Gentleman s revolverom

(festivalový názov)
  • Česko Gentleman s pistolí (viac)

Film založený na skutečném příběhu Forresta Tuckera, od jeho smělého útěku z vězení San Quentin ve věku sedmdesáti let až po řadu nevídaných vloupání, která policii vyváděla z míry, nicméně veřejnost okouzlila. Jeho pronásledováním jsou posedlí detektiv John Hunt , jehož fascinuje, jak se Forrest věnuje svému řemeslu, a žena , která ho miluje navzdory jeho profesi. (Filmbox)

joker30

Robčo by vyhral Miss Sympatia v každom americkom hospici :) Taka rozlučková srandička, škoda čakal som možno trošku viac. 70% ()

Killingjoke

Tak a další herecký bard nám odešel do hereckého důchodu. K mému potěšení to udělal s noblesou, která Roberta Redforda doprovázela po celou úspěšnou kariéru. Že si jako rozlučku vybral právě tenhle film? Po jeho zhlédnutí naprosto chápu. Je to sice celkem obyčejný snímek o jednom nenapravitelném bankovním zloději, který vykrádá banky ne proto, že potřebuje peníze, ale protože ho to baví a je to jeho styl života. Ten "goodfeel" náboj je prostoupen celým filmem a nejedna scéna vyvolá příjemný úsměv na tváři diváka. Skvěle zde Redfordovi sekunduje policajt Casey Affleck, jenž celý ten hon na důchodce-zloděje bere s nadhledem a úsměvem. Parádní je jejich vzájemné setkání na toaletě, které prostě nemohlo dopadnou jinak... Robert Redford se loučí roli zloděje gentlemana a stejně tak jako on, se i divák s ním loučí s úsměvem. Díky Roberte, byl jsi a navždy budeš pan herec... ()

Cinematrix

Dávám 2 hvězdičky, a ani přesně nevim vlastně za co. Asi z nostalgie, že je to rozlučka s Redfordem. Film se v originále jmenuje The Old Man & the Gun, což je poměrně přesné a přijde mi úplně zcestné to přejmenovávat na Gentleman s pistolí, protože každej blbec ví, co znamená old man a českej distributor nejenže z nás dělá voly, ale ještě tím překladem udělal spojler, protože diváka připravil o moment překvapení, co se jakože z toho dědka vyklube, když už od začátku víme, že to bude džentlmen, což bychom se za normálních okolností dozvěděli mnohem později, rozhodně ne dříve, než si film pustíme. Další divná věc je ta, že Cassey Affleck má za manželku černošku, která se k němu vůbec nehodí. Odkdy chtěj černošky bílé policajty? Je to touhou po malym lofasovi? Většinou to bývá obráceně, ale to je fuk, protože v tomhle filmu je vůbec všechno špatně. Hrozně se to vleče a ze zdlouhavejch záběrů na Redfordův zvrásněnej obličej s vyretušovanejma zubama se mi po chvíli začala v kelímku kroutit zubní pasta. No, a po deseti hodinách sledování táhlého, hodinu a půl dlouhého životopisu to konečně skončilo a já vůbec nevim, o čem to bylo. Ahá, už vím, o džentlmenovi s pistolí, konečně jsem pochopil překlad českých distributorů. ()

Dimo

Příjemný film s příjemně hrajícími herci, s docela úsměvným vývojem. Říkám si, je to tak nepravděpodobný, že to asi bude pravda... ()

alienemo

Celkom tragédia. A nie preto, že je to takmer podľa skutočnosti. Film nemá začiatok, ani koniec, gradácia neexistuje a príbeh je otrepaný. Redford je vážne sympaťák a má stale charizma ale na to aby to udržalo tento film je to málo. Pôvodne ma potešilo, že stopáž má len 93 minút ale po skončení som mal pocit, že film ma aspoň 150. A tragicka postava Afflecka, ktorý nevie čo hrať, resp, nemá čo hrať je fakt smutným pozeraním. ()

Franc1s

Poslední film Roberta Redforda. Příběh zloděje gentlemana, který nedokázal celý život postát na místě, ale furt musel někde něco vykrádat, nahánět se s policií nebo utíkat z vězení (prý 18 úspěšných útěků). Ve filmu sledujeme také konec kariéry tohoto zloděje, kdy na stará kolena se svými kumpány důchodci vykrádají banky. Jako rozlučka je to pěkný film, ale koho nějak R.Redford nebere, tak to bude rutina. Mezi nej momenty za mě, jak Redford nasedl na koně, hned jsem si vzpomněl na můj oblíbený western Butch Cassidy a Sundance Kid. 7,5/10 ()

Kingjiri

Decentní Redfordova rozlučka s hereckou kariérou. Redfordovi role zloděje gentlemana, kterej svojí "prací" žije, sedla jako hrnec na prdel a bylo vidět, že si svoje poslední vystoupení před kamerou hodlá pořádně užít. Ve výsledku nejde o nic, z čeho by si měl člověk sednout na zadek a tempo vyprávění mohlo být mnohem svižnější, ale na druhou stranu žádnou zběsilou jízdu nelze od filmu o lupičích v důchodu čekat. Feelgood dramedy, který do nadprůměru i přes vynikajícího Redforda přece jenom něco scházelo (např. aspoň víc emočně silnějších scén). ()

bearmeedek

Redfordovo loučení nedopadlo dobře. Popochází, usmívá se, ale už nehraje. Poděkovat může i tvůrcům, za nezáživné zpracování, které by maximálně unesla televize. ()

Amonasr

Nevyužitý potenciál skutečného příběhu, nepomohlo ani hvězdné herecké obsazení. Nějak tomu scházel větší švih i vtip, celé to bylo podivně rozkouskované a bez tempa, pravděpodobně vinou scénáře.  I vyznění působilo dost rozpačitě. ()

RAFT

Tak, tenhle retro životopisný snímek spolu s Redfordem coby poslední jeho role ve filmu .Skvělý casting ve filmu .Bavil sem se skvěle . 70% ()

pushover

Redford zakončil hereckou kariéru se ctí. Příjemně pomalá heist movie s parádním obsazením. Ani ukňouranej Affleck mi tentokrát nevadil. ()

Brooks

Staromilsky napísaná a nakrútená dramedy s ležérnym tempom, bez výraznejšieho zdramatizovania. Celé je to vystavané len na Redfordovej charizme a šarmantnom hereckom prejave, čo nie je málo, ale nutno podotknúť, že si zaslúžil zapamätateľnejšiu, osobitejšiu filmovú rozlúčku. ()

Mamlas odpad!

Extrémně nudný film o seniorech, kteří vykrádají banky. Tempo odpovídalo věku hlavních protagonistů. Na většinu filmu jsem se díval 4násobnou rychlostí, aby to mělo normální rychlost. ()

Jeremiasz

Robert je PAN herec který utáhne cokoliv, nicméně tenhle příběh je prostě slabší. Herecky dobré, kamera dobrá, příběh plyne, to je vše. Odnikud nikam. Od posledního filmu kariéry takového herce jsem čekal trochu víc ()

JosefTomas

Zvažoval jsem něco mezi 60 - 70, ale nakonec se přehoupnu k číslovce ještě o stupínek vyšší. A hlavním důvodem budiž Redfordovo charisma a schopnost zahrát jakoukoliv roli, jakéhokoliv charakteru. Ostatní herci mu krásně sekundují a Lowery je drží v těch pomyslných mantinelech, aby si byli všichni tak nějak rovni. Další věcí je i poměrně svižnější střih, který udržuje diváka alespoň trochu ve střehu, což už se nedá říct o zápletce tohoto filmu. Proti filmům bez zápletky nic nemám, a když se najde někdo, kdo to opravdu umí, je radost pohledět (viz Mafiáni a Casino), ale tady bych zápletku uvítal, poněvadž se tak stává, že některé části trochu drhnou a i přes malou stopáž nudí. Ale pokud se přes to dokážete přenést, tak vám asi film sedne a budete si minimálně dobře bavit. Ostatně, pokud je to rozloučení s Redfordem, tak neříkám, že to je to nejlepší, ale je to rozhodně povedené zakončení kariéry jednoho skvělého herce. ()

miki68cz

Vidět tyhle herce hrát je zážitek sám o sobě, co na tom, že příběh trochu vázne. Tohle nebyl akční trhák, ale balada o banditovi. Super muzika, skvělé kostýmy, výprava. Tenhle film vám vřele doporučuji. ()

iN

Rozlučka Roberta Redforda není sice žádné terno, ale jako příjemný film na příjemný večer vydá. Je to prostě džentlas. ()

Film Christophera Nolana našel hvězdu

Film Christophera Nolana našel hvězdu

20.03.2019

O novém filmu Christophera Nolana (Interstellar, Dunkirk) až doposud nebylo moc co psát. Některé zdroje snímek přirovnávaly duchem k Na sever severozápadní linkou a Počátku, tahle porovnání už ale… (viac)

Robert Redford ukončil kariéru

Robert Redford ukončil kariéru

07.08.2018

Legendární americký herec a spoluzakladatel filmového festivalu Sundance Film Festival Robert Redford (81) potvrdil svá dřívější slova a ukončil kariéru. Redford se hraním živil 60 let, mezi jeho… (viac)