pan_ponozka

Tati, proc se vsichni chovaji jak idioti? Proc je z toho super napadu obycejna srajda? Proc si tvurci trochu zalezet a nepromysleli to opravdu do detailu? Proc se akcni sceny nedotahly do konce a stala se z toho obycejna patlanina, jako kdyz pejsek s kocickou vari dort? Bullshit ()

ElFifo

První 2 díly jsem si říkal, že jde o španělskou naivní telenovelu, ale byl jsem zvědav co bude dál.. Při 3. díle jsem měl pocit, že koukám na španělskou přihlouplou reality show. Víc dílů už asi nesnesu. ()

Rian_witcher

Prvních 6-7 dílů bomba. Skvělý nápad okamžitě vtáhne do děje. Nenudíte se ani chvilku a to ani ve chvíli, kdy scénář v dalších dílech zjevně pokulhává. Ke konci už se natahuje pochybnými přehmaty, nelogickým chováním policie, rukojmí, lupičů přestávajících se zbytečně držet plánu a bohužel i Profesora, ten který promyslel plán do sebemenších detailů najednou sám způsobuje chyby a problémy. První série tedy dojede tak nějak ke konci, kdy už si říkám, že kdybych měl čekat rok na další sérii, asi bych ji už nepustil. Ale pustil jsem se do sledování až nyní po odvysílání 4 sérií, tak se hrdinně pustím i do druhé. Nakonec je ale krása vidět neokoukané tváře. Běžně sleduji americkou produkci, kde se střídá spousty herců ve stále stejných rolích. Navíc mi stále přijde herectví evropanů projevem prostě přirozenější. Emoce jsou emoce a nemusí hned někdo spouštět vodopád slz a nebo šíleně rudnout a řvát. Stačí gesto, mimika a pohled očí. Teď nebudu řešit praštěné chování postav, za to mohou scénáristé. Ale Úrsula Corberó (Tokio) a Enrique Arce (ředitel tiskárny) si dokázali se svými neuvěřitelně stupidními postavami poradit a i když mi byly postavy silně nesympatické, přesto jsem jim dokázal uvěřit, že taková hovádka opravdu existují. Ještě vysloveně chválím Pedro Alonsa (Berlin), Paco Touse (Moskva) a vyslovený sympaťák Darko Peric (Helsinky). ()

Veber

Neskutečně nadhodnocené. Objektivně možná 3*, ale to hodnocení tady naprosto nechápu, proto dávám 2*. Je to taková tevenovela. Občas jako by si to dělalo legraci samo ze sebe. Moc nechápu, z čeho jsou tu všichni tak "hotoví". Navíc množství WTF nelogických momentů. ()

PatrikP4

S první sérkou jsem spokojenej... Začínají se ukazovat ty dobré postavy (Berlín, Denver, Moskva, Nairoby a Helsinky)... A ty děsivě otravné (Rio, Tokyo, Arturo, Raquel)... Když to vezmu kolem a kolem, až na pár nesmyslů celkem promakané... ()

esmoke

První díl fajn, druhý ušel, ale pak už je to banda hlupáků ať už na straně policie nebo lupičů. Poslední díl byl opravdu výsměch. Věci se dějí jen proto aby se "šokovalo", ale divák předem ví, že to ukazované drama se nestane. Celý "geniální" plán naplánovaný do všech podrobností je hloupá slátanina. Události by měly probíhat jinak. A lidé by měli mít mozek v hlavě. Jediný Berlín to zachraňuje. ()

fooggyy7

Nejsem z toho odvázanej jako většina z vás. Seriál obsahuje strašnou spoustu chyb. Kdyby se takto chovali zločinci, tak nám nestačí kriminály a kdyby se takto chovali policajti, tak jsou všichni zločinci na svobodě ()

antolikopoli

Prvá séria je šitá presne pre nadšencov filmov typu Ocean's Eleven, ako menší človek som oceňoval takéto filmy. Prvá séria obsahuje slušne prepracovaný príbeh ktorý je až na výnimky založený na skutočných princípoch. Nikdy predtým som nevidel tak realistické spracovanie policajného vyjednávanie a práve preto som si to po celý čas tak veľmi užíval. Vždy som si myslel že španielsko produkuje len nekonečné telenovely ktoré nikoho nebavia, teda až na staršinu. asi som sa mýlil. 9/10 ()

Kusbi

Upřímně řečeno jsem trochu zklamaný. Vzhledem k hajpu, počtu lidí, co tenhle seriál sledují a vysokému hodnocení jsem čekal něco, co mě zaujme tak, jako třeba GoT. Bohužel minimálně první řada La Casa de Papel to nedokázala. Nejde samozřejmě o nekvalitní seriál, jde stále o vysoký nadprůměr na poměry obvyklého průměru evropské tvorby. Seriál skvěle drží napětí (zejména cliffhangery jsou zde vydařené a nutily mě sledovat další díly), dobře porcuje akci, zdařile vykresluje postavy a spád událostí, který seriál má, se jen tak nevidí. Rychlý spád událostí si ale vybírá daň v naprosto nelogickém chování postav (ať už v bance nebo mimo ni a těch příkladů je bohužel moc), které je mnohdy naprosto do očí bijící. Problémem je též docela dost scén, které jsou o ničem. A ke konci série mi silně vadilo štěstí, které provázelo Profesora (zejména ten Rus a zahlcená hlasová schránka), protože to už s realitou mělo společného pramálo. A už vůbec nechápu logiku týmu zlodějů, pokud nechali vilu, kde se připravovali, nevyklizenou (což však může být jeden z "chytrých" tahů Profesora, kdo ví). Do druhé řady se asi budu nutit, což je škoda. Těsně 4 hvězdy a ta čtvrtá jen za pár sympatických postav a hezké herečky. ()

Stinger78

Nejde hodnotit jinak, než pěti hvězdami. Španělský fenomén v distribuci chrliče filmů a seriálů Netflix. Právě proto, že Netflix toho prdí tolik, že by udělali seriál i z trůnění na WC, jsem k tomu přistupoval opatrně a s lehkou nedůvěrou, nicméně už během prvního dílu jsem zahodil veškeré pochybnosti a hltal díl za dílem. Skvělé postavy, luxusní španělština, emoce, plánování sebemenších kokotinek (jasně, někdy to šlo až za hranu), prostě fakt špička. Jediný MUHEHE moment, kdy jsem se málem plácal do stehen, byla ta - pozor SPOILER - jak jsou cajti a zásahovka tupci, když v přestřelce u plastickou trhavinou vylomených vrat vystříleli munice jako Rambo v době své největší slávy a nedokázali trefit prakticky nic. Ale to byla v celkovém kontextu drobnost. Hurá do další řady. ()

draxxi

Ma to svih, je to napinavy, zabavny, obcas prekvapivy, obcas trochu nerealny, ale hlavne je to fakt dobry. Je to tezky, kdyz clovek musi fandit obema stranam.... Uz se tesim na druhou serii.... 20/11/2020 88% ()

motyka52

Je to něco trochu jiného, než jsem čekal. Nic moc jsem si o tom nezjišťoval, z šeptandy jsem tušil jen, že půjde o nějakou velkou loupež. Všechen hype jsem připisoval tomu, že je to perfektně napsané, takřka neprůstřelně. To ovšem není ten případ. Tady je naopak potřeba mozek často vypínat, nebo alespoň dost utlumit. Jedině tak si lze Papírový dům užít. Všelijakých různých děr a otazníků je tady až příliš. Na druhou stranu, pokud na tu hru přistoupíte, tak se vám dostane opravdu dobrého zážitku. Některé epizody byly malinko slabší, někdy jsem se dokonce trochu nudil, ale důležité jako vždy je, že mě zajímá, co s těmi zajímavými a zábavnými charaktery bude dál. ()

Erizu

Jednou bych chtěla vidět nějaký heist film/seriál, kde jde všechno pěkně podle plánu... ale to by asi byla děsná nuda. Zpočátku nesympatická Tokio mi pomalu přirostla k srdci, ale veškerou mou pozornost na sebe překvapivě strhnul Berlín. Vůbec hercům patří můj obdiv, že dokázali z Artura, který by jinde byl ten hrdina, udělat tak nesympatického sobeckého blbce a naopak z úplného psychopata Berlína někoho, komu fandíme. ()

PoprockCZ

Velmi originální příběh (geniálně promyšlení plán vykradení banky), zajímavé postavy, ke kterým si vytvoříte vztah (Nairobi, inspectora Murillo :)). První série fakt stojí za to. Následující řady už jdou z kopce, ale tato je fakt must-watch. ()

w.w.

tešil som sa na dobrý seriál, ale som sklamaný... jedna žena schovaná v sejfe ďalšia žena v ďalšom sejfe, nešikovný profesor ktorého naháňa polícia v štýle Pat a Mat ... juhokórejčanom som ten seriál o Oliheň aspoň veril, toto  je ako sledovať niekoho youtube kanál ()