V treťom pokračovaní populárnej série Strážcovia galaxie 3 od štúdia Marvel sa naša obľúbená skupina nešťastníkov usadila na planéte Kdoviekde. Netrvá však dlho a ich životy naruší ozvena Rocketovej pohnutej minulosti. Peter Quill, ktorý sa stále spamätáva zo straty milovanej Gamory, musí okolo seba zmobilizovať svoj tím na nebezpečnú misiu, ktorá by v prípade neúspešnej realizácie mohla viesť ku koncu strážcov, ako ich poznáme. (Cinemart SK)

ArdeliaLortz

Bulela jsem jak nájemní plačka. A nechápu, proč by měl tohle být poslední díl, když Strážci galaxie jsou jediní, co fungují. A co se týče honu na čarodějnice- na režiséra... Je to kravina, kdo z nás nikdy neřekl kokotinu, kterou považoval za vtipnou a vtipná v tu chvíli možná i byla, ale ne pro všechny. Mně konkrétně se to stává denně minimálně třikrát. ()

Argocz

Velice dobré, vtipné a akční zakončení trilogie strážců jak je známe. Delší stopáž rychle uteče díky celkové svižnosti příběhu. Jeden z těch lepších a možná nejlepší projekt od Marvelu za poslední dobu. ()

KubajsV

Do kina jsem šel s pocitem toho, že uvidím další nabouchanou pecku s našimi oblíbenými Strážci a muzikou, která je doprovázela při každé akci ve filmu. Příběh omotaný kolem minulosti Rocketa a jeho stvoření je komplexně do sebe zapadající a podává divákům srdcervoucí příběh i Strážců jako celku. Zápletka filmu byla promyšlená a konečně je tu nějaký záporák, který se svou ideou dokáže vyrovnat Thanosovi a jeho činům. Myslím si, že do kina se na Strážce půjdu podívat ještě několikrát a vy by jste měli taky! Gunnova poslední jízda byla neskutečná a já moc za to děkuji!!! 10/10 ()

Siladril

Film mě opravdu nadchl a je skvělý, ale někdy byl až moc průhledný, takže člověku bylo jasné, co se stane. Taky tam bylo možná až moc momentů, kdy někdo málem umřel až si pak člověk přeje, aby někoho oprabdu zabili. A co se týče konce... Chápu, proč se některé postavy rozhodly odejít. Ale u některých absolutně nechápu, proč najednou úplně změnily svoje chování a z čista jasna se rozhodly udělat něco pro ně nenormálního. Ale vzato kolem a kolem, nedostatky se můžou přehlédnout a film je skvělý i tak. ()

ezop1012

S príchodom marvelu som tušil, že to bude zle, ale, že až tak, to, teda som nečakal a bolo a po všetkých stránkach. Vytratila sa dynamika, pribudla politická korektnnost i, keď na začiatku sa zdalo, že bude nejaké napätie. Vytratil sa normálny humor, dobre dialógy a scenár veľmi zle napísaný. Bolo to príliš akčné a bambiliony akčných scén, proste niekedy je menej viac. Povodne som chcel dať odpad, ale pre toho sovietskeho psa dám jednu hviezdičku. ()

FlyingGentle

Málokdo to čekal, ale je to tam! Strážci Galaxie vol. 3 jsou špičkovým koktejlem akce, humoru, barevného vizuálu, silných emocí i výrazných ekologických poselství! Nečekal jsem tak napínavý příběh, zvláště po unylém čtvrtém Thorovi nebo i slabším třetím Ant-Manovi, ale James Gunn to vzal opět správným směrem. Ústřední zápletkou je záchrana života mývala Rocketa nebo spíše jeho „cenného mozku“, který může představovat pro celou galaxii velký pokrok, ale v rukou zlotřilého Evolucionáře se může stát ničivým nástrojem. Tím, že je celý děj pojat víceméně vážně, a to v porovnání se všemi příběhy kdykoli předtím, a dopomáhá k tomu opravdu intenzivně emotivní hudba Johna Murphyho, získala strážčí sága zpět cenné a přitažlivé napětí, ve kterém není místo pro parodické prvky, a i když přijdou originálně vtipné scénky, tak prostě vyloženě sednou, zasmějete se, ale jede se dál v dramatické linii. Barevně pojaté vykreslení experimentálního centra pro evoluci je dechberoucí. Režisér vybalancoval mistrně dramaturgii, ale samozřejmě nezapomněl na chytlavé rockové šlágry 70. a 80. let, které doprovázejí řízení vesmírných lodí. Do bitevních scén ale vsunul neoklasickou a čistě dramatickou hudbu, čímž dal filmu ten nefalšovaný nádech epické fantasy, která v posledních letech marvelovskému studiu spíše unikala. Jak jsem již zmínil, výrazné ekologické poselství záchranou pestré fauny, která měla posloužit genetickým experimentům, v poslední třetině bijáku doslova bije do očí. Vlastně ústřední příběh se neustále odehrává kolem vzpomínek mývala a i scéna, kdy už může vstoupit do nebe za svými zemřelými přáteli, je silně ekologicko-duchovní. Tohle bych od tak velkého bijáka opravdu nečekal. Podobných přesahů je ve filmu hned několik. Nechybí romantické vtipkování mezi Quillem a Gamorrou ale i vážně myšlené emotivní hádky mezi dalšími hlavními postavami, u kterých divák se možná mohl dříve smát, protože cítil parodičnost postav, tady však díky vhodně zvoleným slovům přemýšlí nad jednotlivou scénou, a jen sedí zařezán do sedačky a nemůže odtrhnout oči z plátna. A zase ta srdceryvná hudba Murphyho – za ni by měl film dostat Oscara! I když 150minutový biják utrpí malinko zbytečnou potitulkovou scénou, je to nejlepší díl celé série a rozhodně bych ho zařadil do první pětky všech marvelovských blockbusterů. ()

JancakV

No, do třetice dobré. Ale opravdu jen dobré. Mantis s Drax fungují stále stejně dobře. Některé vtípky jsem dával s předstihem. Ale určité nelogičnosti a zbytečné či nevyužité linky, to sráží dolů. Adam Warlock jako dementní děcko (a to jsem se na tu postavu fakt těšil) a zcela nevyužitý v rámci filmu. Nebo příchod Gamory, v těsné blízkosti základny, za třemi neproniknutelnými štíty, spolu se snad všemi plenitely (Proč je ten plenitelský čaroděj, zjevně velmi skvělý, prostě neprovedl dovnitř a zpět?), aniž by vzbudily jakoukoliv pozornost. A celá linka s organozákladnou byla zbytečná, směšná, hloupá a nezábavná (těch pár vtípků bych oželel). Mimochodem filmy, či alespoň kraťasy se strážci v čele se Stalonem, a druhými z potitulkové scény, bych si setsakra nechal líbit. Na 5* to nemá, 3* jsou zase málo (přece jen jsou tu mnohem horší marvelovky BP2 a THOR4). No čekal jsem víc. ()

Lukkas99

Jestli vás v posledních letech přestal Marvel bavit kvůli razantnímu poklesu kvality, tak udělejte tentokrát výjimku a na tohle si určitě zajděte, protože třetí Strážci jsou Marvelovkou, která je po dlouhé době dělaná s citem a od srdce! James Gunn totiž nejede jako většina, podle té typické pásové výroby, která se značně podepsala na 4. fázi, kdy se Marvel zaměřil spíše na kvantitu místo kvality a na své projekty si najímal ne tak kvalitní tvůrce. Když vynechám projekty, jako SPIDER-MAN: No Way Home / ETERNALS / LOKI a WHAT IF...?, u kterých se podepsali tvůrci jako Jon Watts, Chloé Zhao a další, tak vždy ten výsledek u výše zmíněných projektů byl více než skvělý. Co se ale týče ostatních MCU projektů od roku 2021, nejsou až na pár zajímavých pokusů kvalitní, příkladem budiž špatný THOR: Love and Thunder, či otřesná She-HULK: Attorney at Law. Co se týče třetích Strážců obecně. Audiovizuální efekty a barvy, to vše je postprodukčně zvládnuto opravdu skvěle! Hudba, jako vždy perfektní, ale i přesto neni snímek bez chyby. Příběh, především v druhém aktu, místy drhne a některé postavy tu nejsou zas tak využité i přes jejich potenciál, např. (Will Poulter), který zde ztvárňuje Adama Warlocka. Oproti komiksům, kde je Adam trošku drsnějšího rázu, tak zde působí spíše jako taková osekaná verze, která neví, co má ve filmu vůbec dělat. Nejspíš to je i tím, že samotný James Gunn ani pořádně nevěděl, jak Adama do příběhu zasadit. I přesto doufám, že se z něj v budoucnu vyklube plnohodnotná postava, která bude mít co nabídnout. Dalším kamenem úrazu tu je např. Gamora (Zoe Saldana), zde, po událostech v Infinity War a Endgame, působí až moc rušivě a dle mého názoru jí měli z filmu vyškrtnout a nechat hrdiny, ať se s tím vypořádá každý po svém, jelikož ta linka kolem ní a Plenitelů vůbec nefunguje a akorát to podkopává kvalitu snímku. Ohledně ostatních postav, tak Peter "Star-Lord" Quill (Chris Pratt), Drax (Dave Bautista) a Groot (Vin Diesel), tu jako vždy šlapou skvěle! Mimo ně, mě celkem překvapila i Nebula (Karen Gillan), kterou jsem dříve nedokázal tak moc ocenit, zde však dostala více prostoru a přidalo se i na její důležitosti, coby plnohodnotné členky Strážců. No a co se týče samotného Rocketa (Bradley Cooper)... na to se radši připravte, jelikož jeho linka je stěžejním pilířem třetích Strážců a Rocket se za mě, tímto stává jednou z nejlepších filmových postav tohoto roku! James Gunn skvěle vybudoval vše potřebné už v předešlých dílech a zde to vše celé hezky zúročil a naplno tak odkryl srdceryvný příběh Rocketa a jeho utrpení, kterým si musel v mládí projít. O to víc vás pak za srdce chytne to emotivní finále, které je opravdu skvělým vyvrcholením celé trilogie a rozloučením se nejen se současnou podobou Strážců, ale i se samotným režisérem Jamesem Gunnem, který po tomto snímku u Marvelu bohužel končí a přechází ke konkurenčnímu DC. A abych pravdu řekl v Marvelu budou mít co dělat, aby někdy v budoucnu opět narazili na tak precizního tvůrce, jako je právě on! PS: Jestli během filmu ani jednou neutrousíte slzu, nebo to s váma nic neudělá, tak opravdu nemáte duši, protože nejen tak někdo dokáže v lidech vyvolat tak silné emoce, jako právě James Gunn! Celkem: 91%    Pro srovnání: Guardians of the Galaxy / (2014) / (87%)  //  Guardians of the Galaxy Vol. 2 / (2017) / (86%)  //  The Guardians of the Galaxy: Holiday Special / (2022) / (61%) () (menej) (viac)

btk74 odpad!

Tak tohle bylo opravdu veliké zklamání. Jako fanoušek předešlých dvou dílů bych nevěřil, že to bude až tak špatné. Hlavní záporná postava bez jakékoli historie a vysvětlení motivace toho, proč dělá to, co dělá. Gamora zpět ve verzi 1.0 - nas*aná a bez vztahu k čemukoli a komukoli. Na dnešní dobu opravdu legrační kostýmy a masky (organická základna, Kontrazemě). Hudební skladby vůbec nepasují k situacím. Naprosto zbytečné vulgarismy. Drax jako táta roku poté, jak se uvedl na Kontrazemi. Starlord má asi univerzální klíč k deaktivaci všech ochranných planetárních štítů v galaxii. Mačkání slziček z diváků ve flashbecích až tak na sílu, že už to není uvěřitelné. A hlavně samá akce, akce, akce, ale na vyprávění nezbyl čas. Žádný příběh, žádné rozvíjení vztahů, žádný postupný vývoj postav. Tvůrci toho chtěli dostat do filmu tolik, že nic není pořádně vysvětleno (proč např. udělal vrchní archivář to, co udělal?) a mnoho věcí prostě vůbec nedává smysl . Marně hledám cokoli, co se mi na filmu líbilo. Myslel jsem, že po Antmanovi 3 nemůže být hůř (tam to alespoň trochu zachraňoval Kang). Mýlil jsem se. ()

r3musko

Taký bizarný film som dávno nevidel. Miestami som si hovoril, čo tí scenáristi fajčia? Až na tú dlhšiu stopáž to bola dobrá jazda. Väčšinou vtipné, miestami smutné. Najobľúbenejšiou postavou sa stáva Drax. Záporákov charizmatický. Tancovanie na konci je zbytočné klišé. ()

tein

Jednoznačně nejslabší díl, ale nejvíc dojemný, hodně osobní, a zkončí mnohem líp než o čem se šuškalo. Říká se "v nejlepším přestat" a tady to platí dvojnásob, protože originality, i různých překvapení, zvratů, a zajímavých nápadů zde je mnohem míň než v obou dílech předchozích. Celkově to bohužel působí už dost vyčpěle a je jedině dobře, že se (snad) jedná jen o trilogii a další díl už doufejme nebude. Od "dokonalosti" předchozích dílů to má sice teda dost daleko, ale i tak je to to nejlepší co nám MCU od posledního Spidermana předvedlo. Fenomenální ukončení MCU mělo zůstat u Endgame ale já tímto s MCU určitě končím. ()

Arithebunny

Marvel se snažil tímto snímkem přivolat zpět své ztracené ovečky, které se rozeběhly po té tragické vlně, která se na nás vrhla od posledního kvalitního marvelovského filmu; Avengers:Endgame. Vsadili tedy na absolutní emocionální sprchu, která se na nás valí už od prvních minut filmu a která skončí až závěrečnými titulky. Vykašlali se přitom na nějaký kvalitní děj, kvalitní zápletku či rozuzlení. ---------SPOILER-------- Umíchali tedy koktejl plný klasického klišé; týrání zvířátek, rodina nadevše, síla přátelství, láska až za hrob, zničení celých civilizací, smutné děti, vzpomínky na mrtvé příbuzné, domácí zvířátko bez pánička, chudák Lajka apod. Nevadí mi si u filmu poplakat, mám ráda dojáky. Ale ty scény byly tak moc očividně udělané na sílu, že mi to přišlo od marvelu spíš jako výsměch kvalitním smutným filmům s kvalitním dějem (Interstellar, Zelená míle, Titanic, Vykoupení z věznice Shawshank apod.) Ode mě mají Strážci dvě hvězdičky. Jednu za CGI + slušný humor; a druhou za zajímavé zpracování organické vesmírné stanice. Nemůžu si ale odpustit poznámku, že každý, kdo plakal nad týranými smutnými laboratorními zvířátky a zároveň používá kosmetiku a přípravky testované na zvířatech, je absolutní pokrytec. Říkala jsem si, že když už ten film není moc dobrý, třeba spolupracuje s nějakými organizacemi a pustí do světa nějakou myšlenku o netestování na zvířatech. Nic ale nepřišlo, žádná osvěta, žádná metafora filmu k reálnému světu. Nic. A můžeme se jen domnívat, zda make up, který používali pro maskování herců, byl či nebyl testovaný na zvířatech. ()

Stingray

Pro mě perfektní! Parádní horská dráha, která vozí od zábavy k akcím a emocím! Všeho tak akorát! Akce parádní ( zvlášť “chodba”), emoce skvělý ( párkrát jsem měl na krajíčku..) a konečně taky záporák, kterýmu jsem to fakt přál!! A i jsem si dost užil 3D. Prádní třetí rozlučkovej díl! Každá postava dostala svoje a ani chvíli sem se nenudil. Jo teda z Warlocka trošku blb, ale on dospěje..😀 Je to tim, že ho vyndali brzo.. ()

Mart4s

Tohle je přesně ten Marvel, který tak milujeme a který v posledních několika letech nebyl ve formě. Nicméně i tak se ukazuje, že když máte dostatek času, kvalitní tvůrce a kvalitní scénář, dostanete pořádnou komiksovou nálož, na kterou se všichni do kina těšíme. U žádné scény jsem se nenudil, žádné sekvence nebyly trapné a dokonce i vtip nebyl kýčovitý. Možná bych maličko ubral záběry na jdoucí strážce za zvuku cool hudby, kterých bylo ve filmu opravdu požehnaně. Tak či onak, takto má vypadat zakončení trilogie - 5 hvězd zaslouženě ()

Darthorias

Zakončenie našich milovaných Strážcov s Jamesom Gunnom ako ích poznáme nám prinieslo film s veľkým srdcom.  Plusy: Chukwudi Iwuji si svoju úlohu High evolucionary neskutočne užíva a je výborný, nielen dobre zahraný ale naozaj budí hrôzu a znechutenie zároveň, veľmi oceňujem, že sme konečne spoznali minulosť Rocketa (pravdaže tento film je hlavne o ňom), Hudba ako už u Strážcov býva je skvelá, CGI je za mňa naozaj podarené a o dosť lepšie než v poslednom Ant-manovy, takisto oceňujem aj tempo filmu nikam sa neponáhľa miestami stagnuje ale inak vôbec nemáte pocit, že film trvá 2 a pol hodiny. Mínusi: svižný začiatok - nudnejší stred - dobré zakončenie ako sa patrí, presne takto by som Vol 3 vysvetlil čo nie je ani tak zle ale ten stred mohol byť naozaj lepšie prekreslený, ku koncu už ale máme bohužiaľ viac WTF srdcových momentov a na tie ja naozaj nie som, je trochu škoda, že Rocketa sme viac nedostali 70% filmu sme len v jeho minulosti čo je pre film podstatné ale trošku mi to už vadilo, a celkovo postavy Adama Warlocka a Gamory tu boli naozaj nadbytočné vystrihnite tieto postavy a filmu to ani neublíži a za mňa je to škoda ale úprimne súhlasím z tím čo v recenziah vravelo viac ľudí, Gamoru mali nechať mŕtvu po Endgame a bolo by to lepšie, pretože sme mohli dostať príbeh o tom ako sa Quil vyrovnáva z jéj stráty a dávalo by to vačší zmysel než teraz keď je tu jej druhá verzia ktorá ale nikdy so Strážcami nebola. Záver: Strážci Galaxie Vol 3 je film s jedným veľkým srdcom Jamesa Gunna, ktorý mohol byť aj lepší ale rovnako tak aj horší, je to film ktorý si MCU nezaslúžilo ale ktorý naozaj teraz potrebovalo, je tu slušný humor, slušne napísané nové postavy ktoré majú reálne uverytelné motívy, zakončenie našich starých postáv, nový tím Strážcov tak ako nových Avengers, a ku koncu filmu jednu z najlepších akčných sekvencií akú MCU už dlho nemalo rovnako moment ktorý naozaj chytí za srdce. Hodnotím na 83% ()

mich.chudy

Konec jak má být. Dojemný a zábavný zároveň. Škoda těch zadních vrátek, pro budoucí díly a projekty Marvelu.  Protože nové postavy prostě nejsou to co ty staré. Je dobře, že James Gunn nejen režíroval, ale i napsal. Po tomhle jsem zvědav jak nakopne DC vesmír. A je to o dost lepší než Vánoční speciál. A to se tu hraje na stejné city. ()

Harrman

Tak jsem se přece jen dočkal zase hodně dobrého filmu od Marvel po asi 4 letech. Film měl všechno, co guardiani mají mít. 100 ()

momomoo22

Tak toto bolo....Idete do kina na Stražcov galaxie a očakávate vtip, akčnosť, dojemnú scénu (nejaké info boli dopredu) a takú tu ich energiu. Vtip zostal, ale nieslo sa to v duchu komédio drámy a skor drámy. Ako nechápem prečo museli mat zrovna takýto scenár, kde máme Rocketovu minulosť s kopou iných zvieratiek a to všetko hrané na emócie... A plus ďalšie veci, ktoré  hrajú na city. Takže citlivejší človek prereve trištvrte filmu. Keby chcem drámu, tak nepozerám tento žáner.  Ale pozerám, že  na ľudí to zaberá... ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

VOD tipy na konec srpna