V treťom pokračovaní populárnej série Strážcovia galaxie 3 od štúdia Marvel sa naša obľúbená skupina nešťastníkov usadila na planéte Kdoviekde. Netrvá však dlho a ich životy naruší ozvena Rocketovej pohnutej minulosti. Peter Quill, ktorý sa stále spamätáva zo straty milovanej Gamory, musí okolo seba zmobilizovať svoj tím na nebezpečnú misiu, ktorá by v prípade neúspešnej realizácie mohla viesť ku koncu strážcov, ako ich poznáme. (Cinemart SK)

SmajdalfCZ1

Tak jsem se po delší době mrkl na něco jiného, než je anime a jsem celkem rád. Četl jsem na tohle recenze, když to vyšlo. Většinou byly smíšené a těm musím dát za pravdu. Zápletka s Warlockem byla zbytečná a rozhodně jeho představení mohli zvládnout lépe. Rocketova minulost ... No tak u toho jsem si asi dvakrát pobrečel a High Evolutionary ... no jako sorry, ale nemyslím si, že mu dali prostor pro růst. V podstatě se objevil a byl nechat na pospas smrti. Takže stejně jako u Adama bylo představení postavy špatné. Ale na druhou stranu oproti Eternals nebo Black Widow to overall nebyla zase tak špatná marvelovka. Jde vidět, že James Gunn prostě umí a nenechá si do všeho od Disney kecat. ()

Sharlis odpad!

Hrozny upadok, hrozny zaporak(!), hrozny pribeh. Drama: vkuse len niekto s patosom zomiera. Kulisy: Hrozne kostymy a prehnane farebne prostredie. A co tam preboha robi ten zlaty Superman z We are Millers? A ten Yonduho nahradnik je tiez hrozny. Prvy diel Guardians bol zlato, ale toto uz neviem co bolo, asi len ocividne ryzovanie penazi zo znacky. Cgi odpad, skutocne mi hlava neberie jak taka sracka sa vyskrabe na 84%, to je definica upadku spolocnosti. ()

pds

Ako by to napísali český bratia "uřvaná" blbosť. Každý tam len na každého "řval". Nebyť pár vtípkov Draxa, tak je to totálna nuda. Racoon linka bola fajn, ale to ostatné ... za mňa veľké, bohužiaľ v poslednej dobe neprekvapujúce, sklamanie. 35% ()

Predator77

65 procent, Tak máme tu po dlouhé době zpátky třetí strážce a z mého pohledu se jedná o celkem dobrou marvelovku s kvalitními herci, vizuální stránce která my přišle u tohohle dílu skutečně na vysoké úrovni a byla to pastva pro oči a je škoda že nějak takhle nevypadá i zbytech marvel filmů a seriálů, dále máme tady humor který je místy fajn a místy dost trpný kdy jsem si říkal že to už přehánějí, akci která byla konečně přehledná a koukatelná a co se týče kamery tak tu máme i jednu dlouhou akční sekvenci na jeden záběr a musím říct že je fajn něco takového vidět hlavně v marvelovce, co mě ale už tak neohromilo byla délka snímku která my přišla dost přepálená a některé scény my přišli i dost navíc, další věc co my taky moc nesedělo tak byla změna žánrů kdy tu máme mix komedie a pak dost depresivního dramatu a i když my konkrétně smutné scény přišly dobré tak my to bohužel moc nesedělo ke zbytku filmu a byl bych radši kdyby se od začátku jelo spíš ve vážnější notě ale bohužel to tak není a místo jednoho filmu to tak na mě působí jako dva filmy nacpané do jednoho ale naštěstí to má hlavu a patu a nějak se to dobelhá na konec který my taky nepřišel úplně optimální pozor menší spoilery !!!! jako vážně nemohli nechat umřít jedinou postavu !!! vždyt se to vyloženě nabízelo ale ne všechny postavy přežily tak že hurá žádný překvapení alá infinity war nebo endgame se nekoná konec spoilerů, jo a poslední věc kterou musím zmínit je fajn záporák který je teda skutečný hajzl a takhle zápornou postavu jsem v marvelovce už dlouho neviděl a scény s ním patří k té lepší stránce filmu ;) tak že za mě ve výsledku jsem se bavil a je škoda že James Gunn odchází protože měl alespon nějakou tu tvůrčí vizi a jsem zvědaví jak si bez něj ted hlavouni z disney poradí. ()

belinko

Dal by som tomu 1*, ale nemôžem ísť proti prúdu. Na celej Marvel frančíze som vyrastal a tak ma každý chabý pokus o oživenie superhrdinov (ktoré pre mňa skončilo Endgame) poteší. Slovám viacerých ľudí, že sa jedná o najlepší film, od čias Endgame som asi bral príliš vážne a film som si nadhodnotil už pred videním. Následná projekcia ma však nechala chladným. Je to fajn film, no… ani nie.. 3* ()

argo.smile

WTF? Co sa stalo s Jamesom Gunnom? Kde mas sebeuctu? Stava sa z teba Marvelovska slapka co ti diktuje pravdla a co mas robit? Tu chybalo vsetko, cim je znamy jeho humor, tvorba, pribeh, kritika atd. Uz to nema ten smrnc a osobity look ako kedysi. Vela nechybalo a skoncilo by to v kosi ako odpad! ()

Kushina

Strážci jsou prostě dokonalý film v tom, co znamená láskam, přátelství, důvěra.... Prostě v tomhle je to dkonalý, zachránit svět, ale nepřijít o nikoho, na kom jim záleží. Grafika a vesmír jako obvykle přeplácané, ale už jsem si na to u téhle série zvykl. 80% ()

halberdier

První Strážce Galaxie jsem si moc užil a stále bych je zařadil mezi TOP 5 Marvelovek. Pokračování už mě tolik nenadchlo, přestože jsem ho viděl v IMAXu s perfektním zvukem a slušným 3D. A třetí díl bych zařadil spíš někde mezi první dva díly. Pořád se jedná zábavnou podívanou s místy funkčním hůmorem, slušnou akcí a tentokrát i s nefalšovaně melodramatickými scénami (Rocketova linka). Začátek se rozjíždí pozvolna a nepodařilo se mi na film úplně naldit, naštěstí druhá polovina už jsou klasičtí Strážci a finále je dojemné i když ne tak jako třeba Endgame. Ale jsou tu i negativa. Postava Gamory mě tentokrát celkem iritovala, Adam Warlock je pohříchu nevyužity přestože si myslím, že se ji Will Poulter zhostil se ctí. Třetí Strážci Galaxie se povedli a společně s druhým Strangem patří mezi nejlepší Marvelovky poslední fáze, nicméně už to není taková jízda, jakou byla jednička. ()

Rian_witcher

Filmem nás unáší výborně napsaná nosná linie vzniku Rocketa a na ni se postupně loučíme i s ostatními Strážci. Bohužel se zde objevuje i spousty rušivě natočených vstupů (některé i taneční). Tahle podivná "vata" se hodila do vánočního speciálu, ale zde to hodně kazí výsledný dojem. ()

DvoRSTA

Velice povedené zakončení trilogie. První polovina filmu je hodně depresivní. Popis Rocketova života v zajetí je velice silný, ale druhá polovina je klasika plná akce a skvělých vtipů. Soundtrack k trojce je o něco horší, ale stále velice povedený. Celkově jsem si film velice užil a doufám, že to nebyl poslední dobrý počin Marvelu v nejbližších letech. ()

Heywood

V té bídě za poslední půl rok je tohle mezi tím lepším. Jasně, vše je nalinkováno, jak to správně má být: Přátelství, odpovědnost, péče o děti, boj se zlem. Jenomže je dobré připomínat, že ze zlem se nedá žít v míru, ani v pohádkách, kterým se moderně říká komiks. Vizuál skvělý, hudba se vrátila o 30 let zpátky (asi ta dnešní se do budoucnosti nehodí), herci standardně dobří, CGI tým pracoval dobře a stále lépe..Moc nových nápadů tu nebylo, ocenil jsem snah po dokonalé společnosti oslů a prasečích rypáků bez dezinformátorů, které tak úspěšně potlačuje dnes kdejaká vláda, tolik podobná hlavnímu padouchovi. Pokud to nebyl záměr tvůrců, tak je tu kouzlo nechtěného. 85% byť stopáž chtěla stříhat, někdy se do zbytečně vleklo, byť padouch byl až přílišnou karikaturou známých diktátorů a chyběla mi u nějak tak příslovečná úlisnost těchto lidí, ale přesto se přidám k těm, co jsou spokojeni, když v té záplavě mizérií marně čekáme na zlom v nápadech, provedení a samotném příběhu. Snad příště. ()

Muf911

Mno, co k tomuto filmu říct? Trvá dvě a půl hodiny a délka není to, co by mě vadilo. Při životě drží diváka spousta efektů a akčních scén. Zajímavé jsou i střípky z Mývalovy pokusně laboratorní historie, zvláštní směs strašidelna a akce. Co mi ale moc nesedělo, byl děj příběhu, celé mi to přišlo, jak když to psal někdo na drogách. V zásadě je to fakt slátanina a totální blbost, zabalená do vysokorozpočtového blockbusteru a kombinovaná s roztomilými chlupatými zvířátky. Některé scény a dialogy byly fakt na palici a jak vytažené z nějakého sitcomu nebo telenovely. Takže pokud si z filmu budu něco pamatovat, bude to klece s mývaly a s vydrou, mrožem a robokrálíkem. ()

ariari

veľmi prepálený zdĺhavý záver ,ktorý sa zvrhol do záverečného 20 minútového  detského muzikálu. ten černošský zláč pripomínal skôr čarodeja rozprávky Fantagiro, než aby budil v ľuďoch prirodzenú emóciu :-), ale nevadí.Au, moji milovaní strrážcovia galaxie sa stali na staré kolená babysisterkami! ()

bonovox

Konečne Marvelovka, ktorá po záplave priemerných snímkov opäť siaha k dokonalosti. Gunn je pre Strážcov dokonalý režisér a scenárista a je radosť pozerať ako dokázal aj v treťom pokračovaní rozvinúť príbeh všetkých postáv, aj keď prím tu hrá predsa len hlavne postava Rocketa. Aj ten digi bordel je konečne na plátne fajn a bez nejakých rušivých vplyvov. Vtipy stále cool. Dúfam, že to nie je rozlúčka, ale ak aj áno dopadla výborne. 80% ()

DJMaroko

Za mě zatím nejlepší Strážci Galaxie jen ta hudba z velké části pro mě byla nudná a bez pořádného nápadu zaujmout širší publikum. Chyběly tomu ty správné odrhovačky a fláky jako tomu bylo v prvním díle (Top Gun by taky nikdy nebyl tím čím je bez té správné muziky). Tady to beru jako podstatné mínus v hlavě mi tak nezůstal jediný song. Přišlo mi to tak jako by si někdo na mejdanu hrál jen tu svou oblíbenou muziku bez ohledu na to co by čekala a chtěla většina. ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

VOD tipy na konec srpna