Lajna

• Česko Lajna (viac)
Česko, (2017–2021), 9 h 32 min (Minutáž: 21–26 min)

Scenár:

Petr Kolečko

Kamera:

Jan Šťastný

Hudba:

Jiří Burian

Jiří Langmajer, Zdeněk Piškula, Norbert Lichý, Hana Vagnerová, Petra Špindlerová, Pavla Dostálová, Josef Kaluža, Marek Taclík, Václav Neužil ml. (viac)

Elitný hokejový tréner Luboš Hrouzek, olympijský víťaz z Nagana a bývalý hráč NHL, bojuje po ukončení kariéry nielen na striedačke, ale aj v osobnom živote. Jeho hokejové srdce by rado zostalo v Havířove, ale žena jeho srdca by bola šťastná kdekoľvek inde. (TV JOJ)

Razzor_82

Pro náš hokejový národ je tenhle seriál trefou do srdce. Jiří Langmajer stvořil perfektně fiktivního trenéra Hrouzka. Ten nese odkaz na geniálního trenéra Ivana Hlinku a paroduje Vladimíra Růžičku. Série si drží své lajny a každá má něco do sebe. Každá zmínka o Naganu 98 pohladí na srdci. 8/10 ()

radeckator

OBBOD to dělá dobře. Na Vyšehradu si vyzkoušeli že tento formát funguje a tady laťku zvedli o pár stupínků ještě výš. By mě nikdy nenapadlo, že Růžička může být tak vhodný téma k parodii a proto být tvůrcem, nechtěl bych ho někde potkat ()

bearmeedek

První série na ex a je opravdu něco jiného než Vyšehrad, který byl dost sračkový. Sice mě v Lajně nic neohromilo a záchvaty smíchu jsem taky neměl, ale děj se alespoň někam mírně vyvíjí a dalším přínosem jsou delší stopáže epizod, tj. 22 min. Takže i když je to blbost, tak mě nenudila a dobře se na ni dívalo. Langmajer určitě podává pěkný výkon ve své postavě a být takhle nasraný celé natáčení, to musí poznamenat i na další měsíce. A prostitutka – zlatokopka, v podání Vágnerové, byla tak naivně mazaná, až to bylo zábavné. Největší vtip – poslední věta v posledním dílu. Hodnocení 3 až 4 hvězdice, ale půjdu výš. Třeba i druhá řada bude zábavná. PRVNÍ SÉRIE PODRUHÉ: Chtěl jsem si jen zlehka připomenout před druhou sérkou. A normálně jsem to sjel celé a bavil se daleko víc, než poprvé. Kolečko se tady prostě dobře točí a nevrže. DRUHÁ SÉRIE POPRVÉ: Hodně velký sešup dolů. Ani ne "dějem", ale toho humoru, těch tvrdých zářezů, je tu podstatně méně. Praha taky nenabídla prostředí, jako Havířov. Méně zajímavých postav v novém prostředí. I tak Hrouzek zůstal Hrouzkem a je nutné počkat, k čemu to dospěje. A nejvíc mi ti chyběl magor Lupták. Deniska v hlavním městě taky trochu polevila, ale dohnalo to taškařicemi okolo porodu. ()

tančísvlky

Konečne skutočne nádejný seriál v televízií aj keď zatiaľ je možno predčasné hodnotenie po prvom diele, ale snáď to vydrží aj v ďalších epizodách. Mám pocit, že aj hokej sám tento seriál potrebuje ... ()

kukkik odpad!

Téma hokeje a sportu celkově mě dokáže zaujmout jen zřídka (Zrození šampióna, Orel Eddie, Kokosy na sněhu).. a tohle rozhodně není ten případ. Langmajer je herec, co mi celkově nesedí, protože mu ty role prostě nevěřím.. a touhle rolí ve snímku, který už zase brnká na tu samou strunu jako Okresní přebor, a sice že "Hele, Franto, koukni, ti chlapi tam v tý bedně, to je úplně jak my tady v hospě! By měla vidět tvoje stará, co?! Hahahaha", neboli na tu "komediální" pointu a sice, že Češi jsou sportovní "nadšenci" a tedy že sport je vlastně vůbec nezajímá a jde jenom o to začutat si, pak se ožrat a někdy mezi tím na to sbalit pár vesnických holek a užít si pár chvilek za nejbližší stodolou, případně dát někomu po čuni, která sice zafungovala u mnoha lidí ale pro mě by se dala úspěšně zcela vyčerpat jedním stand-up skečem, nic nezměnil. Tohle prostě nefunguje. odpad! ()

Inozuka

No tak konečně ... tuzemský internetový seriál, který je fakt zábavný, aniž by sklouzl do trapnosti a nebyl suchý. Poměrně dost přesných zásahů do mentality našich národních sportovních hrdinů. Langmajer hraje svou hokejovou gumu naprosto přesně a několikrát mě donutil k hlasitému řehotu. Ostatně stejně jako řada dalších ... Vagnerová, Neužil. I zde byly jejich předobrazy výborně vystiženy. Ono totiž jméno Petr Kolečko podepsané pod scénářem, je již dnes zárukou kvality. Takže se těším na druhou sérii ... ()

rublik05

Kouč Hrouzek Langošovi neskutečně sedl. Jedna hláška střídá druhou. První série neskutečný nářez, který občas doplní nějaká ta slabší a nudnější epizoda. Vesměs však velmi vtipné epizody. U druhé série již šla kvalita mírně dolů. Ne, že by snad otec a syn Hrouzkovi nebyli vtipní, to ne, hlášky a vtipné scény jim jdou. Kámen úrazu jsou u druhé série trapnější a nudnější epizody, a místy až opakující se scény a situace. 7/10. ()

Nix

Langmajer dokazuje, že nepatří do starého železa a že i v česku se dokáže najít skvělý seriál o hokeji. Nikde jinde jsem ho neviděl tak dokonale hrát, ale já bych pod ním hrát fakt nechtěl. Seriál má nesmrtelné hlášky a celé to funguje na jedničku, zase se Kolečko předvedl, podle mne mu sportovní prostředí sedí. ()

crackonosh

Je to jenom blbej hokej s bandou dementních hokejistů, ale občas se Kolečkovi povede vykřesat slušnou kanonádu Hrouzkovy výřečnosti a na malou chvilku je seriál skoro světový. Osobně — přiznávám — oceňuji nejvíc tu třetí sérii, ve které se ústřední idiot vysmívá slovenskému hokeji. Ale my víme, že to je výsměch tak nějak láskyplný, protože postavy typu Borovčík (alias Vaříme s Mírou) nás svou bezelstnou dobrotou nakonec přesvědčí, že i když někdo drží hokejku jako Slovák, může to být dobrý chalan. Katastrofickou postavou je šlápota Deniska v podání Hany Vagnerové, která nejvíc poukazuje na obrovskou nevyrovnanost tohohle seriálu, ve kterém někteří herci vyloženě excelují (např. Lichý), zatímco jiní se utápějí v nesnesitelném, skoro až ochotnickém přehrávání. ()

MFloyd

Povedená krátká série. Přesně tohle chybí většině dnešních českých seriálů... koule na to, udělat něco po svým. Jiří Langmajer zahrál toho kreténa dobře. Jde vlastně skoro o to samé jako byl Vyšehrad, akorát tohle není jen přehled pár skečů, ale mnohem delších dílů, které jsou opravdu zábavné, nemohu říct, že by zde byl špatný díl, zatímco u Vyšehradu jsem tenhle pocit měl. Potom přišla 2. série a s ní nová vedlejší postava děda Hrouzek, která to pro mě zabila. Seriál je samozřejmě přestřelený a hodně herců přehrává, ale tak, že mi to nepřijde trapný. U pana Hrouzka to tak bylo a nevím, jestli je to hercem, nebo čistě tím, že mi nesedl jako postava, každopádně mi překážel. Téměř už jsem zavrhl další pokračování a když jsem viděl na webu upoutávky na 3. sérii, říkal jsem si, že to už ne... ale můj známý mi vylíčil hlavní zápletku a tak nějak jsem neměl na co koukat. Čili poslední série je pro mě srovnatelná s první. Skvělé narážky, vtipy, popichování Česko vs Slovensko a děda Hrouzek se objevil už jen jednou... zkrátka všechny pozitivní věci. Možná jen poslední díl mi už nepřišel tak zábavný a holt si jen splnil co měl, zakončil skvělou sérii. ()

hero_bk

Mnohem lepší než Vyšehrad - vyspělejší humor, uvěřitelnější příběh, kvalitní obsazení. Langmajer jako šílený trenér uvěřitelný, Vágnerová nemůže hrát v podstatě nic jinýho než kurvu. Výborné camea, místopisné narážky, zkrátka inteligentní humor. ()

elimS

65% - komentář 20ti slovy: Česká "klasika" = vulgární humor a jednoduchá zápletka roztahaná na 3 hodiny. Ale Langmajer byl dobrý a já jsem z Havířova, tak přidávám. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý

18.01.2024

Na Voyo míří tým opotřebovaných házenkářů

Na Voyo míří tým opotřebovaných házenkářů

25.03.2022

Voyo svým předplatitelům od 25.3.2022 nabídne každý pátek dvě epizody nového komediálního seriálu ze sportovního prostředí, Národní házená. Děj osmidílného seriálu se točí kolem partičky značně… (viac)