Susan Morrow (Amy Adams), má všetko, po čom kedy túžila, a predsa sa ocitá v životnej pasci. Kurátorka galérie moderného umenia sa snaží svoju vnútornú prázdnotu vypĺňať vystavovaním šokujúcich exponátov a po nociach bdie v zlatej klietke, v luxusnom dome v L.A., z ktorého, občas asi aj pred ňou, nápadne často uniká jej partner. Rukopis románu Nočné zvieratá, ktorý napísal jej bývalý manžel Edward (Jake Gyllenhaal), by mohol byť dokonalým liekom na nespavosť, keby jeho dej nebol taký znepokojujúci..... Hlavným hrdinom románu je Tony (tiež Jake Gyllenhaal). Spokojný muž v strednom veku zoberie ženu a dospievajúcu dcéru na rodinnú dovolenku do Nového Mexika, ktorú však drsne pretrhne náhodné nočné stretnutie s trojicou násilníkov na opustenej texaskej diaľnici. Tony nemá proti presile žiadnu šancu a nedokáže zabrániť únosu svojich najbližších. Na druhý deň sa s pomocou cynického detektíva (Michael Shannon) vydáva po stopách zločincov, ale šanca na záchranu ženy a dcéry sa zdá byť mizivá. Ďaleko od tejto drámy, v spiacom L.A., si vydesená Susan pri čítaní rukopisu uvedomuje, že krutý text je paralelou k jej vzťahu s bývalým manželom. Že je neobvyklou pomstou za to, ako strašne mu kedysi ublížila. (Cinemart SK)

LailaX

Já nevím, ale k naprosté dokonalosti tomu prostě něco chybí. Mnoho lidí tady pěje ódy, já dávám 80% a hned vysvětlím proč. Chápu, že mrazivá studenost je záměrná, snobismus rovněž, odcházela jsem z kina v nepříjemném napětí a hlavou mi vířila spousta myšlenek, což je v pořádku. Jenže jsem taky měla pocit určité nedotaženosti... Je mi jasné, proč film skončil, jak skončil i že román je zde metaforou vztahu Gyllenhaala a Adams, jenže tomu prostě chyběla taková ta rána, která by mne dorazila, ten šok, který by mne utvrdil v tom, že na tenhle film dlouho nezapomenu... ()

Risky

Film má být drama, thriller a přesně to od prvních minut plní. Mrazivá a napjatá atmosféra je podpořená velmi pěkným hudebním podkresem. Soundtrack jsem si opravdu užil, kromě několika málo momentů, kdy mi připadal moc vlezlý. Ve filmu se proplétají dvě hlavní příběhové linie, a co se mi moc líbilo, když se jedna začíná vyjasňovat a divák už toho od ní tolik čekat nemůže, převezme „iniciativu“ druhá a poutá až do velmi zajímavě pojatého konce. Parádní obsazení a výkony dobarvují kontrast pozlátka vyšší společnosti v jedné linii a vidláckého kriminálního prostředí v té druhé. Tenhle kousek stojí za podívání. ()

WugWugs

Jednoducho pôsobivé, pretože k pocitovému rozprávaniu deja Nočných zvierat môžu mnohí z nás s istou nostalgiou ľahko vztiahnuť svoj osobný príbeh. Nejaké poučenia by som tu nehľadal, lebo naše rozhodnutia už dávno padli a druhá šanca proste nie je; a práve to si uvedomiť, precítiť, nie je nič príjemné - tak ako nie je príjemný film, ktorý taký zážitok sprostredkováva. 4.5 PS. Michael Shannon je ďábel. ()

RavenSpector

Úvodní titulky vážně nejsou pro slabé povahy. Mě osobně tedy docela zvedly kufr, ale proti vkusu žádná. Na nudný příběh šéfky galerie naštěstí velice brzy naváže ten zajímavější a to příběh napsaný a výtečně začínající. Jenže se oba taktéž velice brzy zvrhnou do naprosté hovadiny jíž korunují dokonale stupidní postavy texaských poldů a jejich protivníků z temné strany síly. Shrnuto - první půlhodina velmi slušná, zbytek sračka a závěr radši nebudu komentovat. Od mého oblíbence Jakea jsem čekal mnohem víc. ()

Kamil111

Takhle to vypadá, když vrcholný estét, jeden ze současných vládců fashion Olympu, podruhé sedne do režisérské židle a k dispozici má dostatečně silnou předlohu. I jeho debut Single Man byl románovou adaptací, a tady natočil rovnou příběhy dva. Dokonale aranžované záběry bez jediné vizuální chybičky, které předvedl už ve své prvotině, doplnil napjatou atmosférou vloženého příběhu, a kontrast se snobskou atmosférou L. A. nemohl využít lépe. Popravdě mu nejlépe sedí právě ony odtažité, ale zároveň tak přitažlivé pohledy na smetánku. Celkově typické 4 a půl hvězdy, cosi málo tomu do dokonalosti chybí. ()

mansonn

bud sa vam to paci alebo nie.....nechapal som zo zaciatku nelogicke spravanie rodica ze si nebrani rodinu a trvalo mi chvilu kym mi to docvaklo...ten zaver hmmm dobry aj zly...pekna zmena oproti ostatnym snimkom len prosim jeden taky film na 5 rokov staci ()

Jardatekk

Jsou v životě rozhodnutí, s kterými odchází i kus každého z nás. Potom by jej ovšem měl nahradit jiný a silnější. Apoň já to tak myslím mám, ikdyž od tohoto by tu měli být jiní, kteří by to mohli posoudit. Pravdou je, že se se vzpomínek a určitých rozhodnutí nikdy nezbavíme, stále je budeme mít před očima a budou nás mrzet, budou bolet a jakékoli potlačování by vše pouze zhoršilo. Neúprosné je i zdrcadlo, které si nás po našich uvědomění a přiznání chyb najde. Život zde je ale jen jeden a měli bychom jít dál, života si užívat a netrápit se. To ovšem jeden ze dvou hlavních hrdninů nezvládl... ()

Mark1983

Tak tohle je jeden z favoritů u ceny Nejlepší film roku, i když tu cenu nakonec nedostal. Co na to říct? Ať si kritici tvrdí, co chtějí o tom, jak by filmy měly vypadat, ale tady jde jen o to, jaký film se líbil víc, i když onen vítěz nezaujme každého - jako mě. A musím konstatovat, že pasáž s tou spodinou terorizující spořádanou rodinu byla až moc realistická, až to dokázalo nahnat husí kůži a navíc se mi to i hnusilo. Ale za tu autenticitu, kdyby ve filmu nebyla ta hluchá místa, by si tento snímek dle mého úhlu pohledu tu cenu zasloužil. A přiznávám, nebyla tam jen jedna zaujatelná scéna, alespoň ty ostatní nebyly tolik...jak to říct? Na to snad neexistuje ani slovo, když takoví či podobní a nebo ještě horší šmejdi a duševně zaostalí chodí mezi námi. Ale hluchá místa mě přiměla dát tři hvězdičky. ()

KEJCA

Trochu otřepaná zápletka o násilnických vidlácích se skvělou hudbou a závěr nebyl špatnej přál jsem si aby Edward na schuzku se Susan nepřišel a to se mi vyplnilo. ()

Raziel811

Jeden z mála filmů, kde si musíte výsledek nechat rozležet a pak se pravděpodobně přikloníte k vyššímu hodnocení. To se totiž stalo mě. Celkem slušný film v poslední třetině neskutečně graduje a atmosféra by se dala krájet. Opět výborný Shannon a Gyllenhaal předvádí nesourodou dvojici a vývoj situace i jejich postav je sice klasický, ale zajímavě podaný. ()

Jarda68

Pro mě velké zklamání....Jakea s Amy mám rád,zápletka vypadala zajímavě,ale režie se scénařem dost zadrhávají,konec je podivný a navíc jsem dlouho neviděl nechutnější scénu než je úvodní sekvence...60% ()

camomilla

Tezko hodnotit film, ktery je dobry, ale tam nekde vzadu na jazyku citite pachut snahy o "art" za kazdou cenu. Dost mi vadila zmena tempa, ktera se menila s dejem v knize, minulosti a pritomnosti. Chvilku trvalo, nez jsem se nastavila. Nejvetsi prusvih je, ze nam kdosi (reziser?) vysvetlil svuj zamer uz v popisu filmu, takze zadne patrani co maji roviny spolecneho se nekonalo. Velka skoda ()

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz