Psychiatr

• USA The Alienist (viac)
USA, (2018–2020), 14 h 28 min (Minutáž: 42–56 min)

Predloha:

Caleb Carr (kniha)

Daniel Brühl, Luke Evans, Dakota Fanning, David Wilmot, Eugenia Caruso, Ted Levine, Matt Lintz, Douglas Smith, Dan Bradford, Clare Calbraith, Brian Geraghty (viac)

New York, 1896: policejní komisař Theodore Roosevelt si k sobě povolá psychologa Laszlo Kreizlera, aby mu pomohl chytit zabijáka, který vyhledává chlapce bez domova. (Netflix)

Recenzie používateľa Thalin k tomuto seriálu (2)

Psychiatr (2018)

Rozhodně kvalitní a zajímavá detektivka zasazená do ponuré doby konce devatenáctého století. Děj je vyvážený a vizuál zvládnutý skvěle. Divák kolikrát až cítí smrad těch zapadlých uliček a prochcaných budov, kde na každém rohu stojí nějaká ta pochybná existence. Na můj vkus to bylo snad jen trošku tmavé, místy mi postavy splývaly s prostředím, protože se toho hodně odehrává po nocích nebo někde v temných uličkách. (zejména tedy první série) Ale to je spíš můj šeroslepý problém. Ale zase to vyvážily charaktery. Líbil se mi ten vztah, co se mezi postavy měly a jak společně všichni fungovaly. Snad jen kamenný výraz Dakoty, která někdy vypadá jako leklá ryba, mi to lehce kazil. ()

Anděl temnot (2020) (S02)

Druhá série se sice stylem od první trošku liší a v popředí je spíš Sara, ale nijak to ději neubližuje. Přeci jen, v té době začínaly být sufražetky dost aktivní, takže mi tam i sedí, že je ženská postava víc v popředí. Ani fakt, že tady těch vražd není tolik, jako v předešlé sérii, tomu nijak neubírá. Pořád to má dostatečné napětí a zvraty a první série navíc nastavila laťku docela vysoko. Tady je odlišný nejen vrah a jeho styl, ale i způsob vyšetřování. A zároveň je to krásná ukázka neschopnosti policie té doby, když si nechají tak dlouho utíkat pachatele před nosem. Taky se tu víc dá na vztahy mezi postavami, ale není to nic, co by seriálu ubíralo na kvalitě. ()