáže na půli cesty vyrovnat. Moore mi nesedí. ()

Khotzilla

Kingsmani u mě definitivně nahradili Jamese Bonda, ze kterého se v posledních filmech stala jen dobře provedená akční show, bez stopy dřívějšího nadhledu a s téměř nulovým humorem. (a občas i se zoufalou potřebou filozofovat) "Dvojka" samozřejmě není tak nadupaná jako "jednička", Julianne Moore ve svém padoušství nedosahuje úrovně neodolatelně šišlajícího Samuela L. Jacksona, Colin Firth už není tak suverénní, a rozkošný princeznin zadeček nahradil mlýnek na maso, ale přesto to celé do sebe zapadá, dobře odsýpá a opět chrlí spousty popkulturních odkazů, střeštěností hýřící fantazie ala Wild Wild West, a standupově nekorektního humoru, především v rovině buranství US vs sucharství UK. Hravý film s fantazií i odlehčeným, anti-intelektuálním humorem, vyžadující podobného diváka. Snad jen ten konec nemusel být tak křečovitý... Ovšem robotická ruka, peopleburgery a hlavně Elton John jsou prostě top. ()

Sejkorka

Nahoru dolů, nahoru dolů. Celkem to ujde, kravina, celkem to ujde, kravina ..... Tak nevím. Colin Firth bez šťávy , asi je to tou rolí (?) To samé Hale Berry a spol. Vynikající je pouze Julianne Moore. Koukám, letos jde do kin "první mise". Tak uvidíme. Od Matthew Vaughna jsem již viděl pěknou řádku filmů. Pohříchu s hodnocením 2 - 3 *. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Kolik dalších Kingsmanů nás čeká?

Kolik dalších Kingsmanů nás čeká?

08.12.2020

Zpátky v roce 2014 diváky v kinech mile překvapil nenápadný snímek režiséra Matthew Vaughna Kingsman: Tajná služba. Následně se tvůrce upsal taky jeho pokračování s podtitulem Zlatý kruh, které už… (viac)

Kingsman 3 má datum premiéry

Kingsman 3 má datum premiéry

23.09.2018

Eggsy a spol. se oficiálně dočkají své třetí mise. Studio 20th Century Fox potvrdilo, že trojka Kingsmanů dorazí do kin v listopadu v roce 2019, režie se pak ujme otec série Matthew Vaughn (Kick-Ass,… (viac)

Wonder Woman a Pedro Pascal

Wonder Woman a Pedro Pascal

30.03.2018

Kariéra Pedra Pascala je rozhodně na vzestupu. Po Hře o trůny a Narcos se probojoval do druhých Kingsmanů, po nichž se objeví ve dvojce Equalizera, v akčňáku Triple Frontier od J. C. Chandora a v… (viac)