Kráľ Alexander má dvoch synov - následníka trónu Jana a mladšieho princa Karla. Ten sa však odmieta zmieriť so svojou úlohou druhého v poradí a s pomocou svojho sluhu sa vláme do zakázanej komnaty, kde nájde predmety, ktoré tam ostali po zlom čarodejníkovi. Svojmu bratovi Janovi dá vypiť čarovný nápoj, ktorý mu v okamihu vymaže pamäť. (STV)

boo-boo

Zápletka s elixírom zabudnutia je skvostná a výborne rozohraná ("Dobrý den!"). A vôbec, všetko je tu sympatické a milé a nikde sa moc netlačí na pílu. ()

SONY_

Já vlastně nikdy nefandím té zlé postavě, takže ani tady ne. Samozřejmě je to pohádka a tak je již od začátku jasné, jak to skončí. Ovšem já se díval až do samého konce a byl jsem rád, že zlo dostalo pěkně za uši. Mně se ta pohádka i docela líbila, jen těch momentů zapomnění tam bylo trochu hodně, ale Eva Josefíková byla krásná a takový Josef Abrhám taky nebyl špatný. Do vánočního programu bych to ale úplně neřadil. /65%/ ()

Anianna

Pohádku vidím potřetí a navyšuji na 4*. Líbí se mi víc a víc. Skvělé herecké výkony. Hádkovo pojetí je originální, práce s mimikou famózní. Děrgel, Plesl, Podzimková, Abrhám... prostě koncert. Nejen herecký koncert. Především Maxiánova hudba mě nutí k tomuto skoro vyznání. K televizi mě přitahuje jak magnet. Je poznatelná a barevná. Laskavá i bouřící. Tiché smyčce i zapamatovatelné klavírní etudy. A co teprve celý orchestr! V té hudbě je obyčejná radost i majestátnost. Jan Maxián má dar hudbou vyvolávat konkrétní obrazy.  A kvůli němu a Hádkovi se vždy na pohádku ráda podívám. ()

MartinTerran

První půlka pohádky se mi moc nelíbila, jelikož princ moc rozumu nepobral a furt zapomínal přitom jak dal napít kámošovi a viděl co to udělalo, tak to měl zahodit. Pak už to bylo dobré a pohádka obsahuje co má, souboj s drakem, zlotřilý bratr, krásná princezna a souboj o její ruku. I pár vtípků by se našlo, ale bezkonkurenčně nejlepší scény byli s černokněžníkem v lese. Abrhám byl luxusní! Takže takový průměr. Hodnocení: 58/100. ()

macetoma

Pohádka, která se nemá za co stydět. Pro mne se jedná o příjemné překvapení roku 2015. Chudák princ Jan má pořád ztrátu paměti, ale působí to mile. Princ Karel si svoji roli zápornou roli náležitě užil a jeho postava se mi líbila snad nejvíce. Čaroděj je ve stylu Gandalf, ale takové je doba - lidé odchování Pánem prstenů to chtějí. Souboje s dřevci mi připomněly hru Defender of the Crown, no proč ne - akce je dnes taky potřeba. Princezna je moc hezká a draky jsem už viděl mnohem horší. Jako celek to působí hezky. Dávám krásné 3 hvězdy. ()

maoc

Příjemné, i když místy dětinské (Abrhám a jeho poskok, fackovaná zlobivého syna) a přece jen místy křečovitě radobymoderní (roztleskávačky), ale mile pohádkové (Dobrý den...) a profi natočené (turnaj!). Jedna z nej štědrovečerních pohádek posledních let, co pamatuji. ()

pekas

V letošní vánoční nadílce pohádkových premiér nejspíš ta nejpovedenější. Příběh celkem dobrej, herecké výkony zábavné a ne přehnaně infantilní. Ještě tomu dám pár šancí, zatím se kloním k silné čtyřce. 80% Po dalších shlédnutích zvyšuju, tahle pohádka se hodně povedla, dobré obsazení, zábavné dialogy a Evička Josefíková, kterou jsem objevil v Kosmo a teď ji hltám všude, kde se objeví. 95% ()

AgnesDee

Tak to byla zdaleka jedna z nejhorších pohádek, co jsem viděla. Neviděla jsem ji v televizi, viděla jsem ji až na YouTube, a jsem za to ráda. Na tohle bych se v televizi nerada dívala. Tato pohádka buď vykrádá, nebo dělá reklamu. Některé efekty jsou naprosto příšerné, protože se prostě do stylu pohádek odehrávajících se ve středověku nehodí, a scénář je úplně mimo. Nebudu brát v potaz, že je korunní princ debil, protože byl okouzlen elixírem, který by jiný normální člověk, zvlášť král, zničil hned potom, co by ho získal. Budu brát hlavně chování jeho "mladšího" bratra Hádka, který si myslí, že je nejlepší člověk na světě a trpí syndromem "musím říct své plány na zabití bratra nahlas, aby to slyšeli všichni". Nejvíc se mi líbilo prohlášení: "Budu císař Karel IV." Teď bych ráda vysvětlila propagandu. Při soubojích s dřevci vydává Karlův dřevec zvláštní zvuk. A vydává ho pokaždé. Zní to trochu jako zvuk světelného meče. Sice tahle myšlenka není úplně z mé hlavy, ale opravdu to tak zní. Dále tu jsou středověké roztleskávačky, mluva, která se v té době ani nepoužívala a pozdrav Jana s lidmi, co hledají ztraceného prince, čili jeho. Copak se takovým stylem zdravilo ve středověku? To by nikoho ani nenapadlo. A ještě bych málem zapomněla na draka, u kterého je jasně vidět jak špatné zpracování (vypadá trochu jako drak Šmak), velikostní nevyrovnanost a animace, ale hlavně je na něm krásně vidět, že je naprosto zbytečný. Scénárista jen prostě potřeboval záminku k tomu, aby Jan princeznu potkal a aby si ho chtěla vzít, protože jinak by určitě nechtěla. A scény, ve kterých Jan vyznává princezně lásku, to už je vrchol všeho možného klišé, které v této pohádce najdete. A abych vysvětlila to vykrádání: některá hudba při některých scénách zní naprosto stejně, jako hudba z Forresta Gumpa. ()

ostravak30

Rovnou říkám, že pohádka tancuje na pomezí tří a čtyř hvězd. Zasloužila by si tak nejlépe tři a půl hvězdy. Začnu tím, že mě celkově bavila. Pohled na Patrika Děrgela, který zas a znovu zapomíná a tváří se přitom přihlouple, je zábavný. Stejně to platí o dalších postavách. Zvláště pak o Jaroslavovi Pleslovi. Tam bych vyčetl pouze ty dlouhé vlasy. Když totiž zapomene, vypadá jako hipisák, který právě vyhulil brko. K tomu se mi nelíbí Ladislav Mrkvička, který za to ale nemůže. Neustále huhlající postava není ani vtipná ani zajímavá. Pohádka tak nepostrádá napětí a humor. Ač rovnou přiznávám, že bych ho tam přidal ještě víc. Ambice a možnosti na to rozhodně byly. I Kryštof Hádek a Pavlem Křížem byli vcelku vtipní. Jedinou skutečně velkou černou tečkou je tak závěr. Čaroděj je poražen velmi rychle a nemůže za to žádný z rytířů. Je to jedna z mála porevolučních pohádek, kterou si rád zase pustím znova a která se vcelku povedla. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám

17.05.2022

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno

11.10.2016

Pojďte si zahrát AZ kvíz a moderovat zprávy ve výstavě na Špilberku. Vybrat písmenko a správně odpovědět, zasednout před mikrofon a čtecí zařízení a přednášet zprávy, nakouknout do zákulisí slavných… (viac)