Nový prezident USA Thomas „Tug" Benson (Lloyd Bridges), bývalý veliteľ námorných leteckých síl, vyšle do Perzského zálivu komando s úlohou zachrániť amerických zajatcov a spáchať atentát na Saddáma Husajna (Jerry Haleva). Komando však odhalia a zajmú. Prezident chce vyslať do akcie svojho najlepšieho muža, Toppera Harleya (Charlie Sheen), ten však po rozchode s Ramadou (Valeria Golinoová) odišiel do budhistického kláštora a odmietne. Až keď pri ďalšej záchrannej misii zajmú Topperovho bývalého nadriadeného, plukovníka Dentona Waltersa (Richard Crenna), súhlasí, že vyrazí do akcie, rozhorúčený navyše zistením, že akciu povedie krásna agentka CIA Michelle Rodham Huddlestonová (Brenda Bakkeová).
Podľa Michelinho plánu zoskočí malé komando do džungle na padákoch a stretne sa tu s miestnou spojkou. Keď Topper zistí, že onou spojkou je Ramada, okamžite pookreje, ale jeho šťastie netrvá dlho. Ramada mu totiž prezradí, že sa vydala a dokonca, že ten, koho majú zachrániť z pazúrov Saddáma, je jej manžel Dexter Hayman (Rowan Atkinson). Napriek tomu Topper svoju úlohu splní. Pobije všetkých nepriateľov a oslobodí zajatcov. Prezident si však myslí, že akcia zlyhala a postaví sa na čelo ďalšej výpravy. Všetci sa potom stretnú v Saddámovej vile, kde väznia Dextera. Najprv bojuje s diktátorom Topper a keď sa mu zlomí meč, zasiahne prezident a po súboji laserovými mečmi Saddáma zmrazí a rozbije. Rozbité kúsky sa však opäť zlejú, bohužiaľ však, premiešajú sa s kúskami Saddámovho psa a Saddámopes sa pustí do ďalšieho prenasledovania utečencov. To však nie je všetko – Topper zistí, že vo vlastných radoch majú zradcu. Podarí sa ho odhaliť? (TV JOJ)

helloween93

Jedna velká parodie na Ramba, ve které se z admirála stal prezident a Topper nosí pihu pro štěstí, jednička byla lepší, ale zase ne o tolik. 4* ()

GMVajgl

Film, který vše podřizuje komedii - dokonce i vlastní příběh. Protože zatímco se v popředí vypráví zápletka, tak mnohdy divákovu pozornost svádí něco jiného odehrávajícího se v pozadí. Druhý díl si bere na paškál především Ramba 2,3 a jiné válečné filmy, ale i dobovou politiku - např. scéna z banketu se zvracejícím prezidentem byla inspirována skutečností. Různých odkazů je zde tolik, že je všechny dokáže pochytit a pochopit asi jen američan. Hluchá místa jsou znovu vyplněna slapstick humorem - tedy klackem do rozkroku / pánvičkou do hlavy. Přesto člověk 21.století může závidět, jaké filmy se to točily v 90.letech 20.století. Některé scény a gagy jsou legendární. Až bizarní je podobnost se současným zmateným prezidentem USA (Brandon). Podobné parodie chvíli dělal Family Guy, ale pomalu, zdá se, vymírají na politickou korektnost. ()

domirovec

Méně létání mne možná na druhých Žhavých výstřelech zaujmulo ještě více, vzhledem k tomu, kolik prostoru k dělání neskutečného šíleného bordelu, co dobré parodie většinou dělají tu je. Vynikající snímek, který je definitivně, alespoň dle mého (ne)profesionálního názoru ještě lepší než úžasná jednička. 5/5 ()

plagjoklas

pokračovanie ktoré svojmu predchodcovi určite hanbu nerobí a podla mňa ho aj prekonalo. jednoducho geniálna nesmrtelná paródia. Čo viac k tomu môžem povedať? Nič, možno len to že v živote by ma nenapadlo strielať sliepkou po vyčerpaní munície :) ()

Barak

Pokračování úspěšné parodie je o dost lepší - taky proto, že mi Rambo příjde sympatičtější. Pobavil jsem se více, bylo tam víc vtipných situací, víc nápadů, víc hlášek, zkrátka mi to příšlo ještě víc "cool".... Opět výborná parodie s Rowanem Atkinsonem jako třešničkou na dortu.. Btw, Americký prezident je boží.... ()

Márduk33

Tento film dokázal skoro nemožné, vždy když ho sleduji, pokaždé se směji, až se za břicho popadám. Mně styl humoru, který je zde použit připadá naprosto dokonalý. I když už jsem film několikrát viděl, není zde chvíle, kdy bych se nesmál. Scény, kde je je parodován Rambo jsou nepřekonatelné. ()

NiaWolf

Je jen málo filmů, u kterých je druhé pokračování ucházející..ale tenhle film je dokonalou výjimkou, nejenže ujde, on dokonce překonal předchozí první film a skvěle zabodoval ^^ I když se bude koukat víckrát, pokaždé najde nové a nové vtipy, kterých je požehnaně :) ,,Ona je ze CIA, ten muž z komparsu" • Jako předchozích šest, byla i tato oběť přeložena napůl a umístěna v přihrádce na rukavice popelářského vozu. Policie je bezradná" • ,,Promiňte, vyschl mi jazyk. Není můj. Ztratil jsem ho v Laosu, uřízl mi ho komunista, asi ho potřeboval do boty. Dali mi jazyk baseta." • ,,Víš co tomu řekne kritika? Pořád opakující se herci!" ()

kamil0606

Zatiaľ posledná vysoko kvalitná bláznivá komédia . Horúce strely 2 parodujú (na rozdiel od prvej časti) viacero filmov a pridávajú k tomu ešte skvelý humor . Brilantné scény, božsky dobré hlášky a rohovory . Výborní herci dotvárajú tú pravú bláznivú atmosféru . Samozrejme Charlie Sheen , Rowan Atkinson a mnoho ďalších ale myslím ze Lloyd Bridges dodal tomu najviac "šmrncu" v úlohe prezidenta ... a to mal 80 rokov keď sa to natáčalo !!! Jednoducho geniálna komédia ktorá spolu s prvou časťou, trilógiou Bláznivých striel a oboch častí Připoutejte se, prosím! tvorí skupinu NAJLEPŠÍCH BLÁZNIVÝCH KOMÉDII ... škoda že dnes už neexistuje nikto, kto by bol schopný natočiť niečo tak božsky dobré ()

Stíba

Na často kladenou a pro někoho nezodpověditelnou otázku zda je lepší jednička či dvojka mám jasný názor. Dvojka je totiž opravdu hodně tučná smršť té nejlepší filmové parodie, pro mě nejlepší ze všech vůbec natočených. Charlie Sheen je ve vrcholné formě a narozdíl od jedničky jen nesekunduje Lloydovi Bridgesovi ale dost možná ho i převyšuje. Pro mě tedy jeden z nejlepších komediálních kousků všech dob! ()

panAnderson

Skvělé, ale řekl bych o trochu slabší něž jednička. Filmu bych dal čtyři hvězdičky, ta pátá je pro Lloyda Bridgese. Opět mě nezklamal. Nejlepší prezident USA všech dob :) ()

Jeand´Boa

S jedničkou raději neporovnávat...mohlo by se totiž jednomu stát, že mu z toho bouchne hlava, neboť to je věčný spor parodiálního vesmíru... ()

emdvojka

Tak toto už áno.... kvalitná párodia, ktorú veľa ľudí prirovnáva ku Blaznivej strele a právom, pretože je prinajmenšom rovnako zábavná a rovnako kvalitná... pecka!! ()

Kingjiri

"Mé lízátko je již olízané." To je možná u osoby Toppera Harleyho pravda, olízanej však rozhodně neni nápad těhlech parodií, takže i druhej díl statečně konkuruje svýmu parádnímu předchůdci. Kde vzali tvůrci nápady netušim, ale moje bránice opět nezůstala ani na chvíli v klidu. Přibylo trochu fekálního humoru, ale v tolerovatelnejch mezích. Pak je opět pořádně nahláškováno a nechyběj ani scénky odehrávající se na pozadí hlavních scén (viz. "dvoření" mnichů ženě při rozhovoru Harleyho s plukovníkem, kterýho mimochedem hrál stejnej herec jako v Rambovi). Bez většího váhání jdu zase na pět hvězd, ale vytknul bych přece jenom jednu zásadní věc a to sice, že nevzniknul ještě další díl. ()