Policie je Profesorovi v patách a komunikace s tiskárnou utichá. Výsledkem je vzpoura a zatčení jednoho ze zlodějů. (Netflix)

Le artist nova

Koukám, že pan profesor procestoval celou zem aby do svého týmu obsadil jednu labilní postavu vedle druhé... všude stříkají emoce až to hezké není, co už, 1. sérka byla o poznání lepší. ()

Nalimator

Série 2 mi přišla už trochu lepší, něco se občas dělo. Stále sice spoustu chyb, nelogičností, zbytečných rozhovorů a flashbacků, ale občas se alespoň objevila nějaká akce a posunulo se to dopředu. Nechápu, proč si aktéři (jak lupiči tak policajti) v tomhle seriálu rozhodli řešit všechny svoje midráky v průběhu loupeže. ()

adamix

Menej telenovely a prehnanej naivity a viacej situácii, kde treba používať rozum. To posledné som nemyslel vážne, no jasné, že skoro každý koná na vlastnú päsť, dáva prednosť pudom a aktuálnym pocitom a keď už Španielské PPÚ klope baranidlom na dvere, tak všetci zostávajú zarazení a nastáva hra o čas a životy. Na druhú stranu nespočet zvratov a robení všetkého na poslednú chvíľu udržuje seriál divákovu pozornosť a aj nervy v napätí. To sa musí uznať. Už to nie je len o náhlej chuti k šukaniu, ale o pochybách, naháňaní a aj úmrtiach. A práve vtedy ide naivita stranou a dochádzajú skutočné emócie. Preto je táto séria lepšia oproti prvej. Komisárka je zasa moc naivná, žena, ktorá je kvôli chlapovi, ktorého pozná sotva týždeň zahodiť roky budovanú policajnú kariéru. Tokio je najnesympatickejšia hlavná postava, akú som kedy v seriály videl a úprimne bol som rád, ako sa jej Berlín odplatil po jej sabotáži. Profesor sa snaží držať pokope rozpadajúci sa plán a riadiť všetko na diaľku, ale cestu mu tiež krížia prehnané emócie a slepá láska ku komisárke, ale ako postava je jednou z dvoch najlepších. Berlín zvíťazil. A rozlúčil sa pekne hrdinsky. Až sa obávam, že jeho neprítomnosť v ďalších sériach bude veľmi výrazná a kvalitne to bude klesať. Prakticky na konci sa uzavrie celý príbeh tak som zvedavý, s čím tvorcovia prišli ďalej. Som spokojnejší, ale tvorcovia sa nechali moc uniesť, čo vidieť v akčných scénach pripomínajúce akčné trháky z 80. rokov. A samozrejme, krivkajúca logika. Tá sa však bude niesť seriálom ako smola asi až po koniec. Za mňa 80%. ()

Gamekeeper77

První díly paráda, pak to ale nějakým způsobem ztratí velkou část mýho zájmu. Děj sice pořád dobrý, jen tý nezáživný (převážně vztahový) břečky je tam na mě asi až moc. A rozebírat radikální změny chování z důvodů (ne)morálních pohnutek vrchní komisařky nemá smysl vůbec, protože to smyslu postrádá, stejně jako nekonečný sklepní přestřelky v závěru série. Ale když tohle všechno opomenu, pořád ještě celkem dobrý. 78%. ()

palmovylist

Seriál pokračuje v tom, co mu v první sérii šlo velmi dobře. Takže napětí, rozvíjení charakterů postav a vztahů mezi nimi, hudební doprovod. V poslední třetině se stále více dostává ke slovu i akce, což je na jednu stranu fajn, protože zásahové jednotky mám dost rád. Zároveň ale nemám vůbec rád, když jsou vykresleny takhle totálně neschopně. Některé dějové zvraty jsou ve druhé sérii už trochu příliš na náhodu a na sílu. Celkově jsem se stále velmi dobře bavil a i ten závěr vlastně potěšil...85% ()

Marcas

Oh...my...fucking...God! Doteď jsem neviděl seriál, kde by průměr hodnocení na epizodu byl vyšší než 90%. Nejen díky tomu patří seriálu má úcta a respekt. Scénáristicky dokonale a do nejmenšího detailu napsáno a promyšleno. Téma vytěženo beze zbytku. Zůstávám v šoku a udiven, co španělská produkce dokázala. ()

Dejf4

Zcela stejné jako první série. Hraní na efekt, mraky scenáristických děr a kliček, ale na druhou stranu je to vše krásně zabalené v poutavém příběhu se sympatickými postavami. A člověk se zkrátka při sledování baví a o to tady jde. Zakončení také funguje. 7/10 ()

panki9922

Oceňujem, že táto séria mala 9 dielov oproti 13tim z prvej. V tejto druhej sérií som si ešte viac uvedomil občas skutočne triviálne chyby alebo nelogické konanie postáv, či hra na náhodu z pozície Profesora. 1. U Profesora je síce pekné, že sa scenáristi snažili napísať príbeh skutočnej lásky, lásky ktorá dokáže spojiť oboch "veliteľov" boja (polícia a zlodeji), lenže sa im to z môjho pohľadu nepodarilo. To by som ale prekusol, nepozeral som predsa Zápisník jednej lásky. Netvrdím že som si jednotlivé postavy neobľúbil, no ani na sekundu som nezabudol na fakt, že sú to jednoducho zlodeji, ktorí ohrozili veľké množstvo nevinných ľudí a za 5 dní stihli napáchať kdejaké zverstvá. Nech sa ich scenáristi snažili akokoľvek "poľudštiť" a ukazovať aj ich povedzme slabé stránky (Riova láska k Tokio, Denverova k Štokholmu a otcovi atď.), zaslúžili si basu a rečičky o nejakom odboji, partizánoch a finančnej nespravodlivosti na mňa absolútne nezaberali. Práve naopak, štvalo ma, že sa čím ďalej, tým viac snažia ospravedlniť svoje konanie formou boja proti systému. 2. Nelogické chyby a konanie postáv - Fonollosa vôbec nemusel umrieť, mohli dať nálože na schody pred tunel skutočného úteku, nie pred falošný tunel, zdržali policajtov asi o 15 sekúnd. Bravo. Profesor a jeho zametanie stôp priamo na mieste činu či policajnej stanici je tiež úsmevné. Čerešnička na torte bol záverečný "útek". Okej, tí ktorých identitu polícia nepoznala, splynuli s davom a keď to prehrmelo tak odcestovali kdekoľvek chceli. Identitu Profesora, Tokio a Denvera však pozná celý svet - som ochotný si pedstaviť, že fungujú na nejakú falošnú identitu. Vyriešenie otázky - ako z hangáru odnesieme peniaze? Naložíme ich do sudov s muštom do dodávky a 5 sekúnd pred políciou vyjdeme z hangáru, veď ich nenapadne, že tú miliardu eur v bankovkách musíme nejako zobrať. Najväčší facepalm - profesor má vonku pripravených ďalších 4 Srbov, no povolá ich na pomoc, až keď je v takých sračkách, že by sa z toho nevyhrabal ani Coperfield. Ten tunel mohli mať vykopaný za 3 dni a vnútri o 4 ľudí naviac, stíhali by všetko lepšie kontrolovať a odpočívať. Momentov, keď som si v duchu povedal - počkať počkať, to mi nevychádza - bolo samozrejme viac, vymenuvávať ich tu všetky nemá zmysel. Aby som iba nekritizoval, má to dobrý soundtrack, rád som sa naučil nadávať a vyznávať lásku po Španielsky a niektoré zvraty sú dobré. Konce častí vás neskutočne navnadia na ďalšie sledovanie a chcem si zohnať masku Dalího. Puta mierda! PS: Užívateľ Trevor tu krásne popísal mnohé ďalšie aspekty, ktoré ak ste si neuvedomili počas sledovania, tak po prečítaní jeho recenzie ich nemôžete prehliadnuť. PS2: Ak tu niekto hovorí o najlepšom zakončení série, tak mi je úprimne ľúto, koľko skvelých zakončení ešte nevidel. ()

Rian_witcher

Druhá série přinese ukončení loupeže a bohužel i přinese utrpení divákovi. Nelogičnosti se kupí jak v práci policie, tak i v bance a vlastně to chcete dokoukat jen proto, že ti herci jsou prostě skvělí a pár postav je tak sympatických, že chcete vědět jak to s nimi dopadne. Stále je pár výborných nápadů naroubováno na šílené hlouposti a tomu kdo měl hlídat logiku scénáře bych nafackoval. ()

Veber

Neskutečně nadhodnocené. Objektivně možná 3*, ale to hodnocení tady naprosto nechápu, proto dávám 2*. Je to taková telenovela. Občas jako by si to dělalo legraci samo ze sebe. Moc nechápu, z čeho jsou tu všichni tak "hotoví". Navíc množství WTF nelogických momentů. A ani akčnější poslední díl to nezachrání. Nepodařilo se mi sžít se s žádnou z postav. ()

BarVo

Druhá séria v podstate zvýraznila všetky nešváry prvej. Naťahované to bolo nenormálne, náhoda je hlavným hýbateľom deja a ku koncu sa na môj vkus moc slzilo. Postavy sa správajú každým dielom hlúpejšie, paradoxne je potom najsympatickejší Berlin, keďže od psychopata veľké očakávania nemáte. Rozumiem síce tomu prehajpovanému hodnoteniu, ale cieľovou skupinou nie som. ()

PatrikP4

Druhá série nám ukáže pár zvratů... Jasně asi si člověk řekne musí to být aby bylo na co koukat... Okej beru... Některý věci tam jsou (jako všude jinde) nesmyslný... Ale furt se na to dá koukat a dokoukat... ()