Filmové zpracování novely Bohumila Hrabala vypráví o skupině sympatických podvodníčků a jedněch krásných nevinných očích. Bizarní příběh se odehrává v létě 1947, kdy narůstala hrozba likvidace drobných živností. Této dobové atmosféry využije parta falešných pojišťováků a začne ustrašeným řezníkům, holičům, drogistům či ševcům nabízet ve své „Opoře ve stáří“ jakousi pomyslnou ochranu před neodvratitelnou společenskou katastrofou. A přestože se parádně a s patřičnou nadřazeností baví na účet důvěřivé slepoty svých klientů, nakonec sami nedopadnou nejlépe… Režisér Dušan Klein obsadil do rolí drobných živnostníků i falešných pojišťováků a dalších postav z léta roku 1947 Josefa Abrháma, Pavla Zedníčka, Viktora Preisse, Pavla Kříže, Zlatu Adamovskou, Markétu Hrubešovou a další známé herce. (Česká televize)

MJMilan

Pěkný snímek o podvodnických pojišťovácích, kteří mají nemalou slabost pro něžné pohlaví. Film je doslova natřískaný vynikajícími českými herci, kteří podávají skvělé výkony. Jedinou výtku bych měl k velice jednoduchému ději, ale po shlédnutí budete mít i tak dobrý pocit z dobře stráveného času s českou komedií.. ()

dr.fish

Při přemiéře jsem byl zklamán, docenil jsem až časem, viděl jsem to už mockrát a pořád mne to baví. Je to nenáročná zábava, lehká a stravitelná, natočená s radostí ze života. 75% ()

SeanLSD

Nemyslím si, že by to bolo o toľko horšie od Menzelových adaptácií. Menzel nemal nijaký patent na "hrabalovskú poetiku", ale svojim výlučným adaptovaním a a priamou spoluprácou s Hrabalom sa stal akýmsi monopolom. ANDĚLSKÉ OČI nie sú nič svetoborné, iba taký príjemný dobový film podľa cyklu poviedok Bambini di Praga 1947 z druhej Hrabalovej zbierky Pábitelé. ()

July

Skvělý film! Ale nejdřív mi tady vyrazil dech "modrý čtvereček" a potom 54 %... čekala jsem tak 70 i víc... Rozhodně jsem se u něj velice příjemně pobavila. ()

Master19

Nepovedený koktejl, kde se mísí skvělí Preiss, či Abrhám s průměrnými výkony ostatních. Celkový dojem tak dost rychle vyšumí do ztracena. ()

klúčik

V prvom rade sa tu stretla výborná partia hercov. Len škoda , že ten film na mňa pôsobí " ani na sladko ani na horko". Poisťovací agenti poistia aj "mŕtveho", to sa moc nezmenilo, ani do dnešných časov. Ja dávam tomuto filmu 50%. ()

wosho

Filmové zpracování Hrabala, bez Menzla prostě nikdy asi dobře nemůže dopadnout. Klein sice sadil na herecká esa a příjemnou retroatmosférů. Jenže Andělské oči jsou zcela průměrným filmem bez té nádherné menzlovské poezie, kterou umí jen on. Škoda. ()

Hanys_

Taková tv blbinka s parádním obsazením, ale bohužel ospalým tempem a nepadnoucím Křížem, který hrál zase svého Šafránka. Pánové Abrahám a Preiss si to tak ukradli celé pro sebe, teda krom scén, ve kterých byla božská Zlata. ()

mira007

Skvělé obsazení, dokonce i pan Kříž,který se po návratu zase rozkoukával po filmařině.... jenže mi to přišlo nedotažené a na můj vkus spíš úsměvné než vtipné. ()

mh.mail

50% — Poněkud slabší Hrabal. Holt Dušan Klein není Jiří Menzel. Ale koukat se na to dalo, i když pointa byla zřejmá dávno dopředu. ()

tranquill

"Vy máte takový oči, který může mít jedině anděl anebo bejk!" Snaha o Menzelovu poetiku a zpracování Hrabalovy látky, ale ne úplně se povedla. Těch konverzací, dialogů nebo monologů je až moc, stačilo vypíchnout ty povedené... "Ať Vám ty Vaše stříkačky fungujou!" ()

krizi

To obsazení je skvostné, ale to je asi jediné opravdové plus tohoto filmu, který s Hrabalem zas tak moc společného nemá... ()

Adiemus

Navzdory půvabným exteriérům Kutné Hory a většině hereckého ansámblu jsem vydržela jen slabou třetinu filmu. Fanynky prominou, ale obsazení Pavla Kříže do titulní role byl neodpustitelný úlet. Pavel Kříž prostě neumí mluvit, taky proto se může uplatnit jen na malé divadelní scéně jako Ungelt. ()