Perla je najvyššia a zároveň najviac zabezpečená a strážená budova na svete. Napriek tomu jeho majitelia najmú skúseného bezpečnostného experta Willa Sawyera (Dwayne Johnson), aby to oficiálne potvrdil. Všetko prebieha rutinne až do okamihu keď vypukne v mrakodrape požiar, čo však nie je spôsobené technickou chybou ako sa následne preukáže. Will, ako bývalý šéf týmu FBI, ktorý sa špecializoval na záchranu rukojemníkov, si prežil už všeličo, ale toto je extrémna situácia aj pre neho samotného. Požiar sa rýchlo šíri a Will zisťuje, že práve on je podľa polície podozrivý z jeho založenia. Aj keď je práve mimo budovy, bude sa musieť urýchlene do nej dostať, pretože v jednom z najvyšších poschodí je uväznená jeho žena (Neve Campbell) s jeho dvoma deťmi. A to stále ešte nie je všetko, v mrakodrape sa pohybuje ozbrojený gang, s ktorým sa musí Will tiež vysporiadať, pokiaľ chce svojich blízkych zachrániť. Ešte je tu jedna dôležitá vec, ktorá stojí za zmienenie a to, že po vážnom zranení z minulosti má Will jednu nohu amputovanú a používa protézu. Do mrakodrapu v plameňoch vedie len jedna cesta a tou je vedľa stojaci žeriav, z ktorého bude musieť Will do mrakodrapu skočiť. (Cinemart SK)

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Co ti pokaždé říkám, když máš rozbitý telefon?" - "Vypni ho a zapni?" - "V devadesáti procentech případů problém vyřešíš vypnutím a zapnutím... Takže jsi ho už vypnula a zapnula?" Jednonohý klikař The Rock zachraňuje rodinu a likviduje padouchy v hořícím mrakodrapu. Film nabízí prvotřídní akční zábavu a skvělé CGI triky v plné kráse, což znamená, že to nabídlo vše co moderní divák potřebuje. "Hoď mi ten disk!" - "Dobře... Ale nejdřív bys měl něco vědět..." - "Co?" - "Jsem za tebou!" Je to taková moderní verze Smrtonosné pasti. Nesmím zapomenout zmínit i Hannah Quinlivan, protože ta její sexy vražedkyně, je k nezapomenutí. - 100%. ()

AAsniper

Čakal som priemer, dostal som priemer = som spokojný. Aj keď je to vykrádačka Die Hard 1 a tej sa hádam nikdy nič nevyrovná, Mrakodrap neurazil. A dokonca aj Dwayne dal solídne uveriteľný výkon, hoci nebyť vyšportovaného tela, v Hollywoode by po ňom neštekol ani pes.... ()

BigJohn02

Že je Dwayne dobrej, vím od chvíle, kdy neuvěřitelně pozvedl serii Fast And Furious, která s dřevěným Dieselem upadala do zapomnění. Takže mu leccos odpustím - tedy i tu spoustu nesmyslů v tomhle filmu (namátkou tupá ženuška, která si neumí restartoval telefon, ale dokáže snadno restartovat celé zabezpečení mrakodrapu, bleskové uhašení požáru na 100 patrech apod.). Celkově je to vcelku zábavný animák (reálného tady fakt moc nebylo), který dává naději i postiženým: I jednonohý kripl může překonat Beamona ve skoku do dálky, stačí pořádný rozběh! ()

KcarlosK

Na Oscara to asi nebude, ale na jedno rychlé kouknutí to pořád stačí. Jen ty kaskadérské kousky s jednou nohou už byly vážně trochu moc. ()

CaptainPixel

Velmi slabý odvar z prvního McCayna, proložený ubohou snahou o vtip a efekty jak od Míši Baye. Snímek zcela zřetelně cílený na rok od roku atraktivnější čínský trh, který se bere strašně vážně, musel stát spoustu peněz, dát tolik práce a přitom je to taková blbost, co vůbec nefunguje. ()

panfilmu

No tak to mě poser na holý záda, nikdy jsem neviděl snímek, kde by hlavní roli měla NOŽNÍ PROTÉZA a je to super nápad, díky, jen nechápu, proč se to jmenuje Mrakodrap a ne TŘEBA NOHA V PLAMENECH ! Nebo NOHA V AKCI. Jak už někdo napsal, americko čínská produkce vyplodí tyto skvosty, což ale nemyslím zle, jen je to vždy takvé nedotažené, nevyužité, jako např : PLÁN ÚTĚKU 2, THE MEG. Všechno má potenciál, ale někde se to prostě ztratí. Každopádně, MRAKODRAP, byl využit asi nejlépe co se týká akce, zápletky a děje. ()

PachoSK

Pokiaľ tento film neberiete príliš vážne, viete si ho dokonca aj užiť. Efekty fajn, myšlienka fajn, akurát tá absurdnosť akčných scén, trošku to začalo byť ku koncu až úsmevné. The Rock je však veľký sympaťák. Je to práve on, kto zachránil celý film od totálneho prepadáku. ()

Dalajlada

Nebýt Rocka, dobré akce a vtipů o lepící pásce, tak by to bylo opravdu, opravdu zlé. Osobně mám Rocka moc rád a ty vtipy stály za to. Akce byla fajn, ale... Ale je to strašně hloupé a průhledné. Člověk ví, co se stane a co se bude dít. Jedno kupení jednoho klišé na druhé. Přesně se dá odhadnout, co se asi tak za chvíli stane. Tam se něco uvolní, tam něco praskne a tam se něco pokazí. Nic nového, nic objevného a nic zajímavého. Jak jsem již říkal . Nebýt Rocka, tak to odsunu do pekel. ()

Vaelor

"The Rock" už, dle mě, všemu lidu ukázal, že nějaké fyzikální a přírodní zákony, jsou mu úplně u zadele a ten, kdo to ještě nepochopil a neustále se rozčiluje nad nesouvislostí s teoriemi, vyřčenými pány velikány exaktních věd, v jeho filmech, nechť mu jeho nadutost způsobí žaludeční vředy a zanícení sleziny, protože jen idiot si může dát 3x buchtičky s vanilkovým pudinkem, když ví, že trpí intolerancí laktózy. Tudíž hodnotit a pohoňkovat si úd nad tím, jak mě pohoršuje, dívat se na takové fyzikoneuromechanpřírodostatiko nesmysly a pak to tady řádně vyblít, aby všeci věděli, jak nadřazená (čtěme mongoloidní) rasa se ze mě stala, je jen ostentativní přednes, infantilního člověka. Tleskám vpřed letícímu postupu feminizace, kterak si prosadil v tomto bijáku, vedle hrdinského bijce, i svoji „hrdinskou bijku“, jež dala dostatečně světu na vědomí, že ženy dokáží to stejné, co ta smrdutá hovada. Velmi kvituji nové tradice holywóódu, které dávají jasně najevo, že Nike, Adidas a jim podobní, mohou jít se svýma nepoužitelnýma a zbytečnýma teniskama k šípku, protože není lepší obuv na běh po kluzké podlaze než podpatky! Film byl stvořen pro asijský trh a jelikož asijci jsou už dostatečně vypláchnutí těma sračka**, které se do nich valí z každého kousku jejich přehypované země, je to ideální dílko pro jejich hlavy. Nepochybuji o tom, že kina burácely pod tíhou kontinuálního souměrného pohybu malých nažloutlých ručiček. Ten, kdo tenhle film bude obhajovat jako oddychovou popcornovku, nechť si prostřelí hlavu, jelikož nelze soustavně jenom oddychovat. Někteří už jsou tady tak vydejchaní, že jim, příčinou nedostatku kyslíku, začíná odumírat mozek. Opravdu nejsem pseudointeligentí hovno, adorující všechno bez jasně definovaných pohlavních orgánů, celoročně vyvěšujíc Tibetskou vlajku, hejtujíc všechno na východ, volící TOP 09 a Drahoše, ale čeho je moc, až se ucho utrhne... však to znáte! Občas to vyjde, já to beru a přijmu to, ale rozumnej člověk musí vědět, kdy si dát pauzu od přestávky a myslím, že Dwayne rozumnej člověk je, takže příště už by se to chtělo zamyslet, jakýma hovna** bude svoje publikum krmit tentokrát. Věřte mi, že jestli zase natočí podobnej šlágr a lidi mu to zase vylízaj, jak poslední kapku sýrové omáčky v nachos, tak vám říkám, že s náma bude, co nevidět, amen! Rock má svůj styl a těžko mu to může někdo vyčítat, chce bavit lidi, prosím, ať baví. To ale nutně nemusí znamenat, že si člověk před shlédnutím jeho filmu, bezpodmínečně musí vydlabat půlku mozku, protože jinak nedokážu pochopit, komu na tom přijde, co zábavného. ()

mistrpropr

Celkem to odsejpá, efektů plno, ale jinak strašná kravina. Každopádně po mrakodrapech se dá skákat i s jednou nohou, důkaz místo slibů ()

Duffman 97

Vezměte Die Hard 1,Glass Hell,tunu počítačových efektů a máte splácnutý letní blockbuster.Bohužel,který nemá ani na jedno z výše uvedených kultovních béček.Dwayne Johnson je fajn ale scénář mu takřka ve všem podkopává nohy.Největší problém totiž vidím v postavách.Záporák nesahá Alanu Rickmanovy ani po kotníky a Will Sawyer v porovnání s McClainem to samé.Zatímco v první Die Hard byl McClaine takový sympatický Ňouma který ani pořádně neumí seskakovat,zdejší Sawyer je superhrdina skákající desítky metrů z jeřábu do patra.Na večer asi dobrý ale za 2h si na to ani nevzpomenete. ()

mrShot

Die hard s rockom, ktorému v poslednom čase ide. Keď som to zapol, nečakal som motherless brooklyn, čakal som die hard s rockom. A bolo to super ()

Drslw

Dozvedel som sa pár vecí, ktoré som nevedel: 1. celú káblovačku najvyššieho mrakodrapu na svete môže naozaj zvládnuť aj malá firma, alebo dokonca jeden zamestnanec - finta je začať asi 30 rokov pred kolaudáciou; 2. keď začne horieť, každý kohútik, ventil, prieduch, šachta, dvere, okno, splachovač si to svoje relé, napojené na jeden jediný tablet, pred spustením hasenia autorizuje, či vôbec smie začať hasiť; 3. (a toto je najväčší odkaz filmu, ktorý si však nikto nevšimol) mrakodrap môže horieť (a to iným plameňom! nie nejaké smetné koše!) aj viac než hodinu bez toho, aby sa rýchlosťou voľného pádu poskladal do svojho pôdorysu spolu s dvoma neďalekými budovami. Ja viem, bolo tam toho viac, ale akčné scény mi to prehlušili. V každom prípade Dwayne nie je Bruce a ten Kung-Pao nie je Nakatomi. Slabé tri. ()

yrwen

Za mě parádní akční béčko. Je to akční a jednoduchá pecka, která popírá logiku a fyzikální zákony a nemá vůbec cenu nad tím nějak přemýšlet. A i když se může zdát, že film hodnotím negativně, tak je to právě naopak. Toto je jeden z těch ideálních snímků, u kterých člověk nemusí přemýšlet a u kterých může na chvíli vypnout a jen se nechat krmit všemi akčními klišé, pokulhávajícími dialogy, jednoduchým dějem a navíc to všechno nepůsobí vůbec nudně ani otravně. The Rock tu hraje, co má. Je to prostě frajer a tvrďák, co si umí poradit se všemi a se vším a to je přesně to, co chce divák v takovém filmu vidět. Není to skvělý film, ale nutno podotknout, že se jím ani nesnaží být. Tento film má lidi odreagovat a zabavit a podle mě to splňuje na jedničku. ()

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

12.01.2023

Již letos v kinech uvidíme filmovou adaptaci populární hry na hrdiny Dungeons & Dragons. Snímek Dungeons & Dragons: Čest zlodějů natočili John Francis Daley a Jonathan M. Goldstein (Noční hra… (viac)

The Rock míří do džungle

The Rock míří do džungle

10.04.2017

Dwayne Johnson se nefláká. Letos ho uvidíme v Rychle a zběsile 8, Pobřežní hlídce a Jumanji, tedy ve třech docela velkých filmech, a do budoucna to s ním bude podobné. V roce 2018 nám naservíruje… (viac)