Súboj s rodinou

• Česko Souboj s rodinou (viac)

Životopisný film o britskej zápasníčke WWE Paige, ktorá vyrastá v bláznivej wrestlingovej rodine a má šancu bojovať v americkej lige... Saraya (Florence Pughová) a jej brat Zak (Jack Lowden) Knightovci nežijú v obyčajnej rodine. Otec Ricky Knight (Nick Frost), ktorý zanechal neistú kariéru malého kriminálnika, cestuje po Anglicku ako zápasník, ktorý bojuje v ringu s matkou Juliou (Lena Headeyová). Ich podnikaniu sa však nedarí veľmi dobre a mladým tiež nič nevychádza podľa plánu. Na oplátku rodičia aktívne pomáhajú svojim deťom pri výučbe wrestligového zápasenia. Je to veľmi dobrá škola, ktorá sa neskôr oplatí. V 18-tich rokoch Zak a Raya vstúpia do zápasníckeho šoubiznisu pod menom „Zak Zodiac“ a „Britani Knight“ a dostanú príležitosť zúčastniť sa konkurzu do prípravného tábora pre WWE v USA. V najväčšej americkej wrestlingovej organizácii sa nestretávajú iba s hviezdami ako Dwayne „The Rock“ Johnson, John Cena alebo Mike "The Miz" Mizanin. Ujme sa ich profesionálny tréner Hutch Morgan (Vince Vaughn) a pod jeho ochrannými krídlami musia tvrdo trénovať. Šancu vstúpiť do profesionálneho ringu a skutočne bojovať však dostane iba Saraya, ktorá si zvolí umelecké meno Paige, pod ktorým sa preslávi. (TV JOJ)

Disease

Vliv Stephena Merchanta je tu evidentní, i když nějaká řachanda to není. Nicméně jako sportovní životopisňák to funguje náramně. ()

Milky.

O wrestlingu nevím vůbec nic, sportovní filmy mě nebaví. O to víc mě tenhle kousek překvapil. Florence byla parádní a Nick Frost to samé. Nečekaně jsem si to užil od začátku do konce. Takový malý film a napětí a emocí má víc jak všechny dosavadní 4 díly poslední série GoT. Tam to prostě nefunguje. Vím ale jistě, že ze mě film brzy vyvane a za rok nebudu vědět, že jsem vůbec něco takového viděl, takže velmi příjemná 4. ()

Marys

Je to ďalší film na štýl z miniatúrnej záležitosti spraviť filmovú senzáciu. Neurazil, dobre sa na to pozeralo, no ako prišiel, tak aj odišiel. Nič hlboké nezanechal. Dokonca som si po pár dňoch ani nespomenul, že som ho videl. ()

majec4

Pacilo sa mi to, aj ked je to o Wrestlingu, o ktorom mam svoju mienku. Sam som ostal prekvapeny, ze ma ten film zabavil. Neslo vsak o to, o com to bolo, ale ako to natocili. Citit tam hru s emociami. Film kde sa striedaju smutne emocie s pozitivnymi vo vas proste nieco zanecha. Toboz pri sportovom zivotopisnom filme. Rodinka to bola ale podarena, Tento pribeh si sfilmovanie zasluzil, a celkom sa to aj podarilo. ()

Flopik

Tak toto som nečakal. Vynikajúci film o wrestlingu a nebojte sa , aj keď vás tento šport nebaví alebo ani neviete poriadne čo to je film si užijete.Florence bola neskutočná sánka dolu ako to zahrala tak isto obrovská pochvala pre všetkých hercov , menovite určite Lena a Nick. Smial som sa riadne často , príbeh nenudil ani chvíľku a prelínanie drámy a komédie skvelé. The Rock potešil. Hudba výborná.Ja som sa skvelo bavil a na konci som sa pristihol ako mám úsmev cez celú tvár a dokonca ma aj emotívne chytil takže nemôžem inak a 5* je istých. Ešte raz skvelé. ()

husokachna

Neurazí, nenadchne. Pohodová nenáročná odpočinková životopisná komedie, která je absolutně předvídatelná, až se nechce věřit, že se to stalo a stalo se to takhle. Trošku mě zklamal závěr, kde se buďto hodně zjednodušovalo, nebo jsem opět nepochopil, jak funguje wrestling. Florence Pugh je sympatická, ale moc jsem jí tu ostřílenou wrestlingovou drsňačku nevěřil. Tři solidní ringová lana. ()

Fifer

Já jsem strašně rád, že se Merchant posunul od těch nesmělých chlapíků, kteří se chtějí seznámit, protože to byl žánr, který už je zkrátka vyčerpaný, a ani on do něj nedokázal přinést nic extra zajímavého. S wrestlerskou rodinou konečně přišel s něčím neokoukaným. Ač v jádru je to samozřejmě klasická rodinná komedie. A jeho britský humor samozřejmě nechybí a funguje docela dobře. Fungoval by ještě lépe, kdyby měl Gervaise a Pilkingtona za zády, ale člověk nemůže mít všechno, že? Nechybí ani klasické vtipy Amerika vs. Británie. "I love your accent. You sound like a Nazi in a movie." "You mispelled my name on the T-shirt. It doesn´t matter, our fans can´t read anyway." ()

TheSpearCZ

Fighting with My Family byl film, na který jsem se hodně těšil a tak nějak jsem věděl, že se mi bude líbit, ale co bych nikdy nečekal je to, že ten film může zaujmout i člověka, který o wrestlingu, respektive WWE vůbec nic neví. Jen se stačí podívat co za strašné snímky vytvořilo WWE Studios a všechno je hned jasné. Ten film normálně funguje jako komedie, kde se stále něco děje a ve výsledku je to i emocionální. Jinak Dwayne Johnson tu hraje sám sebe jen ve vedlejší roli pár minut, v případě že se tu najde někdo, kdo by si to chtěl pustit pouze kvůli němu. Normálně by to bylo za čtyři, ale tady tomu musím dát plný počet, protože to je první pořádný kvalitní snímek z wrestlingového prostředí (a ne, ani Wrestler na to nemá) 5* ()

simon84

Wrestling jde uplne mimo me, znam jen ty nejznamejsi jmena co prosla pak filmem, ale tohle byl paradni pribeh. Vyborne zahrane, bavil jsem se. ()

zahadum

Svižné kombo životopisného filmu a vtipu ktorý ale nie je samoúčelný. Výborný casting a pohodová atmosféra filmu sú len jeden z atribútov...veľkým plusom je aj malé nakuknutie do sveta wrestlingu. ()

Chilly00

Britská oddechovka, která pobaví a v závěru pozitivně naladí. Příběh outsiderky Paige se vyhýbá klišé svých filmových souputníků a ač nemám příliš ráda podobně "motivující filmy", tento je výjimkou. Asi i díky opravdu skvělému castingu, kdy člověk věří, že podobně "ujetá" rodina opravdu existuje. Psychologie jednotlivých postav a vztahů, především mezi sourozenci je poctivě vykreslená. Skvělý střih a choreografie soubojů navíc činí z filmu extra třídu. Možná bych dala těch hvězdiček i pět... asi kdybych byla chlap, který si ten pohled na zápasící dívky zcela určitě užije ještě mnohem víc :-) ()

Wargoo

Wrestling som naposledy videl keď som ako aupair pred 10timi rokmi zápasil s 9 ročným chlapcom z Leeds vo Veľkej Británií, ktorý nadovšetko na svete miloval John Cenu a hádzanie do koženného gauča. O filme som netušil zhola nič, iba ma zaujal trailer a hudba v ňom... a že je to škutočný príbeh ?? FUCK ME ! Absolútne dokonalý film o tom, že hocikto ste a pochádzate trebárs aj z teplákového junkie gheta niekde v UK, je absolútne jedno. Ale pokiaľ máte sen, a kurevsky pevne sa ho držíte, dokážete nemožné. Na konci slzy, a moje zamilovanie sa do každej z týchto postáv, ktoré boli zahrané bravúrne. Malý ale obrovský FILM ! Idem hľadať zápasy Paige... 5***** a 84,202% za nečakaný a o to viac vďačný zážitok. ()

Rathalos

Wrestling mam rad,je to sranda a pobavi to cloveka,a ked som zistil,ze tato sportova drama je inspirovana skutocnou udalostou,nevahal som a pozrel som si ju,no a samozrejme nelutujem,pekny zivotny pribeh jednej mladej baby,ktorej sen bolo stat sa profesionalom v tomto sporte,velmi dobre spracovany film,do toho vsetkeho je vsunuty malicko humor,ale aj smutok,ci dokonca je to na konci aj dojimave,myslim,ze fakt vydareny kusok,pacilo sa mi to...:-) ()

Rockerman

Když si odmyslím ten trapný wrestling, musím uznat, že jsem se dobře bavil. Hlavně několik vynikajících hlášek a absence trapných vtipů mě potěšila. Děj se drží už mnohokrát použité křivky. Je tu sen stát se šampiónem(kou), proto tréniji až na doraz. Pak musí přijít krize (křivka jde dolů) a chci se na všechno vykašlat. A tak musí přijít impuls, nejlépe pohovor s někým blízkým, který mi věří. Vracím se do tréninku a všem pak nakopu prdel!!! (křivka je na vrcholu). Na jedno zhlédnutí dobré. ()

BOURQUE

Pohodová „cool“ oddychovka. Pre milovníkov wrestlingu nevynechateľný true-based príbeh. F. Pugh dobrá a oddaná k filmovej úlohe. V. Vaughn pridáva k tomuto filmu veľa, aj keď sa to na prvý pohľad nezdá. (Opäť jeden dobrý výkon od neho.) D. Johnson, ako vlastný cameo, je samozrejmá vec. Jediný problém mám s tým, že po určitom čase film začne obsahovať známe už klišé prvky. Keby sa ich počet obmedzilo, tak potom by to mohol byť ešte zaujímavejším. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()