Ozark - Season 4

(séria)
USA, 2022, 14 h 4 min (Minutáž: 52–72 min)

Jason Bateman, Laura Linney, Skylar Gaertner, Sofia Hublitz, Bruno Bichir, Jason Davis, Julia Garner, McKinley Belcher III, Charlie Tahan, Lisa Emery (viac)

Osvobození z pout kartelu se zdá být na dosah. Přesto můžou Byrdeovi nakonec doplatit na krach rodinných vztahů. (Netflix)

M.i.k.e

Ozark si za těch pár sezón udělal solidní jméno a možností jak ho uzavřít bylo hned několik. Tvůrci si bohužel vybrali tu ne úplně šťastnou a spíš než k Breaking bad se připojili k Dexterovi a dalším. Já celkem chápu snahu scénaristů přicházet s konci, které nejsou úplně uspokojivé, protože i realita nikdy není pro všechny ideální, ovšem dělají to tak nešťastně, že to působí spíš jako jejich vlastní bezradnost . Ať už je za tím snaha nenaštvat příznivce, nebo to, že vlastně sami neví jak dál naložit s postavami je celkem jedno. Finální řada Ozarku pořád není žádný velký průšvih, stále si drží prvky, které dělají Ozark Ozarkem, z Wendy za těch pár let vyrostla extrémní svině a o napětí stále není nouze (i když je ho méně), přesto pachuť nad uzavřením v podobě smrti jediné postavy, které divák opravdu fandil a ponechání zbytku v jakémsi vakuu tu zůstane...70% ()

Lachtaan

Ozark si během svých první sérií vystavěl laťku do takových výšin, že jsem od poslední řady očekával neutichající jízdu, na jejímž konci budu sedět jako na trní nebo snad i ronit slzy. V prvním sedmeru epizod, kterého jsme se dočkali koncem ledna, jsem zarazil dech na začátku a vypustil ho až v midseason finale, ve várce, kterou doručil konec dubna už ale tolik pozitivního neshledávám. Koneckonců mi ale nejen Byrdeovi budou fakticky chybět a ta pětka náleží seriálu jako celku. [viděno na Netflixu] ()

Davies182

Po masakrózní třetí sérii trochu panovala obava, že už se ve čtyřce znovu nepovede najet do stejných thrillerových kolejí, a tyto prognózy se bohužel z větší části plní. Asi i proto, že nové sezóně nevévodí žádná silná nová postava (Tom Pelphrey je holt jen jeden, a diváci toho herce zbožňují) a ty stávající jako by momentálně jely na půl plynu. Ozark tak ve finále sice zůstal nesmírně vtahující show plnou barvitých charakterů a nekompromisních twistů ve skvělém rodinném dramatu, ale to nejdůležitější ve formě příběhového napětí je už prostě pryč. Kam jinam lze ovšem tento aspekt ještě šponovat, když je jasné, že se v každé epizodě jeden problém vyřeší, ale jeho místo zaberou dva další průsery? Končí to celé se ctí, ale mohlo to být i s ovacemi. [Netflix] ()

vyfuk

Seriál, který začal u druhé série pro mě v celku kolísat, se dokázal sám opět zvednout. Ke otázka jestli tomu nedopomohl i český dabing, ale mohl bych mluvit o tom, že finálová série byla asi nejlepší. Napětí roste, postavy mají motivaci něco dělat, či nedělat a dává to smysl. Ke konci už je to tak zamotané, že už ani moc nevíte, kdo ovlivňuje koho. Finální díl má horší hodnocení. Klasicky jsem si myslel, že to je jen typická nespokojenost s tím, že něco prostě končí. Poslední díl je však rozhodně zvláštní v tom, že celou dobu jede na dojezd a vše vypadá v pořádku. Jenže pak se to začíná motat, jeden problém se vyřeší kulkou a druhý broky. A poslední scéna i přímo záběr je tak stupidní a infantilní, že doufáte, že vás Netflix přepne na další opravdu poslední díl. Toto totiž nebyl moc konec, spíše náčrt toho, co se bude dít dál a jak se s tím vypořádat. Žádná tragická ani veselá tečka. Prostě nic. Po letech nakonec hodnotím Ozark jako v celku silný zážitek oscilující k případným nudám. A bohužel nijakým koncem ()

Chrustyn

Pro fandy ne úplně uspokojující zakončení, které neuzavírá vše otevřené. Už trochu chybí ten moment překvapení a představování postav (přestože se opět objeví několik nových), jako tomu bylo na začátku, ale stále máme dočinění s jednou nejsilnějších sérii, co kdy vznikla. Pořád napínavé a skvěle zahrané a ještě jedna série by mi nevadila. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD