Ozark - Season 1

(séria)
USA, 2017, 9 h 58 min (Minutáž: 52–80 min)

Finanční poradce donutí rodinu odejít z Chicaga do oblasti Ozarks v Missouri, kde musí během pěti let vyprat 500 milionů dolarů, aby uchlácholil drogového bosse. (Netflix)

Lachtaan

Ozark jsem zkusil už loni na jaře, aby jej nakonec předběhl fenomén La Casa De Papel, který byl momentálně na výsluní. Ovšem po nedávných zkušenostech s Breaking Bad i Narcos jsem dal na doporučení a k vážné roli mého oblíbence Jasona Batemana se vrátil a už teď vím, že se od něj jen tak neodtrhnu. Takhle pochmurný a přitom poutavý seriál by si zasloužil mnohem vyšší čísla i pozornost. Ještě že disponuje alespoň i češtinou a dostane se tím u nás do většího povědomí. [viděno na Netflixu] ()

vyfuk

Tento seriál se rozbíhal pomalu. Měl svoje těžší momenty, který byly duchem někde jinde a dělalo to dojem průměrně lepšího seriálu. Je zvláštní, že to všichni srovnávali s Breaking Bad a mně to vůbec nepřišlo. Až když jsem byl touto myšlenkou osvícen, tak místo toho, abych na seriál koukal více skeptický, začal jsem vidět spojitosti a seriál pro mě dostal nový dech. Nevím jestli to bylo i tím, že toho předvedl více v rámci drama žánru a napětí, nebo i tím, že charaktery postav pro mě začali být velmi silné a každá linka měla co nabídnout. Koukat na něco takového byl hned jiný zážitek a velmi jsem se s atmosférou dokázal ve výsledku ztotožnit. Za mě osobně veliké překvapení a jeden z nejlepších seriálových kousků, speciálně od Netflixu letos. Netflixácký Breaking Bad. ()

Davies182

Konečně se to Netflixu povedlo na jedničku, konečně do toho zbytečně nerve třináct poloprázdných epizod, nýbrž deset dílů narvaných výborným buranským dramatem okořeněným svižným thrillerem s hořkou pachutí mexických kartelů. Co se seriálů z roku 2017 týče, tak mi v žádném z nich postavy zdaleka tolik nepřirostly k srdci, jako právě v Ozark. Učebnicová gradace zprvu triviální zápletky se prolíná s chvályhodným vývojem všech zúčastněných charakterů, je hodně těžký odbíhat od telky a neudělat si z toho všeho (zase) spíš jeden dlouhej film než TV show. Prostě nadšení. A velký - chcete to vidět i kvůli tomu, že má většina lidí Batemana zafixovaného hlavně jako komediálního herce, přičemž tady předvedl přerod na úrovni Vaughna z druhé sezóny True Detective. ()

mm13

Zábavný seriál. Nerozumiem, prečo tam hľadať niečo viac, už vôbec mi uniká, čo tam poniektorí našli. Nič také. Všetko sa to začalo chytľavou zápletkou, čo bude ďalej, záleží na nápadoch (fantázia by bolo prisilné slovo) a remeselnej zručnosti zúčastnených. Zatiaľ zruční sú, hlavne ten záver sa im podaril - jediným výstrelom vyhnal z mojej hlavy myšlienky, že do druhej série možno ani ísť nemusím. Budem musieť... sviniari! ()

Hanys_

Pilot jsem viděl cca před rokem, od té doby jsem se Ozarku docela vyhýbal. Ale úplně zbytečně, protože Netflix i v tom svém kvantu ještě pořád umí vytvořit výborný seriál. Palec nahoru za 10 dílů, už tak je to na hraně a neumím si představit další 3 vatové díly. Herecky za jedna, atmosféra vtahující. Potenciál růstu tady je obrovský. ()