Policie je Profesorovi v patách a komunikace s tiskárnou utichá. Výsledkem je vzpoura a zatčení jednoho ze zlodějů. (Netflix)

klukluka

Mělo to vymazlenej Shawshank závěr a krásně se to uzavřelo, v průběhu těch devíti dílů mě ale některé postavy začaly iritovat přílišnou výřečností (Berlín) a do kola opakovanými gesty (Tokio). Po delší době je to ale zase seriál, který mě do sebe dokázal vtáhnout a nepustí mě, dokud se na něj nedodívám (ještě mě čekají 2 série). Přesto mu jednu hvězdičku uberu, spokojenost na 80 procent jsou u mě 4. P.S.: Zajímavý sledovat, co musí normální smrtelník absolvovat kvůli cca 5-ti miliardám. Babiš by kvůli tomu ani nevstal z postele. ()

Yardie

Opět lepších 90% jako první série. Pokračuje se ve stejném schématu vyprávění, jen to trošku zrychlilo, je tam více akce, ale zároveň trošku začalo uhýbat od reality, resp. se vyskytlo až moc náhod a věcí, které by se v reálu asi nemohly stát - předpisy. Každopádně tomu se nedá vyhnout. Má to tempo, drive, švih, místy vtipné, pořád dost chytré a vymazlené, budí to emoce - radost sledovat. Howgh! ()

majec4

Prva seria  bola skvostna, v druhej mi uz par veci vadilo, aj ked hodnotenie si to u mna udrzalo. Ako celok ma to stale bavi, ale uz citit jemne problemy. Niektore tie rozhodnutia su uz fakt cez hranu a tie osobne problemy medzi "mestami" su az smiesne. Nairobi vs Berlin, Helsinky vs spanok, Denver vs Moskva, Tokio a Rio su sami o sebe mimo :). Laska a sex vo filmoch a serialoch je len na to aby sposobovali zvraty a natahovacky jednotlivych casti. Tu sa to prejavuje na plnej ciare. Postava komisarky ma dost sklamala, lebo necakal som taku amatercinu z jej strany. Inak ako vravim vyssie, je to stale zabavne, nebojim sa ist do tretej serie, ale snad budu mat ti vychodoeuropania aj nieco ine na robote ako byt za hromotlkov. Take povsimnutie na zaver. ()

TheSpearCZ

BELLA CIAO! Tam, kde skončila první řada jsem očekával výborně zpracované pokračování téhle nekompromisně nabitě napínavé jízdy a přesně to jsem taky dostal. Druhá série byla bohužel kratší, nutno ale říci na úplně stejné úrovni jako série předchozí. Jediná výtka, kterou jsem zde našel je více nelogičnosti oproti první řadě, už to není taková ta "dokonalá hra" od Profesora a hraje se spíše na náhodu, jenže ten seriál mě tak moc pohltil, že jsem jednoduše schopen tohle přehlédnout. Největšími momenty tu rozhodně jsou ztráty v řadách "odboje" a poté samotný únik, ze kterého jsem měl menší obavy, ale zachoval si důstojnost a neskončil debilně jako většina seriálů, které po dvou řadách ztratí dech. 2. série - 100% ()

Everyone

Neduhem všech seriálu je, že se často vyplňují vztahovou vatou. Druhá série tímto způsobem nabobtnala značně na úkor silných stránek opěvovaných v první řadě. Tuto sérii hodnotím v porovnání s první přísně, poněvadž kvalitativní skok je dle mého soudu nemalý. Sériál jako takový však hodnotím plným počtem, poněvadž v rámci žanru se jedná o viděníhodný šperk. ()

Evander

Druhá série La casa de papel je celkově o něco slabší než série první. V některých místech tvůrcům citelně dochází invence, občas bych řekl, že snad i improvizují, což mě dost překvapuje (měl jsem za to, že první dvě série jsou ucelený, původní, a hlavně předem hotový příběh). Akční scény jsou napříč sérií místy přitažené za vlasy, až to hezké není. Vůbec se nehodí do této skvěle promyšlené hry na četníky a lupiče. Ale abych jen nekritizoval, většinu času je seriál velmi napínavý, stále obsahuje řadu výborně zpracovaných postav, které si v některých případech snadno dokážou získat divákovy sympatie. Vyvrcholení série mě pak po příběhové stránce velmi mile překvapilo a opravdu se mi líbilo. Po stránce provedení však většina z posledních desítek minut dost pokulhávala. Akční scény jsou v závěru opravdu velmi laciné (skoro až komiksové). 77% ()

Ozzy2

Lidi zešíleli.Dát tomuto scénáristickému průjmu takové hodnocení...nikdy jsem neviděl tak trapný seriál s tolika nelogickými hovadinami.Jak to lidi děláte, že se vám to líbí?Vypnete mozky a čumíte na hýbající se obrázky?Už jen to, že si vybral génius profesor na tuto akci největší ubožáky a neumětely ve Španělsku je na ránu,ale že tým policie vede frustrovaná policejní vyjednávačka, která si neumí udělat pořádek ani doma? ()

Razzor_82

2. série na začátku šlape na plyn a drží skvěle rozehranou loupež. Sled událostí se přiostří a Profesor je zahnán do kouta a brutálně mu tiká čas. Atmosféra houstne, že by se dala krájet hlavně kolem Tokio. Berlín potvrzuje roli chladného psychopata. Poslední dva díly jdou geniálně promyšlené. Nápadité a dramatické zakončení plné emocí. 8/10 ()

FeriusParfax

Spoiler. Druhá série se veze na dost podobné vlně, jako série první. Je tu teda víc nelogičností, ale zase nic tak hrozného… Myslím, že touto sérií, která měla prďácký konec, který se mi moc líbil, to mohlo všechno skončit. Líbil se mi únik z banky a zamrzelo pár zaklepání pantoflem oblíbených lupičů. Tokio a hlavně Arturo neúnavně sáli moji krev po litrech, a tak jsem z nich byla na konci série úplně na prášky. Raquel udělala podle některých naprosto nelogickou otočku o 180 stupňů. Já pro ni ale měla naprosté pochopení. Kvůli lásce se člověk mnohdy zřekne i svých nejzarytějších přesvědčení. Podle mého je 2. série stále na průměrné 4*. Ale jak jsem už psala v přechozí recenzi na první sérii… Na první zhlédnutí to bylo všechno o dost lepší. ()

bearmeedek

Po dlouhé první sérii se nedalo čekat, že by se najednou objevila logika. Druhá série a na jedné straně všichni stále zavřeni v tiskárně a na druhé straně všichni ve stanu. A veškerá "překvapení" spočívají v tom, kdo se zase jak dementně zachová. Debilně se chová i hlavní postava ze stanu, inspektorka. Jak jsem u první řady zmínil mentalitu národa, tak tady uvedu jen jenu věc: Teroristi a lupiči (protože nikdo jiný to není) spoléhají na to, že se budou chovat "hezky" a národ je bude milovat a bude jim fandit. A podivme se - ihned se to stane a občané Španělska jim fandí proti policii. Jo, já vím, tady na CSFD mají ti milí loupežníčci taky většinou fandy. Ale pokud by se tato událost stala u nás a doopravdy, tak mi nikdo netvrďte, že jim národ bude fandit ... ()

denulik

Takú nelogickú zlátaninu som už dávno nevidela. Určite nie s hodnotením 90%?! Postavy menia svoje názory častejšie ako ponožky a išpektorka Murillo je už naozaj absolútnym výsmechom policajtov, žien aj kohokoľvek so štipkou inteligencie a sebaúcty. Celé zle. ()

playboy_05

Strhujici jizda pokracuje i ve 2. serii...nastesti to ma stale dejove co nabidnout, takze tech 9 dilu utece jako voda...nicmene uz nyni je mi uplne jasne, ze o zadny umelecky orgasmus nepujde a zdejsi hodnoceni je spise obrazem toho, jak se vetsina hodnoticich nechala strhnout tak rikajic kvalifikovanou vetsinou...je to hodne precenene a odpousti se tomu veskera logika, ktera by treba americanum neprosla...nerikam, ze je to zle, naopak...jen se z toho zbytecne a prehnane udelal fenomen ()

Jan.Cada1

Druhá řada seriálu si udržuje kvalitu té první. A i když všichni španělští policisté nemají zrovna seřízenou mušku, tak se tento drobný přešlap dá tolerovat. Berlín a Nairobi bezpochyby nejlépe zahraní. Celkově jsem se u druhé série bavil a dám šanci i třetí. ()

ANTYCHRYST

Tak pokračování po konci první série bylo nutností :) cele se to strašně neustale natahuje a ztrácí tempo..bohužel spousty akcí už je prehnanejch a nerealnejch..Tokio a motorka..závěr atd.. 70% noo jsem zvědav co bude v další sérii..policistka nakonec dobrá.. 4 × ale odřený uši hadr.. ()