Policejní vyjednavačce Raquel je poprvé ve spojení s Profesorem. Jedno z rukojmích je ale důležitou součástí plánu. (Netflix)

Sayko

A je to tady! Dočkali jsme se pořádného konce, při kterém se divákovi otevřou ústa dokořán a chce vidět další díl! Všechno začíná dávat smysl a vznikají nám vazby mezi divákem a postavami, u mě hlavně k profesorovi a Berlínu. Taktéž se nám ukázalo, že nejde jen o kopírování těch amerických kriminálek a thrillerů, které všichni známe a jsou na jedno brdo, ale byla zapojeno i umění, což, jako milovník odchylek, velmi oceňuji a příkláním se k tomu, i když kapku mainstreamovému, uměleckému „drajvu“, který se konečně dostává na povrch a vyzařuje spousty emocí. ()

Bossi123

Samozřejmě se dalo očekávat, že "Jehňátko" bude v tomto díle téma číslo jedna. Samozřejmě také více poznáváme charaktery jednotlivých postav, a to jak z řad lupičů, tak policistů. Na scénu přichází sebevědomá vyjednavačka Raquel, ta má však rodinné problémy a někteří její kolegové se nebojí dát jí najevo jejich pochybnosti o jejím správném postupu v řešení těchto problematik. Pokud bych měl shrnout její charakter, řekl bych velmi nesympatická. Taková osoba ovšem nesmí nikde chybět. Jediné dvě postavy, které jsou mi extrémně nesympatické, je právě Raquel a samozřejmě Arturito, který se neustále snaží o hrdinství, ale jak jsme poznali v předchozím díle, žádný hrdina to jistě není. Jinak chemie mezi postavami je dobrá a funguje, dialogy jsou svižné. Z pohledu logiky mi zde nehraje jen jedna věc, a sice, jak Profesor mohl tak dlouho před přepadením vědět, že zrovna ten den bude přítomné "Jehně". Co kdyby onemocnělo nebo by se zpozdil autobus v zácpě nebo by byla exkurze prostě zrušena? To je dle mého jediná nedořešená věc. ()

ALIENka_

Ok ale ta hudba v tomhle seriálu je tak dobrá, ježiš. Znáte ten pocit, kdy máte tak rádi intro na Netflixu, že ho nepřeskočíte? Tak to je přesně ono. If I stay with you if I'm choosing wrong.. ach bože tuhle písničku budu teď poslouchat tak dlouho, až ji budu ze srdce nenávidět. (ง ͡ʘ ͜ʖ ͡ʘ)ง Každopádně máme tu nějaký nový postavy, taková Raquel vypadá jako dobrá ženská, pěkná drsňačka (nebudu vám spoilerovat, co se s ní stane potom, to se nechte překvapit). A ta chemie mezi postavama je tak skvělá, a ty herci můj bože.. to byl prostě osud, aby se tahle skvělá sebranka sešla pohromadě. Nehledě na to, že mě každej záběr na Tokyo nebo Nairobi nutí zpochybňovat orientaci. A Berlín, no o něm ani mluvit nebudu.. A takovej Profesor.. Už toho slintání nechám. Už se těším na to, jak mě celou sérii zase bude stát Arturo, to mi fakt chybělo, je to tady zas. Tenhle cápek tam je snad fakt jenom proto, aby mě sral, jinak si to neumím vysvětlit. Hodnocení: Pamatuju si, jak byla ta scéna s tím vniknutím zásahovky napínavá, když jsem koukala poprvý. Do prdele, to bych chtěla prožít znova, nebudu lhát/10 ()

castor

Hra na kočku a myš začíná. Na scéně se objevuje inspektorka Raquel, která právě zakončuje nepříjemné rodinné trable. Se svým týmem, kdy se vyrovnává s klacky pod nohy z vlastních řad, má zabránit největší loupeži ve španělských dějinách. Začínáme se orientovat v jednotlivých charakterech lupičů, kteří jsou vždy o krok napřed před policií. Každý je jiný, každý je v týmu díky svým specifickým schopnostem. O důležité rukojmí z řad studentů moc dobře vědí. Přichází první dílčí bitva – kdo asi vyhraje? Trik s totožnými červenými mundúry si tvůrci nicméně vypůjčili z Leeova Spojence. ()

Martrix

Postavy jsou bezva, dialogy mají šmrnc, ale dost mě překvapuje, že jsou některé aspekty loupeže přitažené za vlasy. Profesor věděl 5 měsíců předem, že na exkurzi příjde jehně? Že se to nezruší, neonemocní... . Tisknutí peněz je taky haluz...žádný lupič nechce nové bankovky, protože je snadné dohledat číselnou řadu...i tu chybějící. Ale nevadí... dívá se na to dobře. ()