Leví kráľ

• Česko Lví král (viac)

V africkej savane sa narodí malý Simba, syn levieho kráľa Mufasu. Malý princ zbožňuje svojho otca a postupne sa učí, ako sa stať dobrým panovníkom. Nie každý v kráľovstve je však jeho príchodom nadšený. Mufasov brat Scar, ktorý mal byť pôvodne následníkom, má vlastný temný plán, ako sa dostať na trón... Levia skala sa stane svedkom súboja plného intríg, ktorý končí tragédiou a Simbovým vyhnanstvom. Malý lev sa náhle musí postarať sám o seba. S pomocou nových priateľov – bezstarostnej dvojice Timon a Pumba – Simba pomaly dospieva a pripravuje sa vziať si späť to, čo mu právoplatne náleží.. (Saturn)

zberatel

CGI je dnes už na takej úrovni že môže konkurovať realite. Ale keď je raz niečo nádherné v origináli, vystáva otázka prečo to prerábať, odpoveď je jednoduchá, peniaze. ()

Nix

No nejen, že tu máme skvělou knihu džungle od Favreau, kterého bych na takové zpracování netipl, ale on se znovu pustil do další předělávky, tentokrát nám ukázal lvího krále. Zase se to povedlo, jen už bych příště byl opatrnější s takovým opakováním, abychom tu za chvíli neměli všechny pohádky v takový podobě. Ono se na to dobře kouká, ale aby za chvíli se toho člověk nepřejedl. Každopádně i za tohle smekám klobouk, vlastně hřívu. ()

Sammy.Boy

V rámci Disneyho "live action" naprosto dechberoucí podívaná! Je jasné, že milovník originálu bude srovnávat, ale když se od toho oprostíte, nadmíru si to užijete. Vizuál je totiž boží! ()

chlebos

Nový Lví král je výborně zpracovaný, s bezchybnými vizuálními efekty a zvukem, a jeho hudba je velmi podobná originálu. Nicméně mu chybí atmosféra, duše a energie. Myšlenka, že bychom svým dětem měli ukazovat digitálně vytvořenou Afriku s uměle vyhlížejícími zpívajícími zvířaty, mě opravdu znepokojuje. Děkuji, ale tohle nechci. ()

Terka_127

Vlastně nechápu, proč jsem na to nechtěla jít... není to remake! Je to překlopený originál do nové lepší animace, a to je asi to nejdůležitější. Moje generace a fanoušci Lvího krále z roku 1994 znají spíše dabovanou českou verzi, a to je další důvod, proč vidět nového Lvího krále. Originální dabing je zkrátka dokonalý! Trefa do černého Glover, Rogen, Ejiofor a J. E. Jones. Seth Rogen se do Pumby zkrátka převtělil. Co ale nechápu!!! Jak to sakra udělali???? Hned první záběry jsou prostě skutečná Afrika. A kdyby zvířata neotevírala pusu, věřím, že jsou taky živá. Neskutečný! Někdo bude nadávat na původní písně přezpívané novými hvězdami, za mě je to ale taky trefa přesně tam, kde to má působit. Je to jiné, je to krásné, přesto stejné. ()

wolverine

Po grafické stránce je to naprosto super, ale ten scénář je téměř stejný jako v kreslené podobě. Pro mě je to zklamání. Čekal jsem od toho trochu víc. Scénáristi to měli trochu poupravit. Je to jenom vykradení původního scénáře. O příšerném českém dabingu ani nemluvě. Myslím že bude nějaká nominace na oscara, kvůli té naprosto famózní animaci. Totálně zbytečný projekt. Dávám 2/5. ()

Newman_xf

Tak hlavně,že nezapomněli přidat scény, ve kterých Nala opakovaně přepere Simbu, i jako dospělého, to nevadí, že v originále je to naopak, kde tím zdůrazňují, že se z něj stal dospělý lev.. Ať žije Nala, nová Disney princezna... vlastně to trochu postrádá logiku, proč Simbu vůbec hledala, měla Scaru sejmout sama.. Nejvíc se mi líbila scéna jako z Avengers - lvice do útoku. Příště to chce trochu vlastní invence, co třeba aby byla Nala černá lvice s chromou nohou, která se identifikuje jako kolibřík, miluje jinou lvici a chce se pomstít zlým bílým pytlákům. To by získali oscara i za jinou kategorii než vizuální efekty. Oceňuji, ale že zvířátka byla dle originálu - genderfluidní a bezpohlavní. Škoda, že to byla pouhá kopie originálu a to co přidali byl akorát shit poplatný době. ()

Flory14

Jeden z nejlépe hodnocených animaků v celé hisotrii dostal svůj "hraný" remake a všichni čekali co z toho vzejde. Já osobně jsem velký fanda Lvího krále, znám ho úplně nazpaměť, není tedy divu, že jsme se na nej těšil jako malé dítě. Někteří možná naivně čekali nějaký jiný příběh, či překvapivý zvrat, ale já jsem dostal přesně to, co jsem chtěl. Naprosto úchvatnou africkou přírodu, dokonale vypadající zvířata, krásnou chytlavou hudbu a lehce zmoderznizovaný příběh. Vše bylo splněno na jedničku s hvězdičkou. Scar je tu naprosto děsivý a konečně v disney pohádkách je to zaporák, z kterého máte strach a nepřijde vám vtipnej. Kdykoliv se objeví na scéně čekáte že udělá nějakou levárnu ( plus ta hudba v pozadí je luxus). Za mě lepší jak původní verze. Simba je fanditelný a při skvělém konci jsem dostal ten správný pocit, že jsem spolu s ním za celý film ušel kus cesty. Musím zmínit i jedny z nejlepších supporterů Timona a Pumbu, i zde jsou vtipný až na kost a s jejich přístupem na scénu, film dostane tu krásnou pohodovou atmosféru. Samozřejmě původní animák asi více útočí na emoce (přece jenom některé scény jsem už znal), ale tento remake jede zas hodně na epičnost, závěrečná bitva budiž důkazem. Kritiku nechápu, od začátku bylo jasné, že příběh bude hodně kopírovat originál, tudíž každý věděl do čeho jde. Hodně jsem váhal nad čtyřmi či pěti hvězdami, ale abych parafrázoval Mufasu "zatímco jiní hledají, kde by mohli ubrat, právý kritik hledá, co by mohl dát" proto pět hvězd. Doufám v co největší tržby, případně i v pokračování a nástupu mého favorita Kovu. Hakunamatata 🙂 ()

RAFT

Tak ,tohle se zase jednou povedlo i když, po pár minutách sem si zdaleka nebyl jistý ,že film bude naprostá bomba.Myslel jsem si že ,film se bude držet originálu ,no tu a tam se ho i drží něco ve filmu je nových pár scén, některé nám zůstalo spolu s animovaných filmem i když sem čekal že, u dvou scének to bude jako v animáku nestalo se ,no nemůžeme po filmu chtít skoro vše co je nacpané .Disney se to zase povedlo i když animák bude pro mě number one .Animovaný film sem viděl v 6 letech .Pěkně povedená grafika.85% ()

Mkartaylas56

Abych řekl pravdu, tak i přes veliká očekávání, které jsem od tohoto remaku měl mi stále do hlavy lezla myšlenka, jestli to vlastně nebude úplně ten samý film. A alespoň z obsahového hlediska tomu tak bylo. A to doslova. Snad až na pár menších výjimek to na mě působilo jako kdyby se vzal původní scénář a herci ho pouze zpřeříkali. A teď nechci říkat, že byl scénář nudný, to určitě ne. Už v původním Lvím královi se ukazovalo, že tvůrci odvedli výbornou práci a vytvořili velmi silnou předlohu pro nezapomenutelný snímek. A i tady to funguje, jen jsem doufal, že se tvůrčí tým Johna Favreoua nebude bát sem tam něco poupravit, osvěžit a představit divákům jejich milovanou látku, která nezapomene na kouzlo původního snímku a zároveň si půjde tak trochu vlastní cestou. Něco podobného parádně fungovalo u předchozího remaku Aladina a i díky tomu se mi v květnu tak zalíbil a dokázal velmi příjemně překvapit. Každopádně zpět k filmu Lví král a k jeho největším plusům. Už po vypuštění prvního teaseru bylo zjevné, že po Knize džunglí uvidíme další nádhernou animaci a ta je dle mého téměř dokonalá, protože úplně upřímně, kdybych vůbec nevěděl, že jdu na počítačem naanimovaný film, tak bych se ani nedivil, kdybych žil v přesvědčení, že jde o dokument a že vidím reálná zvířata. Po animaci musím takřka do nebes vychválit fenomenální hudbu, která mi nejednou hnula emocemi a například hned při prvních záběrech za zvuků a melodie písně Circle of life jsem chytil husinu jako prase. Povedená byla rovněž kamera plná krásných i hravých záběrů, atmosféra plná nostalgie a vskutku velmi trefný a plně sedící dabing. No a abych zmínil i pár mých mínusů, tak kromě již zmíněného scénáře, který působil jakoby tvůrci udělali Ctrl + C, Ctrl + V a občas jsem se kvůli tomu nudil, tak mě osobně vadilo, že kvůli snaze vyobrazit zvířata v maximálně realistické podobě mi u nich chyběla nějaká větší mimika, bez které jsem jim zkrátka nemohl věřit jakékoliv emoce a kdybych je neměl spojené s původním animákem, tak bych prskal ještě víc. Remake Lvího krále tedy nakonec dopadl vcelku dobře, ani náhodou nejde o průšvih jaký avizovaly zahraniční recenzenti, ale více než nějakých těch 7 bodů z 10 mu dát bohužel nemohu. 70% ()

MasterMagic

Nostalgie bez emocí. Za vše, co je tu dobré vděčíme originálu. Film kopíruje skoro vše, ale zároveň nemá odvahu okopírovat spoustu aspektů, které dělají originál, tak okouzlující. ()

Alois88

Tomu filmu se v zásadě nic vytknout nedá. Úžasně animované, zpracované, perfektní hudba a dabing. Mně u Lvího krále ale nikdy nesedla ta jednoduchost příběhu. Vím, že je to pohádka pro děti, ale i tak. Z letošních předělaných Disneyovek byl Aladin mnohem lepší. Prostě jsem se nudil. Ale myslím si, že pro fanoušky původního animáku to bude velký zážitek, tak se určitě nenechte odradit. ()

WheX

Musím že začátku říct, že Lví král je superb animak, ale nikdy to nebyla nějaká srdcovka mého mládí, takže jsem na to šel s tím, že mě to může jen mile překvapit, což se taky stalo, co se týče grafiky, tak je to perfektní, nádherná příroda, postavy sympatické, hlavně Pumba a Timon, písničky pěkné, všechno fajn, nemám v podstatě co vytknout, ale i tak, to není film kterému bych s klidným srdcem mohl dát 5*, problém asi bude spíše na mě straně a chyběla mi tam scéna kdy Simba skočí do vody a hodí tam i Nalu, pravděpodobně by to nefungovalo v live action, ale stejně jsem na to tajně čekal. Ale jinak film je pecka a všem doporučuji! ()

incognito

Nádhernou ruční animaci "s duší" nahradilo fotorealistické CGI. Určitě je dobré vědět, že dokážeme už "vyrobit" zvířata, která vypadají skoro jako reálná zvířata, až se nám podaří většinu z nich vyhubit tak si je budeme moct stále připomínat... Zpět, ale k filmu. Hlavní rozdíl oproti původní verzi je ten, že fotorealistické CGI modely zvířat už jen z podstaty nedokáží vyjádřit v obličeji emoce. Film jsem viděl v originále a asi budu v menšině, ale hlas Beyoncé mi do filmu vůbec nesedí a připadalo mi, že se tak jen někde vznáší, ale nevychází z těla Naly. Písničky z filmu vyloženě trčí, protože nejde udělat fotorealistické zvíře, které běhá africkou savanou, tančí a zpívá. Film vypadá "dokolane" ve scénách, kde zvířata nemluví ani nezpívají. Úvodní scéna je opravdu bechberoucí. Ale jinak u mě nový Lví král nedokázal vyždímat ani špetku emocí co dokázal a stále dokáže originál. ()

Daginka

Plusy: Naprosto nádherný ztvárnění pidi lvíčete. Timon a Pumba. Hudba pěkná (přestože remake té původní působí trochu podivně). Mínusy? No... on to vlastně úplně animák ani není. Prakticky to vypadá, že jde o jakejsi super vážnej dokument, co je decentně smixovanej a odlehčenej pár vykradenejma písničkama (což je ale v tomhle případě paradoxně lepší než vymejšlet novou hudbu, chápu), kámošema Timonem a Pumbou, a roztomilým lvím kotětem Simbou. Děsně moralizující, smutný, zdlouhavý, nehumorný. Pro mě zatím nejmíň povedenej animák letošní sezóny. Průměr to splňuje, víc určitě ne. Film k divákovi promlouvá poselstvím: ,,Sice budeš u smrti Mufasy bulet jak želva, místama se nudit, bude to hodně mravokárný a temný, ALE.. nezoufej! Pro odlehčení nabídnem pár remakovanejch písniček, Pumba si třikrát prdne, a ten velkej popcorn stihneš taky celej zblajznout." ()

Chamyl

Mně se to moc líbilo. Kroutily se mi tam spoustu emocí, chvíli jsem se smála a chvíli jsem skoro brečela. Urcite doporučuji se na to podívat! 😍 ()

Studio Disney oznámilo várku odsunů premiér

Studio Disney oznámilo várku odsunů premiér

10.11.2023

Obě letošní hollywoodské stávky už sice skončily, ale škoda byla nenávratně napáchána a studia začínají kalkulovat, jak přeskládat premiéry svých snímků, u nichž se nestihlo dokončit natáčení, nebo… (viac)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Prequel Lvího krále nabírá obsazení

Prequel Lvího krále nabírá obsazení

27.08.2021

Oceňovaný režisér Barry Jenkins do svého prequelu Lvího krále začíná obsazovat herce. Prvními posilami se tak stali Kelvin Harrison Jr. (Chicagský tribunál) a Aaron Pierre (The Underground Railroad).… (viac)

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

23.06.2021

Už brzy hodlá Disney do kin vytáhnout i jednu ze svých největších klasik. Po hraných adaptacích slavných pohádek jako Lví král, Popelka či Mulan totiž do kin dorazí také plánovaná Sněhurka a sedm… (viac)