The Orville

• USA The Orville (viac)
USA, (2017–2022), 31 h 43 min (Minutáž: 42–86 min)

Tvorcovia:

Seth MacFarlane

Seth MacFarlane, Adrianne Palicki, Penny Johnson Jerald, Scott Grimes, Peter Macon, J. Lee, Mark Jackson, Jessica Szohr, Halston Sage, Anne Winters (viac)

Dej seriálu odohrávajúci sa 400 rokov v budúcnosti prináša dobrodružstvá prieskumnej vesmírnej lode Orville. Členovia posádky, ľudia a mimozemšťania, sa stretávajú so zázrakmi aj nástrahami vesmíru. (Disney+)

Recenzie používateľa cyphercz k tomuto seriálu (31)

The Orville (2017)

Hodnocení první řady z 9.12.2017: Je to v podstatě takové neoficiální, ale povedené pokračování Star Treku okořeněné typickým MacFarlaneovým humorem. Posádka je vcelku sympatická, za nejlepší/nejzajímavější postavy považuju Alaru, Bortuse a Isaaca. Z epizod první série se mi pak nejvíc líbily If the Stars Should Appear, Krill, Firestorm a New Dimensions. Doufám, že tahle show vydrží minimálně tak dlouho, jako Family Guy:) Celkové hodnocení po třetí řadě: První a druhá sezóna jsou pro mě solidní čtyřhvězdičkové scifi comedy jízdy, sice tu a tam něco skřípe, nějaká ta epizoda je slabší, ale celkové vyznění je pořád více než dobré. Bohužel série s pořadovým číslem tři se dle mého absolutně nepovedla musím celkové Orville hodnocení snížit na 3 hvězdy a 66%. ()

Krill (2017) (S01E06)

Pro mě nejlepší z prvních šesti epizod, člověk má velký "Star Trek feeling", který tak moc postrádám u Discovery. Kvalitní Star Trek epizody, alespoň pro mě, byly o těžkých morálních dilematech a v této epizodě máme opravdu velké - je ok zabít děti nepřítele, který se navíc chystá chladnokrevně vyvraždit stovky tisíc našich civilistů? Ústřední duo se nakonec rozhodlo zachovat co nejvíc humánně a děti ušetřit, zůstala však otázka, jestli nenechali žít své budoucí vrahy co půjdou po pomstě za zabití jejich rodin. Nečekal jsem, že bude tahle show tak kvalitní a že se to vše dá ještě skloubit se skvělým humorem, nezbývá mi než doufat, že nás čeká ještě mnoho řad a epizod, jako byla tato. ()

Vláda väčšiny (2017) (S01E07)

Na jednu stranu velmi zajímavý nápad s "facebookovou" demokracií, na druhou je z toho cítit low budget na sto honů (jak už tu v komentech někdo zmiňoval - ta planeta se až absurdně podobala Zemi, což je omluvitelný u Star Treku ze 70. let, ale ne v roce 2017) a taky je mi extrémně nesympatický LaMarr a jeho chování naprostýho idiota, ale jiným stylem, než idiot Gordon, u nějž je to v rámci např. epizody Krill snesitelné. LaMarrovi by ta lobotomie spíš prospěla;) ()

Späť na palubu (2017) (S01E08)

Tak tohle se fakt nepovedlo, od neskutečně otravných fakanů, přes opět do očí bijící nízkonákladové efekty, až po celkovou nudu od začátku do konce. Jediný klad je Isaac, jedna z nejzajímavějších postav seriálu (i když je to v podstatě Mr. Data jak přes kopírák), kterou jsme měli možnost více poznat, ale toť vše. Doufám, že další díly budou mít lepší scénář, jinak to dopadne jak SG: Universe... ()

Amorova dýka (2017) (S01E09)

Sice měla tahle epizoda několik scén, při kterých jsem se hodně zasmál (úvod, chlapík ve výtahu, Edovy námluvy), ale příběhově to byla slabota. Navíc po minulé epizodě bych si rád oddechl od doktorky, která mě dost nudí, ale místo toho tu má zase jednu z hlavních rolí, navíc v dost nechutný situaci:) A nemůžu si pomoct, ale posledních několik dílů mi dost vadí CGI - jasný, nemusej mít velký rozpočet, ale přijde mi, že jsem v roce 2007 hrál PC hry s mnohem lepšíma animacema než má v roce 2017 Orville, a to je dost smutný... ()

Ohnivá búrka (2017) (S01E10)

Velmi kvalitní epizoda, ať už atmosférou, humorem, nebo hereckými výkony Halston Sage. A taky na míle lepší, než libovolná epizoda Star Trek Discovery;) Mírně mě zklamaly jen dvě věci - závěrečné rozuzlení takový nemastný neslaný a minirolička Roberta Picarda - kromě Charlize Theron jsou všichni známější herci prezentováni pouze v rámci pár vět přes obrazovku, což je velká škoda. ()

Prehnané zbožňovanie (2017) (S01E12)

V podstatě jiné zpracování Voyager epizody Blink of an Eye, která mi však přišla mnohem kvalitnější a zajímavější než Orville verze. Taky mě moc nebaví sledovat vztah kapitána s komandérkou, celkově tedy průměr. ()

Veľká úľava (2018) (S02E01)

Tak tohle byl díl pořádně o ho*ně, nevím proč z toho McFarlane dělá telenovelu ve vesmíru a nezbývá mi než doufat, že další díly se navrátí do kolejí první řady, kde byly podobné vztahové problémy posádky až tou sekundární příběhovou linií. Navíc nová řada se má otevírat s něčím velkým, co diváky navnadí a ne takovou p*čovinou alá Beverly Hills... Dávám 2 hvězdy čistě jen za pár vtipných momentů, kdy jsem se upřímně zasmál, jinak to byl zatím druhý nebo třetí nejslabší díl celého dosavadního seriálu. ()

Základné potreby (2019) (S02E02)

Váhal jsem dlouho mezi 3 a 4 hvězdami, příběhově to bylo na ty tři, zejména mi vadil fakt, že Bortusova dějová linie byla tou hlavní a rozpadající se planeta a lidi na ní (= zajímavější pro scifi fandu) až ta druhá. Jenže ten vizuál předčil všechna očekávání a byl jednoznačně nejlepší z celé dosavadní show a radost pohledět (mluvím o scénách s hvězdou, ne Bortusových erofantaziích:))... ()

Domov (2019) (S02E03)

Teda jestli i zbytek řady bude takhle úděsnej, tak tenhle seriál hodně brzo skončí (což se možná stane tak i tak kvůli menší a menší sledovanosti v US). V první půlce jsem regulérně usnul, v té druhé se už něco málo dělo, ale i to byla katastrofa a naprostá scénaristická bída. Robert Picardo předvedl asi nejhorší herecký výkon jaký jsem u něj kdy viděl, odchod Alary jakožto jednoho z obecně nejoblíbenějších charakterů jsem si představoval trochu jinak, že to bude ve velkym stylu a ne tyhle Rodinná pouta... Po prvních třech epizodách zatím obrovské zklamání. ()

Na Zemi nezostalo nič iné len ryby (2019) (S02E04)

Po rozpačitých prvních třech epizodách konečně díl, který má feel jako zatím lepší první řada této show. Snad je to jakýsi odrazový můstek a další díly navážou na kvalitu tohoto a nesklouzne to zas někam k řešení otravných fracků doktorky apod. ()

Celý svet je narodeninová torta (2019) (S02E05)

Po naději na zlepšení kvality druhé řady nastavené minulým dílem přichází opět zklamání, tato epizoda u mě nefungovala ať už co se týče příběhu (moderní společnost řízená tupou a jednorozměrovou astrologií, to už je uvěřitelnější ten "facebook" z první řady), zpracování (mimozemšťani vypadající jako lidi s příšerně umělými nálepkami na ksichtě, navíc používající naše myši a klávesnice atd. - WTF?!? To ani Hvězdná brána nebyla takhle "cheap"!), dementního chování postav (Kelly a Bortus a jejich neskutečně dementní plán útěku - kam?? co dál, kdyby se povedl? atd.), tak i přidané hodnoty tohoto seriálu - humoru, který tu byl prakticky nulový, velmi slabý. Mnoho lidí dodnes vytýká Voyageru, že měl neustále humanoidní mimozemšťany, no pořád ty jejich masky byly o třídu výš než tady, příběhově mnohem kvalitnější a nakonec zejména to nevypadalo tak nízkorozpočtově jako tento díl... ()

Radostný refrén (2019) (S02E06)

Dost jsem váhal mezi 3 a 4 hvězdama, nejvíc mi vadila absence nějaké výrazné hlavní/vedlejší příběhové linie a tím pádem sledování pořád jen doktorky a Isaaca, což pro mě bylo na max 3 hvězdy, ale tu čtvrtou si u mě získal humor, který byl zatím na nejvyšší úrovni z dosavadních epizod druhé série, ať už Bortusův knírek (epic!), rady a reakce posádky na Isaacovy kroky (zejména scény ve strojovně), nebo samotné Isaacovy hlášky. Taky potěšil koncert klasické hudby, který byl možná trochu narážkou na podobné kratochvíle na "staré dobré 1701 D", ale nemůžu si pomoct nesrovnat toto s pro mě stupidní diskotékovou scénou v první řadě STD... zkrátka Star Trek: Orville je pro mě i přes slabší první půlku druhé řady mnohem důstojnějším nástupcem starších sérií tohoto univerza, než pakárna jménem Discovery. ()

Vychyľovače (2019) (S02E07)

Poprvé v druhé řadě dávám nejvyšší hodnocení, navíc tohle byla jedna z nejdospělejších epizod i s přihlédnutím k první řadě. Nemůžu si pomoct nesrovnat to opět s Discovery, obě show zapracovávají do svých příběhů problémy dnešní společnosti, což dělal už původní Trek a troufám si říct, že Orville v tomto ohledu vede na celé čáře. Je mi úplně jasné, jak by tato epizoda vypadala v univerzu naivního SJW STD - statečná a udatná Burnham by nejen že onoho "devianta" zachránila a nějakou patetickou řečí ho přesvědčila aby přijal azyl, ale ještě by sama dohlédla na to, aby Clyden skončil ve vězení a v poslední scéně za mřížemi by mu ještě svým "drsným girl power monologem" dala na frak jaký je to bigot atd. A samozřejmě tak 5x poučila Pikea o tom, co je a není správné... Naproti tomu Orville toto téma zpracoval opravdu skvěle, velmi dobře ukázal dilema "služba a povinnosti vs osobní sympatie a antipatie" a jak moc se vyspělá společnost (ne)může vměšovat do kulturních záležitostí jiných ras a potenciální důsledky takových akcí (v podstatě "republikánská" Orville zachovávající status quo v citlivých mezirasových vztazích versus "demokratická" Discovery, která by svými výše popsanými kroky riskovala nepřátelství až válku s Moclany) ()

Identita, časť I (2019) (S02E08)

No, tak tohle byl hodně neočekávaný vývoj situace!! Z takové rodinné scifi komedie přešel seriál v dosti temnou rovinu, ale nemůžu si pomoct, několik věcí mě vyloženě nas*alo. Zejména zrada Isaaca, který byl jednou z nejen mých nejoblíbenějších postav, se přeměnil v obrovskou svini, což mi zničilo pozitivní dojem z předchozích epizod věnovaných jeho postavě, zejména "A Happy Refrain"... Seth ho taky jeho nynějšími činy dost odepsal, podobně jako v minulým díle Clydena, obě postavy fakt nevím jak se můžou vrátit zpět k nějakým sympatiím. Taky mi vadí, že hyperinteligentní rasa robotů nepostřílí posádku Orville a bezdůvodně je bere sebou na Zemi, aby měli scénáristi berličku na záchranu celé situace... každopádně celkově to byla velmi kvalitní epizoda a jsem moc zvědav na další dění! ()

Identita, časť II (2019) (S02E09)

Badass. Tak lze jedním slovem charakterizovat tento díl. Jsem rád, že tvůrci vysvětlili některé zvláštnosti/nesrovnalosti z předchozího dílu, zejména to, proč prostě posádku rovnou nepostříleli atp. I když byl děj v některých místech trochu přitažený za vlasy, pořád to byl napínavý příběh od začátku do konce a myslím si, že radost pohledět pro libovolného fandu scifi. Závěrečná bitva byla efektní, na můj vkus hodně přeplácaná a chaotická, ale měla samozřejmě i spoustu skvělých momentů, takže prostě celkové určitě na 5 hvězd a pravděpodobně nejlepší epizoda z dosavadních řad. Jsem hodně zvědavý na údaje o sledovanosti, snad se zastaví sestupný trend a půjde to nahoru! ()

Pretrvávajúce dojmy (2019) (S02E11)

Skvělý námět a jeho zpracování, fungující humor (zejména u kouřícího Bortuse a Klydena), hezká mini role Tuvoka, celá hlavní dějová linka mi trochu připomněla jednu z nej TNG epizod The Inner Light, takže opravdu není moc co vytknout. Z těch neakčních dílů Orville je tato epizoda určitě někde na špici. ()

Útočisko (2019) (S02E12)

Pro mě celkem rozpačitá epizoda, sice je fajn, že se řešilo velké morální dilema přesahující lodní přepážky Orville, avšak to provedení bylo takový nemastný neslaný. Vadí mi i lenost tvůrců, kdy např. planeta ležící uprostřed sytě fialové mlhoviny má po přistání modré nebe (wtf?), přestřelka mezi loděma mi přišla jako z nějaké cca 10 let staré videohry, Kelly a Bortus při výsadku ve dvou postřílej snad 15 Moclanů atp... Na druhou stranu jsem rád, že celou situaci vyřešili kompromisem a nesnažili se mermomocí prosadit lidské ideály "správnosti", kdyby tam místo Orville byla Discovery plná naspeedovaných feministek, tak už je Unie dávno ve válce s Moclany;) Jo a cameo další TNG osobnosti, tentokráte Mariny Sirtis, bylo fajn, i když to byl v podstatě jen takovej štěk... lepší roli tu měl F. Murray Abraham aka Salieri z Amadea. Jsem zvědav na toho Pikárda, jestli teda někdy do show zavítá nebo jak... ()

Zajtra a zajtra a zajtra (2019) (S02E13)

Na Orville mi nejvíc vadí dvě věci - sledovat cokoliv ohledně fakanů doktorky a vztahový patálie kapitána s komandérkou. Aspoň tam byly sem tam vtipný scény, zejména diskotéka a pak byla zajímavá myšlenka schování lodi na ledovém asteroidu, jinak bohužel slabota. ()

Cesta, ktorou nejdeme (2019) (S02E14)

Pro mě hodně průměrné season finale a nevyužitý potenciál... příběh byl hodně uspěchaný aby se vše vešlo do 45 minut a i když měli tvůrci krásnou možnost popustit uzdu fantazie a pohrát si s postavami, jako to v podobných epizodách skvěle udělala Hvězdná brána či TNG/VOY, nic se nestalo a všichni byli stejní a chovali se stejně jako v hlavní časové lince, jen měli špinavý hadry a Ed nebyl kapitán... Co se mi líbilo bylo vidět zničenou Zemi, malá rolička Alary a skvělé vizuální efekty. ()