Nový prezident USA Thomas „Tug" Benson (Lloyd Bridges), bývalý veliteľ námorných leteckých síl, vyšle do Perzského zálivu komando s úlohou zachrániť amerických zajatcov a spáchať atentát na Saddáma Husajna (Jerry Haleva). Komando však odhalia a zajmú. Prezident chce vyslať do akcie svojho najlepšieho muža, Toppera Harleya (Charlie Sheen), ten však po rozchode s Ramadou (Valeria Golinoová) odišiel do budhistického kláštora a odmietne. Až keď pri ďalšej záchrannej misii zajmú Topperovho bývalého nadriadeného, plukovníka Dentona Waltersa (Richard Crenna), súhlasí, že vyrazí do akcie, rozhorúčený navyše zistením, že akciu povedie krásna agentka CIA Michelle Rodham Huddlestonová (Brenda Bakkeová).
Podľa Michelinho plánu zoskočí malé komando do džungle na padákoch a stretne sa tu s miestnou spojkou. Keď Topper zistí, že onou spojkou je Ramada, okamžite pookreje, ale jeho šťastie netrvá dlho. Ramada mu totiž prezradí, že sa vydala a dokonca, že ten, koho majú zachrániť z pazúrov Saddáma, je jej manžel Dexter Hayman (Rowan Atkinson). Napriek tomu Topper svoju úlohu splní. Pobije všetkých nepriateľov a oslobodí zajatcov. Prezident si však myslí, že akcia zlyhala a postaví sa na čelo ďalšej výpravy. Všetci sa potom stretnú v Saddámovej vile, kde väznia Dextera. Najprv bojuje s diktátorom Topper a keď sa mu zlomí meč, zasiahne prezident a po súboji laserovými mečmi Saddáma zmrazí a rozbije. Rozbité kúsky sa však opäť zlejú, bohužiaľ však, premiešajú sa s kúskami Saddámovho psa a Saddámopes sa pustí do ďalšieho prenasledovania utečencov. To však nie je všetko – Topper zistí, že vo vlastných radoch majú zradcu. Podarí sa ho odhaliť? (TV JOJ)

Honzyg

Paráda, proč dnešní komedie nemají tuhle kvalitu a nápad? Hlášky, skryté občas tak, že nepozornému diváku utečou, to je obrovská deviza tohoto filmu. Charlie Sheen ve své nejlepší formě. ()

MasterLee

Super komedie na kterou se nedá jen tak zapomenout. :D Hlášky jsou tu prostě takoví že člověk z toho musí jít do kolen. opravdu Charlie Sheen je výborný herec v tomto žánru se prostě našel takže moje hodnocení nemůžu jinak udělit než 5***** ()

mezonek

Jednička byla zábavnější, ale tento díl taky nestrádá. Parodie na Ramba je dobrý nápad a není to až taková námaha. Dobře vystižené. Opravdu. ()

VVee69

Horúce strely je jediná paródia, ktorá je podľa mňa viac vtipná ako trápna. Všetky tieto novodobé paródie, hlavne na kadejakých superhrdinov, stoja akurát tak za dve veci. Zato pri tomto filme sa človek smeje fakt 90 % filmu. ()

silencewater

Je to porad sranda, ale nepobavila me jako prvni dil, tak nejak jsem si nejspis zvikla nato, ze dalsi pokracovani jen malo kdy prekonaji prvotinu. Nevim, mozna si to jen namlouvam, ale jednicka je moje srdcovka. I presto vsak velmy dobre.. ()

jericho001

Tak jsem teď na vážkách,jednička nebo dvojka???To je jedno,protože tohle je opravdu prdel!!!!Jestli jednička byla skvělá tak dvojka je geniální.Parodie na Ramba,T2 a další akční filmy je prostě od začátku až do konce prošpikovaná tolika hláškama,gagy že to není možné.Charlie tu má vymakanou postavu a jakoby Slyovi z oka vypadl,Mr. Bean se zavazanýma šňurkama na uzel potěšil.Ale nejlepší hláškař je beztak u mě Lloyd Bridges a Bohumil Švarc st. jej skvěle namluvil.Nemám jazyk.Přišel jsem o něj v Laosu,useknul mi ho komunista.Mám jazyk baseta:-). Jasný plný počet. ()

MadMaxCZ

Vynikající parodie je jako výborné víno. S přibývajícím časem na chuti neztrácí, naopak dozrává. Takže když při náhodném cvakání ovladačem naskočil na obrazovku Topper Harley, už nebylo úniku a bylo nutno setrvat až do konce a znovu si vychutnat dokonale promyšlené gagy, které ani po dvaceti letech neztratily šmrnc. Na konci zůstal jen povzdech, proč se něco takového netočí ještě dnes místo stovek vyloženě hloupých komedií, které jsou spíš k pláči... ()

bratr_jezek

Pokud vás nerozesmál Harley jako pilot elitního Top Gunu, sledujte jeho přerod v Ramba. Je nutno zachránit svět, udržet v sedle mírně senilního prezidenta, zničit Husajna a získat znovu lásku krásky z jedničky, Ramady. ()

Wolta

Parodie moc nemusim, ale tohle je výborná záležitost. Musim říct, že se mi to líbilo i o něco víc než první díl. ()

mpet

Oproti jedničce poměrně dost slabý. Tady už mě většina fórů přišla opravdu trapná, i když bylo tady spoustu světlých výjimek. Ale také je pravda, že mě parodie vždy spíš vadili, tak jsem možná i dost zaujatý, ale nemůžu dát víc než dvě hvězdy ()

lobotomos

Nevim, zda je to tim, ze jsem nevidela Top Gun, ci tim, ze jsem navzdory vysledkum IQ testu dusevne menecenna aneb az tento film me odhalil, ale nezasmala jsem se ani jednou. Opravdu jsem se snazila najit cokoli chytreho, ci vtipneho, ale nezdarilo se. Muj dojem bohuzel na vice nez hvezdicku nestaci, jednu navic davam za herce a tu treti pouze z respektu k Vam ostatnim. ()

gastronom

Jak jenička tak i dvojka mají co so sebe.geniální scéna z Ramba 3 jak si Topr Harley zavazuje šátek proti pocení a napálí to do sloupu ()