Živá a akčná adaptácia animovanej klasiky je vzrušujúcim príbehom o šarmantnom pouličnom zlodejíčkovi Aladinovi, odvážnej a cieľavedomej princeznej Jasmíne a džinovi, ktorý môže byť kľúčom k ich budúcnosti. (Saturn)

Wally

Když jsem si film pustil poprvé, tak jsem ho po úvodní 'parkourové' a pěvecké části vypnul a mohl si ukroutit hlavu, jak je možné takto zprznit pohádkovou klasiku... K filmu jsem se po nějakém měsíci vrátil a dal mu znova šanci a dobře jsem udělal, protože těch písniček ve finále není zase tolik a třeba W. Smith to ustál na 5*. Samotný film se však povedl...barevný, veselý s fajn herci! ()

Han22

Trošku si nadhodnotím. Ke Štědrému dni jsem si nadělil druhou pohádku/fantasy z nové doby a byla to pecka! Klasický příběh o Aladinovi, Jasmíně, opičáku Abuovi, vezírovi Jaffarovi a především džinovi je jak kdyby z oka vypadl disneyovce ze devadesátých let. Jen jsou tu navíc naprosto úchvatná kouzla, efekty, nádherné průlety světem na létajícím koberci a špičkové parkour akce Aldanina. Aladin je sympaťák, Jasmína je nádherná, Jaffar pořádný zmetek a Will Smith jako džin samozřejmě naprosto fantastický. Neuměl jsem si představit všechny ty jeho kousky naživo, ale fungovalo to. Jistě dalo by se něco vytknout - některé balící scény jako z pitomé teenagerské komedie a spoustu, opravdu spoustu zbytečných písniček. Na druhou stranu - ty tanečky jak vystřižené z Bollywoodu mají něco do sebe. Na konci mě ten "kýč" a romantika strhly a i vzhledem ke kouzlu Vánoc podpořeném alkoholem dávám 5*. PS: 68% si tohle nezaslouží a tím míň odpad od kdysi skvělého verbala, který se přidal na temnou stranu artových hnědopichů, kterými kdysi opovrhoval. ()

JamesSi odpad!

thx, I hate it. Kulisy jsem viděl o dost lepší i  v bollywoodských filmech. A to jsem viděl asi 3 bollywoodské filmy. Hnusná CGI zvěř, horší vtipy. Nula šarmu orginálu. Jafar je naprosto zbavený své osobnosti. Tenhle Jafar mi celou dobu příjde strašně nejistý a uťáplý. Jako model, který se snaží tvářit drsně. U původního filmu je skoro náhoda, že fungoval. Písně složila dvojce textař Howard Ashman a skladatel Allan Menken. Ashman se však vzniku filmu nedožil a jeho vysněné dílo bylo značně upraveno, aby sedělo novým hercům - například Robinu Williamsovi. Ten spoustu svých dialogů improvizoval. Výsledkem je originál, který udělalo spousta talentovaných lidí a jen velmi těžko napodobitelný. Dalo by se říct, že film drží pohromadě i kvůli jeho výkonu. Teď ho nahraďte Willem Smithsem s úplně jiným humorem a nezměňte jinak naprosto nic v příběhu a ve stylu vtipů. A to, že je velkou část doby kompletně CGI tomu nepomáhá... Podobně jako většina Disneyovek té doby je původní krátký a každá scéna má smysl. To se o Richieho remaku říct nedá. Zbytečně prodloužené, plné nefungujících scén a přechodů (skandinávský/německý princ). Jsou přidané nové písničky, které do filmu nesedí a jsou jasně rozpoznatelné od původních skladeb. U původního Aladdina můžete říct, že aspoň v základu byla myšlenka Ashman/Menkena, kteří chtěli říct nějaký příběh. Jediný důvod proč Aladdin (2019) vznikl jsou prachy. Nejde o projekt Guy Richieho - ten jen sedí za kamerou a kývá. Vždyť se podívejte na Richieho filmy, kterého zajímají. Tenhle film režírují CGI animátoři a disneyho manažeři. Film bez identity. Samopoháněcí penězostroj. ()

iXtr3m3

Nakoľko som s dcérkou pozrel všetky tri animované filmy pár mesiacov dozadu, tak môžem smelo zrovnávať. Jasné, nie je to už tá klasická Disney kreslená animácia, ale po technickej aj výpravnej stránke to bolo doslova úžasné, Will si to zahral s maximálnou chuťou, Aladin aj Jasmína boli sympatickí a celkovo to bolo vysoko kvalitne spracované. Pekné hudobné čísla, farebné, rozmanité, hravé. Jasné, Kniha džungle aj Leví kráľ v hranej podobe boli ešte ďalej, ale ja sa nemôžem sťažovať a keď si dcérka pár minút potom pospevovala jednu z pesničiek (na ktorú určite už zajtra zabudne, ale teraz sa to ráta), tak je jasné, že sa jej to páčilo taktiež. Za mňa cca 80%. ()

Blondsky

Skvělý! První ukázky mě nijak nezaujaly, a tak jsem se nijak na Aladdina netěšil a kino jsem navštívil až pár dnů po premiéře. Z výsledku jsem byl mile překvapen. Guy Ritchie dokázal vytvořit dobře fungující, pestrobarevnou pohádku, která ví, kde přesně by měla hrát rodinou zábavu a kde byla měla mít temnější atmosféru (mluvím převážně o konci) . Casting, jež je zde vážně nabitý není jen tak nějakým lákadlem, ale opravdu zde má co předvést. Jediné, co hodnocení sráží je samotný závěr, kde je digitální bordel a moc to nefunguje. Za mě tedy velká spokojenost a gratuluju Disneymu k překonání 1 miliardy dolarů: 9/10. ()

SpaceOdyseus

Disneyovky me moc neberou. Animovaneho Aladina jsem kdysi videl, rozhodne me to nijak nezasahlo, kdyz si z nej temer nic nepamatuju. Ale mam rad Guye Ritchieho, tak jsem si pustil tuhle vec. A neudel jsem dobre. Tyhle super barevne, preplacane, opisnickovane pohadky me proste nebavi. Treba dzin byl docela fajn, Guy obcas vytahl nejaky zajimavy vizualni vtipek, nebo postup, jinak jsem se ale nudil az me to uzivalo k spanku. ()

Fary

Sice mi tam trochu nesedlo obsazení některých postaf (hlavně Jafara), ale jinak tomu není skoro co vytknout. Skvělá rodinná podívaná. ;) ()

Hanys_

Z jedné strany fain pohádka (možná jen až moc uzpívaná), z té druhé je prostě Ritchieho na tyhle blbiny škoda, a fakt zamrzí, že mnohem lepší Artuš v kinech tak pohořel. Každopádně Smith si to tady hodně užíval. ()

Marius_ss

Tie kostýmy, a vizuálne efekty plné farieb sú snáď na nomináciu na Oscara. Zároveň sa mi veľmi páčil Will Smith ako džin. Rovnako hudba tam sadla ako uliata. Další podarený remake od Disney, no je to stále len remake, takze plne hodnotenie si to u mna nezaslúži ;) Videné 23.05.2019, Cinemax Presov, sála B, sedadlo H9, sám. ()

Mitin

Celkem svižná, zábavná záležitost. Měl jsem obavy, že to bude moc kýčovité a píčovité, ale nakonec Aladdin překvapil. ()

Asmodin

Povedené filmové zpracování Dysneyho. Spíše se nepovedly skladby, které zazněly. Hodně mi to připomnělo populární Na vlásku a Ledové království. Spíše měli některé skladby úplně vynechat. Rozhodně film byl zajímavější a vtipnější než animáč, dokonce se mi líbilo i obsazení herců. ()

woodsman

parada som milo prekvapeny fakt to bolo dobre herecke obsadenie top mozno zaporak mohol byt trochu viac vidiet Smith milo prekvapil v traileru to nevizeralo nic moc Jasmina je riadna kobra ()

Mauric

Jak udělat z nezáživného muzikálu s plochou hlavní dvojicí, co zpívá druhou ligu, snesitelný film a občas i povedenou taškařici? Will Will Smith smith? Yes, Will Smith will smith! Bez něj by to bylo k uzoufání nudné a nezajímavé. ()

Drirr

Will Smith mi na tom vadí paradoxně mnohem méně než třeba nesnesitelně přehrávající a přitom tak nudný Marwan Kenzari. Pěvecká i taneční čísla mi přišla odfláknutá a místo pořádné choreografie většinou představila hodně digibordelu. Příběh je pouhou kopií animáku, napětí to moc nemá a mám pocit, že ať by byl u režie napsaný kdokoliv, bylo by to jedno. Ritchie se připomene za celou dobu asi dvakrát. Body dávám za princeznu, za občasnou hravost a zvládnuté tempo, díky kterému film nenudí a na jedno kouknutí dokáže zabavit. Nicméně tahle továrna Disney asi nikdy nebude můj šálek arabské kávy. 60,000% ()

.baris.

Tu potřebu převádět animované klasiky do hraných verzí plných barev, kýče, přeplácanosti a divnosti, tu teda fakt nechápu. Jasmína je hezká, ale jinak je to velkolepý prázdný nic. Nuuuudaaaa! ()

Piri

Veľmi ťažko sa mi to hodnotí. Od kreslenej predlohy to má veeeľmi ďaleko. Smith ako tak dobre stvárnil džina, ale chcelo to viac. Veľmi priamočiary dej bez väčšieho záujmu. Za veľké plus považujem herečku Naomi Scott, ktorá nevyzerá tak tuctovo ako väčšina Európaniek či Američaniek, skutočne pekné dievča a na rolu Jasminy sadla dobre. Vizuálna stránka fajn, ale tento príbeh má DVA VEĽKÉ MÍNUSY. A to hlavného záporáka Jafara, ktorý tu vôbec nie je prestarnutý a úlisný čarodejník a jaskyňa nie je skrytá na púšti a teda veľkolepého vynorenia hlavy sme sa nedočkali. Mám aj knižku podľa filmu. Takisto z toho spraviť muzikál na Bollywood style nebola šťastná voľba. Neviem prečo Disney sa rozhodol kreslené legendy transformovať do živého filmu s hercami. Radšej si pozrieť 10x kreslený originál ako toto ešte po druhýkrát. Veľká poškvrna kreslenej drámy. Je to tak na 50% s prižmúrením, dávam 2*. ()

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

04.11.2022

Jako by těch bizarních filmových zpráv nebylo v poslední době dost, přišli nyní tvůrci dvou posledních Avengers filmů a taky snímku The Gray Man na Netflixu Anthony a Joe Russo s odhalením, že jejich… (viac)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Hrané adaptace klasických animovaných hitů se studiu Disney v posledních letech velmi dobře vyplácí, není tedy divu, že po Popelce, Knize džunglí, Krásce a zvířeti, Dumbovi, Aladinovi a Mulan nyní… (viac)

Pokračování Cruelly už je na cestě

Pokračování Cruelly už je na cestě

06.06.2021

Studio Disney v poslední době rozhodně neotálí. Nová Cruella, jež vypráví o zrodu excentrické záporačky ze 101 dalmatinů, se totiž pomalu ještě ani nestihla ohřát v kinech ani na streamovací službě,… (viac)