V úplne novom, komiksom inšpirovanom thrilleri sa stretávajú postavy z dvoch úspešných filmov - Vyvolený a Rozpoltený. Z prvého z nich sa vracajú takmer nezničiteľný David Dunn (Bruce Willis) a jeho protipól – krehký manipulátor Eliah Price (Samuel L. Jackson). Z thrilleru Rozpoltený sa zas objavuje psychopatický Kevin Wendell Crumb (James McAvoy) a jeho 24 rôznych osobností. Všetci traja sa stretávajú v psychiatrickom ústave. Crumb však uniká vtelený do jednej zo svojich nebezpečných identít a Dunn s Priceom musia v súboji s ním využiť všetky svoje paranormálne schopnosti. (Saturn)

klima777

Žádný motýl z obsidiánu, žádné ostré, natož pečlivě vybroušené hrany. Glass požírá sám sebe a bobtná do podivných slizkých patvarů (IMHO). ()

Ichabod

První polovina je místy nelogická, pokud se divák alespoň trochu snaží hledat souvislosti nebo pochopit motivy postav. Ale je to stále ta mnohem lepší půlka tohoto nechtěného pokračování. Unbreakable je skvělý film, top 20 pro mne. Split jsem překousnul a na konci jsem byl vlastně OK s jeho existencí. Glass to vše hází do koše a existenci filmu “obhajuje” snad dlouhým finále, které je low cost as possible a tajnouorganizacicotahazanitkyTM. Zbytečnější film jsem v kině snad neviděl. Shyamalan je mentál a staré filmy od něho, které mám moc rád, byly evidentně omyl. Go back to bollywood !!! ### 8/2020 Po roce a půl : Po velmi neštastné projekci v kině, podruhé doma na Blu ray bych asi hodnocení neměnil, nicméně Shyamalan si drží své trademarky a první cca třetina je opravdu slušný film s velmi dobrou hudbou. Hodně bohužel kazí film nižší budget, který Night využívá vlastně vtipně, ale finální tečka s tajnou organizací, kdyby neexistovala a film se o pět minut v závěru zkrátil a nechala se jen část se záznamy, aby svět - spoiler - objevil nové hrdiny, vyznění by bylo podle mne lepší a nevypadalo by to tak lacině, respektive více plánovaně. ()

Jaro.Krafcik

Dôstojne uzavretie filmovej série. Teraz sú na scéne všetci traja superhrdinovia. Glass ma pomalší rozbeh ale záver bol parádne spracovaný. Aj nepriek zlým hodnoteniam sa tento film drží v červených číslach, to je len dobre. Ešte sú filmový fanúšikovia ktorí vedia hodnotiť a zájsť si na film do kina. Škoda že sa premietanie tohtp filmu už po dvoch týždnoch zrušilo, ak sa pozrieme na niektoré filmy ktoré sú v programe aj mesiac, je to smutné. Glass som si ale s oneskoreným vychutnal. 4* ()

svobik

Mám s tím filmem spíš fanouškovský problém. Nelíbí se mi totiž už samotný nápad situovat crossover těchto nesmírně zajímavých postav do psychiatrické léčebny. Už jen proto, že například první face-to-face setkání Willise a McAvoye je skvělé (stejně jako finální zúčtování) a celé to filozofování o superhrdinech a komiksech hravě strká do kapsy. Kvůli takovým momentům jako na začátku jsem se na tuhle podívanou těšil jako na máloco. A ačkoliv chápu, co tím vším chtěl Shy asi říct, nedokážu se s tím ztotožnit. Setkání těchto tří postav podle mě prostě mělo proběhnout v jiných kulisách a s jinými okolnostmi, potenciál totiž skýtají obrovský. Tenhle výsledek ho opravdu nenaplňuje a je vlastně zbytečně podhulený. ()

strelenaL

Bude to asi divné, ale já vůbec netušila o tom že půjde o závěrečný díl trilogie. :))) Film jsem chtěla vidět kvůli tomu že měl obsahovat prvky thrilleru a Sci-fi. Takže jsem čučela protože Vyvolaného jsem si skoro už nepamatovala a rozpolceného jsem do dnešního dne neviděla (mám ho na seznamu). Ale díky Skleněnýmu jsem si pustila znovu Vyvolaného. :D Musim říct, že film hodnotím průměrem protože první půlka filmu je na mě zbytečně natáhnutá od poloviny je to, ale skvělý film. Konec mě překvapil, ale trochu jsem to čekala, že to možná tak dopadne. Co se týká herců James McAvoy a Bruce Willis naprosto skvělí. Možná Samuel mi přišel trochu otravnej týpek, ale zase byl opravdu přesvědčivý. ()

drackula

Vhodné vyvrcholenie trilógie, ktoré zapasovalo do vytvoreného univerza a vyťažilo z neho maximum. Bolo to síce pomalé a trochu komornejšie ako sa čakalo, ale bavilo ma to. 80% ()

ghatos

Bohužel zbytečný doslov. Sice se to snaží provázat celé univerzum, ale je to takové vyumělkované. Ano, asi v konečném důsledku to nějak drží do kupy, ale nemá to v sobě tu emoci, o které je Vyvolený. Defacto můžete přeskočit druhý díl a 2/3 této trojky a dostanete bonus k jedničce. 53%. ()

Lukyn007

No čekal jsem průser, ale nakonec z toho vylezl lehký nadprůměr. Jako rozuzlení Vyvoleného a Rozpolceného mi to přišlo uspokojující, byť je Skleněný kvalitativně slabší kousek. ()

zigíš

Sympatická komorní meditace na superhrdinské téma, co limity pravidel žánru tu překračuje, tu porušuje a občas jsou jí úplně ukradené (!) bavil jsem se královsky ()

blackJag

Svébytná superhrdinská taškařice, pojící VYVOLENÉHO a ROZPOLCENÉHO v poněkud diskutabilním tanečním kroku. Bývá to těžké, když jeden si jede v tangu a druhý má chuť na ča-ču :-) Vyvrcholení trilogie je tak stejně nesourodé, má v poměru 1:1 množství mimózních i originálních prvků a v závěru dává fandícímu divákovi divoce po koulích. 60% ()

WincKruspe

Můžete být Michael Bay a točit vysokorozpočtový kraviny proti zácpě. Ale asi posledních 20 let není nic naročnějšího, než být M. Night Shyamalan. Protože s každým vašim novým filmem budou lidi očekávat další Šestý smysl, i když to ani není váš záměr. Tohle je lepší než Rozpolcený, ale stejně tomu chybí ta propracovanost, kterou byste od režiséra Šestého smyslu očekávali. ()

Ravi

Shyamalanův styl vyprávění mi sedí. Dokázal uchopit marvelovská a DC univerza pod krkem a strčit si je za pár kaček do kapsy, zatímco druhou ruku měl stále v druhé kapse a pískal si u toho. Vynikající, neuvěřitelně mocně gradující a ke konci emočně vysilující. Rozhodně jsem nečekal, že po předchozích dvou filmech uvidím takovéhle po všech stránkách povedené finále, které téma posunulo o dva levely výš. Smekám. Legrační na tom je, že si člověk říká: něco takového by se přeci dalo spíchnout i u nás... Každopádně výborně zpracované postavy a komorní nosné téma dovedené k dokonalosti. Jestli se vám líbil Vyvolený a ať už se vám líbil nebo nelíbil Rozpolcený, tohle musíte vidět! 100% 5/5 ()

ZinedineCR7

Akékoľvek som mohol mat na konci tejto epickej jazdy emócie, tak všetko do seba chirurgicky zapadlo a ja sa lúčim s touto užasnou seriou piatimi hviezdičkami. Shyamalan je genius a ak toto plánoval od Vyvoleného, tak klobuk dole. ()

NDroo

Hodně slabé. Po rozjetém, slušném Rozpolceném dost velké zklamání a bohužel ani super herci ten slaboučký scénář nevynahradili. Za mě slabších 50%. ()

Melios

/DNES IBA VŠEOBECNE/ Skromné pokračovanie ,ktoré na môj vkus dostalo až príliš veľa nezaslúženej kritiky. Je pravda ,že M Night už natočil aj lepšie filmy ,ale oproti tomu ,čo za sračky natočil je toto výborný film. Perfektné to ani náhodou nie je ,ale rozhorčenie okolo tohto filmu mi pripadá prehnané. Po dopozeraní filmu sa pričleníte k jednej z dvoch skupín: buď uznáte ,že Mr. Shy sa konečne vymanil z točenia zlých filmov a svietí mu na lepšie zajtrajšky ,alebo budete trvať na tom ,že sa nič nezmenilo. Ja sa prikláňa k prvej skupine. Od filmu som totálne nič nečakal ,pretože ani ja sám som si nedokázal predstaviť ako dokáže Pán režisér spojiť dva úplne rozdielne filmy dokopy. A dopadlo to lepšie ako som čakal. Som spokojný. Nebol som prekvapený ako u prvých dvoch filmoch ,ale splnilo to moje očakávania. Film ma dokázal udržať v napätí od začiatku až do konca aj keď sa tu sem tam naskytli nejaké tie dejové fauly a suché časti. Prvá polka je skôr len taká kecačka ,no druhá polka je čisto Shyamalanovská ( odkazy ohľadom minulých dielov a kameo Pána režiséra som si opäť veľmi užil). Nepatrím k tej skupine ,čo tvrdí ,že sú herci príšerní. Všetci až na Bruca Willisa hrajú dobre (McAvoy so svojou hordou opäť dokázal u mňa vyvolať mráz na chrbte a otázku: ako je možné ,že za to nedostal Oscara!? ) - u Bruca mi príde ,že nehral ,len si ten film nejako prežil. S koncom nie som až tak moc spokojný ,ale rešpektujem režisérove rozhodnutie príbeh takto ukončiť ,ale radšej by som bol keby sa LORE prehlboval celý film a nie až na konci filmu. Takže ,aby som to zhrnul film je dobrý. Nič extra ,ale moje očákavania naplnilo a uspokojilo natoľko ,aby som si film pozrel aj v budúcnosti ,úprimne som dosť prekvapený ,že tým ,že sa všetko spojilo dohromady sa to nerozsypalo ako domček z kariet. 75% - Dobrá práca ,len ma mrzí ,že ten film bol tak farebný ,keď má temnú atmosféru. Nesvedčí mu to. ()

blackkocour

Nazdar jak mastnej párek, tady Tonda. Jsem něčím výjimečným, protože mám v sobě asi 23 různých existencí, kteří mi neustále z análu, melou nějaké sračky. A taky, když mně krapítek naserete, stanu se neovladatelným Netvorem! Kurva, chlape, už mě po několikáté sereš tím, že mě pořád nazýváš Netvorem.. No tak, lidi, nebudeme se tu hádat a dělat mezi sebou dusno. Jsme tu od toho, aby jsme popsali naše pocity z filmu Skleněný..Do piči, a řekl už z vás kreténu to, že jsme neviděli ani jeden z minulých dílů, a tím náš názor, bude úplně v prdeli.. No, sice máš pravdu Netvore, ale.. Nejsem doprdele Netvor, kurva, říkal jsem ti, že se jmenuji pan Skleněný.. A dost hoši, oba dva budete držet škrpále, a teď budu mluvit já.. Já jsem v pohodě, jen Netvor tu každému skáče do řeči,.. Tak naposledy, ty přeafektovanej čuráku, já nejsem Netvor, ale pán.. Jo, Skleněný.. už to tu sereš půl hodiny,.. Takhle se nikam nedostanem, maximálně do blázince. No, tam taky se celý děj směruje, do blázince.. ze začátku to vypadá, jako normální film, ale.. se z toho pak stane totální píčovina!.. Ne, nebudeme tak kritický, nazveme to nezajimavým.. Hele, konec stejně nikdo z nás nepochopil, aby taky ne, všechno se to snaží tvářit, jako nějaké rádoby drama o objevování sama sebe,.. Ale ne, ty kreténe vůbec si to nepochopil, všichni v každém máme malého superhrdinu, který musí ovládat svoje schopnosti,.. Počkat, proč na konci musel zemřít Bruce Willis?.. Tys tomu dala ty stará pizdo, teď si tu všem dala spoiler!.. Ale, tak to je už jejich chyba, musíme přeci brát v úvaze, že to už všichni viděli, snad jen idiot, by četl komentáře a nechat si všechno vyspoilerovat,... Tak pánové, už to musíme nějak zakončit.. No okey, byla to funus totál mrdkovina, která jen zklame fanoušky komiksu a filmové triologie.. Ne, ne, ne, celý špatně. Je to celkem v pohodě pokračování, které může každého fanouška uspokojit.. No, dobře, už se uklidníme vážení. Dobrou noc!.. ()

jefff

První půlka působila nesmírně lákavě a budování očekávání a atmosféry fungovalo, ale poslední třetina se rozmnělnila do filosofující pseudo mystery něco, a to mě bavit přestalo. Škoda. Ale i tak solidní kus. A potěšující je ještě ve formě hrající Willis. ()

MartinS96

Filmový rok 2018 byl pro mě zklamáním. Největší dojem na mě kupodivu do doby psaní tohoto komentáře udělal počin českého režiséra Ondřeje Hudečka o hokejovém turnaji století. Do dalšího roku jsem podle očekávaných filmů vkládal větší naděje a Glass byla jedna z největších. Hned zkraje jsem byl ale v předstihu trochu zklamán prvními ohlasy, které hovořily spíše o kvalitách typu Posledního vládce větru, než filmů ze slibných začátků známého indického režiséra. Vzhledem k proklamovaným kvalitám Shyamalanových novějších počinů se tomu dalo směle věřit. Poté se ale mince trochu obrátila a vzrůstající počet hodnocení dostal film do červených čísel. Nezbylo mi tedy než vyrazit do kina udělat si obrázek sám. Když pominu vcelku obdivuhodnou práci s kamerou (hlavně ostření) a podařenou hudbu, což jsou aspekty přetrvávající po celou dobu filmu, lze moje subjektivní hodnocení filmu rozdělit na tři části. V první půl hodině jsem byl velmi nadšen, zejména tím, jak moc se film podobá Vyvolenému a jak dobře rozvíjí postavu Davida Dunna. Poté se moje zalíbení v film samotný postupně snižovalo, i když musím přiznat že v celkové délce 129 minut snímek téměř ani na chvíli nenudil. Prostřední část filmu si pro sebe doslova urval James McAvoy, který dokáže s využitím snad 20-ti různých osobností člověka stejně dobře rozesmát, jako vyděsit. Ve své roli nezklamává podle očekávání ani Samuel L. Jackson a Bruce Willis je cool jako byl naposledy před více než deseti lety. Závěrečný zvrat mě po o chvíli poté následujícím vysvětlení přišel velmi dobrý, nejen co se týče smysluplnosti, ale také ve způsobu, jak trilogii zakončit. Zvrat, který zvrátil tento zvrat už byl ale fakt navíc a celé to jen dokurvil a je to přesně ten případ, kdy je vidět jak důležité je ukončit film ve správnou chvíli. „This is not a cartoon. This is the real world. And yet some of us still don’t die with bullets. Some of us can still bend steel. I’ve been waiting for the world to see that we exist." 7/10 ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Herci z Vyvoleného se vrací

Herci z Vyvoleného se vrací

26.09.2017

V lednu 2019 půjde do kina Glass (česky Skleněný), pokračování Vyvoleného a zároveň i Rozpolceného. V novém filmu M. Nighta Shyamalana se samozřejmě objeví Bruce Willis, Samuel L. Jackson, James… (viac)