Psychiatr

• USA The Alienist (viac)
USA, (2018–2020), 14 h 28 min (Minutáž: 42–56 min)

Predloha:

Caleb Carr (kniha)

Daniel Brühl, Luke Evans, Dakota Fanning, David Wilmot, Eugenia Caruso, Ted Levine, Matt Lintz, Douglas Smith, Dan Bradford, Clare Calbraith, Brian Geraghty (viac)

New York, 1896: policejní komisař Theodore Roosevelt si k sobě povolá psychologa Laszlo Kreizlera, aby mu pomohl chytit zabijáka, který vyhledává chlapce bez domova. (Netflix)

Recenzie používateľa JIRKKA k tomuto seriálu (5)

Silver Smile (2018) (S01E03)

Parádní díl. Z prvních tří epizod zatím nejlepší. ()

Hildebrandt's Starling (2018) (S01E05)

U třetí epizody jsem napsal, že je nejlepší z prvních tří. U páté musím napsat stejně, nejlepší z prvních pěti. Knížku jsem ještě nečetl, podle recenzí je výborná, ale také má pomalejší, hodně podrobný rozjezd. Tady se mi líbí moc ta scéna, jak John Moore vyjdou se Sárou na ulici a on si nechá čistit ty boty, ten její výraz ve tváři a ten dialog :) Jinak jsem zjistil, že pták zvaný leskoptev, opravdu existuje. Já myslel, že to je překladatelský oříšek. Ptal jsem se lidí kolem a nikdo tohohle ptáčka nezná, zajímavý. ()

Castle in the Sky (2018) (S01E10)

Poslední díl možná nebyla tvrdá rána na solar plexus, jak jsem třeba i já čekal po předposledním díle. Jenže byl hodně zajímavý a já mám pocit, jakoby by tvůrci chtěli natočit další sérii. Jenže knížka pokračování nemá, ledaže by Caleb Carr napsal další příběh. A mně tedy John, Lászlo, Sára a jejich detektivní parťáci budou chybět. Protože to byli sympaťáci, i díky skvěle vybraným hercům. Od prvního do posledního. ()

Gilded Cage (2020) (S02E04)

Tak doufám, že Laszlovi to tentokrát vyjde :) To jak se na tom plese tvářil šťastně, po tom setkání ........ To nebylo jen profesionální okouzlení :) ()

Better Angels (2020) (S02E08)

Napínavý, téměř dokonalý poslední díl. Říkám téměř, protože minimálně ženská část diváků (aspoň myslím) neodpustí spisovateli Calebu Carrovi, jednu věc. Tedy pokud už nečetli knížku a věděly to. Takže doufám, že zasedne za stůl a napíše třetí knihu o téhle skvělé trojici. Která se spolu kamarádí i v reálném životě. ()