Psychiatr

• USA The Alienist (viac)
USA, (2018–2020), 14 h 28 min (Minutáž: 42–56 min)

Predloha:

Caleb Carr (kniha)

Daniel Brühl, Luke Evans, Dakota Fanning, David Wilmot, Eugenia Caruso, Ted Levine, Matt Lintz, Douglas Smith, Dan Bradford, Clare Calbraith, Brian Geraghty (viac)

New York, 1896: policejní komisař Theodore Roosevelt si k sobě povolá psychologa Laszlo Kreizlera, aby mu pomohl chytit zabijáka, který vyhledává chlapce bez domova. (Netflix)

Recenzie používateľa jackalsc k tomuto seriálu (2)

Psychiatr (2018)

Nakonec zvyšuji hodnocení na 60%. V půlce série se to rozjelo, tak aby to tak akorát dojelo do konce. Nejsou zde žádné nové věci, nic originálního. Jen rekonstrukce kriminálních nápadů z dobového prostředí, kde je seriál zasazen. Navíc vyšetřování neprobíhá nějak atraktivním způsobem. Je zde patrná snaha, znechutit diváka jakoukoliv činností spáchanou vrahem, která ovšem naprosto nefunguje tak jak by měla. Že by byl Sam Fisher zpátky na scéně? :D (Michael Ironside) ()

The Boy on the Bridge (2018) (S01E01)

Hodně špatný start, nevím, možná před pár lety by to vypadalo krutě a zajímavě. Tvůrci sází na to, že člověkem zatřese když vidí mrtvolu dítěte a zhrozené obličeje, v dnešní době je divák zvyklý na mnohem horší věci a tento motiv hodně zaspal dobu. Absolutně mě to nebavilo, dám tomu určitě ještě šanci, ale pochybuji, že se něco změní. +Hrozný surround zvuk, připadá mi, že jen chtěli nějakou fajfku, že mají 5.1 zvuk, ačkoli z 99% vše hraje přes stereo a center channel i tam, kde by to nemělo. ()