Ozark

USA, (2017–2022), 44 h 30 min (Minutáž: 52–80 min)

Jason Bateman, Laura Linney, Julia Garner, Esai Morales, Jason Butler Harner, Clayton Rohner, Sean Freeland, Ralph Alexander, Skylar Gaertner, Josh Randall (viac)

Finanční poradce donutí rodinu odejít z Chicaga do oblasti Ozarks v Missouri, kde musí během pěti let vyprat 500 milionů dolarů, aby uchlácholil drogového bosse. (Netflix)

dasl

59% Je to dobre ale divné . A tmavé , veľa tmavých scen . Počas slefovanus uvidíte iba tri farby modrá zelená a šedá. Čudné . Je to ako sledovať rozhlasovú hru. ()

ZuziBoss

Za mě konečně skvělý koukatelný seriál. Je to pokaždé velmi napínavé. Nenudíme se a těšíme se na poslední sérii. U seriálu se člověk hodněkrát zasměje díky famóznímu humoru. Doporučuji :) Každá série graduje a je ještě lepší! ()

supEnoc

Velmi binge-able počin. Vyzdvihnul bych určitě super napsaný postavy, zajímavou kameru a skvěle vybranou hudbu. Jason Bateman is killing it, ačkoliv jsem jeho mug mohl vídat už po léta, v Ozarku vidím jenom Martyho Byrda, možná až při titulcích po konci epizody nebo série si uvědomím, jak to Bateman zabíjí. Co se děje týče, obsahuje spoustu zajímavých twistů a turnů, které pro mě osobně jsou většinou predictable, ale do toho cíle se většinou dorazí dostatečně zajímavým a engaging způsobem, že mi to ani nevadilo...např. Ben byl víceméně Tony Blundetto ze Sopranos a podobně spoustu jiných situací bylo jasně predictable. S Breaking Bad bych to teda určitě nesrovnával, Ozark je více než o character developmentu o konstantním nátlaku a vývoji rodiny jako celku. Chyb by se ještě dalo pár najít, nicméně i když je beru v potaz, tak se cítím dostatečně entertained na 5*. 90% ()

stuj

Rodina neustále odpálkovává jeden život ohrožující problém za druhým, což se za čas ukáže být stereotypní. Divák ví, že když se konečně něco zásadního vyřeší, tak stejně přijde něco dalšího, často i závažnějšího. Ale i tak je jasné, že z toho rodina opět vybruslí. Nakonec jde především o vývoj vnitřních vztahů v rodině, kdy postupně všichni členové poznávají, že jsou hodně v háji a měli by tedy spolupracovat. Jenže ani to nedělají, díky čemuž můžou scénáristé vymýšlet nový a nový problém k řešení. Trochu zacyklené. Do třetí série tedy už nejdu, přestalo bavit. ()

Martyrium

Takže tři série sú za mnou. V prvom rade sa musím priznať, že patrím ku skupine (ak taká vôbec existuje), ktorá nevidí spojitosť medzi Breaking bad a Ozarkom. A to patrí Walter aj s Jessim medzi moje najobľúbenejšie postavy vôbec. Ozark je tak odlišný, postavami, prostredím , vzťahmi, motiváciami. Ide o dosť politicky ladenú záležitosť a to nie len medzi vrchnými predstaviteľmi biznisu v Ozark, ale i medzi radovymi obyvateľmi a v prvom rade medzi členmi rodiny alebo rodín. Parádna sonda do vnútorného sveta jednotlivých postáv a do ich motivácie. Parádne zobrazenie prerodu postáv (viacnásobného). Postupne gradovanie príbehu, ktoré zarážajúcim spôsobom zobrazuje chladnokrvnosť konania, kde je jedinou motiváciou miera vplyvu a hlavne peniaze. Je tam mnoho silných momentov, ktoré sú silné po všetkých stránkach, avšak absolútnym highlightom je záver 9. epizódy poslednej série, ktorá sa týkala Bena. Tých pár minút bolo absolútnym vyvrcholením konania postáv a charakterizovalo celý vývoj seriálu až do toho konkrétneho momentu. Všetko čo sa udialo predtým bolo odvtedy pre mňa "len" prológom a celá posledná časť "len" zatiaľ epilógom. Uvidíme či bude niečo ďalej a ako sa to v Ozarku ešte vyvynie. Základ pre pokračovanie tam je vcelku dobrý. ()

Socirel

Docela zajímavé a trochu přehlížené rodinné drama prostředím a atmosférou se trochu podobá Fargu, kriminálním pozadím hlavních hrdinů a občasnými dějovými zvraty může připomínat Breaking Bad, i když to jejich kvalit úplně nedosahuje a kdo čeká akční podívanou s rychlým tempem, bude zklamán. ()

Rain.mann

Třetí řada už mele z posledního. Zbytečných několik dílů třetí série, které se točí kolem maroda na práškách jenž si je nebere. K rodině pracující pro kartel by se takový nýmand nemohl ani náhodou přiblížit, natož způsobit víc než jednu komplikaci. Nereálné a scénář a režie už nevěděli jak dál. Čtvrtá série bude pravděpodobně na odpad. ()

Tim007

Po poslední sérii musím změnit ze 4 na 5 hvězdiček. Parádní seriál s výborným obsazením, zápletkou a geniálním gradováním s každou další sérií. Poslední série je tak výborná, že mě velmi mrzí, že seriál skončil. Zde platí v tom nejlepším přestat. A my si to velmi užili od začátku do konce. ()

Warrior

Pre niekoho iba klasická napodobenina Breaking Bad, no pre mňa vynikajúci seriál, ktorý sa kľudne môže s Breaking Bad rovnať! Má to výborný príbeh, ktorý mi už v prvej sérii prišiel zaujímavý a vedel som, že tento seriál bude presne pre mňa! Prostredie Ozarku mi veľmi sadlo a ten modrý filter sa k tomu mega hodí. Herci tu podali vynikajúce herecké výkony! Musím hlavne spomenúť Jasona Batemana, ktorý ukázal, že fakt vie hrať a nie je to iba herec, ktorý hrá v komédiách. Postavy som si obľúbil a nemal som s nimi žiadne problémy. Možno mi trochu vadila Wendy, ale to kvôli tomu, že je to fakt hrozná krava! Fantastický seriál... 100% ()

OsahuKimina

8/10 Ozark, dramatický seriálový skvost Netflixu. Tak trochu často schovaný pod radarem i přes to, že si nic nezadá s těmi nejlépe napsanými a zrežisérovanými krimi/thrillery, které se kdy objevili na televizní obrazovce. Výjimečný sladěnou kombinací neustále našponovaného děje, vždy promyšlené zápletky a důmyslně odkrývaných karet stylem, že májí hlavu i patu. Zároveň svou uzemněností a autenticitou prostředí byznysu drog z pohledu jindy normální a všední rodiny, působí pro diváka přátelským dojmem a i když se v seriálu nutně nemusejí vyskytovat nejsympatičtější charaktery, tak jsou aspoň značně barvití. Herci hrají role obyčejných lidí v těch pro lidskou mysl nejextrémnějších situacích a zvládají to velice přirozeně. Proto jsou herecké výkony největší sílou show a nejednou se postavy zdají jako skuteční lidé. Stačí pár epizod pohledět na zcela vyměněného, jindy tuctového komediálního herce Jasona Batemena, jako psychicky nezlomného Martyho Byrda. Jeho manželku, postupem času pro všechny obávanou a neoblíbenou intrikánku Wendy v podobě Laury Linney. Následně a především klenot celého seriálu, intenzivní Julii Garner aka Rutt a bude vám hned jasné, že se jedná o výkony mimo klasická měřítka. Prostředí je temné a syrové, nejvíce zaujmou scénáristicky nepředvídatelné a fatální scény bez hudby na pozadí v plné parádě bez okolků ukázané na kameru. Plynulost děje umí místy ztratit na tempu a být stereotypní, typu zase se něco pokazilo a musíme to rychle vyřešit. Tudíž je dobře, že tvůrci dovedli směrovat příběh k ukončení ve čtvrtě řadě a dal ho nenatahovat. A třeba jedna z hlavních linek příběhu zlověstné babizny Darlene, která bez bázně nepřetržitě hodlá ignorovat jeden z nejmocnějších drogových kartelů na světě, mi po celičkou dobu přišel nešťastně využitý. Přes pár maličkostí, napětí které by se dalo krájet neutuchá až do finále a čekáte jen pro koho bude tah na šachovnici tím konečným. Tvůrci, ale s diváky drze vyběhnou a ten pomyslný nafouknutý balonek očekávání a napětí nepropíchnou, pouze vyfouknou. Způsobem ne zcela uzavřeného konce, bez jasného závěru. Jakoby se tvůrci nedokázali rozhodnout, jestli chtějí dobrý nebo špatný konec. Kvůli tomu pro mě Ozark skončil s lehkou pachutí na jazyku. ()

yaximan

úžasné spojení psychologického a kriminálního thrilleru a uvěřitelné herecké výkony celé právnicko-mafiánské rodiny nás nutí stát se brzy jejími fanoušky.  načasování příběhu se pro diváka s dalšími díly silně návykovým. občas způsob vyprávění sice lehce drhne, ale jako celek to funguje naprosto skvěle. ()

bighead

Na Perníkáře to nemá,ale zase to má výhodu,postavy jsou jedna jako druhá takový zm..i,že při jejich smrti nelitujete opravdu nikoho,všichni včetně mládeže zkažení až na kost,zkrátka jaký otec takový syn... ()

Cinex_studio

Tenhle seriál vlastně nemá chybu. Od začátku do konce vypráví uvěřitelnej, reálnej a surovej příběh, který si sice v mnoha dílech bere až moc výplňového času, ale i tak nezačne nudit, protože vás pořád něco nutí koukat dál a dál. Zvraty jsou opravdu nečekané a občas jen sedíte s otevřenou hubou a čekáte, co se bude dít dál. Řemeslně je to vesměs dobře odvedená práce a scénář to celé drží na opravdu vysoké laťce celou dobu. Chápu, že to není seriál pro každého, ale pro fanouška tohoto žánru je to opravdu nutnost vidět. Doufám, že se v budoucnu dočkáme více podobných seriálů, co budou držet kvality takto vysoko. Jen tak dál! ()

SammyboiSK

Mohol to byť druhý Breaking Bad, ale nakoniec je z toho iba seriál ktorý sa druhým BB strašne snaží byť ale premrhal všetok svoj potenciál. Obrovská škoda ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Fantastická čtyřka, vlajková loď příštích marveláckých let, opět získává reálnější kontury. Ústřední kvartet je již jasný, v hlavních rolích se objeví Pedro Pascal, Vanessa Kirby, Ebon Moss-Bachrach… (viac)

Emmy 2022 opět v režii HBO

Emmy 2022 opět v režii HBO

13.09.2022

Zatímco v loňském roce ceny Emmy ovládl zcela Netflix, letošní 74. ročník kabelovka HBO mocně vrátila úder. Díky jasným vítězstvím seriálů Boj o moc a Bílý lotos toho zkrátka na streamovacího giganta… (viac)

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (viac)