V treťom pokračovaní populárnej série Strážcovia galaxie 3 od štúdia Marvel sa naša obľúbená skupina nešťastníkov usadila na planéte Kdoviekde. Netrvá však dlho a ich životy naruší ozvena Rocketovej pohnutej minulosti. Peter Quill, ktorý sa stále spamätáva zo straty milovanej Gamory, musí okolo seba zmobilizovať svoj tím na nebezpečnú misiu, ktorá by v prípade neúspešnej realizácie mohla viesť ku koncu strážcov, ako ich poznáme. (Cinemart SK)

AdelleR

Přiznám se, že jsem čekala trochu větší doják, ale jo, půlku filmu jsem natahovala a u jedné scény regulérně bulela, takže - pět hvězd je jasných. Jsou to pořád ti samí dobří Strážci. Vážné scény střídají ty epické a ty zas střídají ty humorné, i trojka si zachovává svůj specifický humor, který v kombinaci s tím vším prostě perfektně funguje. Jsem ráda, že u některých linek tvůrci nenajeli na předpokládanou klišoidní variantu. James Gunn to prostě umí. Tahle parta to prostě umí. A fakt mě mrzí, že už je pohromadě takhle neuvidíme. ()

LukasTron

Strážci Galaxie Vol.3 je zábavný a dojemný konec nejlepší trilogie MCU. Každá scéna je skvěle natočená a ten začátek je prostě fantastický. James Gunn nám konečně dal origin Rocketa kterej jsme chtěli už hodně dlouho,a je to ten nejlepší jaký jsme mohli kdy vidět. Všechno na tomhle filmu je fantastický jak režie tak i scénář,hudba,herci,kamera,efekty,kostýmy,zvuk a střih. Prostě stará dobrá Marvelovka. FINÁLNÍ RECENZE: 9/10 ()

LooX

Je to smutné, dojemné, strašidelné, strašně vtipné a s famózní akcí. Jestli vám Gunnův styl a vtípky vadí, bude vám vadit i tenhle film. Pokud to máte rádi, budete nadšeni.  Nejlepší marvelovka od posledních Avengers. ()

dlouheBidlo

Podruhé nevstoupíš do stejné řeky. A potřetí už vlezeš do sraček. Katastrofa. Příběh o úplném hovně, akční scény děsivé. Humor? Jaký humor, kde? Z milého pablba Groota zůstal jenom ten pablb. Vysvětlení, kde se na svět vzala zelená štětka jsem asi zaspal nebo se s tím prostě nenamáhali. Marvel dokonal svoji zkázu a z toho nejlepšího, co měl na polici, udělal ještě větší sračku, než jsme čekali. 85% !- no to si z Vás přátelé někdo dělá velkou ale velkou prdel. Žvížátka a malé dětišky .... to přestávky československé televize vyplněné koťátky v košíku byly proti tomuto akční dějem a vtipem nabité pecky. A nestačil jsem u nich usnout. ()

AnubisFSH

Nevím, jak tento film uchopit. Celkově jsem se bavil, ale sprostých slov bylo použito na můj vkus moc. U předchozích dílů to bylo fajn sem tam, ale tady to bylo příliš. Navíc zápletka podle mě trochu slabší a čekal jsem více kulervoucího záporáka. Pravda, trumfnout některé záporáky od Marvelu asi nelze (Thanos, Gorr atd.), ale stejně. Více než pořádného záporáka a poutavé zápletky jsem dostal doják s hrou na city a pár vtípky. Tím samozřejmě se pojí také poutavé prology s Rocketem. Celkové zpracování mě ale bavilo a jedna ze závěrečných scén s Beastie Boys byla prostě skvělá. ()

Tobinos

Tak tohle se povedlo i do třetice. Strážci nezklamali. Super díl a po dlouhé době zase cool marvelovka, jinak za poslední dobu to stojí pěkně za pendrek. ()

TheSecond0ne

Neobvyklá, na Marvel originální směsice podivných stvoření a tunou umělé scenérie vykouzlila občasný úsměv a neotřelý zájem o již třetí ze snímkového repertoáru Jamese Gunna. Nepředpoklad kvalitní kinematografie byl překvapivě zapuzen, avšak nedostatek určitých požadavků rozhodně poznamenal tento kousek a zabránil plnému hodnocení. Dějové zasazení bylo velice vhodně vybráno a celkový náhled na všechny postavy působil velmi promyšleně. Lehce nadbytečný byl Adam Warlock, avšak jeho připojení do tohoto universa vítám a herecký výkon W. Poultera nečekaně zaplnil jakousi mezeru, o které jsem ani nevěděl, že by se mohla vyskytnout. Herecké obsazení bylo vhodně vybrané a hlavní záporák se stejným cílem jako všichni ostatní záporáci působil celkem zanedbatelně. Herecky slušně zahrané, bohužel za chvíli zapomenu, proti komuto že vlastně bojovali. Overall kvalitka. Závěr vyvolá potřebu navrácení všeho do původního stavu, ale i lehkou zvědavost, kterou bude třeba ukojit. 4/5 realita 4.25/5 ()

lusst

Možno lepšie ako dvojka, no určite horšie ako jednotka. Vizuálne veľkolepé, no obsahovo prázdne zakončenie trilógie. ()

J.CTORN

Řeknu to asi takhle a spoilerově:  Asi první polovina filmu na mě nijak moc nezapůsobila, jen ty scény s pokusy na zvířaty a Rocketovo přátelé mě způsobili rozmlžení očí. Nějak tak vše fungovalo jako strážci jednička a dvojka ale jak jsme se dostali za polovinu filmu tak mě film vyloženě emočně týral ale já chtěl víc. Celá ta pomsta záporákovi byla ze všech filmů nejpochopitelnější a nejreálnější. Film balancoval se smutkem a zároveň s dojmutím. Držel jsem se do doby než Rocket pomohl malým mýválkům, tam mě už slzy tekly a já se už ani nepokoušel to zastavit. No a závěr filmu mě dostal úplně nejvíc, já u filmů nebrečím vůbec a tohle je asi první film kdy to ze mě šlo proudem. Sám jsem si prošel nutným rozpadem party a hledání sama sebe a tenhle konec mi to naservíroval jak nejlépe mohl. Na film jsem se podíval s tím že se podívám na nějakou oddechovku a nečekal jsem jak mě to psychicky rozhodí. Tenhle film je zatracenej kolotoč emocí, kvůli tomuhle na to jděte! ()

testaudience

Sračkoidné , preplácané scény 80tkovými songy s lahko psychadelickým vizuálom presýtená prvá polovica filmu . A mňa už fakt tieto detské filmy prestali baviť . FamilyFriendly kokotina bez nápadu . Blahoželám disney . Dojebeš všetko čo máš za hradbami svojho čarovného zámku … Celá produkcia na jedno kopyto , pásovo natáčana shittyline produkcia . Ale stádo to bezmyšlienkovo hltá . Veď to potrebuje aby mohlo dalej fungovať vo svojich nalajnovaných životoch . Sračka ()

Tomas.Abi

Důstojné a emotivní zakončení celé série nabité parádní hudbou, která nás vlastně provázela všemi třemi filmy. Samotný příběh filmu je dost povedenou záležitostí, Rocketova backstory je emotivní a záporák a jeho motivy jsou také velice solidní. Chemie postav funguje opět na jedničku. Ovšem jednou ze slabin je to, že některé komické skeče a hlášky ve vypjatých situacích v první polovině filmu mi přijdou lehce otravné a vložené zde na sílu, aby odlehčili a pobavili diváky před tou druhou temnou a smutnou polovinou filmu, kdy se Vám do tváře místo smíchu derou slzičky, pokud jste milovníci Strážců, před silným finále. Třetí film volně navazuje na předchozí filmy, je jim podobný, přesto opět něčím originální, tak aby se odlišil. Celá tato trilogie je velmi povedená a vyvážená a určitě zanechala ve filmovém a Marvel světě stopu, na kterou bude mnoho fanoušků vzpomínat jako na silnou a nadprůměrnou sérii. Ovšem jak se říká, je nejlepší skončit v tom nejlepším a nás fanoušky Petera, Rocketa, Draxe, Gamory, a zkrátka celé party, kde je každá postava úžasná svým vlastním způsobem, nečeká nic jiného, než si pouštět jejich dobrodružství už jen ma DVD.  Hodnocení přes 85% ()

W00DY

Toto měla být labutí píseň Strážců, místo toho je to takovej ubulenej Jožin z bažin. Strašně moc se tu hraje na city a jediná snaha tvůrců je vymáčknout co nejvíc horkých slz, aby si je vetknuli do svých studených žil. No to je možná až kruté hodnocení, ale je to až takový moc rozlučkový. Super byla naopak dějová linka s Rocketovým originem. Problém je, že to zase vedlo k drancování pralesů, aby se zvládnul vyrobit dostatek kapesníků, když zabijou Vydrýska, asi králíko- pavouka a invalidního mrože. Drax ničitel byl super. Teda než z něj udělali Draxe otce a všichni už asi víme kam to směřuje. Už startuju motorovku a jdu pokáccet nejbližší sosnu. Škoda určitě to šlo lépe. Na první dva díly se vždy rád podívám, u toho třetího si nejsem jistej. ()

MoziMedve

Vzhledem k tomu, že James Gunn přešel dělat kmotra DCU lze asi bezpečně předpokládát, že toto je finální kapitola strážců galaxie. Jako taková mi přišla trochu antiklimaktická. Mám z filmu pocit jako filler, takovej mezidíl na vyplnění času. Film se z velké části zabívá počátky Rocketa, a tato část je v skutku vynikající. Problém je, že to okolo, co se déje v přítomnosti je bohužel zapomenutelné. Humor tak nejak funguje, Akce je taky dobrá ale padouch je slabý. Vadí mi na něm především jeho dětinské výbuchy hněvu které působí spíš slabě až trapně, než desivě. Hudba která byla v prvním dílu vynikající a v druhém dílu pořád OK, zde působí trochu nasilu, jakože lidi to očekávají tak tam pustili co našli na seznamu top 10 rockových hitovek z buzzfeedu nebo podobné stránky. Když to vemu kolem a kolem, není to rozhodně špatný film. Ve srovnání s jinými MCU filmy co vychází post Endgame je snad nejlepší, ale rozhodně to nejsou nejlepší, ani druhý nejlepší Strážci Galaxie. V rámci maratonu se na to asi podívám, ale sám o sobě bych se ten film znovu asi nepouštěl. ()

Destoroyah

Perfektné zakončenie trilógie. Strážcov Galaxie som mal rád už od ich prvého filmu a vždy som sa vedel pobaviť. Príbeh Rocketa je dojímavý a smutný ale aj tak sa v tomto filme dobre zaobchádza s humorom ktorý je v niektorých scénkach celkom podarený. Škoda že James Gun odchádza z Marvelu pretože jeho filmy boli naozaj topka. Dúfam že sa mu bude dariť aj v DCU a dúfam že nám natočí ďalšie dobré filmy ako sú Strážcovia Galaxie 3. PS: Určite jeden z najlepších filmov roka. HODNOTENIE: 9/10 ()

ghoston

Přístupné do 10let. Vlastně vůbec, je to legální hollywoodské vymývání mozku! Kdybych si jen přehrál písničky, které zazněly ve filmu, měl bych o 1000% lepší zážitek. ()

Polux

8/10 | No tak sláva, zase pro jednou marvelovka bez syndromu "rutinní pásová výroba". Gunn před přestupem k DC svou rozlučkovou párty jak s postavami téhle série, tak s MCU jako takovým zachraňuje Marvelu reputaci, protože trojka je zdaleka nejlepší "vlastní" marvelovkou od Endgame (když nepočítám No Way Home, který sice kvalitativně stojí ještě o něco výše, ale pavouka spoluprodukuje Marvel se Sony). Jistě, současná forma Marvelu nepatří k nejsilnějším, takže laťka není nastavena nijak zvlášť vysoko a Gunn ze svého stylu, který někomu sedne a někomu zase ne, neslevil ani o kousek, ale co by za to jiní ze stáje MCU (ostatně i DC:-)) dali, kdyby kvalitativně (a finančně) dopadli alespoň takto. | Gunn nepřekvapivě zase předvádí svůj oblíbený mix šíleného humoru, přepáleného násilí a dojemných momentů, které v průběhu děje neustále a vytrvale střídá s kadencí velkorážního kulometu, aniž by měl problém z minuty na minutu zcela změnit tón filmu (což někdy funguje skvěle, někdy o něco hůře a někdy tak nějak napůl) a to vše v pestrobarevném audiovizuálu. Waititi se loni v Love And Thunder pokoušel o něco podobného (střídání nálad, existenciální otázky, motiv záchrany dětí) a neuspěl. Gunnovi se naproti tomu daří prakticky po celý děj šikovně balancovat na hraně zábavnosti a komična, přičemž vyloženě nudných nebo trapných okamžiků je ve filmu poskrovnu. | Trojka je v podstatě to samé co loňský vánoční speciál s několika pozitivy (plnohodnotný příběh, překvapivě vážná - a opravdu dojemná - linka s mývalem, konečně po dlouhé době je záporák svou motivací, minulostí a osobní linkou zase trochu zajímavý a nespadá do kategorie "vidět a zapomenout", absence otravných tanečních vystoupení:-), famózní "jednozáběrová" sekvence čistky v tunelu je jednou z nejlepších/nejstylovějších akčních scén v celém MCU) a několika negativy (přestřelená stopáž stojí v kontrastu s přímočarou až triviální dějovou linkou, přemíra postav odsuzuje některé z nich do role pouhých statistů, což se týká i Poultera, který je ve filmu vážně jen do počtu, nenašla se odvaha někoho z party nadobro odpravit a dodat tak poslednímu dobrodružství větší váhu). | Celkově po všech produkčních problémech, které tenhle projet postihly (vynucený Gunnův odchod a následný návrat, přepisování scénáře, atd.), jde o důstojné završení trilogie, další povedený přírůstek do Gunnovy filmografie a úspěšnou tečku za jeho působením u Marvelu. Trojka názorně ukazuje, že světlo na konci tunelu pro MCU produkci stále ještě existuje. Otázkou jen je, zda s odchodem Gunna ke konkurenci zase obratem nezhasne:-). | PeZet ()

Lares4

Tak nevím, ani třetí strážci mě nenadchli. Trochu mě až zaráží tak vysoké hodnocení. Ta parta by mohla mít celkem slušný potenciál. Ale je to furt stejné. Kdyby se Gunn více držel předlohy a neoslabil například Draxe, který je v komiksech 5 krát silnější, nebo kdyby trochu ubral na té přeplácanosti postav, barev atd. Možná by udělal líp. No ještě, že sem nešel do kina. Jestli podobně bude dělat Supermana tak podle mě DCU spasením nebude. ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

VOD tipy na konec srpna