Henry Brogan (Will Smith) je elitný nájomný zabijak, absolútny profesionál, ktorý bez pochybností vždy stopercentne odvedie zadanú prácu. Pri poslednej zákazke sa však k nemu dostali informácie, ktoré nemal vedieť, preto sa ho jeho zamestnávateľ s ťažkým srdcom rozhodne nechať zlikvidovať. Koho však poslať na zabijaka, ktorý je v tejto brandži najlepší zo všetkých? Ideálny by bol Henryho dvojník, o niečo mladší, odolnejší a odhodlanejší. V spoločnosti Gemini, vedenej technokratom Clayem Verisem (Clive Owen) už roky prebieha tajný projekt, ktorý práve túto možnosť ponúka. Henry sa prvýkrát bojí o svoj život. V pätách má rovnocenného protivníka, ktorý predpovedá jeho každý krok a každý úder vracia silnejším protiúderom. V sprievode tajnej agentky Danny (Mary Elizabeth Winstead)  zbesilo uteká z krajiny do krajiny, než zistí, že pokiaľ má mať aspoň nejakú šancu na prežitie, musí sa svojmu prenasledovateľovi postaviť tvárou v tvár. V ponurých kulisách budapeštianskych katakomb sa mu ho konečne podarí zahnať do kúta, ale keď sa mu pozrie do očí, má zrazu oveľa viac otázok ako odpovedí. Proti nemu stojí jeho o tridsať rokov mladšie Ja. A stále ho chce zabiť. (Cinemart SK)

Sala1

Hneď zo začiatku napíšem, že si myslím, že problém s týmto filmom je v tom, že prechádzal z rúk do rúk rôznych tvorcov, režisérov, scenáristov, pracovali na ňom rôzni ľudia so skúsenosťami z iných žánrov a vznikla pozoruhodne nezaujímavá, neinvenčná, rutinná a v istom ohľade nedokončená snímka. Vlajková loď omladzovacieho procesu u hercov zlyháva práve v technologickom pokroku, ktorý sa rozhodla využiť. Film obsahuje asi dve emočné scény medzi Willom Smithom a Willom Smithom, ktoré sú dostatočne uveriteľné a viete sa stotožniť s tým, čo vidíte. Akonáhle sa renderovaná postava dostáva do akcie, nastáva priestor pre smiech. Prílišná plasticita pôsobí akoby ste práve sledovali nejakú cutscénu z počítačovej hry. Viete to odpustiť filmom ako Ready Player One, nie však snímke, ktorá na tom celom stavia. V celom projekte zlyháva réžia. Jednak pri vedení hercov, ktorí nehrajú zle, nechápu film zle, ich niektoré situácie, repliky alebo pohľady sú nenaplnené a sú tam iba "na príkaz". Will Smith má podľa mňa veľa talentu, ktorý tu ale nemá kde ukázať a tak sa jeho ďalší film zaradí medzi nevýrazné a zabudnuteľné snímky. Navyše sa stal veľký problém v strižni. Sledujte strihy, prechody scén a niekedy sa naozaj zabavíte. Film nevie, kedy má scénu strihnúť a po dokončení repliky zostáva kamera na tvári herca, ktorý ale nevie ako ďalej, nevie ako sa má tváriť a tak vznikne na plátne vtipná roztopaš, ktorú samozrejme v iných filmoch nevidíte pretože je vystrihnutá. Hudba je generovaná, nemá hlavu ani pätu a táto nudná nálož nezostrihaných scén sa do finále vlečie iba veľmi, veľmi ťažko. Viac tu: https://youtu.be/UjvFkixWHxU ()

Likan7

Nejsem náročný divák. Ve spoustě případech mi stačí jen velký rozpočet, fajn akce a přehledná kamera. Takový filmy můžu vždycky. Pokud budu chtít zapnout mozek, hrábnu po jiném žánru, ale co se akčního filmu týče, měl být Gemini Man ideální jednohubkou na mé sobotní dopoledne. A ve spoustě bode jím také je. Předně má fakt zvláštní vizuál. Nejsem zase tak zběhlý v nejnovější technologii, ale pokud má být tohle budoucnost filmu, budu si na to dlouho zvykat. Je to celé moc ostré, moc plynulé, málo filmové. Sám nevím jak lépe to popsat. Většina lidí má problém s akcí a chválí mladého Smithe, já to mám přesně naopak. Až na pár záběrů mi mladý Smith přišel šíleně nedotažený a tak prkenný, že mě to často obtěžovalo. Akci, na rozdíl od toho, dokážu skousnout. Pánové jsou sice až moc často dost gumový a je až s podivem, že v roce 2019 jsou triky tak nedokonalé, ale co se kamery, choreografie a záběrů, má to Lee zvládnuté na jedničku. Smith vypadá se samopalem stále parádně a vlastně celou honičku při prvním setkáním jsem si dal 2x za sebou hned při mé premiéře. Scénář je sice trochu béčkovější a zasloužil by si víc upgradů vzhledem k tomu jak dlouho čekalo na zfilmování, ale jako akční béčko s divným vizuálem a pěknou akcí bude Blíženec vlastně docela fungovat. Jen jsem čekal trochu jiný kalibr, než jsem dostal. ()

Maximilianus

Priemerný film, ktorý sa niekedy snaží byť trochu filozofický na štýl Blade Runnera. Nemôžem mu ale uprieť inovácie v podobe omladzovacej techniky a fakt rýchlej akcie. 6,3/10. ()

Acrobat

Wushu jeden bojovník z kmeňa Gemini. Nezľakneš sa hneď, lebo vidíš meno Anga Leeho. Zhnusenie nastane až pri pocite, na aký kŕčovitý scenár to pozeráš a čo za dementný príbeh sa z neho vykľul. Tá animovaná akcia s terminátorom na konci síce má schopnosť navnadiť, avšak v celku to nedáva význam, hlavne pre pokoj všetkých, na obrazovú sterilitu kde sa nikto doslova nenamaže, pri výlevoch klona, že kde je ocko a prečo mu klamali. Zúfalejšie dialógy v Áčkovom blockbusteri aby jeden hľadal a patentovať sa nedá ani jeden záber. Odstreliť chlapa v TGV to nie je ako v Skyfall. Poteší Budapešť to bez debaty, farbené poňatie filmu poteší aj majiteľov OLED a podobných vychytávok, hoci o presaturovanosti snímku nepochybujem. V podstate sa film rúca na neschopnosti vyvolať pocit akčného snímku s adrenalínom a budovaným napätím. Priam rodinná atmosféra sa zrkadlí aj v bezpohlavnom Owenovi, o ktorého pohnútkach sa len vraví, no v globále sa minulosť a výrobné prostredie vôbec neukáže. Gemini Man nie je prelomový film a v pohode vie zapadnúť prachom, pretože nič jedinečné sa v ňom neodohrá, hoci ma Ang a jeho kompánia snažia o tom celý čas presvedčiť. (videné 26.11.2019, BDrip) ()

rublik05

Námět sliboval zajímavý akčňák, natočený a zpracovaný nejmodernějšími technologiemi. Film je sice dobře natočený, ale tuctovému jednoduchému ději absolutně chybí nějaká atmosféra, která by ho odlišovala od jiných akčních béček. Will Smith v roli starého agenta i jeho mladší digitálně omlazené já sice své akční scény zvládají dokonale, ale místy je to už fakt moc velké sci-fi, což snímek poněkud sráží. Co je naopak daleko větší průser jsou dialogy a herecké výkony, zde mám pocit, že by postavy snesly daleko větší dramatičnost, protože ve scénách, které by měly být více emotivní, působí herci velmi rozpačitě, což se týká zejména omlazeného Smithe. Závěr filmu mohl být na můj vkus daleko nadupanější. Snímek Gemini Man mě víceméně vůbec ničím nepřekvapil a ani nějak extra nenadchnul, pouze dobře odvedená rutina s pořád dobrým Willem Smithem, který z filmu bohužel nemá šanci udělat nic víc, než jen obyčejné akční béčko. 5/10. ()

netWoor

Překvapivě docela fajn. Děj to sice žádnej nemá, ale tady jde jen a jen o akci. Na té je ale škoda těch zrychlených záběrů, které asi měly scény zakčnět, ale spíš působí úsměvně. Též mlácení motorkou bych si odpustil. Konec je taková plácanina a terminátora bych rozhodně vynechal, ale celkově určitě tři bodíky. ()

Shaddy1

Zajímalo by mě, co nabídli Willovi, že souhlasil s tím, že tento paskvil natočí. Vidět film v kině, žádal bych o vrácení vstupného. Tolik klišé a absurdit jsem v jednom filmu už dlouho neviděl. Baby face Smith je otřesný, bylo to jako se dívat na Marlona Wayanse v Pidihajzlíkovi s tím rozdílem, že tohle není komedie, tudíž se tomu nemůže člověk ani zasmát. Zajímalo by mě jestli se nějaká scéna opravdu točila v Budapešti nebo všechny scény z ní jsou natočené před zeleným plátnem. Sorry Wille, tohle se ti opět nepovedlo. ()

vikino1

Čím jsem starší tím víc nemusím filmy, kde normální člověk (jo vím že je asi nejlepší na světě v tom co dělá, ale doprdele vždyt je to pořád jenom člověk) porušuje fyzikální zákony, hlavní hrdina má zrychlené pohyby a film celkově sere na biomechaniku lidského těla. Scéna kdy starej Will ujiždí před mladým Willem na motorce a v kilu starej Will přepadne přes řidítka udělá asi dvacet kotrmelců na asfaltu a neodře si ani hlavu to celé poslala do podprůměru. Škoda do té doby se mi to docela líbilo. Dokážu pochopit, že když tohle udělá v Terminatorovi Temný osud "vylepšená kočka" poslaná z budoucnosti, že to může přežít ale proč cpát takový scény do docela vážně se tvářícího filmu o normálních lidech ? Navíc je na filmu až moc vidět že vše je točené na zeleným pozadí a doděláváno počítačově, což vůbec není záruka kvality. Co se dá určitě vyzdvihnout tak příjemně působící herecký výkon agentky Elizabeth, která strčila do kapsy všechny druhy Willů ve filmu. ()

gemi

Je to rychlé, je to akční, je to hooodně digitální a je tam Wilda Smith. Co si přát víc? Možná, aby to bylo trošku méně digitální a trošku více poctivě filmařské. Ale zábavné to je, a to je podstatné. To podhodnocení tady nechápu. ()

Lupes odpad!

Opravdu stupidní scénář, těžící z komiksové hrůzy 21. století, s mnoha obehranými klišé z konce století 20. A tak tu potkáme všemocnou agenturu mimo kontrolu státu a její elitně cvičené zabijáky (tentokrát s příměsí genetických experimentů, inu jsme ve 21. století), proti všem bojujícího osamělého hrdinu doprovázeného samičkou (která je samozřejmě akční a ne na ozdobu, inu jsme ve 21. století), hrdinovu temnou minulost, patos, melancholii a sebe-lítostivé cinty o šrámech na duši a poznamenání "prací". K tomu všemu se přidává super-hrdinská nereálnost akčních scén, trochu wire fu a super-schopnosti či minimálně super-nezničitelnost. Dokoukat to nešlo, finále jsem si nechal s chutí ujít. Odpad, kterému by příslušela hvězda jen za nostalgický příklon k Willu Smithovi. ()

Inozuka

Pustil jsem si víceméně náhodou a fakt čumím, že to točil Ang Lee - režisér spíš artovějších filmů (třeba toho o teplých kovbojích nebo o týpkovi s tygrem na člunu). Tohle má parametry klasického devadesátkového béčka, pravda s trochu lepší výpravou, ale se stejně retardovaným scénářem. Blíženci chybí nápady a invence, a u všech účastněných se nemůžu zbavit dojmu, že jedou na půl plynu. A tak si z filmu odnáším jen vzpomínku na sympatickou Mary Elizabeth Winstead .... ()

Shimon987

Lehce zestárlý Will Smith (Henry Brogan) pracuje pro zabijáckou agenturu DIA. Při poslední misi před odchodem do důchodu dostane nepravdivé informace o cíli, a jelikož mu svědomí říká aby se dopátral pravdy, DIA se rozhodne ho odstranit. Pro tento úkol byl vybrán projekt Gemini... Film jsem viděl poprvé v kině v HFR 3D a podruhé na netflixu, kdy jsem se už lehce nudil. Kvalita snímku je dokonalá, někdy až příliš. Bojové scény jsou hrozně zrychlené a nevypadá to přirozeně. Scénář také žádná sláva. ()

bearmeedek

Rok a půl jsem se tomuto filmu vyhýbal, protože je prý blbý. Ale nic se nestalo, alespoň jsem se měl včera na co dívat. Každý hodnotitel zde rozpitvává hlavně technické zpracování a možná kvůli tomu nestihnuli vnímat děj a akci. Nevím kolikrát mám opakovat, že film je hlavně zábava a druh té zábavy si vybíráme podle žánru!!! A kdo si chce hrát stále na umění, ať si koupí párek v rohlíku a jde do galerie. Takže Blíženec potěšil, velmi dobré akce, docela dobrý nápad a hlavní ženská postava byla taková obyčejná, což bylo také plusem. ()

Ceberus

Po eskapádě na Oscarech jsem si dal od Smithe na pár let pauzu. Teď běžel v televizi Blíženec, tak jsem doufal, že už snad nebudu při pohledu na něj neustále myslet na to, jak "úžasnou" má manželku - a povedlo se, už můžu zase koukat na jeho filmy. 😁 Jeho výkon je standardně nadstandardní, jako vždy hraje vlastně sám sebe (no pun intended). Mary je tady více hot, než jsem čekal od vizáže obyčejné kancelářské krysy, na druhou stranu je to přece dcera Johna McClanea. 😛 Každopádně celý film stojí na vizuálním efektu omlazení - a jestli měli někoho omladit, tak si troufám tvrdit, že zrovna Smith byla ta nejlehčí volba, kterou mohli udělat, protože ten je vyhlazený i dnes. Samotná práce na mladé tváři směle konkuruje Indianu Jonesovi včetně náročných lokací s měnícím se světlem. Zaznamenal jsem jen pár horších scén - akční sekvence, kde mladý Smith sjíždí po stromě dolů, pak záběr, kde je mladý Smith dlouze objímán, a také záběr zvenku letadla vplouvající dovnitř. Co mě rušilo víc, to byl dabing - Filip Švarc je výborný dabér, ale jeho barva hlasu vhodná více pro ušlápnuté nerdy ze střední školy vůbec nesedí ke Smithovi, který má v originále sebevědomý rozléhající se chlapský hlas. Na druhou stranu zase stojí za zmínku "jednozáběrová" sekvence motocyklové honičky, připomínající naháněčku z filmu Vyproštění. ()

Alois88

Vcelku slušně fungující popcornovka. Film u kterého už od začátku víte jak to dopadne a nepřinese vám nic nového. Musím vyzdvihnout kvalitu akčních scén, ty jsou velmi povedené. Jinak je to film, který neurazí ani nenadchne, ale popravdě si myslím, že už v základu si větší ambice nekladl. ()

Shitonit

Gemini dobrej. Překvapil, a tím že jsem do toho šel z pomyslem že konečně sjedu pořádnou kokotinu, to dopadlo aspoň za mě víc než dobře. Pár origo scén, učesaný honičky dotažený až do prd-e-le, koukatelnej Will, kterej si to víc než užívá, žádný zbytečný kejkle motající mi kebuli, za mě ....... paráda. ()

Cooller

zhruba 117 minut ze stopáže, je jen nepovedený easter egg na akčni verzi fresh prince, dějově se vracíme tak do devadesatek, kdy frčelo koukat na relativně bezduchý film jen kvuli "akci", nicméně chtě-nechtě, tenhle snimek poukazuje nejen na minulost, ale i na budoucnost kinematografie, jelikož 20letá #deepFake verze willa smitha vypadá vic než jen věrohodně... jsem zvědavý kam až tahle technologie povede a doufám že se toho přiště ujme někdo...jiný. ()

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

21.01.2022

Skoro to začíná vypadat, že se pokračování ze série Mission: Impossible už nikdy nedočkáme. Po několika odkladech a přerušování produkce z důvodu pandemie totiž přichází další smutná zpráva. Studio… (viac)

Pokračování Avatara nebudou mít HFR

Pokračování Avatara nebudou mít HFR

23.10.2019

Režisér Ang Lee (Pí a jeho život, Ulička slávy) dlouhodobě vsází na to, že vyšší snímková frekvence (HFR) je budoucnost kinematografie. Jeho poslední pokus přesvědčit diváky, že má pravdu, nicméně… (viac)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018