V treťom pokračovaní populárnej série Strážcovia galaxie 3 od štúdia Marvel sa naša obľúbená skupina nešťastníkov usadila na planéte Kdoviekde. Netrvá však dlho a ich životy naruší ozvena Rocketovej pohnutej minulosti. Peter Quill, ktorý sa stále spamätáva zo straty milovanej Gamory, musí okolo seba zmobilizovať svoj tím na nebezpečnú misiu, ktorá by v prípade neúspešnej realizácie mohla viesť ku koncu strážcov, ako ich poznáme. (Cinemart SK)

Rathalos

Marvel a Strazcovia Galaxie nesklamali ani po tretikrat,opat perfektna zabava,vyborna hudba,super triky i efekty a ten zaver ma vazne dostal,normalne som bol dojaty a aj smutny zaroven,no uvidime,ze co bude dalej a ako sa to cele vyvinie do buducna...:⁠-⁠) ()

ashtangi

Rocketova dějová linka není špatná, ale pokusy na zvířatech nejsou jako téma dost silné pro celý film tohoto žánru. Určitě se s tím vypořádali lépe než Pravá blondýnka 2, ale ne o moc. Chybí mi zde dostatečná dávka humoru, která je pro Strážce typická. Velmi slabý, lehce zapomenutelný padouch. Celkově zklamání. ()

Saur.us

Ještě, že Marvel má J. Gunna a Strážce galaxie. Velkolepá rozlučka v které bylo vše, co vždy dělalo Strážce jedním z toho nejlepšího, co mohl Marvel nabídnout. ()

kesty

nejake emocie tam boli. ale to je tak vsetko. utrpenie zvierat neznesiem, takze za to minus dvasto bodov. stopaz prepalena tak, ze som film ledva dokazal dopozerat na 3 razy. majorita filmu nuda, alebo CGI nuda, alebo akcna nuda. nejaka logika vybuchla v efektnom slow-motion zabere spolu s realizmom. fungovalo to len ked islo o jadro teamu, vsetky ostatne vedlajsie dejove linie onicom. humor jeden bod (Drax), akcia jeden bod ("one-take" na chodbe), Warlock zbytocny. chvilu som dufal, ze to Pete neda, ale ocividne na to nemali gule. za mna bodka a zaroven stopka pre MCU. po Ant-Manovi a Thorovi je uz aj mne jasne, ze je koniec. ()

Gastovski

Nové komixovky už drahnou dobu nesleduji. Ale u Strážců 3 jsem udělal menší výjimku, jelikož dvojka byla jedním ze dvou filmů Marvel Universa (z cca asi 30), které byly fajn. A i třetí pokračování je fajn z hlediska atributů, které od těchto filmů očekávam - čili zábavná, nepříliš trapná a vizuálně cáklá podívaná, avšak bez hlubšího obsahu či snad dechberoucího herectví. J. Gunn má pořád svůj osobitý rukopis, který se odlišuje od zbytku celé té komixové generické kaše a díky tomu jsem se obstojně bavil. Jako rozlučka dobré. Slabší 4*. ()

B.Wilde

Na třetí díl jsme si museli počkat šest let a přišel v době, kdy Marvel nezažívá zrovna své hvězdné časy, přesto to James Gunn opět dokázal a tahle bláznivá partička se dočkala zakončení, jaké si rozhodně zasloužili! Nechci se opakovat v tom, že Strážci jsou moje srdcová záležitost, ale prostě je to tak a jsem ráda, že si i tento díl udržel svou vysokou laťku a možná ji i o kousek navýšil. Tenhle díl mi přinesl vše, co mám na téhle sérii ráda a ještě o kus víc. Příběh Rocketa dokázal s přehledem utáhnou celý děj, přičemž mi ukradl srdce zase o kousek víc a je mi až líto, že pro mě v prvních dvou dílech byl docela nedoceněná postava... Prostě se to povedlo a nebylo tam hluché místo. Jak by taky mohlo, slyšeli jste tu hudbu? To je prostě třešnička na dortu. Díky za tuhle sérii! ()

Magenta

Obsahuje malé spoilery (ale radši si je přečtěte, abyste nebyli zklamaní jako já). Podle trailerů a rozhovorů s herci jsem měla dojem, že to bude pádný, hluboký a v rámci žánru těžký příběh. No, a ve výsledku je to zase barevné, rozjuchané, je tam spousta srandovních mimozemšťanů a monster. A to je tak všechno, navíc třeba Cosmo je vyloženě otravná. Opravdu jsem doufala, že někdo umře. Ono to tak vždycky chvilku vypadá, ale pak jsou všichni zachráněni a nic se nestane. Vůbec nic. Rozpad Strážců nedává smysl, nic hrozného se jim nestane, prostě to vypadá, že už je to nebavilo. To se jim ani moc nedivím. Jediné, co se mi líbí, je, že Quill nezískal zpátky Gamoru, aspoň jedna věc nedopadla cukrkandlově. A kdyby ve filmu nebyl Adam Warlock, vůbec nic by se nezměnilo, byl absolutně zbytečný. ()

lemonova

Po návšteve kina sme sa zhodli, že odstaviť takmer na celý film najvtipnejšiu postavu s najviac cool hláškami bola osudová chyba. Celkovo tam bolo viac pátosu ako humoru, čo mňa osobne mrzí, lebo pri strážcoch som naň zvyknutá a práve ten ich odlišuje od väčšiny ostatných marveloviek. Nie že by tu priestor pre vtip nebol (niektoré scény sa fakt vydarili), ale už to bolo skrátka niekde inde. ()

Kopi1

Nevím proč, ale styl třetích Strážců mi nějak úplně nesedl. Film se snaží vyvažovat svou klasickou komedii a na to novou temnější stranu filmu, ale moc to nefunguje. Komedie zde nic moc, pár věcí dobrých, ale většina vtipů byla už v trailerech. Příběh mi přišel takový, že toho v sázce moc není. V minulých dílech se zachraňovala galaxie, zde 'pouze' Rocket a tím jak to bylo vyprávěno, tak bylo vcelku jasné, jak to skončí. Zde vždy když něco potřebovali, tak přišli, vzali a odešli, víceméně bez problémů. Čekal jsem nějaké větší riziko. FIlm je ale i tak solidní a jednotlivý Strážci super. Chápu, že zde flashbacky musely být, jinak by Rocket ve filmu skoro nebyl, ale mohly být kratší nebo méně a některé scény ukazovat rozhodně nemuseli. Adam Warlock jenom takovej hozenej do filmu aby se neřeklo a spíš byl na obtíž. Dave Bautista klasicky vše zachraňuje svým šarmem a humorem, ale také Pom a Karen výborně zvládly zahrát. Za mě zdejší hodnocení je až moc velké (89%), dal bych tak 75-80%, hranice 3 a 4 hvězd. Kvalitnější než skoro všechny marvelovky za poslední 2 roky určitě, ale v rámci trilogie je za mě asi na posledním místě. Jak je to celé hodně seriózní + flashbacky a výběr různých lokací, tak to ztrácí v čem to bylo tak dobré a koukatelné znovu a znovu. A furt nevím jaké jsou schopnosti High Evolutionary a přišel mi slabý. Posledních 5 minut hezky provedených. Lepší 3 hvězdy. ()

BOURQUE

Tretia a zároveň rozlúčková (minimálne v danej forme a zložení) epizóda Strážcov galaxie, podobne ako ostatné snímky daného žánru, má svoje nedostatky a slabšie časti. Napriek tomu sa však jedná o kompaktne poskladanú a pomerne dobre fungujúcu Marvelovku, ktorá čiastočne dokáže zamaskovať posledných niekoľko filmov Marvel Studios. Ani tu sa nedočkáme originálnych dejových nápadov, ale film vo filme funguje celkom dobre a to nielen vďaka dobre načasovaným flashbackom. Vybrané soundtracky k jednotlivým scénam opäť pasujú, vtipné a nevtipné momenty a dialógy sa viac-menej držia na nohách (ma osobne pobavili scény so „zlým“ psom). Nie som (skalným) fanúšikom comics-based filmov (a „súčasnej“ nadvlády týchto filmov), čo však neznamená, že filmy, ktoré v danom žánru sú vydarené alebo dokážu prekročiť vlastný tieň, by som nevedel oceniť. „MP3“ síce neprekročí svoj vlastný tieň, ale ako víkendový blockbuster, od ktorého nečakáte žiadny mind blow effekt, funguje celkom dobre. P.S.: James Gunn stále cíti, že ako má s danými postavami pracovať. Nehovoriac o výbere toho správne soundtracku. Osobné hodnotenie: 81% (****) ()

SidneyP

Nevím, jestli to zdaleka dosahovalo takových kvalit, jak tu (a i jinde) fanoušci vyzdvihovali. Na 88 % hodnocení dle mého názoru ne. Což o to, je to nejlepší MCU kousek od dob Spideyho, je vidět na tom ta láska k látce a postavám, záporák je taky naprosto vymazlenej psychouš, komu tu smrt fakt přejete, ale že by se jednalo o nějakou mega ultra nervy-drásající a plačtivou podívanou, na to to asi úplně necítím - jedním dechem ale dodávám, že některé scény jsou trochu citově na hraně, a pokud jste milovník zvířat, pak vám asi některé scény budou otevírat nůž v kapse. Rocketova dějová linka zajímavá a propracovaná, ta druhá ale trochu kolísá na jedné noze a místy se drží jen tak tak. Marvel by se taky mohl trochu zaměřit na tu přepálenou stopáž, ono mít filmy dlouhé přes 2 hodiny fakt není vždy potřeba. Jako závěrečný díl trilogie úplně v pohodě, jakožto film nových fází taktéž, ale nemůžu se zbavit pocitu, že jsou už ty komiksovky prostě furt na jedno brdo a nemají takový "drive". ()

Gediman

Výborné zakončení trilogie. Akce, humor, dojemné scény, rozloučení s týmem. Všechno fungovalo. Origin Rocket Racoona je napsán skvěle, Evolucionář je dobrý protivník. Nějaké mínusy to má, ale v porovnání s plusy jsou zcela nepodstatné. Více v mé audiorecenzi. ()

CaptainCzech

Jedním jediným slovem VYNIKAJÍCÍ. Tohle je rozlučka jak má být a James Gunn nám nadělil úžasnou trilogii na kterou budu rád vzpomínat a pouštět i do budoucna. Marvel je poslední dobou podprůměrný a toto mi opět dalo chuť věřit, že sem tam nějaké jejich dílo bude stát za to. Bylo to vtipný, drsný až kolikrát brutální a taky dojemný. Zkrátka Strážci na vrcholu sil. Každý z týmu dostal dostatečný prostor a jsem vděčný, že nejvíce tomu tak bylo u Rocketa (jeho příběh je velmi silný) a celkové téma zaměření na týrání zvířat je realitě vypovídající a snad některým lidem pomůže nebrat zvířata jako pouhé věci. Záporák po delší době kvalitní, líbilo se mi herecké podání. Zakončení příběhových linek bylo povedené a kolikrát i překvapivé. Za mě nejsilnější film z trilogie. Tleskám a s přehledem dávám 5* ()

baiskon108

Strážce jsem nikdy nemusel, ale jakákoli nostalgická rozlučka se mnou očividně vždy udělá své. Přišli do MCU jako lůzři a odcházejí jako poslední dobré postavy… ()

montongery

Achjo, co by bylo jindy hodnoceno jako naprostý průměr až podprůměr, je po posledních extra průšvihových marvelovkách považováno za špičku.. Naprosto mělký a jednoduchý akční film, co selhává snad všude. Ani ten fan service, ve kterém jsou marvelovky víc než zdatné, tu snad není, jak by mohl být. A ještě k tomu vypadá občas vizuálem jak sci-fi z 80.let (Star Trek apod.), akorát že je o mnoho hloupější.. ()

inutihar

Jako když se po delší době potkáte se starým známým. Není to ztracený čas, ale nějak cítíte, že si už nemáte moc co říct. ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

VOD tipy na konec srpna