Perla je najvyššia a zároveň najviac zabezpečená a strážená budova na svete. Napriek tomu jeho majitelia najmú skúseného bezpečnostného experta Willa Sawyera (Dwayne Johnson), aby to oficiálne potvrdil. Všetko prebieha rutinne až do okamihu keď vypukne v mrakodrape požiar, čo však nie je spôsobené technickou chybou ako sa následne preukáže. Will, ako bývalý šéf týmu FBI, ktorý sa špecializoval na záchranu rukojemníkov, si prežil už všeličo, ale toto je extrémna situácia aj pre neho samotného. Požiar sa rýchlo šíri a Will zisťuje, že práve on je podľa polície podozrivý z jeho založenia. Aj keď je práve mimo budovy, bude sa musieť urýchlene do nej dostať, pretože v jednom z najvyšších poschodí je uväznená jeho žena (Neve Campbell) s jeho dvoma deťmi. A to stále ešte nie je všetko, v mrakodrape sa pohybuje ozbrojený gang, s ktorým sa musí Will tiež vysporiadať, pokiaľ chce svojich blízkych zachrániť. Ešte je tu jedna dôležitá vec, ktorá stojí za zmienenie a to, že po vážnom zranení z minulosti má Will jednu nohu amputovanú a používa protézu. Do mrakodrapu v plameňoch vedie len jedna cesta a tou je vedľa stojaci žeriav, z ktorého bude musieť Will do mrakodrapu skočiť. (Cinemart SK)

pavlicek1

Mám rád tyhle filmy má to sice pár much ale jinak čistá zábava!! Rock super nový Sylvester Stallone,Arnold Schwarzenegger a Bruce Willis!! Doporučuji!! ()

Zuzka2000

Při vypnutí mozku se jedná o nenáročnou výplachovou jízdu plnou všech očekávaných klišé, která sice nikoho na zadek neposadí, ale koukat se na to určitě dá. Na čisté čtyři hvězdy to asi není, ale já je dám za to, že jsem se vesměs bavila a po většinu stopáže nenudila. A těch pár logických blbostí, kterých si nelze nevšimnout odpouštím. Dobře zvládnutý popcornový biják, když zrovna v letní večer nemáte nic lepšího na práci :-) ()

princeznaaur

super akčňák, a jak to bývá, musíte samozřejmě přehlednout ty nesmyslné věci, které by ve skutečnosti nedopadli tak pozitivně, jako ve filmu. Má to spád a nenudíte se. Já se dobře bavila. ()

Misablazek

Za Rocka 3 hvězdy. Škoda že to tvurci tak přepalili. Nebyt tam ty přestřely typu držím most, přeseknu lano, skacu 20m atd tak by to byl super bijak. Celkový nápad to nebyl špatný. ()

Mishi

Tento film si treba užiť v 3D forme a nad ničím iným nepremýšľať, zaujímavé prevedenie mrakodrapu, technické vymoženosti, na druhej strane zvláštne praktiky ( polepte si lepiacou páskou ruky a šplhajte sa... zdvihnutie sa na úzkej doske rovno na nohy s dieťaťom na chrbáte ..). Typické americké klišé. ()

goauld

Tak po stránce obrazové to bylo hezky vypadající... jenže - tím to asi tak končí. Elitní žoldák s protézou, malým synkem trpcího astmatem se svým neolučitelným kamarádem dejchátkem (jak jinak, že ;-)), pochopitelně s dcerkou a nakonec milující taky hmaty/chvaty manželkou... Zkrátka dokonalá rodinka. Pak tu máme variaci na Skleněné Peklo 28 se záporákem ze Švédska?? (co to?? oni už sověti nefrčí??) a majitelem super-mega-extra BIG domečku o 220 patrech, který má "něco" co ten zloduch chce. No a protože tatínek, ač kripl bez kriplkáry se umí protézou ohánět, tak zachvíli už není koho kosit ;-) Logika - tot opět oblast, kde jasně vidět, že amíci holt nepřemýšlejí... Dát někomu admin práva "jen tak" a nemít k tomu rootadmin (jako záloha)... No - to je jako mít velkou firmu zálohovanou na disketách :-D A pak je tu ta "divná" pasáž s těmi dveřmi... Šmik a dveře se otvírají... Majitel "cvak" a dveře se zase zavírají... WFT??? ..a tak by se dalo pokračovat pořád. Ikdyž je to kooperace ČLR a USA, tak bylo zde jasně vidět, kdo tu hraje prim ;-) Takže nezbytná dávka patosu, rodinné melancholie, neřízeného jásotu čongů (oslavujíc v podstatě cokoliv, bez ohledu co se tam vlastně děje) a povinného happeningu - tot povinné části snímku, bez kterého by to snad ani nemohlo jít do emerických kin. Nicméně v posledních 4-5ti měsících konečně nějaká podívaná, kterou jsem dokoukal bez problémů do konce. ()

Lightning

Musím říct, že já se bavil. Od začátku do konce, akční scény nechybí. "TheRocka" si užijeme pořádně, v poslední době mne opravdu překvapuje a myslím, že směřuje výš a výš. Typický americký akčnák, který má sympatické obsazení, dobré akční scény, myšlenku poměrně unikátní.. zkrátka za mne čistých 4/5. Jen tak dál pane Skálo. "If you can’t fix it with duct tape, then you’re not using enough duct tape" :-) ()

Amant odpad!

jakože Dwayne Johnson mi nevadí tak po shlédnutí tohoto filmu mi přešla chuť film jsem přeskákal nuda no prostě odpad k tomuto výtvoru víc ani ň..... ()

Caesarion

Film co nasral do krku Rampage a Jumanji měrou vrchovatou. Action jak má bejt a celkem krotici se Rock s těmi svými analnimi hlaškami. Si myslim, že celkem i hraje. Jinak vše rutina ale to neni špatně pac je to ,, mrakodrap,,. ()

mdf

Když si odmyslím kliše děj a přepálené skoky a srovnávání s Skleněným peklem a Smrtonosnou pastí I,tak to byla parádní vizuální podívaná.Umělá noha se taky vyřádila. ()

jioex13

Tak tolik dech beroucích akčních scén jsem pohromadě už dlouho neviděl.Ač je zcela evidentní, že je to celé až příliš přehnané a tolik štěstí nemůže mít ani Chuck Norris i tak to vypadá velice efektivně a jako zábava na večerní zabíjení nudy, kdy v telce nic nedávají je to perfektní. Rocka prostě beru jako čistou náhradu či konkurenci Nika Cage, takže nic extra většinou nečekám. Ovšem ten vizuál je fakt dobrý.Mimochodem celé to na mě působí dojmem, že se jedná o reklamu na lepící pásku, protože je zde všestranným pomocníkem - vtípek dobrej. No a ještě tu máme nevinnou hlášku čórnutou z O2 když vám nefunguje internet - restartujte to. Takže shrnutí, na večer nudy fakt dobrý ale že bych to měl vidět třeba 5x, tak to takové grády kvůli jednoduchému ději úplně nemá. ()

Pavlis.xxx

Další z blbin v podání Johnsona, která ovšem opět neurazí. Jako popkornovka určitě dobré. Často je to dost nereálné, ale úplně reálný film z podobných žánrů moc udělat nejde, aby to lidi bavilo a já se bavil. Spousta lidí říká, že Johnson nemá na víc, že hraje v blbých filmech... ano jeho filmy nejsou žádné terno, na druhou stranu mu určitě sedí a je v nich dobrý. Je to charismatický herec, kterej na sebe vezme film a táhne ho od začátku do konce, je tam humor a akce a tohle mu sedí podle mě víc než nějaký super vážný velkofilm, kde by třeba pohořel. Vypracoval si jméno a drží si svoje, přirovnal bych ho k takovému B. Willisovi. Neřekl bych, že je jeden z nejlepších herců Hollywoodu, ale určitě je jeden z nejzábavnějších a nejvyhledávanějších a já ho mám velmi rád a hlavně mě baví. Navíc sype jeden film za druhým a před sebou má hodně zajímavých projektů a za to palec nahoru. Sice Oskara asi nikdy nevyhraje,ale vždy pobaví a o to jde. Lepší 3* ()

hami

Už jsem se bál, že bude mít na konci filmu tílko a mezi lopatkami vánoční páskou přilepenou pistoli, kterou střelí záporáka do budky. Nemohla chybět chladná číňanka ve vysokých podpatcích a sexy oblečku a ženská rvačka v závěru. Do půlky jsem se snad ještě bavil, ale pak to bylo trápení. Myslel jsem, že po šílenosti typu Jumanji:Vítejte v džungli a Baywatch by se mohl Dwayne ukázat v trošku solidnějším snímku, ale ne, ne a ne. Ten chlap bere jeden slabší scenář za druhým. ()

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

12.01.2023

Již letos v kinech uvidíme filmovou adaptaci populární hry na hrdiny Dungeons & Dragons. Snímek Dungeons & Dragons: Čest zlodějů natočili John Francis Daley a Jonathan M. Goldstein (Noční hra… (viac)

The Rock míří do džungle

The Rock míří do džungle

10.04.2017

Dwayne Johnson se nefláká. Letos ho uvidíme v Rychle a zběsile 8, Pobřežní hlídce a Jumanji, tedy ve třech docela velkých filmech, a do budoucna to s ním bude podobné. V roce 2018 nám naservíruje… (viac)