V předvečer dne D jsou američtí parašutisté vysazeni za nepřátelskými liniemi, aby provedli misi, která je zásadní pro úspěch spojenecké  invaze. Ale když se přiblíží k svému cíli, začnou si uvědomovat, že v nacisty okupované vesnici se děje více než prostá vojenská operace. Zjistili, že bojují proti nadpřirozeným silám, které jsou součástí tajného nacistického experimentu. (CinemArt)

Naghavi

Nevím, jak je myšleno zdejšími uživateli výrazivo "pořádné tempo", když téměř hodinu se v tomto filmu skoro nic neděje...Pak se docela koukatelně dějství rozjede, ale radostí nad tímto vychvalovaným dílem nevýskám...Počítačové hry nehraju, ale místy mi připadalo, že sleduji nějaký stream z dávného Wolfensteina... Silnější 2 hvězdy za občasné krvavé výjevy. ()

Kushina

Zprvu to vypadalo jako klasický válečný film z období 2. světové války, který byl celkem chytlavý a napínavý ale postupem času to dostalo kurva dobrý hororový potenciál s šíleným nacistickým Mengelem, který se snažil vytvořit něco ďábelského. Takže to ve výsledku nebylo jen o zasraných náckách, ale i o něčem, co by raději mělo nikdy nemělo vzniknout. Vlastně když se nad tím tak zamyslím, tak se něco takového klidně mohlo stát, všichni dobře víme, jaký byl Mengele psychopat a o co se pokoušel a proč by to vlastně nemohla být pravda? Film velice dobrý a byl jsem mile překvapen. 65% ()

BloomGeorge

Velice slušný film leč jen trochu nadprůměrný. Za mne 60% . Jako velice si vážím propracovaných efektů a hereckých výkonů, ale nicméně mne bohužel nenadchnul děj samotný. Spíše jsem si připadal jako v FPS střílečce s názvem WOLF :-) . Což ovšem nijak nesnižuje kvalitu provedení a jako odreagovačka veliký luxus. Ale není to pro mne film do sbírky ke které bych se vracel. ()

moriero

Přes nepokrytě béčkový námět (náckové, lékařské experimenty, nesmrtelní zombíci) to mělo drajv, sympatické postavy a dechberoucí vizuál. Obzvlášť na počátku. Scény před seskokem vás vtáhly do toho pekla víc než kdejaké dokumenty. Asi si to už nikdy nepustím, ale dneska mi to dost sedlo. ()

PatrikP4

Dobrý a zajímavý... Rozhodně si vás film udrží svojí rychlostí, ani chvilku se nenudíte... Já jsem spokojen... Nečekal jsem mnoho ale dostal celkem slušnou a zajímavou podívanou... ()

Ace.A.T.L.

Je to pro mě taková směska všeho, ale ani jedno neni dotažený do konce. Akce pěkný, myšlenka dobrá(ale nevyužitá), logika klasicky nelze očekávat a právě díky tomu, že to je od každýho něco z části, neni to nijak kompaktní. Hezky se na to kouká, bát se člověk nemá u čeho, ale tak nějak to neurazí. Nečekal jsem nic, nedostal jsem nic extra, takže viděl jsem, nebylo to marný, ale znova si nemám důvod to pusti. Za mě průměrný 3* a OPATRNĚ DOPORUČUJU ()

Horác

Překvapilo mě, jak je to dobře natočený. Úvodní scéna i další akční momenty měly fakt podle mě úroveň plnohodnotnýho válečnýho filmu. Je to pojatý jako vážnej biják - jen tam najednou vleze ta experimentální nadstavba. která je spíš komiksová. Já to beru. ()

tele.kom

Overlord má zatím asi nejblíže k relativně vysokorozpočtové adaptaci Wolfenstein her. Atmosféra i reálie se povedli na jedničku, ale chybí mi zajímavější příběh a zejména postavy. Proč prostě Hollywood nevezme Wolfenstein: New Order a neudělá z té hry film, vždyť to k tomu přímo vybízí. ()

Tempest

Tak to je zase docela pěkná sračka. Dost pitomý film o malé jednotce amerických parašutistů, kteří pár hodin před vyloděním mají zničit rušičku v jedné francouzské vesnici, kde se dostanou do přímého kontaktu s jedním tajným nacistickým lékařským experimentem. Dobrá je snad jedině scéna letu parašutistů na místo, která byla dobře udělaná i hodně dramatická, ale zbytek stojí skutečně za hovno. Němci jsou vylíčení jako krvežíznivé, ale patrně dost neschopné zrůdy, přičemž parašutisté se celkem bez problémů pohybují po vesnici plné Němců. Logiku v tom ať nikdo moc nehledá, připadá mně, jako kdyby to celé točili po práci, tomu odpovídají herecké výkony, režie i scénář. Hodnocení - 20%. ()

Kozlowski8

Mise amerických parašutistů ve francouzské vesnici těsně před spojeneckou invazí odhalí strašné experimenty na místních lidech... Pokud by tvůrci tolik netlačili na pilu a nesnažili se v poslední třetině až tolik šokovat, mohl z toho být ještě lepší a poutavější válečný film. K tomu je i neuvěřitelně dobře vizuálně vyvedený. I tak velice solidní podívaná, která si své fanoušky bezpochyby najde. 65%. ()

spawnxp

Některý scénky jak vystřižený z Wolfenstein 3D... až na ten casting - jako že černý byli duší operace Overlord už dnes tušíme ale poslat černýho Blaskowitze na výzvědy do hnízda plnýho xenofobních (bílejch) němčourů? Co? Nojo... ()

PTuranyi

Spočiatku výborná vojnová dráma, keď môžeme sledovať deň D zo vzduchu z pohľadu výsadkárov. Čoskoro sa však príbeh začína mať trhliny čo naznačuje, že vojenská akcia nie je tak celkom najdôležitejšie. Ako hlavný hrdina odhaľuje tajomstvo ukrývané Nemcami v kostole, ktorého vežu majú odpáliť, mení film na thriller a vzápätí na horor so všetkými typickými prvkami. Produkcia je však prvotriedna a desivá atmosféra plná napätia sa drží takmer až do konca. Aj herecké výkony sú uveriteľné, takže nad dejovými skratkami môžeme aj vzhľadom na žánrové zaradenie, privrieť oko. 70% ()

pepca72

V rámci žánru absolutně nemám co vytknout Po dlouhých letech jsem dostal přesně to, po čem jsem již delší dobu lačnil. Naroubování zombie hororu do válečného období II. světové války a skutečné operace bylo dobrým tahem.. Děj má spád, skvělou válečnou i zombie akci, v krvavém provedení. Volba lokace a interiéru rovněž bez chyb. Hudební doprovod, hlavně němčina vojáků v ní na pozadí, mně vrátil pocitově ke hře Wolfenstein a prvních dvou dílů Medal of Honor. Herecky rovněž velice dobré. ()

RoyBatty444

Pre tých čo to majú radi asi dobre lebo toto je moc vážne na gore. Herci slabý a veľké dejové trhliny. To čo zaujalo spracovanie a efekty u mňa ale moc nepomohlo. ()

jundrak

Zombie horor dějově svázaný s WW2, tak to já můžu. Náckové, pseudovědecké experimenty a pokusy na lidech, to nemohlo zklamat. Mělo to atmosféru, ať už válečnou či hororovou, mělo to napětí, efekty solidní, bylo to dostatečně akční i brutální, prostě fajné jako sviňa. ()

ČSFD výprava na nej horor fest světa

ČSFD výprava na nej horor fest světa

07.10.2018

ČSFD skvadra hororových geeků Filmmaniak, Goldbeater, POMO a RUSSELL (na horní fotce zleva doprava se zombie girls, odchycenými na slavném “Zombie Walk”) nás zdraví ze světového Nr. 1 festivalu… (viac)