Zlé časy v El Royale

• Česko Zlý časy v El Royale (viac)

Hotel El Royale leží neďaleko jazera Tahoe a prechádza priamo cez neho hranica dvoch amerických štátov, Nevady a Kalifornie. Hostia si tak môžu vybrať izbu buď v Nevade alebo v Kalifornii a porušovať či dodržiavať zákony jedného alebo druhého. Tento hollywoodskými celebritami kedysi obľúbený hotel má svoje slávne časy dávno za sebou. Jeho slávu pripomínajú len čiernobiele fotografie slávnych hostí na stenách, chátrajúci luxusný interiér, veľký jukebox so starými šlágrami a neurotický zamestnanec, ktorý sám všetko udržuje v chode. Keď sa v jednom dni v hoteli zíde päť hostí, je to podozrivé. Kňaz, soulová speváčka, dve mladé dievčatá a niekto, kto na prvý pohľad vyzerá ako obchodný cestujúci. Podozrivým je aj hotel El Royale, ktorý nielen vo svojich stenách ale aj pod podlahou ukrýva mnohé tajomstvá. S príchodom noci a ďalších nepozvaných hostí bude mať každý z prítomných v El Royale aspoň jednu šanci na vlastné vykúpenie, predtým než sa všetko odoberie do horúcich pekiel. (Cinemart SK)

Lendak

Tarantinovka bez Tarantina prekvapivo funguje. Scenár pekne vymazaný, super herci, solídna hudba. Ale niečo málo tomu chýbalo. ()

PTuranyi

Výborne natočený thriller so strhujúcim príbehom. Mohol by sa začať ako vtip: stretnú sa v moteli zlodej prezlečený za kňaza, policajt prezlečený za obchodníka, speváčka a mladá žena na úteku. Každý z nich má svoj príbeh a tu v moteli El Royale, ktorý leží napoly v Kalifornii a napoly v Nevade, sa ich príbehy pretnú. Po skvelo rozohranom úvode sa začína jazda, v ktorej postupne stanú a vyjdú najavo veci, z ktorých sa nám zatočí hlava. Perfektne vyprodukovaný a zahraný príbeh v štýle Pulp Fiction. 90% ()

BarGoldstein

Partička retardů, která vzala kramle ze zařízení, kde na nich Mengelovic Pepek dělal pár let nějaký ty pokusy, čórla v místní zastavárně nějakého párnem prosáklého cigošského sídliště starou videokameru a natočila totok. ()

Slepejsek

Hodně omšelé schéma v módním tarantinovském kabátě (včetně nekonečného plkání, kapitolování, důležité role hudby, pompézně nablyštěné a samozřejmě s krvavou lázní). Pfíííí. Stopáž by se dala bez problémů o třetinu zkrátit, příběhu by to prospělo. A taky by to chtělo nějaké životaschopnější finále - s tímhle je z toho skoro moralita... ()

matyas11

Už ,když jsem ,před třemi měsíci,poprvé zhlédl trailer ,jsem byl na tenhle film nadrženej jako ,tenhle rok,na žádnej jinej.Původně jsem čekal kecačku ve stylu 8 hrozných...ale nebyla...Čekal jsem Tarantina....ale jak ,už někdo psal ,jedná se spíše o jakousi žánrovou poctu velkému Q. Přesto film je jeden z nejlepších co tenhle rok přinesl a nikdo by jej neměl přehlédnout.Film začíná nějakou scénou ,která má předestřít první tajemství,následuje osvěžující "easy talk" co nás seznámí s postavami a pak dalších 15 min u kterých jsem si říkal,že to bude ještě lepší,než jsem čekal....bohužel všechna tajemství co nám začátek přinese nejsou nijak komplexní a zasloužili by si trochu větší hloubku a více prvku překvapení.Jsou zkrátka moc přímočará a nijak moc nepřekvapí....dále jsem se musel smířit s tím ,že příběh je tady a teď.Tedy divák se opostavách nedozví víc než je potřeba pro příběh..to mě trochu mrzelo,ale vzhledem k celemu stylu filmu to lze pochopit a odpustit...herci sami jsou jedno velké "Žůžo labůžo" celého filmu John hamm a Cynthia Erivo jsou skvělí a Bridges a Hemsworth zkrátka božští...a Dakota Johnson ,ta jim to bohužel celé trochu kazí... Jak jsem říkal,příběhové linky nijak nepřekvapí ,ale dokážou člověka zaujmout a výborně baví (mě nejvíce kněz a zpěvačka) a když se to celé spojí po příchodu Chrise...film nabere ùplně jiný obrátky a až do konce nepustí.Dialogy nejsou Tarantino,ale mají svá silná místa......sam jsem si 4 hvězdama nebyl jist ,ale když si uvědomím ,že mě film parádně bavil 2,5 hodiny a že by určitě zvládl bavit další 2,5 a když ještě vezmu v potaz parádní sountrack v čele s peckou od deep purple ....pak není o čem...tenhle film je určitě mezi top5 co tenhle rok nabídl a už se těším s čím Goddard příjde příště.. ()

Toolshed

Niekto tu pred natáčaním vášnivo hltal tarantinovky. Veľmi príjemné prekvapenie, ktorému by prospela kratšia stopáž a trochu... iný záver. Ale spokojnosť. ()

hanca.uh

Pokud máte rádi filmy od Q. Tarantina, tak tato vcelku dosti zdařilá "kopie" se vám bude 100 % zamlouvat. Velmi půspobivý - s nápadem podivného hotelu El Royale a s postavami, které jsou každý ze svého vlastního důvodu náhodou v konkrétních časových okamžicích na nějakých místech v hotelu a tím změní (nebo ukončí) osud svůj i všech ostatních. A masakr může začít:-)). Drsné krásně šokující "tarantonovské" momenty, které miluju, útočí na psychiku. Za mě super napínavá podívaná a dávám plný počet. ()

bigmatko

výnimočné filmové dielko, ktorému sa dostalo veľmi málo pozornosti. V našom kine to hrali iba jeden týždeň a nemenovanú českú pseudokomédiu budú hrať aj tri mesiace. čo sa dá robiť. nemôžem inak a musím to prirovnať k tarantínovej tvorbe. dejové zvraty striedanie osobných príbehov, nečakané prepojenie postáv a niekoľko netradičných psychopatov a výborná hudba a dobová atmosféra. jediné malé mínus by som dal Chrisovi, ktorému sa postava moc nehodila ale na dojme to nič nepokazilo. Jeff Bridgese je super a dodáva filmu dušu. Pre mňa to bolo skutočne filmové prekvapenie tohto roka. ()

Aleais

Na tento film sme sa rozhodli ísť na základe hodnotenia na ČSFD.cz. Bohužiaľ nie vždy hodnotenie korešponduje s realitou. Začnem tým, že Dakota Johnson je vo filme asi najzbytočnejší prvok/postava. Predpokladám, že mala zaplniť miesto tej sexi ženskej (povinnosť takmer každého filmu), aby potešila mužské publikum (hoci popravde ten rozcapnutý a nespevnený zadok mi nepríde sexi). Druhou zbytočnou postavou mi pripadal byť Chris Hemsworth, ktorý možno zaujme polovicu ženského publika a možno sa zhostil svojej úlohy dobre, no pre mňa nie až tak uveriteľné (na takýto charakter postavy mi proste asi nesedí). Ale ak by som to mala skompletizovať, hádam žiadna z postáv sa do filmu nehodila a ani dej neobsahuje väčšiu hĺbku, než je "natrepem tam čo najviac divných a protichodných postáv a väčšinu z nich zabime". Jediní, ktorí mi z postáv prišli ako tak so štipkou zmyslu boli farár a speváčka. Napriek tomu celý dej filmu hodnotím ako nezmyselný a zbytočný. Preto ak mám triezvo a reálne hodnotiť, dávam dve hviezdičky. Prežiť sa to dá, ale nenadchne ani trochu. ()

Doffy

Opravdu plnohodnotné čtyři hvězdy. Do pětky chybělo tak málo. El Royale je opravdu kvalitním snímkem který vypráví poutavý a napínavý příběh s originálními postavami a můžu s čistým svědomím říct, že jde nápaditou protiváhu Tarantinovo Osmi hrozných. Ty herecké výkony byly prostě legendární. Klobouk dolů. ()

dalver

Ďalší Goddardov miš-maš zlepenec, ktorý parazituje na slávnejších predlohách lepších režisérov, alebo vykráda rôzne béčkové mysteriózne filmy a horory. Snaha o páčivosť sa nedá uprieť. Soundtrack je zábavné a dobre znejúce retro, prostredie a vybavenie hotela je zaujímavé, postavy parádne (áno, hlavne prešedivelý Bridges), ale všetko toto už priniesli iný tvorcovia. Goddard to len spojil do jedného dlhého, dosť nesúrodého celku, ktorý končí s mnohými nezodpovedanými otázkami. A tak aj v hodnotení ostávam niekde na pomedzí medzi výborným filmom a parazitickou zlepeninou, tak ako sa El Royale s nevyčerpaním potenciálom nachádza na hranici medzi sexy Kaliforniu a púštnou Nevadou. ()

baron156

Za poslední dobu hodně dobrý film, který sem si užíval od začátku do konce. Krásné retro střídá akční scény s nádechem Hitchcockova stylu. Ve stylu Tarantina to není a mě se to tak líbí. ()

Kodousek

Úplně mi to připomínalo mistra svého krvavého oboru Tarrantina. Zajímavé herecké obsazení. Vlastně velice nízko-rozpočtové, nicméně velmi účinné. A jako bonus pěkně vychytaná kamera. ()

Gemeroid

Komentující na zdejší stránce mi dali naději, že uvidím Tarantina. A pravdou je, že v jedné scéně Tarantino byl. Šlo o scénu, kdy se řeší sušené ovoce, konkrétně rozinky vs. brusinky, bohužel tato scéna nebyla ve filmu, ale vyprodukovala ji nuda, která při sledování filmu zákonitě přišla. Ve filmu žádný Tarantino není. Dialogy jsou rozcajdané, zdlouhavé a hlavně nemají ten ostrý náboj, na který jsme od majstra zvyklí. Film byl zvláštní, při jeho sledování máte pocit, že už jste to někde viděli a tak přemýšlíte kde, zatímco černoška zpívá. A pak znovu. A pak znovu. A to bylo v Motelu smrti... a to bylo v Identitě... a tak celý film, naneštěstí černoška zpívá často, tak přijdete na všechno, co vám v průběhu filmu vrtá hlavou. A znovu opakuji, není to Tarantino a kdo si to myslí, měl by si zajít k odbornému lékaři na vyšetření, protože s ním něco není v pořádku. Pak tam přijde Thor, chvíli je to zábavné, pak naposledy černoška zazpívá a je konec. Takový film, na který se dá dívat, ale nic extra nečekejte. A to mě mrzí, protože jsem se na to těšil. ()

Yamatosan

Skvělá "tarantinovka" bez těch jeho užvaněných kravin, kterou málem zabije poslední cca půlhodina, kdy se objeví Hemsworth, špatně hrající špatně napsanou postavu. ()

kaller

Zajímavý filmařský počin, rozehrávající možná trochu zdlouhavější příběh, snad i lehce bizarní, ale zcela jistě výborně zahraný, s povedenou strukturou vyprávění, s podařenou atmosférou a dramatickým finále. ()

Ruslan

Divnej film jehož příběh mě absolutně nezaujal, stejně tak jako jeho jednotlivé postavy. Nuda, hodně keců a málo akce. 40%. ()

Skylwalker42

Takový decentní forma Tarantina. Žádné krvavé malůvky. Chvílemi to ovšem nudilo, dialogy umí zase Tarantina skvěle psát, zde to trochu pokulhávalo. Ale jak se rozjela nějaká akce, tak to mělo šmrnc. A skvělé pojetí. . ()

Pátý Matrix je v přípravách

Pátý Matrix je v přípravách

03.04.2024

Týmovka X-Force nikam nespěchá

Týmovka X-Force nikam nespěchá

30.06.2018

Deadpool 2 už si v kinech řekl své, nyní se tak oči upírají k chystané týmovce X-Force od režiséra Drew Goddarda (Chata v horách). Ten momentálně dokončuje svůj teprve druhý režijní pokus Zlý časy v… (viac)

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

25.08.2017

Scenárista Drew Goddard (Monstrum, Světová válka Z) natočil Chatu v lesích a od té doby už se za kameru nedostal. Režii Marťana totiž předal Ridleymu Scottovi poté, co se rozhodl věnovat čas… (viac)