Filmové zpracování novely Bohumila Hrabala vypráví o skupině sympatických podvodníčků a jedněch krásných nevinných očích. Bizarní příběh se odehrává v létě 1947, kdy narůstala hrozba likvidace drobných živností. Této dobové atmosféry využije parta falešných pojišťováků a začne ustrašeným řezníkům, holičům, drogistům či ševcům nabízet ve své „Opoře ve stáří“ jakousi pomyslnou ochranu před neodvratitelnou společenskou katastrofou. A přestože se parádně a s patřičnou nadřazeností baví na účet důvěřivé slepoty svých klientů, nakonec sami nedopadnou nejlépe… Režisér Dušan Klein obsadil do rolí drobných živnostníků i falešných pojišťováků a dalších postav z léta roku 1947 Josefa Abrháma, Pavla Zedníčka, Viktora Preisse, Pavla Kříže, Zlatu Adamovskou, Markétu Hrubešovou a další známé herce. (Česká televize)

Rodin

Tohle že mělo něco společného s Hrabalem? Všechno zcela čitelné, od počátku jasné, všichni herci vybraní naprosto důsledně podle svých typů (zase žádný protiúkol, co, pane režisére? Proč riskovat?), takže jediné osvěžení snad představuje Václav Postránecký a jeho drogistická etuda. Nuda. Ale hrozná. ()

Tiiso

Pokud bych Andělské oči hodnotil pouze z hlediska filmového, tak tento snímek nevyniká ničím úchvatným, na co by člověk po skončení, mohl dlouze vzpomínat. Obyčejné televizní zpracování, ničím atraktivní exteriéry, jednoduchý prostý děj, který umí okořenit pouze výborné výkony představitelů. Ale scénář je natolik chabým, že ani zmíněné výkony nedokážou vykřesat po dobu sledování, žádnou atmosféru či jinou dobrou filmovou rovinu. Pokud bych Andělské oči hodnotil z hlediska pokusu o filmový přepis, knižní předlohy pana Hrabala, je snímek na tom ještě hůře. Veškerá Hrabalova nadsázka a poetika se zde, v tomto případě smrskává do pouhého sledování hrstky lidí, kteří ač ověnčenou květnatou mluvou, nepředvádějí nic jiného než ukájení svých lidských potřeb. Tam kde člověk najde při čtení knihy, humornou nadsázku, i když jde pouze o jídlo, pití nebo dobývání ženského srdce, zde se mu před očima nadsázka mění v obyčejnou poživačnost. V díle zkrátka chybí ten kus atmosféry, kterou v podobných přepisech uměl zasadit např. režisér Menzel. A tak pouze dvě hvězdy a ty dávám jen za bezchybné herecké projevy. ()

DadysGirl

Jako mladší jsem tenhle film opravdu neměl ráda... ale teď se u něj i celkem pobavím... ovšem nebýt geniálního obsazení nemělo by to ani půlku svého kouzla... ()

Amonasr

Snímku nelze upřít příjemnou hrabalovskou atmosféru, ale poněkud ji kazí některé křečovitě aranžované scény a značné přehrávání, kvůli čemuž hrabalovská poetika občas nepřirozeně skřípe. ()

macetoma

Dávám tři hvězdy. Málokdo umí převést Hrabala na filmové plátno. Pan Klein mezi ty vyvolené rozhodně nepatří. Drží to pohromadě jen výborné výkony naší herecké elity, jinak by to bylo tak na dvě hvězdy a možná ani to ne. Toto není ten Hrabal, na kterého jsme zvyklí a kterého jsem čekal. Něco tomu zkrátka chybí, neboli nemá to koule. ()

maoc

Sterilní povídání přesouvající se odnikud nikam. Některé scény jsou výborné a z herců občas vypadnou perly, ale najít je v těch kopách hlušiny kolem byla potíž a vlastně i nuda. Stylem vyprávění se asi inspiroval Troška a použil v Kameňácích. ()

ostravak30

Podle Hrabalových knih se natočily lepší filmy. Jistě, ta poetika Hraba zde je. Hlavně v tom, že pánové to berou spíše jako hru než opravdový podvod. A pak ty rozličené postavy, jak už to má slavný spisovatel ve zvyku. Bohužel filmové zpracování ovlivnily devadesátá léta. Jistě by dnes film vypadal lépe. Například Hrubešová je v něm zase nahá. Ta ženská podle mě pobrala více krásy než talentu. Možná proto se tak často a ochotně snažila zaujmout koza.a. ()

mac000

Nedosahuje švihu Kleinovy filmové série "Básníků", ale potěší vydařenou sestavou předních čs. herců a vtipnými dialogy. ()

Alden_Larson

Ze začátku jsem si tímto filmem nebyl úplně jistý, ale čím byl delší, tím víc mi přišel zajímavější. Děj byl sám o sobě taky zajímavý, některé jeho části mi nedávaly moc smysl, ale jako celek mi přišel velmi dobře zpracovaný. Postavy byly všechny svým způsobem zajímavé a herecké výkony byly skvělé, pro Josefa Abrháma je tohle docela netradiční role, ale i tak ji podle mě zvládl výborně. Prezenatce se mi moc líbila a hudba taky, i když si ji v některých scénách mohli odpustit. 8/10 ()

jessic

Nostalgické retro z třetí republiky, kde překvapí jen jméno autora předlohy. Tohle s panem Hrabalem nemá nic společného. Přehrávaná krimikomidie spíše televizního než filmového formátu. ()

buchannon

Není to špatné, ale poprvé mi to připadalo o chlup lepší. Veselá scéna s řezníkem mi připomněla moji pracovní etudu v jistém masokombinátu. Aneb: Řezníka teď pojistíme, život mu tím zajistíme. Pojistíme rozhodně, a malinko podvodně. Řekl jsem mu: "Řezníče, už nebudeš mít po pí**." Řekl jsem mu: "Uzenáři, musíš myslet na své stáří." Řekl jsem mu: "Řezníku, my teď budem v balíku." Však uzenář poslechl a před námi poklekl. ()