V předvečer dne D jsou američtí parašutisté vysazeni za nepřátelskými liniemi, aby provedli misi, která je zásadní pro úspěch spojenecké  invaze. Ale když se přiblíží k svému cíli, začnou si uvědomovat, že v nacisty okupované vesnici se děje více než prostá vojenská operace. Zjistili, že bojují proti nadpřirozeným silám, které jsou součástí tajného nacistického experimentu. (CinemArt)

Remedy

Z mého pohledu trochu podvod na diváka, protože místo nabušené zombie akce (jak lákaly plakáty) se v podstatě jedná o ničím nevybočující válečný film se stylovým lookem a vcelku sympatickým obsazením. Celá ta linie s pomocnicí na francouzské straně nebyla úplně špatná, ale upřímně jsem tam čekal nějaký výraznější revenge point (vzhledem k tomu, jakým hnusům byla ta Francouzka vystavena). Jako jednohubka to ale nebylo špatné. ()

Helo

Vpravdě jsem tu čekal něco trošku míň vážnýho, trošku víc "utrženějšího ze řetězu", než jak to nakonec dopadlo. Tohle se vzhledem ke svý "uvěřitelnosti" bere až moc vážně a to skutečně tak moc, že to v kontextu s tou scifi/hororovostí vlastně nepůsobí moc dobře. Jenže je tu pár "jenže" - je to natočený dost slušně, má to napínavý momenty, má to výborný akční sekvence, přestřelky, exploze a všechno působí sakramentsky fyzicky a doopravdicky a stěží se tu vlastně najde nějaká část, která by dokázala začít nudit. ()

stration

Nadupaná blbovina, u které jste chvilku jako v COD2. chvilku jako vojín Ryan, chvilku X-Men, chvilku Dad Snow. Všechno to ale kupodivu funguje na výbornou. Bohatí producenti jsou na tom vidět, takže výsledek je fakt realistický. Krev se taky najde, a tak nezbývá, než Overlord vřele doporučit jako lahůdku na sobotní mírumilovné dopoledne. ()

AffectedFace

Nadprůměrný film, co se všeho týče to působí jako vysokorozpočtově (biják), kterej by se dal přirovnat k Saving Private Ryan s větší efektností CGI materiálu a přidaných zombie. Minimálně 70% by si na ČSFD zasloužil, ale ne každému tohle sedne. Být snímek v Českých kinech jdu si tuhle jízdu Overlorda zvopakovat. Ustřelím si kus držky a budu si připadat stejně "badass" jako náš nacistický esesák. Minimálně 2x si to ještě v budoucnu pustím. ()

Trevor

Po niekoľkých sekundách je každému jasné, že černoško zabijak spasí svet pred niečím, načo budeme musieť čakať takmer 50 minút...Úvodná trištvrte hodina neznesie kritéria ani podpriemerného vojnového filmu a keďže prvku scifi či hororu sa dočkáme až potom, je obrovským úspechom ak sa k tomu momentu dokážete dopracovať. Potom sa trpezlivý divák dočká niekoľkých slušných momentov, ale scén so "supervojakmi" je naďalej žalostne málo, chýba podstatne viac rozpracovaná línia príbehu o laboratóriu a záverečný fight Forda so šéfom náckou a klišé v samotnom závere ma utvrdilo v presvedčení, že politická korektnosť, rovnoprávnosť pohlaví a tie sračky okolo vedú Hollywood do pekne hnusnej hlbokej žumpy. Užívateľ T2 dá takejto sračke 4* a následne vyhejtuje 8.sériu Hry o tróny a s pocitom dobre vykonanej práce si pozrie svoj pravopisne dokonalý profil na čsfd a ešte sa svojim intelektom aj pochváli... ()

Dexter1

Ale dobré. Áčková produkcia s béčkovým vyznením pobavila. Po technickej stránke je to super a nápad sa tiež celkom podaril. Pred dňom D hŕstka amerických vojakov zistí, že náckovia nechcú aby mŕtvi neboli až tak úplne mŕtvymi a keď už nejakým spôsobom fungujú po smrti tak nech sú to aj supervojaci. Prehnané, násilné, slizké...za mňa OK. ()

radomiil

Ať trochu ze zásady zvednem mizernější náhled ostatních, tak já jsem se bavil náramně při výsledných slabších 5 *(výsledný poměr 85%) žánrem,který tu takhle moc často ztvárněný nebývá-šikovné kulisy v temné atmosféře s precizními triky i vcelku příjatelnými hl. postavami. ()

Radda

První polovina filmu mě překvapila velice slušným stvárněním začátku operace Overlord kde každou minutou mě to více vtahovalo do děje viz. výborná scéna seskoku z výsadkového letadla. Proto pro mě bylo velkým zklamáním, kam se to poté stočilo. Kdyby se tvůrci vykašlali na zombie zápletku, mohl to být výborný valečný film. ()

jhr

Je to hodně akční a nečekaně brutální. Většina hrdinů je v pohodě až na toho hlavního. Boyce je neskutečně otravný už tím, že jen plní povinnou kvótu mít ve filmu alespoň jednoho zástupce menšin a k tomu všemu musí nestále moralizovat. Problém je, že ve čtyřicátých letech v USA a tedy i v americké armádě vládla přísná segregace a tak je jeho přítomnost dost podivná. Podobná politická korektnost se do podobně ujetého filmu plného krvavého násilí, šílených vědců a zombie nacků ani trochu nehodí a působí hodně rušivě. Všechno ostatní je naopak dokonale vyhrocené a tedy neskutečně zábavné. ()

lioncel

Úvod jedna velká ´barevná´ tragikomedie. Postavy trapně neoriginální /samé klišé - prostě hrůza. Nevzdal jsem to jen kvůli očekávání, jestli to bude i dál tak trapný a ubohý. .. Dobrý vydržet (!). Přišlo výrazné zlepšení .. Dokonce, najednou jsem si připadal, že sedím opět u svého PC a pařím starou známou a oblíbenou hru ... Vyklubala se z toho nakonec zajímavá jízda /docela dobrá podívaná. ()

M.i.k.e

překvapivě dobře udělené a vypadající béčko,které mě ovšem zklamalo vzhledem k tomu,že jsem očekával obdobnou ujetinu jako byl Dead Snow,která se nebere moc vážně.Tou ovšem Overlorad není a jde v tomhle ohledu jinou a bohužel méně zábavnou cestou.Škoda nevyužité příležitosti...60% ()

Figu

Veliký překvapení, který mě vlastně chytlo na začátku a táhlo mě to až do titulek! Avery to vymyslel báječně! I z mála kvality a neznámých ksichtů vybudoval parádní oddychovku plnou krve, násilí, války a mutantů! Palec nahoru jednoznačně za drsoňě Russella, kterýmu jsem jeho seržantství žral jako salko z konzervy! Jednoduchej příběh s jediným posláním! Je to neobyčejnej film, kterých se moc netočí, proto nemůžu dát jinak než čtyři hvězdy. Krásnej večer to byl! 75% ()

Vyhy

Akční zombie jednohubka, kterou bych si opětovně asi nepustil, avšak bavila mě. Přišlo mi to jako lepší záběry z nějaké počítačové hry. Přesto oceňuji nápaditost a celkové zpracování. Překvapila mě příjemně Mathilde Ollivier a Jovan Adepo. Ze začátku Overlord působil jako válečný film, pak přišel zvrat a nastala zběsilá záchrana života. A to mě bavilo. ()

Havaj8

No tak tomuhle se říká válečnej horor z druhý světový. Má to akční náboj už od začátku a jakmile se objeví první náznak mutace, je vystaráno na pořádnou zábavu. Ty masky a líčení jsou extrémně uvěřitelný a dokážou si sakra zjednat respekt. Na postavách vám prostě záleží, to se málokdy podaří. Tady je vidět, že filmaři přesně vědí, co chtěj natočit a pěkně si to vymazlili až do konce. Tohle je naprosto milý překvapení svýho druhu. ()

Rocky88

Úvod je chytlavý, akční a trikově slušně vyvedený. Pak najednou přijde naprosto obyčejná hodina, až z toho člověk začne přemýšlet, proč si film vůbec pustil. Naštěstí ale nějakou tu půlhodinku před koncem černoprdelník nadopuje mrtvýho kámíka a začne nevídaná show. Škoda že tvůrci neměli nápady na vyplnění ty hoďky předtím, mohla to bejt lahůdka. ()

Nach

2300 hodnocení / 1400 komentář: Průměrná válečná hororovka, která oprašuje snahy Třetí říše na nové zbraně a revoluční vědecké experimenty. Musím přiznat, že pojetí tu je velice epické. Celistvost béčková a herci přijatelní. Efekty se navíc podařily a podzemí kostela je lahůdková hororovka. Áčkovost od toho snad ani nejde čekat a v rámci žánru a možností, které tvůrci měli, zde skutečně ždímali maximum kvalit. Výsledek je tedy krvavá podívaná s celou řadou klišé, které ale v tomto pojetí nijak neubližují. Palec nahoru a tři slunce (skoro čtyři). 70% ()

bourec

Ne,že by mě to nebavilo,ale nějak mi chybělo pevnější spojení s divákem,ty osudy hlavních hrdinů mi byli u prdele.Bavil sem se u akčnosti a krvavosti filmu,ale to bylo úplně vše.A taky nám mohli víc přiblížit ty pokusy v laboratořích.Dobrý,ale....60% ()

cariada

Příjemný akční horor, místy víc válečný, ale i tak hodně povedený. Krásně ponurá atmosféra i a nacistický experimenty slušný. Snad jen jediná výtka proč střílí do těch zombie na prsa a ne do hlavy a přitom ví že jim to moc neublíží. A mohli se víc zaměřit na ty pokusy. ()

C0r0ner

No jestli se tohle neinspirovalo Wolfensteinem... Pro slabé povahy tedy nic, protože o rozstřílené ksichty, rozdrcené hlavy a další chuťovky rozhodně není nouze, ale pro fanoušky takových béček jako jsem já, je to povinnost a radost, i když samozřejmě scenáristicky to kdovíjaká paráda není. 80% ()

ČSFD výprava na nej horor fest světa

ČSFD výprava na nej horor fest světa

07.10.2018

ČSFD skvadra hororových geeků Filmmaniak, Goldbeater, POMO a RUSSELL (na horní fotce zleva doprava se zombie girls, odchycenými na slavném “Zombie Walk”) nás zdraví ze světového Nr. 1 festivalu… (viac)